Reforma, Rama: Hajde ulemi punojmë bashkë, nuk doni se ju ikën kontrolli

May 12, 2016 12:40

Reforma, Rama: Hajde ulemi punojmë bashkë, nuk doni se ju ikën kontrolli

Kryeministri Edi Rama akuzoi partinë Demokratike se po i shmanget reformës në drejtësi.

Në fjalën e tij në Kuvend Rama i ftoi sërish të votojnë reformën në drejtësi duke i hequr Shqipërisë një barrë të madhe dhe lejon hapjen e negociatave.

“Ju jeni ata që i shmangeni reformës në drejtësi si djalli temjanit dhe nxirrni vetëm pretekste, thoni nuk ka rëndësi koha po cilësia. Cilësia? Po si do bëhet më cilësore reformat në drejtësi duke mbyllur derën si një shishe vere e duke e lënë të vjetrohet dhe të përmirësohet vetë. Hajde pra ulemi në tavolinë e punojmë bashkë për cilësinë. Ju i ikni se shemb piramidën e sotme të sistemit të drejtësisë dhe të gjithë strukturat e mekanizmat që ju sot i kontrolloni bien”, vijoi Rama.

Ai ka reaguar gjithashtu  ndaj akuzave të fundit për trafikun e drogës, duke i quajtur sulmet e PD të paskrupullta.

May 12, 2016 12:40
Komento

4 Komente

 1. ab May 12, 13:09

  Z. Kryeministër!Nëse ato që thua janë fjalë të sinqerta,mos u jep,i ke të gjitha mundësitë të bësh diçka për atë vënd.Nëse do vendosësh drejtësi,nëse do çosh në bangën e të akuzuarve e do i kthesh popullit pasurinë që i kanë grabitur,zgjedhësit e populli ka për ti falë shumë broçkulla që ke bërë.Po ta përsëris;i ke të gjitha mundësitë,mos harro,kujto ”sovranin” që e përmëndje aq shpesh kur doje të bëheshe kryeministër,nëse e ke seriozisht drejtoju sovranit me referendum.Në të kundërt shëmbja e piramidës do të të marr edhe ty me vete.

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati May 12, 22:14

   PD -ja nuk do reforme se i iken kontrolli i ……Klement Balilit hahahahahaha

   Kjo esht e madhe dare

   Ky qoftja ka ne biografine e administrates se tij Escobarin e Ballkanit , dhe thote hajde te bejm reform ne drejtesi

   Ky nuk ka te drejte morale te udheheqe nje Reform ne Drejtesi , sepse kjo qe ben ky esht njelloj sikur e Zonja e Shtepuse publike te kerkoje qe te nxjerrim jashte ligjit prostitucionin hahaha llol

   Reply to this comment
 2. intelektuali May 12, 13:27

  Ky kryeminister GROTESK dhe qesharak qe di vetem te qahet nga opozita enveriste e Sali Komunistit nuk miraton dot nje ligj sagllam per Drejtesine,

  MENDO PASTAJ SI DO TA COJE SHQYPNINE NE BE ANTIKOMUNISTE

  Mbase keshtu eshte u ben me mire te gjitheve nga Mafia e Kuqe me pushtet.

  Reply to this comment
 3. Drini May 12, 20:11

  Zoti Ramush ti je pjese e ketij stani qe ka nxjerre Sali Kryekrimin,ndaj bene thirrje per te miratuar reformen qe PD bene sikur e refuzon!Turp e fatkeqesi e ketij vendi qe e drejtojne sharlatane me dyshtetesi .Leri pordhet z.Rama e drejtoju sovranit n.q.se do drejtesi me ane te referendumit por pa nenin e “fabrikes qe prodhoi Salinjte kunder ketij populli e vendi,pra nenin famekeq 25 nenin e agjitacion -propagandes”!Beje s s’eshte vone .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*