Grushtet në Kuvend, Rama: Dënoj çdo formë dhune. Ndreu: Nuk kam goditur njeri, isha në kafe

July 10, 2014 13:34

Grushtet në Kuvend, Rama: Dënoj çdo formë dhune. Ndreu: Nuk kam goditur njeri, isha në kafe

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas konfliktit të radhës mes deputetëve.

Ai ka thënë se dënon çdo lloj dhune, pavarësisht dallimeve politike.

Pa asnjë dyshim kemi qenë, jemi dhe do të jemi kundër çdo forme dhune. Nga dhuna verbale, tek dhuna fizike. Nga dhuna verbale si nxitje drejt dhunës fizike, tek dhua fizike si përgjigje drejt dhunës verbale. Ashtu si në një rast të shkuar dëshiroj që ta rinënvizoj qëndrimin tim se për dhunën verbale dhe padiskutim dhe dhunën fizike të ushtruar nga cilido deputet, pavarësisht dallimeve majtas apo djathtas, duhet të ketë qëndrim maksimalisht të ashpër.

Nga ana tjetër, nuk mund të rri pa kujtuar se kur unë prezantova programin e qeverisë në një ditë jo të zakonshme kuvendore, e gjithë opozita u çua dhe u largua nga salla dhe u kap pas fjalisë ‘Nuk keni parë akoma asgjë’. Duke e përdorur këtë fjali vazhdimisht si paralajmërim për gjëra të kobshme. Do doja të ishin akoma këtu dhe të dëgjonin nëse nuk keni parë ende asgjë dhe braktisur kuvendi me fjalët “do ta shihni, do e shohësh, do ta shohësh’ që përsëritet nga dhunues verbalë që janë sot në rreshtat nga pushtetarëve të rënë nga vakti. Si duhet marrë e ndëshkuar kjo fjali? Të jemi seriozë ndaj atyre që na kanë dhënë privilegjin që na kanë votuar në këtë sallë dhe të mos shohim fjalët”, tha Rama.

Por, deputeti socialist, Pjerin Ndreu, ka mohuar që të jetë përfshirë në ndonjë konflikt.

Ai ka thënë se ka qenë në kafe dhe nuk është zënë me asnjë deputet.

 

July 10, 2014 13:34
Komento

57 Komente

 1. liu May 27, 12:47

  Per ket Pjerinin nuk ka ndonji respekt, mgjtht…
  Strazon e rrafi tom doshi po ky nuk merrka vesh
  e rref prega nuk merr vesh
  e paskan rrah dhe keta te dy te tjeret sot
  tani duhet ta rrafin grate deputete 🙂

  Reply to this comment
  • Like May 27, 16:27

   Strazimiri nje fytyre e yrruer,i cili shet mend dhe provokon ne çdo dalje publike,nje pordhac,qe ta kem perball kur mundohet te tregohet i zgjuar, edhe une do e kisha zhdepur ne dry.

   Reply to this comment
  • babo May 27, 18:01

   Punet nuk zgjidhen me te rrahur ne parlament o pasardhes i denje i leckamaneve.

   Reply to this comment
   • Kapedani May 28, 10:49

    O BABO. Edhe ti race e ardhur duhet te jesh. Sepse Ju qe flisni keshtu nuk keni asgje njerezore. Qe dalloni nga kafsha vetem se ecni me dy kembe. Edhe kete gjysem e ke prej majmuni qe immiton saliun

    Reply to this comment
    • Endri May 28, 12:33

     Dikush qe eshte kunder dhunes eshte kafshe? Dhe ti qe del dhe thua mire ja ben je njeri?. kujtova se ishin kafshet ato qe perdornin fizikun dhe njerezit mendjen po e paskam pas gabim.

     Reply to this comment
     • Streha May 28, 13:07

      Ndaj qenit te terbuar qe leh dhe tmerron dynjane me lehjet dhe kercenimet, natyrisht qe huri apo dajaku eshte pune me mendje, se e detyron te pushoje lehjet dhe te fuse bishtin nder shale.
      Dhuna fizike nuk duhet perdorur ndaj asnje kafshe, vetem ne rastin kur shfaq shenja terbimi, si ne rastin e ketij Gentoviç Saliostrazimiroviçit.

 2. misteri May 27, 12:48

  Ja ka bere shum mire ketij trimi STRAZIMIRI.Keta jan fis legena e spuinesh mjafton te kujtosh ish reporterin e tv HYSEN STRAZIMIRI spiun e bashkpuntor i ish sigurimit dhe ky eshte pjelle e keqe.

  Reply to this comment
  • mikel May 27, 16:34

   pjerini ish tuj pi kafe e akuzojne kot me rafte pika..pse sbejne grushte majko klosi blushi e te tjere po gjithmon ky maloku ndreu me ate lezhjanin tjeter dhe si gjithmon nga ana tjeter strazimiri…lerini ore ne shtepite e tyre keta rrugecer e na coni intelektual ne kuvend.do me pelqente shume sikur mos te degjoja justifikimet jo provokoi jo beri..dhuna denohet gjithmon

   Reply to this comment
 3. korabi May 27, 13:03

  mjere shqiperia nga kush perfaqesohet ..turp ..po ku jane burrat me vlere ? kan len keta legena si strazimiri ,…..

  Reply to this comment
 4. tema May 27, 13:39

  hahahahahahaha ….. sa mire ja paska ba.
  Jepi Armando Prenga….. merri me rradhe…. pas Palokes, Strazimirit….. futi nje grusht edhe atij Ristanit.

  Reply to this comment
 5. Piperka May 27, 13:54

  Te kem ta rraf edhe une kete aktorin e vogel.
  Por eshte e kote, ate te gjithe e rrahin dhe ai nuk ze mend.
  Ha dru si gomari ne duhan dhe shkon e i qarravitet Sales e Lulit.
  Ishte nxehur keq LULI.
  E shoh me zarar kete pune.
  Do te na lere pa marre statusin ky druri i Strazos.

  Reply to this comment
 6. xh May 27, 15:01

  Prap ky idioti kokerjepur? Fidanishtja e Partise se Dallkaukeve i ka nxjerre ne pah keta truthare medioker.Duhet te jemi te lumtur qe me ne fund pas 23 vitesh shpetuam nga ky llum njerezor.Kjo periudhe do te sherbeje ne breza si etalon per c’do te keqe qe ka ndodhur ne historine e ketije vendi.Injorance,budallallek,megallomani,ligesi,arbitraritet,kriminalitet,e gjithshka te keqe prodhoi kjo politike e ndyre e Partise se Budallenjeve.Per fat te keq dhe te mire njekohesisht,do duhen dekada qe te mos flitet me per ta.

  Reply to this comment
 7. indrit May 27, 15:33

  ikore KOZHAK dallkauk,per ordiner+injorance etj as flamur noka nuk konkuron me ty o plere qe nuk ke lene te zeze pa bere…

  Reply to this comment
 8. nadir May 27, 15:38

  TE LUMTE DORA NE QOFTSE I KE RERE SHUME.

  Reply to this comment
 9. Tartufi May 27, 15:51

  @ xh
  Nuk i heq as nje presje komentit tend, por lerem ti shtoj dicka me shume te mari forme
  komenti per te patur vler tamam.
  Pas 23 vitesh shpetuan shqipteret nga partija e budallenjeve { e vleresuar me noten 10 }
  Shqiptaret pas 23 viteve nuk kane shpetuar akoma nga { partia e hajvaneve socialist }
  Komentatori ,xh, jemi ne mesin e mjerimit akoma na duhen dhe 23 vjet per te shpetuar lekuren e rjepur keq.

  Reply to this comment
  • Streha May 28, 13:00

   @ Kartuf! Do t’i shtoj dhe une diçka halese qe del nga goja jote, por une po e nxjerr andej nga e ka natyrshmerine. Partia e Debilave Dobiçe dhe kryehuri i tyre dopjo debil, kane merituar noten 10 por nen zero, pra -10! Se ne ç’pozicion jemi une nuk mund ta them, por meqenese ty te pelqen te ripertypesh halene qe nxjerr nga goja jote , po te them vetem kaq, te befte mire!

   Reply to this comment
 10. trikoleshi May 27, 15:52

  Nuk na shqeteson se kush hengri apo kush i futi grushta njeri tjetrit,me keqardhje te madhe konstatojme se skicofrener si Strazimiri (te cilit qysh ne pamje te pare e diagnostikon)kane zene poltronat e ketij parlamenti shqipetar.Turp dhe eshte per te ardhur keq ku i katandisi kryekrimi keto institucione!

  Reply to this comment
 11. Balta e Devollit May 27, 15:54

  Mbush dynjane ne plehra e pislleqe dhe thote se nuk isha i pergatitur ……kur me shtypi makina e pastrimit te plehrave.

  Reply to this comment
 12. edi May 27, 15:55

  O Strazimiri… te ka ecur falla mire vetem me ca grushte surratit, se i ndjeri Azem Hajdari hengri pese plumba ne bark vetem sepse do te bente si horr ne parlament.

  Reply to this comment
 13. Rapua i varfer May 27, 16:06

  Po pse ste vrau mor ju thafte dora!Vetem me hu mund te ikni ju lloj-lloj spiunesh e tradhetaresh qe u ka mbledhur Berisha ne ate” Hale”qe vete e quani “Pallavrament. YYYYYYYYYYYYY u shofte rraca juaj,o rrace majmunesh.

  Reply to this comment
 14. Nazmi May 27, 16:31

  Populli do nga ju mundesishte te vriteni me arme me njeri tjetrin se jeni te gjith te pafytyre fare turp te keni.

  Reply to this comment
 15. ismeti May 27, 16:33

  e legen ,si shum po llomotit

  Reply to this comment
 16. Tori Hoxha May 27, 16:51

  Te lumshin duart o Armand !!!! Vetem kte gjuhe kuptojne kto horra. Ky qerosi i shpifur e kishte mbushur kupen per pak dajak 😀

  Reply to this comment
 17. emigranti May 27, 16:58

  Lajm me i mir nuk behet por nje hu mu ne buth po e kerkon dhe lulushi qe thot se ti Rama do pergjigjesh personalisht.ti rruaj trapin Rames ky .por do ithosha nje fjal Strazimirit te ket kujdes se e paska ven ne shenjester .a pos ish dhe shoku i te ndjerit Sokol.Olldashi ky.

  Reply to this comment
 18. info analitike May 27, 17:04

  Po pse o njerez keni kaq dhune ne shpirt! Si mund te pretendojme te behemi europiane me kesisoj mileti!
  Ankoheni per politikanet qe ju perfaqesojne po me keto reagime jeni edhe me keq se ato, c’jane keto komente te peshtira himnizim i dhunes?!
  Homo homini lupus!

  Reply to this comment
 19. Kanan May 27, 17:11

  tani e tutje te gjithe deputetet do hyne ne parlamen pa rripa pantollonash… dhe grate deputete pa ushkure brekesh …. e moret vesh o pis milet ligji ri per parlamentin.

  Reply to this comment
 20. babo May 27, 18:04

  Sa me entuziazem diskutojne komentuesit e Dites per nje akt jo te denje per parlamentaret tane, kjo tregon nivelin e tyre……… prandaj europianet na shikojne akoma si njeres me bisht…..

  Reply to this comment
 21. dhori May 27, 18:14

  Pavaresisht se Strazimirit i ka hyr vetja ne qejf dhe perdor fjalor fyes ne debate dhe fjalime provokuese nuk eshte e turpshme qe debetutet e perfshire ta shtyjne e godasesin.

  Reply to this comment
 22. Meteh May 27, 18:48

  PD-e Strazimiret te shtyre nga Sali Maloku po kerkjon sherr çdo dite ne kuvend,komosjone,FB,informacone ne medje e kudo.E tmerruar nga frika e daljes ne shesh te vjedhjeve,krimeve,po ben çdo gje deri ne konflikte e krim,per te cilen ajo me ne krye banditin Sali e ka pasur metod ne keto 23 vite..

  Reply to this comment
 23. Tori Hoxha May 27, 19:12

  Amon re…sa hipokrite e te peshtire qe duken disa komentues qe na bejne moral,kur ne te njejten kohe,jane po keta qe nuk lejn fjale te ndyre pa perdorur neper forume dhe jane po keta qe i dalin ne krah krimineleve te regjur,duke sulmuar dhe fajesuar policine e shtetit,vetem e vetem se ajo (policia) nuk i vjen pershtat partise se tyre te qelbur PDhune !!! Po c’fare mund te presesh tjeter vec dhunes,kur nje grua,ish kryetare parlamenti per shume vite dhe njeriu numer 2 i PeDe-s-mu ne podiumin e parlamentit etiketon nje popull prej nje milionesh – si : funderrina dhe qelbesira” ??
  Kur marrin guximin qe te ofendojne dhe provokojne ne kte menyre nje popull,imagjinoni se c’mund te bejne me individe te caktuar. Ndersa sa per Europen apo europianet qe i referoheni ju “europianet made in Albania ” – kjo parti bastardesh qe ben opoziten,nuk do te ekzistonte as 24 ore ne vendet e BE-se !!!

  Reply to this comment
 24. Drini May 27, 21:34

  Armando Prenga eshte me i votuari qe ka pasur PS ne 23 vjet ne Rrethin e Kurbinit, fis me tradita familje shembullore djal trim i respektuar dhe me shoqeri.

  keto qe thote kokerrjepuri strazimiu jane shifje te uleta.

  Reply to this comment
 25. MARKO May 27, 22:15

  Ky Starzimiri qe ka koken si loqemaçoku, nuk ve mend. Atij duhen thyer dhembet qe gjeje busullen.

  Reply to this comment
 26. Sallakja May 28, 06:45

  Po, gjene mire ! Nuk paskan nxjerre pisqollat.
  Kur zihen me grushta, eshte shenje e mire,
  do te thote se po evolojme,
  Te pakten mbas 30 vjetesh te arrijme tek ofendimet.
  Se per te hequr dore fare nga sherri per ne Shqiptaret
  eshte gati e pa mundur……pune D.N.A-je.
  Edukata civile eshte difekti me i madhe qe kemi
  ne shiptaret, ose me mire ju shqiptaret se une jam
  Turk dhe shume i edukuar.

  Reply to this comment
 27. shaban May 28, 07:49

  Ky palo burre, qe burre nuk mund ta quaj , cdo dite provokon.Nuk mendoj se eshte faji i z.Prenga por i ketije koke rjepurit qe duket ,si me pas ba synet ne koke ku do irrije mendja kti palaco burre, ne ate koke te vogel.

  Reply to this comment
 28. Sqepari May 28, 08:55

  Parlamenti nuk ka asnje nivel per te justifikuar poziten institucionale qe i njeh kushtetuta. Rama dhe Meta bejne mire ti therasin deputetet e tyre dhe tu shtrengojne rripat. Sharlatan si Strazimiri ka patur dhe do te kete,por le ti mbetet pales tjeter ne kurriz. E pajustifikueshme sjellje prej adoleshentesh e deputeteve te PS. Kesaj i thone qe fshati digjet dhe deputetet e PS krihen…!

  Reply to this comment
 29. Naci May 28, 09:05

  Stazimiri shume gabim, po se more burre palaco tani u kujtove se ishe i pa pregaditur… ku ne kuvendin e shqiperia duhet te hysh i armatos bile po pate mundesi ndonje llokum C4 se me kete do ti cliroshi gjithe shqipetaret nje here e mire.

  Reply to this comment
 30. RILINDJA May 28, 09:08

  Ndej neveri per kete rrugacin me emer Armando Prenga…ndjehem keq kur mendoj qe vota ime ka shkuar per keta rugace ordinere, sepse cilido qofte perballe nuk eshte rripi. gjuha e komunikimit mor SHTAZE, se jemi njerez. Por RRYPAT si Armando, te cilet na perfaqesojne ne parlament vetem ate gjuhe njohin.. Keta duhen shkellmuar nga parlamenti, por jo me shkelma, me ane te rregulloreve, ligjeve…dhe sidomos me ane te VOTES. Po , PO asaj Votes tone qe shkon aksidentalisht per formate te tilla alla ARMANDO [email protected]

  Reply to this comment
 31. studenti May 28, 09:55

  Mua me pelqen shume kjo rrahja qe i kene bere me rrip pantallonash mu ne hale. Tamam aty rrihet e hidhet muti.

  Reply to this comment
 32. BJORN May 28, 09:57

  Keshtu do te ndodhe kur deputetet i zgjedh kryetari i partise.Ky eshte nje nder parlamentet me te uleta si nivel arsimor e kulturor ne historine e Shqiperise qe kam pare.

  Reply to this comment
 33. QERSHIA May 28, 10:10

  po,sikur ta fusja vete nje here ne dore kete…me nder deputetin!
  si nuk e kam fatin e Prenges,qe ka edhe imunitet.po e nise…?po ,perfundoje ore!
  ne shqiptaret na bejene bezdi pordhet tona…e te degjojme edhe pordhet e ketij budallait.
  po po po…..cfare fati qe pate or prenga,fat deputeti!

  Reply to this comment
 34. drejtesia May 28, 10:14

  Deputetit Strazimiri……te njeh populli se kush je =Beniamini i shtrise agjenturore….cdo skandal pritet nga ky njeri me goje te piset,shpifes.nuk duhet ta gezoje emrin e depotetit…
  1-E ne se eshte perfaqesues iopozites e ka fakte per tu marre me emra te kundershtareve,te largohet nga parlamenti e te ulet te shkruaj e me letren e denancimit (cfare dine shpif0 t’ja dergoje prokororise, se je ne ate karrike me vendos ligje e jo cfaqje rrugacerie e vahabontazhi.) tjeter nuk lexon e sqaron vepra Jote????pergjigju para popullit o sahanlepires i sali antishqiptarit jeni plotesisht te deshtuar..Nuk ju mjaftoj pushkatimi qe ju dha vota mbare popullore me 23 qershor???turpi i kombit.
  2- Populli kerkon nga kryetari i kuvendit te zbatoje ligjin e rregulloren…e parlamentiti…Pse heshtni e nuk veproni ju z.Ilir Meta,apo se ke qene koleg me keto fellicsira….e ne se deputeti shpif,ofendon rrahet e baltos, cfare ligjesh bene ku qe paguhet nga parat e popullit..?
  Kerkojme shkarkimin e deputetit Strazimiri nga parlamenti dhe ceshtja e thyerjes disiplines te gjykohet nga organet e drejtesise se pavarur ,jo ajo drejtesi qe la saliu me kembet e tij i shkeli apo jo more Nishani….se din populli se cfare i keni bere ketij populli e vendi…
  3.-Nuk duam asnje ligje qe jep miratim Strazimiri…populli nuk e don,ai smeriton te jete njerzor e jo te veshi petkun e deputetit..apo jo moj tapallica e ishave te dikurshme…
  Mjere neve se kush eshte ne listen e deputeteve te PD mashkuj e femra =antishqiptare..e duhet dalur nga ligji kjo PD e fashizmit….mire e bene Strazimiri…shitet se cfare eshte serb eshte ,qe dikur luante filma me femije ,kurre mos e meritosh…ne burg ke per te perfunduar…

  Reply to this comment
 35. lis dushku May 28, 11:43

  Oh,,Oh..Jam kenaqe,ja ke ba tullen vija,vija dhe bythen me shirita or sokol Prenga! Gjithe keto dallkauket rrugace te PD-se si Paloqen qe shitesh per i forte,edhe kete Strazimirin e hartimeve te rruges.Le te mos i denoje gjykata per krimet dhe cnderimet qe i kane bere ketij populli kjo rrace rrugacesh,mjaft qe po rrihen me rryp ne nevojtore.Edhe per kaq,jam kenaqe!Te lumte ajo dore Prenga!

  Reply to this comment
 36. Bentirona May 28, 12:08

  Ketyre te PDve u ka hy frika se pos bene te gjithe GOREN qe ka qef saliu, te gjithe do e pesojne si S,OLLDASHI.

  Reply to this comment
 37. cakalli May 28, 12:17

  i lumte dora ti thynte koken atit pushtit te qenit sali, dhe saliut ti tjekin nje hu te mire qe te mos bej derr derr . te lumte dora prengaj.

  Reply to this comment
 38. Endri May 28, 12:37

  Ngel njeriu pa fjale kur lexon kaq shume urrejtje dhe deshire per dhune ne vend qe te lexoje denimin e dhunes njezeri. Kot nuk thojne cdo popull meriton qeverine qe ka. Dhe ne 23 vjet i paskemi meritu hajdutet vrasesit matrapazet. Ju rrofte partia si te majte e si te djathte se trute jua kane heq me kohe.

  Reply to this comment
 39. breshka e vjeter May 28, 12:55

  ooooo komentues ,me sa lexova vetem dajak dhe mir ja ka ber,dikush ka then cdo popull meriton deputetet dhe qeverin qe ka .un e urrej enverin por nga nje her them mir ja ka bere ketij populli ignorant.

  Reply to this comment
 40. populli May 28, 12:58

  Ky Strazimiri i Sales e paska qef dajakun.

  Reply to this comment
 41. dajti May 28, 13:09

  O cu kenaqa ,hhaahhahahahaha te isha une do ti kisha shkulur kagurelat strazikeqit ahhahahahahahahahah,

  Reply to this comment
 42. feniks May 28, 13:18

  Mire ia kane bere ketij PROVOKATORI TE NDYRE!!!
  Do benin mire t’ja benin koken me NGJYRE,qe te kuptonte se nuk behet politike per te mbrojtur KRIMINELIN Berisha!!!

  Reply to this comment
 43. emigranti May 28, 14:33

  Rrypi ka qene pake, here tjeter do ti rekomndoja deputetit te ps nje shkop bejzbolli/.E ka hak Strazimiri, rripi s’eshte gje, si me te pergedhel.

  Reply to this comment
 44. robo May 28, 15:17

  Ju keni ikur qe te gjithe per lesh, mollat i hane ata kurse juve u mpihen dhembet. Poqani hallet e njerezve qe po ju pijne gjakun qe kane 24 vjet qe po ju jepni voten. Mos kujtoni se po zihen per ju o popull shurdh dhe qorr.

  Reply to this comment
 45. luli May 28, 19:02

  90 % E KOMENTUESVE KETU IDIOTE NOTERIKE. KRENARE PER MALCUERIN QE PERDOR
  RRYPIN KETO DITE QE KRYETARIT PO I BIE BRETKU PER STATUSIN.
  A E MERITONI STATUSIN JUVE????? ASPAK

  Reply to this comment
 46. edi May 28, 19:24

  O ana…ben mire ta mbyllesh vrimen e gojes dhe te hapesh ndonje vrime tjeter,si ato te rraces tende p.sh. JOZI, VORPSI, DUMA, BREGU etj, sepse JU nuk punoni me mende por me shale.

  Reply to this comment
 47. MARKO May 28, 22:17

  Po me rryp rihet gomari, mushka…. Po ky Strazimi sivellai i tyre eshte?

  Reply to this comment
 48. Aleko Gjoka July 10, 22:06

  Parlamenti nuk ka burra”jo nga ata bura qe tha Flamuri per Kuksianet”por bura ne kuptimin e veertet te fjales,bura pa seriozitet,bura pa dinjitet,bura qe thote populli e kane nrene turpin me buken dhe su behet vone per asgje,dhe kjo duke filluar qe nga kryeparlamentari qe tregohe zemergjere e tolerante ndaj atij qe ka shkaktuar gjendjen te veje deri ne kete shkalle…!!??Ne se doni te ndryshoje gjendja beni ate qe duhet bere; asnje tolerance ndaj rrugaceve e shkelesve te etikes njerezore parlamentare,asnje tolerance ndaj atyre qe ne keqe qeverisen dje dhe sot jane hedhur ne lum akuzash e denoncimesh vetem e vetem per te mbrojturveten…!!??

  Reply to this comment
 49. doktori July 11, 09:35

  Mendoj qe ne vendin ku duhet te demostrohet kultura, shohim dhune fizike apo dhune verbale per mendimin tim nuk per qeshur por eshte per vajtuar.Nuk jam as i djathte dhe as majte por shoh qe ne kete parlament dominojne ekstremistet sidomos grupi i djathte me ne krye KRYEKRIMINELI SALI .Deri kur do te vazhdoj kjo lloj rremuje nje zot e dine, populli pret ligje rregull mirqenie qetesi vende pune por me duket se kane ngelur vetem ne endera me sy hapur O ZOT NE DORE TE KUJT KEMI TASH 23 VITE , SA E MADHE QENKA SEMUNDJA DHE VUAJTIA PER KETE POPULL.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim