Rama e ka prapë me “kadrinjtë”. Të cilëve… u le takim “te Çani”

January 11, 2019 17:34

Rama e ka prapë me “kadrinjtë”. Të cilëve… u le takim “te Çani”

Teksa e konsideron një “gurë të hedhur në lumë” nga Ilir Meta vendimin për Gent Cakajn, kryeministri Edi Rama iu përgjigj edhe analistëve, që sipas tij, por rreken të tërheqin njerëzit “pas gurit të hedhur”.

Statusi i Ramës:

Janë shpërndarë kadrinjtë krra-krra-krra,nga Andi Kadriu tek Kadri Lubonja e me radhe kadri andej e kadri këtej, futur shtëpi më shtëpi nga vrima e televizorit, duke u rrekur t’i tërheqin njerëzit pas gurit që hodhi në lumë IM. Çertifikata e SigurisëShihemi tek Çani po hë.

l.h/ dita

January 11, 2019 17:34
Komento

43 Komente

 1. Labi January 11, 17:43

  Ti ke lajthitur fare Jeep dorheqjen dhe shko bej pictura.z.rama

  Reply to this comment
  • Era January 11, 17:55

   Picturat e sat´eme ! Piktura quhen, majmun.

   Reply to this comment
  • Roberto January 11, 22:50

   Kuptojeni sakte kete fare kryeministri se cfare do te nenkuptoje me keto guret e hedhura ne lume nga presidenti Meta!
   Rama thote:
   “HEDH NJE BUDALLA NJE GUR NE LUME,hidhen 100 te mencur e nuk e nxjerrin dot”!
   Ky eshte ofendimi i dyte i ketij karagjoz kryeministri,per presidentin Meta brenda dites,qe verteton se ai eshte nen ankthin e cmnendurise se tij!
   Shporreni kete njeri nga qeveria se eshte i cmendur!
   Shyqyr qe nuk kemi ushtri se do i kishte shpallur lufte fqinjeve!
   Ky eshte realisht edhe personazhi Rama i portokallise!

   Reply to this comment
   • Muli dhe Beluli January 11, 23:47

    Na fal o Roberto se te ofenduam idhullin tend Ilir Floririn. Apo je i Monikes. Edhe ti me iPhone mo? Turp te eksh qe shitesh si zorraxhi per nje vend pune ne shtet, nqs vjen LSI apo PD ne pushtet.
    Edi Rama mund e jete maskara, por ti vertete beson se Berisha, Basha, Kryemadhi dhe Meta jabe njerezit me te ndershem qe ju hap barku per Shqiperine? Sa budall qe je!

    Reply to this comment
    • Roberto January 12, 01:02

     Lexo ti Muli dhe Beluli!
     Te gjithe ata qe kane qene ne pushtet ne Shqiperi pas 90-tes kane punuar per interesat e tyre dhe te armiqve te popullit shqiptar!
     Ti kujton se me plasi mua per Ramen,Berishen,apo Bashen dhe Meten?
     Asnje nuk pyet per popullin,por mua ne kete rast me duhet interesi i vendit!
     Te caktosh ministra nga Kosova kur ketu kemi me qindra qe te formojne me dhjetra qeveri eshte cmenduri!
     Aq me shume per arsimin qe ne u kemi mesuar gjuhen shqipe kosovareve e jo te vije kosovarja te ngreje arsimin ketu!
     Sa per punet e Jashtme shqiptaret edhe ne kohen e Turqise kishin njerez me te zote e dinjitoze e jo ky capaculi kosovar qe as shqipen nuk e flet mire!

     Reply to this comment
  • Durimi January 12, 14:48

   Po ti vertete je lab apo jashtqitje e labit?

   Reply to this comment
 2. Kjo eshte shume e vertete . Ku ju con mushka o te cmendur o plehra te kazanit .Ktu behet fjale per Shqiperine jo Ramen . January 11, 17:53

  o maskaraenje
  o boj kurvash
  o plehra te njerezimit
  o te lajthitur
  o skicofrene
  e rrace nga zagart e beut

  ju po demtoni Shqiperine se Rames
  bolet i rruani sepse jeni teper ordiner perball se vertetes e arsyes
  me te cilen ju keni nji raport

  mjaft te c’ekujlibruar

  Reply to this comment
  • mirel January 11, 19:16

   Qetesohu .psikopat. Te ka ardhur cmendurira si agonia e bishave te plagosur.

   Reply to this comment
   • Kjo eshte e vertete .o kermat qe qelbni Shqiperine January 11, 19:44

    mirel ,

    ti je nji nder ata skicofrene per te cilen un komentoj me larte .
    Fjalia jote mbas klithmes qe leshon Qetsohu psikopat ,

    tregon se je nji tru komplet i cekujlibruar ,por mbi te gjitha nji plehr ,
    qe paguhesh nga dikush per te shkruar budalliqe pakuptim .
    Pale, kur bo edhe bytha jote ,me formulu ndonji fjali gjasme …hahahahaha ,

    Jam kurjoz kush ta trazon ate mut ,qe ke ne ate kafke ty idiot ,qe vec te tjerash je edhe nji pis njeri .
    Plehra ,
    parazite ,
    injorante ,
    maskarenj ,
    idiote ,
    me nji fjale funderina te njerezimit qe asnji ne kte Bote s’e kupton perse jetoni ne kte toke ???!!!

    —–
    Ndersa per ty qe mban kte nofke Transi
    -Gersi
    shko e lepij ndonji kock anes kazanit se ka me ti
    mar mirel morri Kazanit

    Reply to this comment
  • Gersi January 11, 19:24

   Kur behet fjala per shqiperine o ordiner i kuq pse ky i droguari do ta coptoje koseven dhe tja fali serbise?
   Bashke me thachin dhe batonin?
   Ik ere fare komuniste e filluat qe ne 41 me miladin popovichin . Dushan mugoshen. Titon dhe tani me pas ardhesin e milloshevechit, presedentin e serbise vuchic.
   Po na tregon shqiperine neve ti o spiun i enverit.

   Reply to this comment
   • s.g. January 11, 21:24

    Se Kosova e ndarë jeton e dimë të gjithë dhe se është leju të funksionoj pa ushtru sovranitet teritori problemi është si të ribashkohet dhe të të kthehet nga anormal nē vend normal që vendi u la nga ata që luajten me fatin e vendit tu pritë liri nga qielli

    Reply to this comment
   • Muli dhe Beluli January 11, 23:53

    Gersi, beji te fala trurit, se ehe, te paska ikur fare.
    Akoma me te kuq ti? Nga emri dukesh djale i ri, dhe ti nuk e ke haberin e te kuqes.
    Po qe per te kuq, ke Saliun idhullin tend. Gomar me brire.
    Shko lexo o kungull, se edhe tetevjecaren nuk e mbarove dot. Po flet me ca njohuri te vjedhura lart e poshte neper komente gazetash. Na doli Miladin Popovici tani pjese e politikes shqipetare.
    Eshte njesoj si t’i themi ambasadorit gjerman tani: “Ik o nazist, se Hitleri yt beri hatane e Luftes se Dyte Boterore.” Jo se, e thua ti, aq ta pret.

    Reply to this comment
    • Gersi January 12, 09:30

     Edhe po te me ket ik mua truri sprish pune.
     Por kur i ka ik truri km si do ja bejme. . Qe mire vete eshte skicofren me patente po cfaj ka truri intelektual i ketij vendi qe iken per dite nga shqiperia 500 mij per 5 vjet.
     Sa per te lexuar un kam lexuar shume shume e me shune se ty . Se nuk kam qene spiun si puna jote.
     Un jam jam lind e rritur ne internim si rrjellone e spiunimit tend dhe partise tende te punes qe sot esshte partia socialiste.
     Dhe sa per popovichat e mugoshat qe krijuan partine tende se mbulon dot ti diellin me shoshe.
     Se ai miladin popovici fatkeqsisht na solli dhe na mbolli kete fare komuniste te keqe qe akoma te ka ngelur ne gjak ty more belul spiuni i enverit.

     Reply to this comment
 3. Plaku Xhuxhumaku January 11, 17:57

  Po mire mer ti Kryeminister, na shpiego pak perse ajo Certifikata e Sigurise qeka per te qesh me lot, dmth per t’u dhi gazit sic e nxjerr ti tek postimi jot. Neqoftese me verte nuk duhet, ose duhet po eshte kot, perse nuk e hiqni fare dhe sekretet e shteti dhe materialet e klasifikuara nxirri tek Ermal Mamaqi dhe tall menderen me keq se c’e ke tallur deri tashti. Me duket se gamiles tende po i soset uji dhe ti sado t’i shtosh pordhet do ngelesh me poçen bosh, me te shpelafte panuklla, te shpelafte.

  Reply to this comment
  • besa v. January 11, 18:16

   jo po s’ka pune tjeter KM vec te shpjegoje ty qe mbete tek porta e gazetes 24 ore. shko or derdimen se qelbeni era vicidol, shko or bej ndonje pune, dudum

   Reply to this comment
   • ramiuramuti January 11, 18:41

    besa v,Plaku XH rrin 24 ore tek porta gazetes,ndersa ti 24 ore mbas Plaku XH.Dukesh qe moterqire dhe pevers qe pergjon tjeret 24 ore .

    Reply to this comment
    • Sa shume budallej ka kjo toke January 11, 19:10

     Pergjon te tjetert se ju ka bere ves
     E para do kete qene spiun pa lek ke partia e punes qe sot eshte partia socialiste.
     Dhe e dyta nga qe e ka lene dhe mossha del dhe pergjon ke liqeni ndonje cift.
     Dhe e treta pergjon cdo sekonde kur flet rama dhe partia se e ka si ushqim demagogjik

     Reply to this comment
     • Agersi January 11, 19:17

      Mire e ke thene
      Por un dyshoj se kjo besa v
      Pergjon dhe nga kodra ne surrel kur del lakuriq ai kur lahet se si duket do i kete pelqyer kur i ka pare fotot lakuriq.

     • Plaku Xhuxhumaku January 11, 19:31

      Flm shume te gjithe komentuesve qe marrin mundimin te lexojne komentet e mia. Pastaj tashti e mora vesh qe ajo miza qe me besdiska 24 ore mas meje qeka ky transvestiti me emrin besa v. Ti besa v. duhet ta dish mire qe sado te me lutesh nuk te qi.

      Me duket se ajo qe kerkova eshte sume e arsyeshme, po qe se kjo Certifikata qeka per te qesh me lot, sic qesh ky idoli i besa v. athere perde nuk e heqin fare?

 4. miri January 11, 17:59

  ik ore klysh e pd e lsi se ky do jete dhe 6 vjet kryeminister kurse ju do futeni te gjithe ne burg per demet qe i keni bere keti vendi

  Reply to this comment
  • eltoni milano January 11, 18:58

   O miri o je budalla o ben vet?
   O flet ketu se do e kesh manin ne chete ose merr 200 leke per te shkruar ketu dhe ne vende tjera dmth thjesht ti do te ushqehesh me buk thate se nuk e besoj te japin me shume se kaq per kete sherbim qe i ben rames qe eshte me kartele ke spitali nr 5 per skicofreni aktive dhe i droguar . i lidhur me drogen dhe krimin.
   Sherbej sherbej te takon do hash nje cop buke thate.
   Se ta shkruash vete kete qe shkruan ketu me vet dije i bie qe vertete qenke nje i marre .

   Reply to this comment
   • Tani January 11, 19:25

    Shko shit noj gram droge ose ndonje prostitute o zagar se kto di te besh ti.Apo tu prene rrubinetat dhe vjen e ha mut ktu .Injoranca dhe qelbsinlliku jot nuk I been pershtypja ndonjerit see dihet kush jeni.Rames I rru bolet sic ja ke rrujt deri tashi.Me ca si ty dhe xhuxhumaku Rama fshi menderen sic e ka fshi tash gjashte vjet.

    Reply to this comment
    • Eltoni milano January 11, 20:00

     O tani shjf si eshte e verteta ne fakt
     Ja dy here mu kane prere rubinetat ste genjej se po prisnim avionim qe ra ne divjake dhe tjetri ne ishem.
     Dhe ngelem pa.mall. por ti e dije se ishin mushkoja.
     Dhe po te jap jap dhe nje lajm qe ta dish pse ai rama jot vesh brekushe. E di pse? Sepse dhjet ne breke dhe nuk do te diktohet. E di pse sdo te diktohet qe ka mbyshur poturet. Sepse ka frike nga vdekja.
     Keshtu qe bolet rruaja ti biles dhe lepija se ju transvestinet jeni mjeshtra per pipo.

     Reply to this comment
     • Vatra January 11, 21:42

      Ke probleme në Milano që kur u shemb Lazarati i Salihut

   • Plaku Xhuxhumaku January 11, 19:33

    miri njifet më mirë, si miri – bytheqiri, prandaj e do shume Ramen se e ka marre si role model.

    Reply to this comment
    • M Tirana January 11, 21:11

     Xhuxhumak i rrjedhur nga trute e kokes.
     Ate fjalor perdore ne wc e mos te degjoje njeri se na neverite .

     Reply to this comment
     • Plaku Xhuxhumaku January 11, 22:03

      Uaaaaa, po ti mos e lexo mer koqe meqe t’u neveritka, kush po te detyron?

    • Eltoni milano January 11, 22:36

     Jo mos ki merak o vatra se nje momemt ishte .sepse mbodhi gjihej shqiperine dhe pati super prodhim nga 2000 mij euro kg kur qe lazarari. Dhe kur u be gjith shqperia lazart vajti chmimi 200 euro.
     Kurse tani eshte me mire pak e sakt se ka fillu kokaina keq fare.

     Reply to this comment
  • mirel January 11, 19:19

   Miri na e provoi keto 5 vjet qe i futi ne burg ata qe ishin per te futur, nga faturat e papaguara te kuponi tatimor i kiles se patates..tani i duhen dhe 6 per te futur ata qe kish ne plan heren e pare, po i shkau dora gabimisht dhe i vuri pranga fukarenjve.

   Reply to this comment
 5. Zigur Qarri January 11, 18:03

  I doli boja akuzave te Edvin Rames,i bindur se hedhja e fajit tek te tjeret e nxjerre te fituar.U be koh e gjate qe”Kadri”Lubonja te akuzoi per
  nje afere korruptive,por nuk je pergjigjur akoma!Do ta padisesh per shpifje,o supermashtrues,o shpifaraku me i madh i te gjitha kohrave?
  F.Lubonja,dikur mik i Edi Ramës, kujton që kur ky i fundit ishte pedagog i Institutit të Arteve, bashkë me të ngjashmit e tij, dhanë në mjediset
  e këtij universiteti një kioskë me qera, ku në këmbim pronari u jepte drekat dhe darkat falas. Madje siç ndodh rëndom- kujton Lubonja- kjoska ku tregtohej paçe dhe fasule, u zbukurua në mure edhe me pikturat e Edi Ramës. Kur u bë ministër Kulture në 1998 dhe kishte më shumë në dorë, ai idha ambjentet e Akademisë si lokal, “House of Arts”, për mikun e tij, sot deputet i PS, Fidel Ylli.Por, Lubonja tregon edhe një histori tjetër sinjifikative (të shoqëruar me dokumenta) që zbulon mendësinë e vërtetë të kryeministrit aktual: batakçillëkun e tij me Bingo Yllin, e futur në Teatrin Kombëtar, që Rama sot do ta shembë për të humbur gjurmët. Sipas Ligjit të kohës, për sipërfaqet që i kalonin mbi 500 m2, dhënien me qera të një institucioni duhet ta firmoste Ministria e Ekonomisë. Por ç’bëri Rama si ministër kulture? Falsifikoi dokumentat, nga 575 m2 në më pak se 500, dhe e nënshkroi vetë kontratën që i lejonte Bingo Yllit të ushtronte aktivitet tek Teatri Kombëtar. Cili qe rezultati? Nga 74 mijë USD në vit që përfitonte teatri, me kontratën e Ramës merrte vetëm 4 milionë lek në vit”!

  Reply to this comment
  • Tani January 11, 19:30

   O zigo mbarove se ngreni o mavri.Shko futi nje te pire tani dhe fli rehat see ja kalove dhe shpellarit dixhital.Per ty dhe banden tende Rama do te rri ne pushtet sa ti done qejfi.Juve nuk jua varin familjarst tuaj.Juve ju ka lene enveri me pasoja we I ndritte shpirti atje ku eshte.

   Reply to this comment
   • Zigur Qarri January 11, 20:21

    Dukesh qe flet nga pervoja per ngrenien.
    Me qe more mundimin te kometoje o”Tani”,do te ishte me mire te thoje ndonje fjale me vlere dhe jo te beje fallxhorin apo pergjuesin si (ai/ajo) “besa v” me siper.

    Reply to this comment
 6. Az January 11, 18:19

  O Rama je fantastik i nderon kur i quhan kadrinj ata jane budallenj te dhuruar nga zoti. Duhet ti lutemi zotit te na i ndryshoje pak keta debila si dhe te ndryshoje pak ata studenta qe jane e ardhmja e kesaj nene madhes Shqiperi ,E mjera Shqiperi per kete rini

  Reply to this comment
  • mirel January 11, 19:22

   Ne fakt debil eshte ai popull qe mban kriminele si Ramuti
   Lexo vetem skandalin e Bingo Yllit dhe e kupton pse Rama pergjigjet vetem duke bere kra kra kra per Kadrinjte .

   Reply to this comment
 7. intelektuali January 11, 19:26

  O Edi Rama,

  Gurin e HAJNISE makaber qe ke hedhur tek Unaza e madhe me Damlla Gjiknurin nuk po e gjejme dot

  prandaj:

  BEJI TE FALA BASHKIM ULAJT SE MOS VJEN DHE NA NDIHMON, POR BEJI TE FALA EDHE “LAVATRICES” SE TIJ QE ESHTE TEK BANKA E LINDES?

  sepse:

  Keshtu do ta falim dallkaukun megalloman qe ke hedhur me parashyte ne karriken e Ministrit te jashtem,

  njashtu:

  Sic i ke te gjithe Ministrat e tjere.

  Reply to this comment
 8. Rama .kam me jua shkrdhy vrymat te gjithve January 11, 19:49

  Ty mirel kam me ta rras te gjatin

  gratis dhe te parit ne kte forum ,

  qe ta shijosh deri ne ngopje dhe me beso qe mbas
  kenaqsise qe do marresh ,do ndryshosh mendim
  e s’do hash me mute bashke me qent e tjer te kazanit
  por ,secili do ket rracionin e vet

  Reply to this comment
  • mirel January 11, 20:32

   Sa ta nxjerresh nga gryke jote, ke shume pune o pallosh. Po shiko se do hash ate te popullit me te madhe

   Reply to this comment
 9. Tz January 11, 19:52

  President plehra duhet te thirret ne prokurori mbas gjth atyre akuzave qe i ben Rames. E shikoni plehren e skraparit sa i zgjuar eshte ,me nje provokim dhe ra ne grope ……hale e hapur eshte

  Reply to this comment
 10. Shaqo January 11, 20:09

  Si eshte e mundur qe tere komentuesit e gazetes Dita jane kunder Rames?
  Mos jane vetem militantet e PD LSI ata qe perzgjidhen apo Dita financohet nga LSI?

  Reply to this comment
  • Tani tr January 11, 20:21

   O shaqo e di te verteten pse?
   Sepse fara komuniste si puna jote sa vjene e po zhduket
   Sta ka fajin gazeta dita.

   Reply to this comment
  • Lili January 12, 06:04

   Pse nuk te shkon mendja se ndoshta jane vetem maja e icebergut,qe po te te tregojne sa i thelle eshte idherimi i popullit me kete qeverisje.
   Ne vend tend,i kisha falenderuar komentuesit per paralajmerimin qe po japin..
   Po tij vazhdo me degjuar ErTvne…

   Reply to this comment
 11. Vatra January 11, 21:37

  Akuzohet kryeministri randë nga krye k .i shtetit por përse tani folë ky për raste që ndodhën vite ma parë fushatë para elektorale bëhet me karrigen e presidentit mbi shpinën e një të riu pot ky mbanë atë post të uzurpuar Alija pat dhënē dorheqje para një situate analoge ky e Salihu aktin moral të dorheqjes nuk po donin me ditë se e dinë se mbetin rrugëve

  Reply to this comment
 12. Dodona mbi Tomorr January 12, 14:53

  Po prap tek Cani ti !Perse e ul kaq shume vehten , shko me mire tek”Peka “ose “Zhei”se sa tek “Klani”qe eshte bere TV me i neveritshem ,per shkak te Fevziut. Mamaqeve Caneve ,Gjebreve e llumrave te tjere te ketij TV,pervers!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*