Rama: Audio-përgjimi i PD mashtrim, dikush duhet të përgjigjet me burg

May 16, 2018 12:21

Rama: Audio-përgjimi i PD mashtrim, dikush duhet të përgjigjet me burg

 

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot në mbledhjen e grupit parlamentar të PS se materiali audio i publikuar nga Partia Demokratike për Agron Xhafajn, është mashtrim.

Rama e bazoi deklaratën e tij te një ekspertizë ndërkombëtare që sipas tij kishte vënë në dyshim autenticitetin e materialit të opozitës.

“Unë e kam marrë mbrëmë përgjigjen të kryer në një prej laboratorëve më seriozë të botës, mua ajo përgjigje më mjafton për t’ju thënë juve se nuk jemi para asnjë lloj prove kundër ministrit të Brendshëm, por para një mashtrimi me një material jo autentik nëpërmjet të cilit kërkohet destabilizimi i qeverisjes dhe moshapja e negociatave me BE”, tha Rama.

Kjo audio është shpërndarë në çdo adresë e-maili qeveritarësh e parlamentarësh. Këtë e kanë bërë që të baltosin vendin. E kanë dërguar si Breaking News. A mund të më thoni se kush mund t’ja bëjë këtë vendit të vet. Askush nuk e ka bërë asnjë vend që ka pasur 1001 probleme, që ka qenë në proces negociatash me BE-në.(…) E përsëris kërkesën e Ballës që i ka bërë Prokurorisë.

Në këtë sfidë, Prokuroria dhe Gjykata duhet t’i japin provën e të vërtetës. Ose të provojnë shkencërisht autenticitetin e audio-përgjimit, ose pastaj të pranojnë se s’ka asgjë nga ato që thotë opozita.

Kush e organizoi këtë lojë të neveritshme për të çoroditur dynjanë, përmes një mashtrimi të tillë dhe për të goditur Shqipërinë, duhet të paguajë për këtë lloj mashtrimi, që përcakton dënimin me burg“, theksoi Rama.

a.s/dita

 

May 16, 2018 12:21
Komento

18 Komente

 1. Jetimet e 21 Janarit May 16, 12:32

  JEP DOREHEQJE SE TI NUK JETON DOT PA DY KRRIMINELET SALINE E LIKE FLORINE QE TE PERDORIN SI TESPIJE!TI KE NIVELIN E BALLIST MORINES E NUK ARRIN JO VETEM TE QEVERRISESH PO NUK ARRIN TE KUPTOSH AS SHAKATE ME DROGE TE ‘LU’ QE ESHTE ZEDHENES I SALISE,MEDISE,LIKE FLORISE QE DUAN TE TE FUSIN NE BURG TERE MINISTRAT QE JANE TE PA SHANTAZHUESHEM NGA TAHIRI TEK XHAFA…..

  Reply to this comment
 2. Paul Tedeschini May 16, 12:56

  Kur nuk pergjigjet me burg ish ministri i mbrendeshem per akuzat e randa qe i bejne, pse te pergjigjen me burg falsifikatort (ose JO) te rregjistrimit?

  TURP I MADH DHE MASKARALLEK I KRYEMINISTRIT.

  Un jam qe PARA LIGJIT TE JENE TE GJITHE TE BARABARTE.

  Ketu çalojne te gjitha qeverite shqiptare.

  Reply to this comment
  • !?! May 16, 14:24

   Bravo Pal Maloku.

   Reply to this comment
  • fatekeqesia jone keta May 16, 14:29

   O Paul ! E ke koken mbi shpatulla apo ne ndonje vend tjeter? Po ç’eshte ajo pyetje qe kundershton pjesa e pare e frazes te dyten? Mire Saliu se ka te drejte te shkalloje, por ju po shkalloni te gjithe sikur keni bere ju ato krime te Saliut. A po…..jeni pjese e te teres?

   Reply to this comment
  • prizem May 16, 21:01

   @Paul Tedeschini
   Ceshte ky perrua psiqik mor Pul….I lexon ato qe shkruan para se t’i publikosh apo e ke me ngut se te presin te SHQUP-i?

   Reply to this comment
 3. intelektuali May 16, 13:32

  Ky Kryeminister karagjoz porosit ekspertiza nderkombetare per Hetuesin e Enverit qe e ka bere Minister Rendi i rezilit me vlla burgaxhi dhe drogaxhi, njesoj si Saliu per Kosta Trebicken, njashtu si Like Floriri per videon e Dritan Priftit te gjore,

  PO CFARE KRYEMINISTRI ESHTE KY? DHE CFARE MUT SHTETI ESHTE KY?

  Qe nuk i beson institucioneve te veta por vetem nderkombetareve?

  sepse:

  Parrulla enveriste patriotike per te trembur ARMIQTE e Kllases i kemi degjuar edhe me pare nga Enveri ne Kohen e Qepes te Partise se Punes, por edhe ne Kohen e Hajnise ne Rrugen e Kombit nga banda kusare dhe vrastare e Sali Berishes,

  prandaj:

  Edi Rama duhet te largohet vete i pari, te terrheqi me vete kriminelet qe ka emeruar ne qeveri, ne menyre qe:

  TE BEHET I MUNDUR INTEGRIMI I SHQYPNISE NE BE

  Reply to this comment
 4. Syri i Shkodres May 16, 13:49

  Qendro Rama! Konspiratori Sal Brrish eshte ne pune me kapacitet te plote dhe patjeter qe do te gaboje! E gjitha eshte fabrikuar prej tij dhe spiuneve! Arrestoni Saliun mos prisni me qe vendi te qetesohet!

  Reply to this comment
 5. teodori May 16, 14:41

  Duhet ti kishe mbyllur me kohe keto probleme.Saliu, Lulushi dhe te tjere nga hajdute dhe kriminele nga opozita perfshire dhe disa nga te tute duhet te ishin ne hotelin pa qera sot, ke bythe ta besh kete apo jo, edhe sot sa nuk eshte vone. Ke mbeshtetjen e mbi 90 % te shqiptareve.Beje se do te ngelesh ne histori.

  Reply to this comment
 6. teodori May 16, 14:43

  Duhet ti kishe mbyllur me kohe keto probleme.Saliu, Lulushi dhe te tjere hajdute dhe kriminele nga opozita perfshire dhe disa nga te tute duhet te ishin ne hotelin pa qera sot, ke bythe ta besh kete apo jo, edhe sot sa nuk eshte vone. Ke mbeshtetjen e mbi 90 % te shqiptareve.Beje se do te ngelesh ne histori.

  Reply to this comment
 7. Alban Dega May 16, 15:54

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

  Reply to this comment
 8. fteri May 16, 16:29

  arrest mashtruesve ordiner , Ali bej dhe Salinj erotikun -dashnor i vendikut PD-së.

  Askujtë nuk ja merrte mendja ,
  se PD-ja të përdor rrenat !
  të shkojë deri në këtë gjendje ,
  të përdorë përgjimin, ambientin !

  Ska ndodhur në asnjë parti në shqipëri,
  Si kjo vidjo mashtruese spektakolare,
  Është për ti vënë me grushta kokës,
  Si po vuajn familjet e të akuzuarve ,

  Ç’ far mund të bëni më shum se kaq ,
  O’ PD-istë të pa fytyrë ,
  Na vratë ,në gërdec e 21 janar ,
  Na vodhët e na dhatë kërbaç,

  Paskeni qënë njerëz të ndyrë.
  Nuk paskeni pas as turp as frikë,
  Keni ndjekur të njëtën taktikë,
  diversion , mashtrim e dhunë.

  Do të vijë dita për ju ,PD-ista të ndyrë,
  Këtijë populli do ti dalë fati,
  Në qoftë se ka zot ,a perendi ,
  Do të shkoni si lopët tek kasapi.

  Wetingu do të bëhet s’ka kthim mbrapa ,
  me gjithë se ju nuk doni ,
  të gjithë hajdutët ne i njoim ,
  Vetëm burgu i pret e shkopi ,
  gëzimi ynë del nga kraharori ,

  Reply to this comment
 9. enverdjali May 16, 17:34

  Po Salianji do shkoje ne burg kush tjeter !? Dhe Grida do shkoje ti coje cigare.

  Reply to this comment
 10. Arben May 16, 18:43

  Litari litari

  Reply to this comment
 11. valentina May 16, 21:19

  Zhduku nga syte e Shqipetareve o legen kryeminister,mos mendoni se do vazhdoni te mashtroni pafundesisht popullin,Shqipetaret ju votuan te qeverisni i vetem me besimin se do dergonit para drejtesise vrasesit dhe grabitesit e ketij popullit,dhe jo te degjoje perrallat tuaja me hapje negociatash per ne BE, nese do beje nje sondazh se cfare kerkojne Shqipetaret midis Anetaresimit ne BE apo denimin e kriminileve dhe grabitesve te vendit,do shikoje se mbi 80% e Shqipetareve do kerkonin ndeshkimin e banditeve te veshur me pushtet qe vrasin dhe grabisin ne emer
  te pushtetit,keshtuqe lojrave tuaja i ka dale boja,dhe jane keto lojra qe ti bashke me sali malokun dhe ilir katundarin po beni kurban Sajmir Tahirin dhe Fatmir Xhafen,per te vetmen arsye se nuk doni hapjen e negociatava,sepse me hapjen e tyre jeni qe te gjithe te marre fund,dhe kjo eshte e provuar gjate gjithe ketyre 27 viteve se cfare keni bere per ta penguar anetaresimin BE,

  Reply to this comment
  • prizem May 16, 21:46

   @valentina
   Me c’ke shkruar duhet t’i falemi zotit qe ke vetem nje vote dhe shumicen e shqiptareve perballe dhe kjo per aresyen e thjeshte qe ky eshte i pari kryeminister shqiptar qe futi me guxim ne axhenden e vet VETTING-un dhe kaq do te mjaftonte per t’u respektuar. Se kush ka dale kunder kete po e shohin perdite shqiptaret qe kane sy te shohin dhe po e degjojne perdite shqiptaret qe kane vesh te degjojene…jo kontigjenti yt qorr dhe shurdh. TUNG.

   Reply to this comment
 12. Adih May 16, 22:03

  Valentina [email protected]…..Bravo ,ke thene realitetin .Keta cunat e Ramizit mbare nuk e duan inkuadrimin ne BE . Nuk e honepsin diktatin e ligjit dhe transparencen e BE ,kane frike nga zullumet e medhaja qe kane mbi supe ,korrupsionin brutal ,dhe vjedhjet qe kane bere . Mjere ky popull ,kush e drejton sot e 27vite, ne kete tranzicion te pa fund ,prej tyre . .Mesoje nga une ,nuk po i ze gjumi naten nga Vettingu ..
  Respekte Valentina …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*