Rama dhe Vuçiç takohen sërish, kësaj here në një debat televiziv më 27 gusht

August 7, 2015 11:25

Rama dhe Vuçiç takohen sërish, kësaj here në një debat televiziv më 27 gusht

Kryeministri Rama dhe kryeministri serb  Vuçiç do të takohen sërish, por në një emision televiziv online me 27 gusht.

Dy shefat e qeverive do të debatojnë së bashku në emisionin “Okruzenje”, një produksion miks ballkanik.

Emisioni “Okruzenje” do të regjistrohet në Vjenë gjatë samitit që synon zhvillimin e projekteve për Ballkanin, samit që vjen me iniciativë të kancelares gjermane Merkel.

Rama dhe Vuçiç do të jenë mysafirë të dy drejtuesve të emisionit Nenad Sebek aktivist i njohur për të drejta e demokraci në Ballkan dhe Zvezdana Kovaç gazetare e njohur nga Mali i Zi.

August 7, 2015 11:25
Komento

3 Komente

 1. BERBERI August 7, 12:06

  Kryeministri i qeverrise serbe ‘lufton’ me ushteri e AVJONE kryetari i qeverrise pa shtet i Bathores ‘lufton’ me idjote militante e DRONA!!!!
  Ne kemi ngelur pa breke e kerkojme te lidhim ushkuret e Serbeve….

  Reply to this comment
 2. koco August 7, 14:09

  Keto takime jane per tu pershendetur dhe inkurajuar ,sepse po ndreqin shume pune te dobishme ne te mire te perbashket te dy shteteve , dy popujve por edhe me gjere per gjithe rajonin dhe Evropen , ” Mendja , Fjala ,Gjuha bejne Mrekullira , ndryshe ndodh shpesh qe Gjuha kocka ska , po kocka thyen . Edhe fjala edhe vargu jane bomba e Flamuj . Prandaj eshte shume e rendesishmegjetja e gjuhes se perfashket ndermjet dialogut , mirkuptimit , respektit reciprok . Nga bisedat e bashkepunimi midis Burrave te mire , nisin e behen punet e mira . dhe keto mardhenje duken shume optimiste dhe te vleresuara edhe nga opinjoni nderkombetar , duke ndikuar edhe ne permiresimin e mardhenjeve te bashkepunimit midis Shtetit te Serbise e Kosoves , produkt i ketyre mardhenjeve eshte dhe firmosja e marveshjes e cila ligjeroj levizjen e lire te njerezve , mjeteve , mallrave ne teritoret e dy shteteve , gje kjo qe i jep impakt pozitiv edhe turizmit shqiptar mbas 12 gushtit 2015 edhe me fluksin e qytetareve drejt plazheve ne brigjet e Jonit dhe Adriutikut .

  Reply to this comment
 3. info-analitike August 7, 18:34

  Do u kenaqkemi me batuta e barcaleta.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim