Rama befason deputetët e ministrat, kërkesë për dhurim gjaku

September 14, 2017 10:45

Rama befason deputetët e ministrat, kërkesë për dhurim gjaku

Kryeministri Edi Rama në fund të fjalës së tij sot para grupit parlamentar të PS-së, teksa janë zgjedhur krerët e rinj të komisioneve u është drejtuar me një kërkesë detyruese për dhurim gjaku.

“Ju drejtohem si prind dhe ju mund të më kuptoni shumë mirë, për të organizuar seancë dhurimi gjaku.

Në cdo vit kemi bërë dhurimin e gjakut, e para bën mirë për trupin, por përpos kësaj është realisht një situatë e vështirë për fëmijët që kërkojnë gjak.

Kështu që i kam kërkuar kryetarit të grupit të bëjë një seancë të dhurimit të gjakut nga grupi, pasi balancon atë idenë që ne ‘pimë gjak’ prandaj duhet të japim gjak.

Duke parë sa gjak mungon në fund do ia marrim cdo ministri për të plotësuar detyrimet e PS për institutin e dhurimit të gjakut”- tha Rama.

September 14, 2017 10:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim