Rama: Cane u arrestua dhe u përjashtua nga PS, e keqja s’ka parti dhe as vend mes nesh

August 17, 2014 11:54

Rama: Cane u arrestua dhe u përjashtua nga PS, e keqja s’ka parti dhe as vend mes nesh

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të përgjigjet shkurt lidhur me rastin e Agron Canes. Në një postim në Facebook, Rama shpreh prerë qëndrimin e tij ndaj zyrtarit të arrestuar një ditë më parë në Sarandë.

“Policia e arreston. Zyra e deputetit distancohet preraz. PS e përjashton. E gjitha brenda ditës! Për ne e keqja s’ka parti dhe s’ka vend mes nesh”, shkruan Rama në profilin e tij.

Duke iu referuar deklaratave të PD-së në lidhje me këtë rast, Rama shprehet se ato nuk janë gjë tjetër veçse politikë e vjetër dhe e ulët.

“Kurse PD e shijon duke e ripërtypur në mensën e SHQUP-it, ku gatuhet përditë gjella e fëlliqur e një politike të vjetër e të ulët”, shkruan Rama.

 

 

August 17, 2014 11:54
Komento

27 Komente

 1. shyqi August 17, 12:01

  po per fullhajnn qe ka vjedhur leket tona dhe na nxiu faqen ne radhe te pare ty si qeveri por edhe ne si vend a keni ndonje koment zoti edi ???? shume qe te dhane voten, nje nder ta edhe une, shpresuam se do besh dicka ndyrshe por edhe ti duket se je pjese e klanit mafioz politik qe ka nje cerek shekulli qe vjedh vendin. Mos u merrni me peshqit e vegjel si ky pedofili por me ata te medhenjte si fullani me shoke nese vertet kerkon te lesh emer te mire dhe te besh dicka per kete vend qe e katandisi tosi me salen por edhe ilir 700 karatshi si mos me keq.

  Reply to this comment
  • Raimond Vlonjati August 17, 15:21

   Kjo qe ndodhi eshte produkt i Metodes se punes se EDI RAMES –Keshtu ndodh kur e vendos veten mbi Partine sic ben Rama

   Se ai zgjedh depudetet sipas oreksit te tij, jo sipas regullave te Partise .Ai eshte bere si Kreytari Mao

   EDI RAMA ka mbledhur ne PS gjithe sharlatanet , qe kane nje histori te kaluare shume te dyshimte
   –Ai ka futur ne krye batakcinj nga te gjitha llojet ….dhe nga keta batakcinj do presesh cdo gje, se keta jane njerez te papergjegjeshem dhe nuk e kane problem ta rethojne veten me pisllek

   Kjo qe ndodhi eshte tamam personifikim i Papergjegjeshmerise se EDI RAMES

   Edi RAMA ka bere depudete, rugece, kriminele, bizemsene te dyshimte Ka futur ne krye te pushtetit lokale njerez me te kaluar kriminale , Ka emeruar ministra njerez sharlatane qe nuk kane asnje haber nga pune se jane pa libreze pune….
   Edhe per te gjitha keto eshte pergjegjes moral EDI RAMA sepse ka bere nje POLITIKE PERSONALE ne perzgjedhje te kuadrit ne PS ..pa i mare parasysh fare kriteret per perzgjedhjen e njerezve…..duke e nxjerre PS-ne ne perfireri dhe duke vendos vet ne cdo gje, duke perdorur si kriter perzgjedhje …..Interesin e tij personal –jo interesin e PS-se…

   Atehere nuk ke ca thua por vetem ta pergezosh Salen me emrin qe ju ka gjetur –Aleanca e Qelbesirave

   Reply to this comment
  • xhonson August 17, 16:27

   Zoti KRYEMINISTER!
   Ne se burre,jo si Sali Berisha, pergjigju pyetjes time:
   -Pse nuk e vendosni me ligj,qe DEPUTETIT I HIQET MANDATI I DEPUTETIT ne disa raste,me kerkesen e 20% te zgjedhesve te tij duke kaluar ne zgjedhje te reja per ate zone!
   E theksoj kete sidomos kur deputeti kerkon te largohet nga GRUPI I TIJ PARLAMENTAR apo kur demton interesat e zgjedhesve!!!
   Ne se NUK JE MATRAPAZ DHE KERKON DREJTESI,ZBATOJE!!!
   Ne se nuk e ben,se ke frike,qe te TRADHETOJNE DEPUTETET MAFIOZE,atehere……… PASKE MBARUAR EDHE TI !!!

   Reply to this comment
 2. Eda August 17, 12:04

  E keqja nuk ka vend mes nesh?! Po kokedhima cfare eshte z Rama?! Po sadrit danja ca eshte z Rama?! Po Etjona hoxha ca eshte z Rama?! Pse mbani afer njerez te inkriminuar e familje te infektuara?! Turp z rama.

  Reply to this comment
 3. Kris August 17, 12:10

  eshte e vertete,ne vendin tone nuk kemi parti por banden e Saliut,banden e Rames dhe banden e metes.

  Reply to this comment
  • kapterri August 17, 12:25

   mos u anko Kris. Cdo familje shqiptare ka nje anetar fizikisht dhe moralisht ne nje nga bandat qe permende. Kjo eshte tragjedia e nje populli te vogel. Strategjia djallezore e Sales po jep frutet e veta. Sipas teorise, qe “une mund te jem i keq, por edhe te tjeret nje m….jane” Ne kete menyre vrasesi i drejton gishtin viktimes dhe i thote edhe ti nuk je me i mire. Hajduti po ashtu. Perversi i thote te perdhunarit qe edhe ai eshte i pamoralshmen. Etj. etj. etj. Nje komb qe i intereson dhe merret me formen, dhe jo me thelbin e problemeve, keshtu do ta shtyje deri ne rrenim dhe degradim moral i cili tashme ka filluar…

   Reply to this comment
   • Pëllumb zaimi August 17, 14:48

    Kapterri ? Nuk e kini keq? Ramën nuk e barazoj me saliun,kané vizione dhe formim te ndryshëm dhe Rama spikat por ama ajo çështja e “formës dhe thelbit” që identifikoni ju ka të vërteta të hidhura? Rama nuk po e gjen dot çelsin e meritokracise ndërsa ate te shoqerise e miqësisë më duket e ka gjetur!? Përgjithësisht dhe troç më duket se nuk ka krijuar një qeveri dhe administratë me ata që duhen por me ata që ka shoqeriçka , miqësiçka ,simpatiçka e empatiçka z. Rama? !? Akoma nuk po shoh te ai dhe te gjindja që e rrethon “rilindasit”? Po shoh të zakonshmit dhe të përdorshmit !? Po shoh gjithashtu gabimin e rëndë strategjik të “heqjes kryq përvojës njerëzore”!? “Dhe kur ke bërë një gabim në strategji rrallëherë u shpeton pasojave”- ka thënë një nga mendjet e ndritura të njerëzimit!? Nderime! PS/nick-u nuk ju shkon me shkallën tuaj te formimit e cila më duket e lavderueshme?

    Reply to this comment
 4. GRAMOZ August 17, 12:25

  NJE REAGIM DINJITOZ I KRYEMINISTRIT EDI RAMA E KEQJA S;KA PARTI DHE ESHTE PARA DREJTESISE ..POR FULLHAJDUTI MOLEPSI POLITIKEN DHE SHQIPERINE TE DALE PARA GJYQIT ..

  Reply to this comment
 5. po mor po August 17, 12:30

  Mire o Edi mire, po kape demin nga briret te pakten njeher ne jeten tende. Se ja bere bishtin cope te ziut

  Reply to this comment
 6. Mark uk August 17, 12:31

  Ju hoqet dore edhe nga Kosto Baraba kur u zu ne nje supermarket duke vjedhur.Vertet e shkarkove po sa u kthye e fute perseri ne pune.Kjo eshte rilindja juaj djali i Kristaq Vlash Rames.

  Reply to this comment
 7. ehe August 17, 12:51

  ky sikur ka lidhur zorren e trashe me kete koqon

  Reply to this comment
 8. oh ç'u plakem.. August 17, 12:52

  -me vjen mire per solidarizimin,por mendoj se duhet qe kryeministri te punoje me shume per imazhin,,,rasti pare i barazimit{imoraliteti per shkak te detyres]
  …rasti i dyte piramida e keops-fullhanit
  ..nje fije e holle e ndan nga e kaluara per barazimin e trete,por qe s’do te ndodhe s’besoj.
  sepse masa beson seriozisht qeverisjen e Rames,megjithe kondrapedalet e kakaceve.

  Reply to this comment
 9. beni August 17, 13:12

  Ju lumte z. Rama. Vazhdoni punen dhe pastroni Shqiperine nga pkehrat e kriminelit Berisha…Presidentin. Fullanin dhe hajdutet e tjere…

  Reply to this comment
  • ben djali August 17, 16:57

   o ben,sa zyra deputetesh ke kalu per tu punesu ti moj yll?ma mir mos me fol nganjehe sesa me shpreh servilizmin ndaj pushtetit ne cdo rast e rrethane,edhe atehere kur nuk mban ma!

   Reply to this comment
 10. drini August 17, 13:22

  Mire opozita qe do ta ekzagjeroje kete ngjarje banale po media nuk ka gje tjeter per te shkruar qe merret kaq shume me kete tentative per krim. Kush k… e njeh canen qe mundohen disa media si balkan web psh ta krahasoje me me skandalin Ylli Pango. Te behesh kaq i njeannshem dhe te pretendosh se je i pavarur dhe te kerkosh te lexohesh kete zor se la njerez ta kuptojne.
  Politikane dhe media po cvendos me qellim vemendjen nga vjedhja e bankes te k perppjekjet e nje pedofili qe te bie zorret tek fyti me fjalet e tij.

  Reply to this comment
 11. Sherbyesit e mafies se saliut August 17, 13:43

  Zoti Kryeminister, ju sigurisht gjithmone keni treguar kurajo, dinjitet dhe vendosmeri ne cfare keni bere dhe rrezultatet e punes tuaj si ish kryebashkiak i Tiranes, si drejtues i Ps dhe tani si drejtues qeverie duken qarte, por me deputet si Kokedhima po humbisni imazhin qe keni.
  Nje nga kushurinjte e Kokedhmes, pikerisht ai qe ka zaptuar nje pjese te plazhit ne porto palermo dhe ku ka ndertuar restorant , mburret duke i treguar klienteve te tij sms qe ka marre nga ju ne celular, nuk me duket serioze qe njerez qe abuzojne dhe perfitojne nga pushteti i kushuririt Koço Kokedhima, te mbajne kontakte me kryeminsitrin e Shqiperise, sepse edhe e kaluara e tyre eshte kriminale, jane marre me trafiqe nga me te ndryshmet dhe fale Kokedhimes tani ndihen te plotfuqishem!
  Zoti Kryeminister,, reflektoni qe te mos beni gabimet e mafies ish qeveritare, sepse me shume se gjysma e shqiptareve ju besoj verberisht voten me shprese se do shkeputemi njehere e pergjithmone nga e kaluara e hidhur qe sali berisha mbolli ne vendin tone!

  Reply to this comment
 12. Kollodoku. August 17, 13:44

  Te na rruash o Z.Kryeminister,

  u bars mali dhe polli nje mi!!!. Kemi nje vit qe presim qe Zotrote te kuptosh se nuk i more ato vota per te na imituar Saliun. Kemi njje vit qe presim nje ndryshim thelbesor ne menyren e te berit politike, nje standard shtet dhe kombformues, nje administrate qe meriton emrin dhe jo turqizma alla Fullani dhe gojekycjen tuaj sikur doni ti shpetoni furtunes se radhes.

  Ky vend ka nevoje per nje Kryeminister, ka nevoje per nje shtet ligjor. Ajo nuk vjen nga Koco Kokedhite dhe pederastet e zyrave te tij. Ajo vjen nga nje qeveri qe din te lexoje mandatin qe i ka dhene populli i tij.
  Ajo vjen nga nje qeveri dhe nje kryeminister qe kane nje plan dhe nje standard europian veprimi. Kete standard nuk po e shohim gjekundi. Shqiptaret vuajne per buken e gojes, ndersa Fullanet dhe pederastet leshohen me vrull mbi trupin e gjymtuar te ketij populli.
  Zgjohu o Z.Kryeminister, sepse kemi pershtypjen se ju ka zene ai gjumi shekullor i arushave te maleve. Zgjohu, sa nuk eshte vone.!!

  Reply to this comment
 13. mir August 17, 15:14

  ka shqiptare te ndershem, dhe te mire sa te duash, ska nevoje te mbledhesh plehra te besh shtet…….qeveri adoleshentesh, qeke keput ne b…..qe e ke shkarkuar, pyetja eshte pse e ke ngarkuar,po ka ngjyre e keqja…..nuk e shikon.

  Reply to this comment
 14. kuna August 17, 15:21

  nuk eshte faji jot se nje pedofil, monster krijon te tilla situata, por edhe ajo gruja, qe kishte 7 muaj e shijoj, dhe nuk u ndi, qe te bente nje denoncim, por e shiti vidion tek pd…, ajo vetem nen nuk mund ti thuash, duke ber pazar per gocen e vet me cetesin me te madhe, kush do qe te ishte do ja kishte tundur themelet monstres, jo te priste ta rregjistronte duke ber gallat, duket se ajo ka ber pazar me gazetarin e pd…………….. Pd-jaaaaaaaaaaaa ti rrij larg rilindjes, se eshte si nata me diten, ti kujtojme te gjith drjetuesit e doganave,, te gjith pedofila mos tja permendim… se pastaj… Edi ec perpara… te gjith te duam, ti je shpresa jone

  Reply to this comment
 15. lutfi August 17, 17:17

  E keqja e ka emrin PD. Perversi Xhelal Mziu hero i PD.

  Reply to this comment
 16. aiantas ntoublis August 17, 18:06

  kujtojuni atyre te pafytyreve te shqupit ylli pangon ate legenin qe beri sala sikur e perzuri dhe mbas pak kohe e vuri drejtor eshte turp edhe per ato vajza dhe gra te PD qe dalin dhe lexojne artkujt e pergatitur nga te tjer se sa per lulushin halimin dhe ristanin nuk mund te flasim per moral

  Reply to this comment
 17. nuri August 17, 21:36

  Reagimi i Rames shume cinik e isterik.

  Reply to this comment
  • [email protected] August 18, 02:50

   NUri eshte histerik dhe jo isterik. Duhet te mesosh nje cike me shume si te shkruash ne gjuhen shqipe. Po me kujton ato shkarravinat e pd ne muret e qyteteve nano ajdut.

   Reply to this comment
 18. Andrea August 17, 22:19

  Reagimi i Rames eshte me se dinjitos,prandaj secili prej nesh duhet te distancohet nga kjo ndodhi qe eshte nje kurth i mirefillte nga nje fatkeqe qe mbas 7 muajsh u kujtua te beje biznes.Ai tipi nuk eshte BILL Clintoni dhe Salehu po ndersen zagaret per tu ngritur.Pse nuk thote asnje fjale shtypi yne i nderuar per vajzat qe i conte Saliu Berluskonit,sa femra bejne prostituten nga qeverisja e keti handikapati neper bote?Prisni qe qeveria te vere punet ne vije,prisni qe te clirohet nga marimaga qe ka krijuar banditi Sali Berisha dhe atehere hakerouni dhe kerkoni se cfar po ben Rama.Cpune ka Saliu dhe P.D.ja se kush shkerdhehet le ti mbajne pishen atyre qe kane ne familje qe po qine njeri tjetrin dhe martohen me kusherirat.

  Reply to this comment
 19. iBaba August 18, 07:41

  Atehere, distancohu nga Koço dhe nga gjithe Kocot e bandit biznes politikes!

  Edi gjithmone ka marre kosto nga kto tipat qe i sillen pas per noj perfitim te paligjshem! Jo 2K, jo Tan Lepri, jo Tani Topit e te tjere bandite!

  Reply to this comment
 20. lejleku August 18, 09:30

  Perversiteti i politikes Shqiptare i paraprin gjithe persevitetit tjeter ne te gjitha aspektet e jetes se perditeshme .
  ……aleancae *qelbe…rave……….te rrezojme alean… en e qelbesi…. ve*… jane disa nga thirrjet me patetike jo vetem ne rrjetet sociale por edhe ne te gjitha ekranet e lajmeve dhe te titrave pafund .
  MJAFT!
  Njerez te pa SKRUPUL,po na vjen turp nga vehtja ,na fqinjet ,nga femijet e niprinjte tane .
  Pse more EDI do qendeoje ne çdo zyre te te gjithe Shqiperise ?
  Ku eshte ai KRIETARI i PS te Sarandes , pse nuk ndihet, po keta qe zgjedhin e vendosin ne vende drejtuese njeres me probleme me ligjin.
  Perverset duan te mbulojne horrlleqet e tyre me perversitete te te tjereve ….edhe kete e di i gjithe populli…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin