Rama: Berisha bëri të mira, po u ra me shqelm si lopa kovës së qumështit

January 6, 2014 12:22

Rama: Berisha bëri të mira, po u ra me shqelm si lopa kovës së qumështit

Kryeministri Rama është zgjedhur si njeriu i vitit në anketat e zhvilluara online nga media të ndryshme. Në ditët e fundit të 2013-s, vitit që i dha fitoren, Rama u shpall fitues i sondazhit “Njeriu i Vitit” nga televizioni Top Channel, një vlerësim që iu dha gjithashtu edhe nga revista Mapo.

Në intervistën dhënë për MAPO-n, e cila pritet të dalë në mesjavë, Rama flet për platformat qeverisëse, por edhe për marrëdhëniet e tij me figura të së majtës si Ben Blushi, Ilir Meta, Koço Kokëdhima,

 

Një pjesëz e intervistës së MAPO

Nuk e di si dhe nga, por prodhuat një eulogji të ndjerë e të papritur për Sokol Olldashin…

Shkrova të vërtetën time, siç e kisha brenda në ato momente, kur krejt papritur ndjeva sikur më kishte humbur një njeri që e njihja dhe e çmoja për sa kam shkruar, paçka se nuk e kisha takuar kurrë!

 

Ben Blushi duket sikur po shkruan një libër tjetër, aq i heshtur është…pse nuk e angazhuat?

Asnjë arsye që lidhet personalisht me të apo me të tjera figura të spikatura të PS, thjesht ndërtuam një skuadër që mendoja se është skuadra e duhur për të qeverisur me cilësinë e duhur, dhe fatmirësisht, 100 ditët e para e provuan plotësisht vlerën shumë pozitive të kësaj skuadre.

 

Po Gjinushin, Milon e të tjerë që i keni lënë pas dere? A nuk trembeni se në fushata të tjera politikanët do të jenë skeptikë ndaj ‘besës’ suaj?

Askush s’është lënë pas dere dhe për më tepër dy personalitete të historisë të së majtës shqiptare si profesorët e nderuar Gjinushi e Milo, për të cilët vlerësimi dhe mirënjohja jonë, si edhe e imja personalisht, do të jetë gjithnjë e veçantë.

 

E dimë se, sipas jush, Berisha ka bërë shumë të këqija, çfarë ka bërë mirë ai?

Ka bërë mirë jo një, po disa gjëra në vitin e parë të herës së tij të dytë në krye të vendit, por edhe atyre u ra me shqelm si lopa kovës së qumështit të vet.

 

January 6, 2014 12:22
Komento

28 Komente

 1. ........ January 6, 12:27

  Ik mor hajvan lerei perrallat dhe burgose Berishen se po te shperbehet qeveria…..pese i more 1 milion vota apo vetem te na tregosh shifra per shkeje financash dhe asnje nen pranga, siq ndodhe me huligantin e bregdetit Shpetim Gjika…..nese Berishen e hodhen me veshtirsi tani ti je flutur….prandaj pervishi menget se ke ngele akoma tek ura, keshtu nje nga nje po te kthehen kundra…

  Reply to this comment
  • udhetar si te gjithe January 6, 14:57

   pse eshte kaq i shqetesuar Ciljeta per Ben Blushin? A qerrata, qerrata 🙂

   Reply to this comment
   • bjeri legenit January 6, 15:43

    qesharake pyetjet e gazetareve. C do behet me Aliun, cdo behet me Hasanin… O ti zoti intervistues, merru me proceset politike jo me individet se nuk jemi ne kafen e lagjes.
    Analizo cfare perfaqeson qofte edhe Gjinushi apo Milo si perputhen me programin e qeverise, a eshte kjo nevoje dicka qe hyn tani apo me vone ne qeveri, etj etj.
    Po varja me ke flas dhe une. Ti aq di, aq ben. Kush e ka bere intervisten, Henriu dora vete? 🙂

    Reply to this comment
    • baba partizan January 6, 16:17

     ASHTU JANE MESUAR KETA VLLA. gAZETARET BEJNE SIKUR PYESIN, POLITIKANET BEJNE SIKUR PERGJIGJEN. dHE…POPULLI NE VENDNUMERO. VRITET RRUGEVE

     Reply to this comment
     • kafshet January 6, 20:30

      c me plasi trapi mua o mavria Mapo se cmendon cuni Kristaqit per cunin e Kicos.
      Une dua te di c mendon kryeministri i vendit per mua, qytetarin qe jam zhytur ne kredi dhe kam ngel pa pune.
      Ma jepni dot kete pergjigje o Mapoja e pederastit politik Cili?

 2. Real January 6, 12:37

  Jeni shume qesharak dhe me vjen keq per servilizmin qe ju ka mberthyer. Kjo anketa e njeriut te vitit, mjafton te shikohet se nga kush eshte bere dhe mos shko me gjate. Me kujton zgjedhjet ne kohen e xhaxhit qe dilnin me 99% pro, dhe ai 1% qe nuk votonte shfrytezohej per raprezalje. Bejeni anketen prape kur te shkoje cmimi i naftes 250 leke 🙂

  Reply to this comment
 3. Drejtesi January 6, 12:52

  Une pyes: pse Edi Rama nuk ngre domosdoshmerine e korigjimeve te deformimeve qe Ali Baba Saliu dhe 40 kriminelet e hajdutet e cetes se tij (jo pa ndihmen e tij per fat te keq) ka bere ne Kushtetuten e RSH. Pikerisht pse Rama ka faj per tolerancen qe ka treguar ndaj qellimeve diktatoriale te Berishes, ai duhet te korigjoje te pakten nenet e zgjedhjes se kupoles me te larte te shtetit me shumicen e thjeshte 70+1 ne Kuvendin e Shqiperise dhe ta beje 3/5 e deputeteve. Me kete teknike, mazhoranca e re shkarkon te gjithe kupolen e Ali Baba Saliut dhe ngre kupolen e vet per t’u dhene udhe reformave ne te gjitha fushat e jetes.

  Reply to this comment
  • horri bulevardit2 January 6, 14:58

   ore po kujt i plasi po shkruan liber Ben Blushi apo po i bie me dore? C jane keto idiotesi qe pyesin gazetaret. A mbrojn interesa publike keta dreqer apo mbrojne xhepat e Benave me shok

   Reply to this comment
 4. sheme carcani January 6, 13:32

  Ne se fjalet e Rames jane te verteta do te thote qe ska kuptuar asgje nga administrimi i shtetit.Shoh vetem loje fjalesh pa kuptim e jam i bindur qe edhe vete ai skupton gje nga ato qe thote.Fatkeqesi per Shqiperine.Pas nje te cmenduri qe u largua edhe ky na mungonte.

  Reply to this comment
 5. BRITISH BULLDOG January 6, 14:02

  Ben Blushi eshte ku e ku me i pregatitur se Rama, e kete e di kushdo ndersa sa per duetin Gjinushi-Milo ata jane nje bajge e ndare pergjysem.

  Reply to this comment
 6. Horri i Bulevardit January 6, 14:17

  Me keto fjale te Edi Rames, une lexoj se shume shpejt, Saliu do i bashkohet Mziut.

  Reply to this comment
 7. Ilir January 6, 14:42

  ORE, AS EDHE NJE REFORME, 100 DITE JENI MARRE ME “DEMASKIMIN” SIPAS JUSH TE VJEDHJEVE DHE ABUZIMEVE TE PARAARDHESVE TUAJ.

  ATA ISHIN TE KORRUPTUAR, NJEREZIT E KUPTUAN KETE VETE,PA NDIHMEN TUAJ, PRANDAJ NUK I VOTUAN ME, POR JU CFARE PO BENI,

  ME NDER MUHABETIT, NJE M…T TE MADH.

  GJYSMEN E PUSHTETIT E MORI LSI, QE KA VENE PO ATA NJEREZ QE ISHIN NGA ME TE KORRUPTUARIT, DHE GJYSMEN KOCO KOKEDHIMA, QE ARRITI OBJEKTIVAT E TIJ NE 100 DITE, I HAPI DY TENDERA TE REJA NE ALBPETROL. (KUPTOHET QE PER FIRMAT E TIJ).

  PSE NUK FLET AI MINISTRI I SHENDETESISE, PSE NUK BEN AS EDHE NJE DENONICIM PER ABUZIMET NE MINISTRINE E TIJ.

  PETRIT VASILI ME KUNATIN E VET, QE ESHTE PRONAR I NJE FIRME TE MADHE FARMACEUTIKE, I KA FUTUR 2 MILION EURO ILACE TE SKADUARA NEPER SPITALE, E ATO PARA I KANE PAGUAR NJEREZIT ME CMIMET QE VETEM RRITEN, E NUK I PAGOVE TI NGA XHEPI YT O ZUZAR.

  NUK VLEN ME TE THUHET OSE BEJ DETYREN OSE IK, SEPSE DO TE SHKARKOJNE NJEREZIT NGA DETYRA PER PAAFTESI NE PUNE.

  Reply to this comment
 8. vezhguesi January 6, 15:12

  Mjaft me fjale , duhen vepra !! Edhe sa kohe do te kaloje per te arrestuar SSalbishen e klanin e tij mafioz , apo ja keni friken ?? Veproni , se populli nuk duron dot me . Sa te marre fryme ai , Shqiperia e gjore nuk do te kete qetesi .

  Reply to this comment
 9. Bond January 6, 16:32

  Me shkrimtare, piktore e doktore nuk behet as qenefi dhe jo me shteti, sidomos nje shtet modern sic e kerkon Europa. Per me teper keta te paret jane dhe bythe-pambuker pasi te pakten doktori eshte cecen!

  Reply to this comment
 10. Bond January 6, 16:39

  Berisha ka bere vetem dhe vetem te keqia, por shume te keqia! Ai edhe ne varr do ngacmoje te vdekurit!

  Reply to this comment
 11. panajoti January 6, 16:44

  Jam ndakort me komentusit ne rast se nuk veproni kjo do te th ote se juve po genjeni dhe jeni bashkepuntoore me te ‘

  x
  k

  Reply to this comment
 12. kastravec prasi January 6, 17:02

  interviste idiote .

  Reply to this comment
 13. Pëllumb zaimi January 6, 17:08

  Oportunizëm plus kurvërim socialist,plus llokma katoviciste plus ndotje berishiste baraz “asnjëherë shtet”!? Ose,ose baraz borgjezi dypartiake dhe popull me gisht në gojë!?

  Reply to this comment
 14. shpresa January 6, 17:13

  EDI RAMA
  POPULLI TE DHA VOTEN
  SKA NEVOJE PER ANALIZA ATO TE GJITHE I DINE ,
  CO PERPARA DREJTESISE NE SE KA SALIUN ME 400 HAJDUTE .
  CFARE TE MIRE BERI SALIU ?
  FURNIZOI ME NFTE SERBINE NE KOHEN KUR POPULLI I KOSOVES LUFTONTE PER ATDHEUN E TIJ
  E FUTI VENDIN NE LUFTE CIVILE ., DUKE KRIJUAR VELLAVRASJE.
  SHKATEROI ARSIMIN ,
  SHKATEROI USHTRINE E POTENCIALET QE KISHTE,
  SHKATEROI SHENDETESINE DUKE QENE EDHE DOKTOR,
  SHKATEROI EKONOMINE ATE PAK QE ISHTE .
  SHKATEROI HIDROCENTRALET
  SHKATEROI BURIMET NATYRORE, NAFTA E PYJET
  SHKATEROI SISTEMIN BANKAR
  NGRITI NE ISTITUCIONE KRIMIN E ORGANIZUAR, PROSTITUCIONIN.
  E FUTI VENDIN NE ANTARE TE LIDHJES ISLAMIKE PA MARE PARASYSH PERBERJEN FETARE TE POPULLATES EDHE TE ASAJ MUSLIMANE SEPSE NUK JANE ARAB POR SHQIPTARE .
  LEJOJI LEVIZJEN E POPULLATES PA PLAN DUKE I LENE TE LIRE TE NDERTOJNE KU TE DUAN E SI TE DUAN .
  PASUROI VETEN E BANDEN E TE GJITHE TE ARDHUR MENDER PA …. E JANE MILIONERE.
  CFARE DONI ME TE KUPTONI .
  U TALL ME POPULIN NGA VENDI ME I BEKUAR KU BASHKOHET POPULLI ME BINDJE TE NDRYSHME P A R L A M E N T I ,DUKE FOLUR ME GJUHEN ME TE ASHPER E TE NDYRE .E IRONIKE SE KETE GJUHE E PERDORI EDHE FEMRA ( qe vetem femer smund te quhet)
  NE KETE BANDE BEN PJESE EDHE FATOS NANO QE JETON NE AUSTRI ME DJERSEN E KETIJ POPULLI TE VUAJTUR .
  PRANDAJ EDI RAMA POPULLI TE FUTI NE POLITIKE TE NDERTOSH E TE PASTROSH VENDIN SE PO TALLET BOTA ME NE . SE PO TE KISHTE BERE TE MIRA E KISHIM MBAJTUR .
  MOS NA ZHGENJE, MOS VRIT ENDREN E BREZIT TE RI.
  .
  edhe bota e qyteteruar eshte ketu ku eshte sot vetem nepermjet ligjit e forces . vendosi . mos kij frike edhe hajduti e do kete se pasi ka fituar kerkon qetesi e rregull per femijet e familjen e tij

  Reply to this comment
 15. tol francezi it January 6, 17:32

  vince rama filloi ta dredhe ,dridhe si like florini se ndryshe sa-lehu ju tredh sic u trodhi per 23vjet resht .nuk e di cfare te mirash i ka bere salija shqipnise dhemokratike ,pervec se te keqijave,apo loja PS , PD do te vazhdoje akoma ,sic fuksjonoi ne menyre thuajse te perkryer,si gjate ketyre 23vjeteve .

  Reply to this comment
 16. VLORA January 6, 18:42

  Pa punesia lindi varferine
  Varferia lindi urine
  Uria prodhoj oreksin
  Oreksi lindi paligjshmerine
  Paligjshmeria lindi vjedhjen
  Vjedhja lindi politken
  Kjo eshte pema gjenetike e barbarit qe ka bere te mira z kryeminister, nuk na mbetet tjeter vecese ti shpallim pavdekesine.

  Reply to this comment
 17. Bocari January 6, 20:36

  Fjalia e fundit e thene per Saliun eshte nje fjali e papergjegjshme nga ana e kryeministrit. Mund te thuhet se ka bere nje te mire por, pasi ti numeronte 1000 te keqiat.
  Nuk me shqeteson kjo fjale e mire qe ka thene, me shqeteson heshtja qe po mbahet nga qeveria per kete figure te kaq shume akuzuar deri diten e zgjedhjeve nga ata. Ku shkuan krimet e Saliut? Qeveria fali krimin qe ju be atyre qe e votuan? Fali krimin qe ju be atyre qe vdiqen? Fali krimin qe ju be atyre varin vehten ne depresion se skane buke te ushqejne femijet Apo te atyre qe nuk kane akoma buke te hane? Apo cdo gje ishte nje thashethemnaje komplotiste per te rrezuar qeverine e kaluar? Pra shtrohet pyetja zoti kryeminister;
  Eshte qeveria e sotme njesoj si e djeshmja, pra thjesht nje rivale e saj per te zene karriket?

  Reply to this comment
 18. Marin January 6, 22:02

  1 milion vota u dhane per te bere Edi Ramen Kryeminister. Ai u be, si u be, tani cfare kerkoni njerez te pakenaqur?

  Reply to this comment
 19. Dede January 6, 22:17

  Ore edhe ti qenke vellai i atij shokut pa shpatulla!?, po car flet ore z kryeminister !?, po cfare te mirash ka bere ai kriminel ore njeri ?!, pre kete te kemi votuar ty te vleresosh ate funderrine se neve, populli, nuk e ditka mire!?, ore ty ose te komandoka koka e vogel, koken e madhe e paske ikur per lesh hajdari, pra hahesh dhe s’ dahesh me ate idiotin para teje , dhe mjere ne qe te kemi zgjedhur se te tere njelloj jeni, vec karriket keni ndryshuar, turp, turp, turp per juve, cfare shpreson populli dhe cfare ben ti?????? Po arrij perfundimisht ne konkluzionin se cfare lind nga macja gjuan minj, teoria Katoviciane o projektua dhe u realizua ne Shqiperi 100 perqind. Mjere ky popull i lodhur, qe edhe nje fije shprese qe kishte kur iu zgjodhi juve, perseri ju po ia fikni avash avash, ju qe ia ndezet me premtime para zgjedhore……

  Reply to this comment
 20. ali January 6, 22:48

  Z. Drejtesi , Edi i ka te gjitha votat cilesore per te ”bombarduar e likuiduar,, totalisht banden e
  Sali Ram Berishes, por me sa duket ia ka prere kembet Ilir Meta qe luan rolin e ”bolles midis
  dy karrigeve ! Valle eshte kjo qe them une apo mos ka pengesa nga nderkombetaret qe ker-
  kojne paprekshmerine e ketij krimineli ! Te dyja opsionet mund tebqendrojne,por Edi duhet
  te zgjedhe ose voten e nje milion shqiptareve ose ”keshillat,, e nderkombetareve ! Zhurma
  per heqjen qafe te ketij krimineli do te zgjase sic ndodh zakonisht ne Shqiperi vetem 3 dite
  dhe pastaj cdo gje harrohet secili shikon punen e vet ! Pyetja shtrohet a ka kellqe Edi te tre-
  gohet vetem nje dite Oliver Cromuellthi ! Koha do te jete deshmitare ! Dhe historia do ta
  shkruaj si veper madhore te Kryeministrit aktual !!!

  Reply to this comment
 21. S.p. January 7, 09:32

  OPINGEN… KA BERE TE MIRA PER SHQIPERINE DHE POPULLIN AI LEGEN. PO TE LEVIZ FIGURA E MEMORIES SHOKU RAMA.
  MOS U MERR ME TE MIRAT E SALI LESHIT, PO MERRU ME ATO QE KE PREMTUAR TI KETIJ POPULLI NE MBARE VENDIN.
  KY VEND NUK E KA PARE NDONJEHERE VETEN ME KEQ SE KAQ.
  SALIU PER FAMILJEN E TIJ, JOZEFINEN, CILJETEN DHE ERLEN KA BERE DISA GJERA TE MIRA .TE TJERET I KANE BERE TE MIRAT VETE DUKE SHFRYTEZUAR MATUFJEPSJEN E TIJ NE PUSHTET.
  HISTORIA E ARDHME E SHQIPERISE DO TA PERSHKRUAJ SI KATALLANIN E KOMBIT TONE.

  Reply to this comment
 22. ali January 7, 09:43

  Z. Kryeminister , me thuaj pash zotin e madh, cfare te mirash ka bere Berisha ?!
  Po te permend te parin qe ju aq shume e keni per zemer : Ligji 7501 eshte ligji
  me absurd qe mund te kete ne nje sistem demokratik ,ku prona konsiderohet e
  ”SHENJTE” dhe ”PATJETERSUESHME,, . Me kete ligj famekeq u shpronesuan
  pronaret e vertete qe e kane blere token me ”qese me flori,, me thoshte gjyshi im !
  Lidhur me prone ka 23000 ankesa nga ish-pronaret qe jane derguar ne Strasburg .
  Dhe kjo shifer nuk eshte e vogel dhe ne cdo moment keto ankesa qendrojne ne tavo-
  linen e BE -se !
  Bemat tjera te Berishes vijne me radhe : korrupsioni galopant qe nuk krahasohet me asnje
  vend te botes per nga rapirti pasuri-varferi !
  Vrasjet ne mes te dites dhe ne mes te nates pa hene qe ka kurdisur banda berishiane ! Emrat
  e viktimave populli shqiptar i di mire , pa permendur ketu 3 megagjenocidet 97-ta, Gerdeci-in,
  21 janar-in !
  Po falja e detit fqinjit te jugut ku duhet kataloguar, z. Kryeminister aktual ?
  Berisha ka nje mal me faje e krime qe nuk kam as kohe as durim t’i permend te gjitha ,pran-
  daj nune nuk shoh absolutisht asnje gje pozitive te ky njeri . Berisha nuk ka mbushur asnje
  ”KOVE ME QUMESHT ,, zoti kryeminister , vecse ka perdorur termin e vjeter te perandorise
  romake ”divide et impera ,, ! Kete une e konsideroj krimin me te madh dhe te pafalshem te
  regjimit berishian ! Prandaj , cdo vleresim sado i vogel ndaj figures se Berishes ngjall ne
  popullin shqiptar nje fare mosbesimi e dyshimi ndaj kesaj qeverie ku kemi depozituar te
  gjitha shpresat tona, shpresat e vegjelise , ku regjimi satrap berishian na la pa PRONE,
  pa PUNE, pa PENSION dhe na degdisi neper rruget e botes duke na shndrruar ne muhaxhir
  me nje torbe me buke ne krah …… Kjo eshte ”demokracia,, berishiane ! KURRE ME …!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim