Rama bën ironi me Bashën, e krahason me portierin e Liverpoolit

May 26, 2018 23:13

Rama bën ironi me Bashën, e krahason me portierin e Liverpoolit

Pas fitores së Real Madridit në Champions League, Kryeministri Edi Rama ka paralelizuar humbjen e Liverpoolit në stadiumin e Kievit me dështimin e protestës së zhvilluar ditën e sotme në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Rama është shprehur se në të vërtetë nuk ka patur protestë në Tiranë.

Pa iu shkëputur ironisë e cila arrin deri në grotesk, ai ka thënë se mosrealizimi i një proteste të mirëfilltë ka ardhur pikërisht nga Luli.

Postimi i plotë:

s.a/dita

May 26, 2018 23:13
Komento

8 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku May 27, 01:23

  A c’na ke bo me qesh mer pallosh veshgjate. Leni mer keto budalliqe, nuk drejtohet shteti me gallate me salce kosi.

  Reply to this comment
 2. Adih May 27, 01:53

  E dime o Rame , se ju personalisht nuk keni frike nga kjo proteste .Kjo per arsye ,se drejtohet nga pala tjeter e pardesyve te bardha (vellezerit tuaj ) .Do keni frike ,e ju do ju shpetoje shurra dhe do mblidheni te gjithe palet , poshte ne bodrumet e Kom Qendror ,kur populli te cohet vete ,pa dirigjent dhe do qani hallet oooolele cna gjeti ? Si do ja bejme ?. Mire ja beni ketij populli trap ,dhe pak e kane ,”niveli i ulet” ,ku me keqeardhje , jane nje perqindje e madhe trapash ne shqiperi .Akoma koqet nuk e kuptuan lojen e 21 Janarit ,ku as edhe nje nga mafja e kuqe nuk u lendua ,por u sharruan pa meshire ,kater fukarenjte me duar ne xhepa.( sinqerisht te me falin familjaret e viktimave ) Dhe me pa turpesine me te madhe ,,vure ne rrjesht per nje ,te gjithe deputetet e juaj roze mavi ,dhe votuat Liken President .Prandaj mire ja beni ketij mileti qorr, e ju lumte .

  Reply to this comment
 3. Armandi May 27, 08:03

  Mire o Edi, po mos haro qe dy ishin heronjte e dites , ne Tirane paradite Babale , ne Kiev mbas dite, Bale !

  Reply to this comment
 4. Boll flirtove me peder Kriminelin mer Trap May 27, 09:32

  eshte ne Metro ky i Gjati ?!

  Reply to this comment
 5. sopiqoti May 27, 10:14

  Kur protesten e udheheqin te pamoralshmit,kur protestes nuk i jipet kuptimi i vertete per te cilen behet,patjeter qe ajo perfundon ne “..asgje..”Ne rast se Xhafaj nuk duhet te qendroje si minister i brendeshem “..per motive morale..”,pse duhet te qendroje ne krye te nje partie dhe te nje proterste Lulzim Basha i akuzuar per shperdorim fondesh ne rrugen e kombit, dhe i pergjegjshem direkt per vrasjen e kater qytetareve te fafajshem me 21 janar ne nje proterst?

  Reply to this comment
 6. socialisti May 27, 11:51

  Duke u kthyer nga Berati ku ishim nga halli i protestes, u shkulem se qeshuri me shakate e kripura te…Rames!

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro May 27, 13:18

   Mbas mbarimit te detyres si kryeminister, patjeter ky i gjati do te behet aktor ne portokalli ose do te shkruaj libra me perralla per kalamajte e kopshti, por dhe akses do te kene dhe veteranet e luftes apo pasardhesit e tyre.

   Reply to this comment
 7. autogolat e Rames May 27, 13:48

  Kariusi Loris pesoi dy autogola po aq sa ka pesuar Karushi Rama, nje prej Tahorrit e nje prej Xhafkes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*