Rama: Bllokimi i burimit të parasë së zezë që ushqente Agon Channel, një sukses

June 9, 2015 15:17

Rama: Bllokimi i burimit të parasë së zezë që ushqente Agon Channel, një sukses

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Facebook, theksoi se, Partia Demokratike nuk e merr seriozisht dekriminalizimin dhe kjo duket qartë nga reagimi i tyre kur goditet krimi.

Duke iu referuar rastit të televizionit Agon Channel, Rama shkroi: “Dekriminalizimi, gjethe fiku që bie e nxjerr cullak PD-në kur goditet krimi! Bllokimi i burimit të parasë së zezë që ushqente Agon Channel, një sukses”.

Reagimi i Ramës erdhi pasi ish-kryeministri Sali Berisha kritikoi vendosjen e sekuestros ndaj televizionit “Agon Channel”, duke thënë se, ky veprim është urdhëruar prej kryeministrit Rama, pasi televizioni në fjalë ishte kritik ndaj tij.

June 9, 2015 15:17
Komento

17 Komente

 1. Arben June 9, 15:23

  QYSH DOLI SALI BISHA NE MBROJTJE TE KETIJ MASHTRUESIT.

  ME SA DUKET KA MARRE PARA NGA KY PER FUSHATEN E 2013.

  BURGU ESHTE PAK PER MONSTRA SI SALI BISHA.

  RRJEPJE PER SE GJALLI MUND TE BEJE PUNE.

  KA VJEDHUR 100 MILION DOLLAR NGA BUXHETI I SHTETIT, NGA XHEPAT TONA.

  Reply to this comment
  • krios June 9, 15:57

   Agoni s’ishte ndonje cudi qe ishe pjese e klanit mafioz te saliut me biznesmenet italiane, se AMA e saliut ia dha licensen, para zgjedhjeve te 2013 dhe filloi pune per t’i sherbyer pushtetit te saliut. Cdo gje kriminale, e piset, me banda, lidhet me saliun, mire qe keto vrima po mbyllen, po saliu kur do shporret?

   Reply to this comment
   • Arben June 9, 16:37

    ORE LICENSE PER TV LE TE MARRE KUSHDO, NUK ESHTE ATY PUNA,

    KY KA MARRE 100 MILION DOLLAR NGA SKEMA E RIMBURSIMIT TE TVSH PER “INVESTIMET” NE HIDROCENTRAL.

    Reply to this comment
    • Berti June 9, 17:02

     Paraja e piset e ka bere shqiperine cope e cike, mafiozet e kriminelet kane 20 vjet qe qeverisen dhe e shiten vendin tone, me ne fund edhe pse vetem ne 2 vjet kohe, ky kryeminister ka arritur ti tregoje rrugen ketyre maskarenjve qe duan te jetojne ne kurrizin e te tjereve.

     Reply to this comment
    • Nansi June 9, 17:09

     Burimi i piset i parave e beri ate kanal televiziv pasi po te ishte per pune dhe dinjitet, sic thote edhe PD, agon channel do kishte falimentuar qe ne fillim pa filluar akoma puna mire. Une kam njerez qe punojne ne Agon channel por sinqerisht ato parate e tyre te pista nuk do deshiroja kurre ti shikoja.

     Reply to this comment
  • Janaqi June 9, 16:02

   Eshte shume e rendesishme qe personat te cilet nuk zbatojne ligjin shqiptar duhet te shkojne perpara drejtesise, qofshin keto vendas apo te huaj, biznesmene apo njerez te thjeshte. Kushdo nuk vepron konform ligjeve te nje shteti atehere duhet te perballet me pasojat. Hapi i ndermarre nga Prokuroria eshte per tu pershendetur.

   Reply to this comment
 2. tani June 9, 15:34

  Me vjen mire qe mbyllet Agon Channel se vinte era korrupsion. Por jam kurioz te di a do ishte mbyllur Agoni nqs do ishte pro Rames? Nga thashethemet kemi degjuar per para te pista edhe ne televizione te tjera si ora news por qeveria as ska bere asgje per keto televizione te tjera. Kurse per taksa vete Veliaj tha qe Abc news nuk paguante sigurimet shoqerore par pak ditesh, dhe askush nuk eshte proceduar. Apo Frangaj qe ka vjedhur pasurite e kombit prape si ka ndodhur asgje. Pra me duket qe nqs Agoni do kishte ndjekur qeverine sic po bejne keta te tjeret, sdo i ishte ndjekur nga Rama sic po behet tani. Dhe te mendosh qe eshte vetem viti i dyte i qeverise. Pra kemi nje sjellje prej diktatori qe ne vitin e dyte te qeverise. Kjo eshte alarmante.

  Reply to this comment
 3. Love Tirona June 9, 15:49

  Une kisha nje pershtypje tjeter perpara se ky te zgjidhje Kryeminister…. Me sa shikoj akoma nuk ka dal nga korniza e ” Artistit ‘. Te thuash sukses per burimet e pista te nje TV si ky Agon dhe te heshtesh për TV Klan eshte fundi botes. Nga ana tjeter ishte po ky ” artist” qe mamane e nje vrasesi e solli ne Parlament dhe nuk kerkoi kurre falje per ate qe beri, por na doli ne TV dhe kerkoi te qanim te gjithe se djali deputetes palosi edhe kater te tjere. Eshte po ky Artist qe, qeveris me Ilir Lupenin. Vetem shtepia te blloku dhe ajo e Lalzit i bejne mbi 1 million euro. Llogarin se si i ka bere keto lek ja ben dhe nje kalama i klases pare qe akoma nuk ka filluar te mesoje arithmetiken, mjafton ta degjoje e shikoje surratin. Ky ju morri voten Shqiptareve me premtimin se do e conte para drejtesise familjen Berisha&co por i mashtroi, dhe tani po na ben fresk me keto Italiant e mbaruar qe jane te vetmit “investitore” qe mund te shkelin ne ate vend….

  Reply to this comment
 4. durrsaku June 9, 15:58

  TANI KOKE BOSTANI , a e kupton se becheti eshte 1 mafioz dhe ne shqiperi nuk bente asnje pune te mire por vetem pastrim parash , e kupton ti more koke tul se parat e pista pastaj blejne pushtetin , deputetet , ministrat etj, sic kishte blere berishet ky mafioz qe donte te sillte ne shqiperi plerat e italise , kimikate dhe helme , gjoja po ndertonte hecin e kalivacit ka 15 vjet qe paston para , qe politikanet tane na kane vjedhur ne ..????????

  Reply to this comment
 5. 5/1 June 9, 16:01

  me shume Rama duket si gjeneral I kapur rob.

  e urrej menyren si u krijua “Agon Channel”, por me shume urrej impotence e rames dhe hipokrizine e nderkombetare per ceshtjen “berisha gate” qe nqs do happen krijohet nje cunam ne shqiperi qe do ndegjohet deri ne bruksel dhe Washington.

  kam mendimin qe kjo ceshtje do mbyllet shume shpejt si nipi I profetit enver hoxha qe e kapen si PABLO ESKOBARI…dhe doli bllof..nga ana tjeter shkerdhen berishis do ti bejne nje film hollivudo-amerikanet…

  a mos ka ardhur koha per shenjterimin e atij xhaxhit qe I shkerdhente robt ketyre plehrave?!

  Reply to this comment
 6. lato June 9, 16:11

  Hajde Dafina, shko prape tek Vizioni,se po te “presin”!Apo te kerkon tv Burreli ??????

  Reply to this comment
 7. bledi June 9, 16:41

  kryeminister qe godety me batutat e tij por nga ana tjeter duhet t eshikohet ne rpizmin ligjor ku na behet qejfi po kapen edhe peshqit e medhenj

  Reply to this comment
 8. Devis June 9, 17:01

  Nuk duhet te kete nje vendim te prere gjykate perpara se Z. Kryeminister te jape deklarata?
  E kuptoj qe eshte kohe fushate dhe do ti kunderpergjigjet Saliut, por kjo eshte sikur nje budalla te hedhe nje gure ne lume e te tjeret te hidhen per ta gjetur.

  Reply to this comment
 9. arti June 9, 17:29

  kryeminsitri qe duam,faleminderit qeverise qe me ne fund shohim qe prokuroria dhe policia bashkupunojn per te vene drejtiesi per te gjithe

  Reply to this comment
 10. TV KA SHA RI June 9, 18:32

  Jam i mendimit qe keto gazetare qe jane mesuar me rroga te majme te shkojne te Radio Kashari, atje do gjejne enviroment shume te kendeshem. Ato cunat paguajne mire, Dhe nuk pastrojne para, hahahaha

  Reply to this comment
 11. info-analitike June 9, 18:46

  Paraja e zeze furnizon cdo TV te madh ne Shqiperi por kjo goditje selektive ne kulmin e fushates elektorale ka te beje me pozicionimin e Agon Channel-it si ze kritik ndaj qeverise aktuale.
  Artikulli i Andi Bushatit pershkruan me se miri arsyet e sulmit ndaj Agon Channel-it ku argumentet juridike per sekuestron e kanalit TV nuk jane aspak bindes:
  http://www.lapsi.al/ide/2015/06/09/kush-q%C3%ABndron-pas-sulmit-ndaj-becchetti-it#.VXcfjUYXf2x

  Reply to this comment
  • Toni June 9, 20:00

   info-analitike ty tu eshte erresuar mendja+syte ti apo ajo car dreq gjinie ke,te dhjefsha ty megjithe maxhorancen aktuale po leni more dokrrat me argumente juridike+linke qe na tregon ktu ore po kur nuk dini+njihni pse cfryni mllef partiak ketu,ortaku i ketij italionit pronar i agon channel eshte arrestuar per mafje e gjalle ne ITALI eshte ne burg aktualisht,ne fiumicino-itali ka nje grope plerash ileale quhet malagota eshte e kote te vazhdoj me teper se ti as nk di e as njeh nuk ja ke idene fare eshte turp te meresh me te degraduar mendore te sojit tend,shekulli 21 ti akoma me mllef…

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim