Rama: Bordet e institucioneve publike, barazi gjinore me vendim qeverie

February 27, 2016 12:09

Rama: Bordet e institucioneve publike, barazi gjinore me vendim qeverie

Kryeministri Edi Rama është angazhuar në forumin e gruas socialiste se me vendim qeverie, të gjitha ndërmarrjet dhe institucionet publike do të kenë në bordet e tyre përfaqësim të barabartë meshkujsh e femrash.

“Është PS që solli në qeverinë e vendit aq gra saç nuk kishin hyrë në qeveri në 23 vjet të marra së bashku. Tani duam të marrim një tjetër iniciativë dhe të imponojmë me vendim qeverie që të gjitha bordet e ndërmarrjeve publike dhe institucioneve publike të ketë 50% gra dhe vajza e 50% burra e djem”, është shprehur kryeministri Edi Rama.

Ai solli si shembull të femrës model suksesi në qeveri të ministres së Arsimit Lindita Nikolla. Partia Socialiste vijoi rama, po garanton që përmes konkuresve në shërbimin civil të ketë edhe barazi gjinore.

February 27, 2016 12:09
Komento

4 Komente

 1. myzeqari February 27, 12:27

  🙁

  Reply to this comment
 2. myzeqari February 27, 12:28

  :’

  Reply to this comment
 3. myzeqari February 27, 12:39

  145

  Reply to this comment
 4. info analitike February 27, 15:50

  Ministrja Nikolla si model susksesi ne qeveri??? Cilizimi na u konsideroka “sukses” nga psikopati i gjate!!! Ah lum studentet e lum Jolezat e FRESSH-it. Nje ministri e mbytur nga deshtimet dhe skandalet per te cilat ka disa padi ne prokurori na qenka e suksesshme!!! Deri ku arrin deliri i ketij njeriu???
  Ore a s’na thua kjo ministrja vilen me c’leke e bleu. A mos ka perdoru edhe kjo “materiale te varfra”???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*