Rama: Balili, “përgjigjje kuptimplotë për gjithë qentë që lehin”

January 15, 2019 12:29

Rama: Balili, “përgjigjje kuptimplotë për gjithë qentë që lehin”

Kryeministri Rama e ka përshëndetur menjëherë në rrjetet sociale dorëzimin e të shumëkërkuarit Klement Balili, lëvizje të cilën e ka quajtur një hap të madh në luftën kundër krimit të organizuar.

Më tej, Rama thotë se fakti që Balili gjendet tashmë prapa hekurave është një përgjigje kuptimplotë për të gjithë “qentë”, siç i quan ai, që lehin ndërkohë që karvani ecën përpara me vendosmëri.

“Klement Balili prapa hekurave një hap i madh përpara në luftën kundër krimit të organizuar dhe një përgjigje kuptimplotë, për të gjithë qentë që lehin, ndërkohë që karvani do të ecë me vendosmëri përpara Urime për këtë rezultat Ministrit Lleshi, Policisë së Shtetit dhe SHISH”, shkruan Rama, duke e përfunduar kështu reagimin e tij me urimet për ministrin Lleshaj dhe institucionet e përfshira në këtë operacion.

o.j/dita

January 15, 2019 12:29
Komento

10 Komente

 1. First Albania January 15, 12:39

  LSI-se po i rikthehen anetaret nga arratia!
  Floriri mezi pret te pergezoi doktorreshen me nje cizme.

  Reply to this comment
  • Yyyyyyp Like January 16, 15:49

   Pse mos te duket Mit’hati me i mire se Likja apo si. Nese do te isha i detyruar te zgjidhja midis nje hajduti dhe tradhetari, te garantoj dhe ta jap me 100 vula se si preference do kisha te parin.

   Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 January 15, 12:42

  o pallosh është vetëdorëzuar,se të ishte për karvanin,e hienave,që ecën “përpara”!?
  do ti kishe rruajtur trapin dhe për nja 20 vjet!!
  kishe dy vjet që nuk e kapje o karvan madhi!!
  përse krehohesh tashti kur si punë tënde ke vetëm zgurdullimin e syve kur tu paraqit me avokatët e tij??

  Reply to this comment
 3. intelektuali January 15, 12:55

  O Edi Rama mburraveci:

  Beji te fala bashkim Ulajt&Lukuni dhe Bankes “Lavatrice” te Lindes,

  sepse:

  “QENTE QE LEHIN” DO TE LEHIN AKOMA ME SHUME SEPSE NUK JANE NGOSUR FARE NGA KOCKAT QE HEDH RILINDJA ME RACION SI TOLLONAT E ENVERIT PER T’I USHQYER ME LUGE TE ZBRAZET

  Suksesi i “vetëdorëzimi i Eskobarit shqyptar, Kelmend Balili” qe ishte Drejtori Famoz i Rilindjes Socialiste dhe i LSI-se Enveriste ne Sarande eshte njesoj,

  si:

  Suksesi i “vetëdorëzimit te nipit te Enverit, Ermal Hoxha” kur e kapen gjermanet me presh ne duar ne Laboratorin e kokaines te Taulant Balles ne Xibrake.

  prandaj:

  AMAN O MINISTRI LLESHAJ DHE TI O EDI RAMA ME LAVDERIME ENVERISTE,

  kur:

  I keni Drejtoret e Policise se Vlores ne arrati per trafik droge si bashkepuntore te krimit te Habilajve, qe jane Kushot e Saje Qorrit, i njohur si kapobanda e droges dhe Ministri i Rendit Beniamin i Rilindjes,

  kur:

  Keni shpallur si “Poliagjente” dhe “Armiq te Popullit” Komisaret e Policise ne detyre Dritan Zagani dhe Emiliano Nuhu vetem sepse ne krye te detyres treguan me gisht Kapobanden e droges se Habilajve, Saje Qorri dhe kallezuan ne Prokurori perdhunuesit mesjetare te Xhisieles qe jane deputete te Rilindjes Enveriste

  kur:

  Kjo polici mburravece dhunon studentet me urdherin e nje Kryeministri arrogant dhe pa moral qe e ka babane nje kriminel te Enverit, i cili ka urdheruar varjen ne litar te nje poeti disident antikomunist,

  kur:

  SHQYPNIA PO KERKON TE BEHET ANTARE NE BE

  Reply to this comment
 4. asd January 15, 13:24

  Kush jane qente more idiot ? Ti je edhe populli, edhe partia, qeveria dhe drejtesia, droga dhe policia… Kush eshte kunder mafies tende jane qente?
  Shko e dhiu ne breke psiko.

  Reply to this comment
 5. Adih January 15, 14:12

  Mos e diskretito vehten tende o Rame ,me kete fotografi .Hajde te jem une kryeminister ,gjen dot ,do ekzistojne kete qindra haktare ,me droge ,ta them une sdo kete shancin te beje bir nene , ne keto qindra hektare as edhe nje foto te vetme. .
  Pse kjo foto te burreron ty o Rame ?
  . Prandaj me i zgjuar o Rame ,mos u tall me shume me ne kokpalaret ,se mjaft jeni tallur . Mbah frenat more Burre .

  Reply to this comment
 6. mirel January 15, 15:40

  Shiko pushti i Zogut..qen bir qeni disa breza. O babai i djalt te Kristaqit
  Keshtu thoshte Mero Baze. Tani e ke haleat si haleatet e dikurshem. Aty e ke koken qen bir qeni, te haleja e Berishes

  Reply to this comment
 7. info analitike January 15, 18:43

  Cfare ka qe po leh kryeqeni? Po pse priti kaq gjate per ta arrestuar atehere meqe qy paska qene aty nen hunden e policise?
  Ore po a ka limit psikopatia dhe idiotesia e ketijn njeriu.

  Reply to this comment
 8. Sazani January 15, 22:11

  O Edvin , more Edvin
  ti je k/m i të gjithë shqipetarëve edhe i atyre që lehin, apo jo ?!
  Pastajë , ti je edhe përtejë të majtës e të djathtës – de jure , se de facto , këmbët ke tek e majta e kokën tek e djathta jote e dashur.
  Po turp nuk ke , që ata që kanë vrejtje i quan zagarë ?
  Krekosu para haremit dhe eunukëve të tu, por , fundi yt do jetë i turpshëm .
  Je tërbuar , Edvin . Dridhu e përdridhu sa të duash, maska t’u çorr . S’ke parë gjë akoma .
  Të fala Sandrit dhe Mamaqit !

  Reply to this comment
 9. alphade January 16, 04:04

  Sazo, qenke fare prapa botes ! Edvini yt po tall bythen me te gjithe kundershtaret e tij politike ! Ata kane kohe
  qe e kane humbur gjumin,shohin endrra te llahtareshme.
  Ne keto dite te veshtira qe po vijne: SPAK-u, BHK, Balili,
  e te tjeret qe do te vijne pas kane shkaktuar kaq shume
  dritherima trinomit:Berisha-Meta-Basha sa qe ky dimer
  me 15 grade nen zero i duket xhenet,ne krahasim me te
  dridhurat qe i ka shkaktuar Balili,dhe ata qe do ta pasoj-
  ne: Nuk ka me keq ne bote kur ne ditet e veshtira kujton
  kohet e lumtura…. Eshte nje perifrazim i Dantes, ne Ko-
  dine Hyjnore….!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim