Rama analizë me ministrat në Llogara, e asiston kompania e Tony Blair

August 22, 2018 11:45

Rama analizë me ministrat në Llogara, e asiston kompania e Tony Blair

Qeveria u jep fund pushimeve dhe rikthehet në punë për të nisur vitin e dytë të mandatit të dytë. Kryeministri Rama i ka thirrur ministrat dhe kabinetet e tyre në një mbledhje informale parapërgatitore këtë të premte në qytetin e Vlorës.

Mbledhja e cila do të jetë dy ditore do të përmbyllë punën analitike të nisur më 25 korrik me kompaninë e Tony Blair.

Sipas Report TV kompania e ish-kryeministrit britanik po ndihmon qeverinë shqiptare për të mbyllur bilancin e këtij viti politik e qeverisës që u mbyll, si dhe për të përcaktuar objektivat për 300 ditëshin e dytë.

Mbledhjen e së premtes nuk do të ketë vendimmarrje nga ana e kryeministrit nëse do të ketë ose jo ndryshime ne qeveri në shtator, sikundërse ka paralajmëruar.

Mësohet se këtë vendim kryeministri pritet ta marrë javën e ardhshme dhe ta shpallë në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së, e cila do të mblidhet ditët e para të shtatorit, datë e cila nuk është vendosur.

Në këtë mbledhje Rama do të shprehet nëse do të ndryshojë apo jo ministrat e tij, si dhe do të shpallë mobilizimin total për përballjen me zgjedhjet lokale në maj 2019.

o.j/dita

August 22, 2018 11:45
Komento

9 Komente

 1. Arben August 22, 12:06

  Iken 100,000 euro nga parate tona.

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 August 22, 12:32

  palaçollëku i radhës,shpenzimet e radhës,të gjitha nga harbuti i tironës!!
  nga bojaxhiu i tironës!!
  “kompania e toni blerit”!?
  përmëndet sikur të jetë vula e ndershmërisë e pagabueshmërisë së qeverisë së hajdutit të tironës!!

  Reply to this comment
 3. yes_man August 22, 12:49

  ah mer legena….qe po e perdhunoni kete popull, po problemi eshte se ketij populli po i pelqen.

  Reply to this comment
 4. info analitike August 22, 13:11

  Po pse u dashka Toni plehra qe ti analizoje punen bashibozukeve te Rames? Po pse a nuk i njeh kriepsikoja hienat e veta qe vodhen pangopesisht neper ministri dhe e nxoren cullak para popullit!
  Shoket e Dites me dobicllek kishin bllokuar edhe komentet tek artikulli ku kerkohej se nga kishin perfunduar 40 bandat kriminale qe reklamoi Xhafaj dhe perse nuk po i bllokohen pasurite. Mos u lodhni ti kerkoni gjetke shoke se ato i keni ne strukturen e shtetit e ne drejtimin e tij. A nuk e shikoni qe te gjithe politikanet jane shoke e ortake me trafikante, kriminele, perdhunues, maskarenj e turrlisoj. Po per disa mjafton qe te rroje partia e mbyllin syte perpara rritjes se frikshme te kirmeve e te bandave qe i bejne karshillek shtetit pa iu dridhur qerpiku.

  Reply to this comment
  • Dn August 23, 13:53

   Kompania e blair-it eshte per te na ‘zbukuruar’pak deshtimet e per te na i shitur si suksese…
   Nuk kuptojne se ka nje moment qe sado tca zbukurojsh plaken sce merr kush me..Edhe ky plaku i jone nuk po kupton se iku koha e tij…

   Reply to this comment
 5. Kris 1 August 22, 15:15

  Kryeministria eshte bere muzeum ndersa qeveria bredh per mbledhjet e saj hotel me hotel.Turpi i Ps qe mban ne krye nje horr.

  Reply to this comment
 6. Konti i Monte Krrabes August 22, 16:01

  Rama u krijon mundesi ministrave te bejne shetitje dhe ta hane dreke qefi ne llogara, ne se vene pa dieta dhe me shpenzimet e tyre hallall e kane. Ne se vene me parate e taksapagues shqyptare, eshte krim i denueshem, se nuk bejne asnje pune efektive ne sherbim te populli, pasi ministrat nuk kane as nivelin minimal. Kjo eshte historia shumevjecare e ministrave dhe ministreshave te shqypnise dhe popullot tone trim, heroik, liridashesh dhe sylesh.

  Reply to this comment
 7. Konti i Monte Krrabes August 22, 16:02

  Rama u krijon mundesi ministrave te bejne shetitje dhe ta hane dreke qefi ne llogara, ne se vene pa dieta dhe me shpenzimet e tyre hallall e kane. Ne se vene me parate e taksapagues shqyptare, eshte krim i denueshem, se nuk bejne asnje pune efektive ne sherbim te popullit, pasi ministrat nuk kane as nivelin minimal. Kjo eshte historia shumevjecare e ministrave dhe ministreshave te shqypnise dhe popullot tone trim, heroik, liridashesh dhe sylesh.

  Reply to this comment
 8. Ergys August 22, 22:46

  Si eshte kapitalizmi.Do te besh pjese ne klubin e vendeve kapitaliste??Po zoteri. -Atehere ke nevoje per nje tutor qe duhet ta paguash.-Po si eshte kjo pune zoteri se nuk e kuptoj??-Ta shpjegoj troc fare.I ke parasysh tutoret e prostitutave ne evrope??-Po zoteri.-E pra prostituta ks nevoje per nje vend ne trotuar.Kete cope trotuari ja siguron tutori.Dhe ajo mund te prostituohet sepse paguan per trotuarin.-Ok zoteri,i tha Rama Blerit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim