Rama-Bylykbashi, takim 40 minutësh në Kuvend

December 5, 2015 13:46

Rama-Bylykbashi, takim 40 minutësh në Kuvend

Kryeministri Edi Rama dhe deputeti demokrat Oerd Bylykbashi janë takuar për më shumë se 40 minuta në ambientet e brendshme të parlamentit.

Çfarë mund të jetë diskutuar kaq gjatë mes një deputeti të PD dhe kreut të qeverisë?

E vetmja që mund të ketë më shumë informacion është deputetja tjetër e PD Majlinda Bregu – shkruan portali opinion.al sipas të cilit se  ajo ka komunikuar për disa minuta me tavolinën ku qëndronin Rama dhe kolegu i saj Bylykbashi.

Por nëse për Bylykbashin ishte nga herët e para që fliste nga afër dhe pa tone të larta me Ramën, Bregu ka qenë edhe herë të tjera në biseda miqësore  me kreun e qeverisë.

Kjo reflektohet edhe në qëndrimin e saj në komisionin e integrimit.

 

December 5, 2015 13:46
Komento

9 Komente

 1. bravo December 5, 14:30

  kush o ky nastradin haleje mer amon
  edhe me kto katunar ka fillu me u morr rama
  bravo haleja politike
  ditet po afrojne

  Reply to this comment
 2. orienti December 5, 14:31

  Bylykbashi ç’do dite performon aftesi bindese ne publik me argumentet qe shtron…Natyririsht me vjen mire, qe opozita ka edhe zera te forte..

  Reply to this comment
 3. londi December 5, 15:35

  Bylykbashi aftesi bindese, nje vongosh qe I ikin syt sa majtas djathtas nje hajdut me experienc qe ka mar 50 milion kredi pa asnje kokerr interesi dhe kete e ka mar per te then qe kam marre kredi se ky ufoja nuk ka nevoj per kredi se eshte super hajdut dhe super mashtrues, dhe eshte per tu habitur qe rama meret me ket qyrrash.

  Reply to this comment
 4. eri December 5, 16:23

  -BO,BOOOO !!! Mos , more Rama ! : Po na behet gjeloze L.S.I.-ja kjo parti e perjetshme e pushtetit te ILIR FLORIRIT,nga 4 deputet u be 18-te.. ! ?,DHE DO TE vrapoje ZERE PER KRAHU SHpetim Idrizin .haaaaaa,haaaaa.

  Reply to this comment
 5. . December 5, 18:26

  Jo, Jo, Jo *******************************************************

  Mos u genjeni o popull,

  se kY “REVOLUCIONI” i 2015-tes emer qe i ve ky shal-thate per t’u mbrojtur dhe shpetuar “DREJTESISE” bashke me Sali Bishen.

  Ky “REVOLUCION”,

  behet per te kthyer SHQIPERINE ne shtet “RRUMPALLE” ku gjithcka te

  vidhet perseri.

  Jo, Jo. Jo **********************************************************

  Reply to this comment
 6. Alessandro December 6, 00:48

  Ky cuni i Durresit di shume gjera qe i duhen Rames. Ben mire te flase kur ti vije koha. Te prese te pakten Komisionin e Venecias. Kurse per ligjin e pronave te mos merzitet hic, Edi Rama per pak jave do kuptoje se do beje ligj te ri per pronat. Nuk ka zgjidhje tjeter. Me ne fund Rama do kuptoje se vetem duke i njohur dhe kthyer aty ku eshte token pronarit shteti do shpetoje nga falimentimi. Kur toka nuk eshte e lire ligji qe do ti obligohet Rames do rregulloje raportin mes pronarit te tokes dhe pronarit te nderteses.

  Reply to this comment
 7. demo December 6, 05:27

  E hengre bylykbash,u shpalle armik i partise!

  Reply to this comment
 8. Labi May 28, 13:39

  O Edi!O jepi drejtim,o dhite fare!Nuk drejtohet vendi me te lutur,aman o pd, hajde ne takim,hajde ,hajde etj,etj.Nuk duan sepse e dine fundin,e dine se cfar kane bere dhe per pislleqet do ti paguajne.Ju e kini te keqen brenda,o balo te hengert tenja.Ilir Skapardhiu eshte dele e zeze e Qeverrise.Ai nuk e shet Salen sepse e shpetoi nga burgu.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*