Rama dhe Basha bëhen “bashkë” për Ditën e Verës në Elbasan

March 14, 2019 11:38

Rama dhe Basha bëhen “bashkë” për Ditën e Verës në Elbasan

Prej mbrëmjes së djeshme qeveria e drejtuar nga Edi Rama, por edhe deputetët e anëtarë të Kryesisë së PS ndodhen në Elbasan, ku kanë zhvilluar një mbledhje pune për të diskutuar mbi krizën politike dhe zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Paraditen e sotme, Rama dhe të vetët pritet të marrin pjesë në aktivitetet kushtuar “Ditës së Verës”, organizuar nga Bashkia e Elbasanit.

Por nga ana tjetër, edhe kreu i PD-së Lulzim Basha ka zgjedhur sot të ndalet Elbasan, jo për protestë por për të bërë thirrje për mbështetje në protestën e 16 marsit dhe për festuar me qytetarët e Elbasanit.

Dega e PD-së në Elbasan ka lajmëruar se nuk do të ketë protesta në këto dy ditë për të respektuar dhe festimet. Por pavarësisht shmangies disi të politikës, “beteja” Rama-Basha në arenën e Elbasanit do të jetë vërtet interesante.

l.h/ dita

March 14, 2019 11:38
Komento

1 Koment

  1. Sali Zehere Kar-axhic March 14, 17:09

    Cfare dite “VERE” kerkon te festoje krimineli Basha ne Elbasan?
    Ky kelysh kurve se bashku me atin e tij shpirteror Sali Qen Bisha, vetem dite dimri te acarta kane ne sjelle ne Shqiperi.
    Ne vend te ballakumes ne goje i duhet futur plumbi, keshtu pastrohet vendi nga keta hale.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?