Rama: Arrestimin e Sali Berishës nuk e vendos unë

April 28, 2015 08:32

Rama: Arrestimin e Sali Berishës nuk e vendos unë

Gjatë emisionit të djeshëm “Shqip”, kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur edhe disa pyetjeve të qytetarëve.

Një prej tyre ka qenë se përse nuk arrestohet Sali Berisha.

Rama është përgjigjur se për arrestimin e Berishës, nuk vendos ai.

Ai tha se janë qytetarët, ata që do të përcaktojnë edhe rolin e Berishës në të ardhmen.

Ndërkohë, Rama premtoi se në vjeshtë do të nisë edhe reforma në sistemin e drejtësisë.

April 28, 2015 08:32
Komento

11 Komente

 1. andromeda April 28, 08:49

  E kishe vendosur ti që ç’ke me të, me shumicën e kartonave në parlament-për të ndryshuar kushtetutën, për të hequr palo-presidentin dhe për të rinovuar KLD dhe drejtësinë. Sikur ta kishe vënë drejtësinë në binarë mundet ta kishe futur në burg edhe Salën edhe Lulin edhe Zenin edhe të gjithë lukuninë berishiane. Kjo duhesh bërë qysh në krye të herës dhe të mos vinte puna që Saliu të të tërheqë pas hunde edhe sot e kësaj dite. Por ti ke në mendje t’a drejtosh Shqipërinë me art dhe jo me arsye. Nuk bëhesh ore jo, se ti mbetesh një piktor ‘mediokër’. Ato gjoja pikturat e tua të sajuara me një laptop i bën kushdo bile dhe më mirë se ti.

  Reply to this comment
  • maksi April 28, 09:21

   te ishte per ramen e kishte fut me kohe , po eshte gjyakata dhe prokuroria qe e ka ne dore !! po ce do qe ato jan akoma ne krahun e partid demokratike dhe i kan fshehur gjithmon provat per ta arrestuar ate dhe zarat e tij !!

   Reply to this comment
  • keno April 28, 09:31

   edi rama kam besim se sa te vihet drejtesija ne gjykata dhe mos te kete me llalla me shoke ne kontrrollin e gjykates , do fillloj nje proces i gjate dhe besoj se do ja arrin ne daljen e nje zbarrdhje te plote te krimeve qe ka bere saliu me lulin dhe shume emra te tjere qe ka PD

   Reply to this comment
 2. beni April 28, 08:51

  Ha ha ha frikacaku premtoj ndryshe para se te merte pushtetin,tani ka nje standart tjeter e po kupton se arestimi i berishes do ti shkaktoj lufte civile e ka frik se postin e kryeministrit vihet ne pikpyetje,!nje kopje e fatos nanos ne 98 ku frika per lufte civile deformoj ligjet e shtetit?

  Reply to this comment
 3. GRAMOZ April 28, 09:00

  SHQIPETARET E BENE PUNEN E TYRE ME VOTE NDESHKUESE NDAJ SALI BERISHES DHE LANE NE OPOZITE NE MINORANCE TE THEKSUAR ,TANI E KA DREJTESIA PER TE DHENE GJYKIMIN E TIJ PER GJENDJEN EKONOMIKE DUKE LENE NJE BORXH PREJ 750 MILION EURO DHE PROPAGANDA E TIJ MEDIAT MAFIOZE DUKE JA SHPERLARE TRUTE SHQIPETAREVE DUKE I THENE SE SHQIPERIA ESHTE PAS GJERMANISE..TE JAPE LLOGARI PER LIDHJET ME MILLOSHEVICIN DHE FURNIZIMI ME KARBURANT TE MAKINERISE LUFTARAKE TE MILLOSHEVICIT KUNDRA KOSOVES,,TE HETOHEN GERDECI ,21 JANARI.TRAGJEDIA E VITIT 1997 DHE VRASJET POLITIKE ESHTE KOHA E DREJTESISE..

  Reply to this comment
 4. mersin kurti April 28, 09:21

  Je bere shok me Ilir meten e si do te arrestosh beniaminin e tij. Populli e kupton mire se gjykimin dhe denimin e ka ne dore drejtesia por, reforma ne drejtesi duhet te ishte e para. Ke arrestuar me shume fukarenj per energjine elektrike se kriminele, sepse arrestimin e ke ne dore ti dhe ministri yt. Sa lehte te arrestosh popullin fukara. Si gjithnje ne histori ai i mban te gjitha ne kurriz dhe nuk renkon. Vazhdo se mire e ke.

  Reply to this comment
 5. ermira April 28, 09:23

  Ka te drejte Edi Rama arrestimin e Berishes e vendosim vete ne qytetaret. Ashtu sic kemi ne dore voten ndeshkuese per te gjithe politikanet . Ky kriminel te arrestohet sa me shpejt dhe te japi llogari perpara ligjit per te gjitha gjerat qe i ka bere ketij vendi. Te japi llogari per 21 Janarin, Gerdecin dhe gjithe gjerat e tjera qe i beri ketij vendi keto 20vite

  Reply to this comment
 6. Manuel April 28, 09:30

  Me nisjen e reformes ne sistemin e drejtesise cdo gje do rregullohet dhe do marrin masa si per salen dhe per te korruptuarit e tjere

  Reply to this comment
 7. timi April 28, 09:57

  Ik er pusht frikacak

  Reply to this comment
 8. padrino April 28, 11:03

  Je pjesë, e Katovices o edi kristaq rama edhe ti, po për çfarë vendos ti për të vënë sejkon guvernator, apo zhitin ambasador , apo dule grekun nënkryetar parlamenti, apo për ndryshimin e kushtetutës që bëre me salinë në 2008ten, që të vendosësh në listat e deputetve, kush të pëlqen ty, o piktor i ripjelljes mavri, shumica e shqiptarëve të mbështetën e të votuan më 23qershor nga urrejtja që kanë për saliun dhe bandën e tij pd , për krimet që kanë kryer kundër Shqipërisë dhe shqiptarëve. sepse industrinë , bujqësinë, shkollat, spitalet e rendin e Diktaturës, as për 50vjet nuk i dot jo ti po asnjë nga ju politikanët e sotëm. Po të paktën saliu e lul basha e kanë bërë më shumë hak burgun se, sanaderi Kroacisë.

  Reply to this comment
 9. Arben April 28, 11:13

  SLLOGANII ED RAMES DHE QEVERISE SE TIJ: NUK JE ME NE? ATEHERE BURG!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*