Rama: Barbulloj mes ujit, miliardat për hidrovorin e ri kanë “avulluar”

Redaksia Online November 10, 2012 11:57

Rama: Barbulloj mes ujit, miliardat për hidrovorin e ri kanë “avulluar”

Kreu i Partisë Socilaiste Edi Rama është ndalur sot në qytetin e Lezhës. Përmes rrjetit social twitter ai ka raportuar rreth takimeve dhe ecurisë së vizitës, ku ka tërhequr vëmendjen në përmbytjen e fshatit Barbulloj, ku sipas Ramës prej disa javësh banorët gjenden mes ujit, ndërsa fëmijët kanë mbetur pa shkollë.

“Ne Barbulloj te Lezhes ku qindra familje jetojne ne mes te ujit prej javesh dhe femijet kane mbetur pa shkolle.Permbytje pa shi!Hidrovori i vjeter eshte cuar per skrap dhe i riu nuk eshte ndertuar ende!Vec ne Shqiperi ndodhin keto” shkruan Rama.

Më tej kryesocialisti shprehet se gjatë takimit me kryetarin e Komunes, ka konstatuar se 2.5 miliarde leke të akorduara per hidrovorin e ri sduken gjekundi, teksa uji po kalb zonen e shtepite.

Redaksia Online November 10, 2012 11:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?