Rama, batuta tek Dogana: Këto zyra janë për Erjon Braçen, jo për mua

January 31, 2018 14:23

Rama, batuta tek Dogana: Këto zyra janë për Erjon Braçen, jo për mua

 

Kryeministri Edi Rama ishte sot në ambientet e drejtorisë së Përgjithshme të Doganave për të inspektuar zyrat e këtij institucioni.

Por për shkak të gjatësisë së tij nuk i ka parë shumë të përshtatshme.

Me nota humori, kreu i ekzekutivit tha se “këto zyra janë për Erjon Braçen, jo për mua”.

Gjatë fjalë së tij Kryeministri tha se nuk do të ketë më kontakt fizik mes sipërmarrësit dhe doganierëve.

“Një moment historik transformimi, nga dogana e vjetër e mundimeve shumëvjeçare të importuesve dhe eksportuesve, në doganën moderne pa kontakt fizik mes sipërmarrësve e doganierëve, falë revolucionit digjital që e bën sipërmarrësin zot të aktivitetit të tij dhe shfaros korrupsionin e ul drastikisht kohën e kalimit në doganë”, tha Rama.

 

a.s/dita

January 31, 2018 14:23
Komento

5 Komente

 1. socialSSalisti pe Blushi January 31, 14:39

  IDJOT!SI E KE RAPORTIN EKSPORT IMPORT NE 5 VJET QE PO QURRAVIT!
  -Sa VALUTE eksporton e sa PLEHE miell kafshes nga Serbija dhe mish te kalbur nga Brazili IMPORTON!
  -Autostraat aeroortet e tunelet perse i duhen nje vendi tashme pa shqipetare qe te udhetojne kuaj e Xenit,macet e Sadijes,vajzat e Mones dhe Armina me breke ne duar e kryemadhi pa çizme qe ka shtypur nje òerek shekulli femijet shqipetare…!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 2. tiku January 31, 16:12

  Nje godine e re nuk do te thote se sitemi eshte I reformuar ! Muret zyrat nuk jane reforma !Reforma eshte vendosmeria per te zbatuar ligjin ne permjet nje sitemi ku te gjithe jane te barabartt me ligjin ! Ne fakt kjo barazia para ligjit, teorikisht atrikulohet shume por Edi Rama deri tani nuk duket se eshte I sukseshem ne kete drejtim ! Thjeshte nje politikan I radhes qe I meshon shume sitemit mediatik ” te duket bukur ” “trendi” dmth si mentaliteti I nje plebeu qe ndron rrobat per te mos u dukur si plebej, muxhik !
  Inferioriteti para pales greke I shqiptareve eshte jashtezakonisht I madh ! GREKET me diplomacy I trajtojne gjoja si miq por mbrapa kraheve thurin plot “komplote” ku shikojne me shume interest e tyre ne te ardhmen me shqiptaret qe nuk dine te bejne shtet, dhe te punojne per intersat e shqiptareve dhe te publikut !

  Reply to this comment
 3. faro January 31, 18:33

  Me Erionin c”ka?

  Reply to this comment
 4. Alban Dega January 31, 19:00

  UK KA SHQIPERI QE DUAM PA EDHE TEKNOLOGJINE QE DUHET !

  – Njeriu mbi gjithcka. Eshte njeriu qe shpik, programon dhe komandon teknologjine dhe jo e kunderta !
  Kete nuk duhet ta harrojme asnjehere..,
  Never ever !

  Reply to this comment
 5. nga Arben Hametaj January 31, 20:21

  Rruges u shkulem se qeshuri me shakate e kripura te…timonierit Edi Rama!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*