Rama: Bashkëpunimi me PD-në do të vazhdojë edhe pas zgjedhjeve

May 20, 2017 20:46

Rama: Bashkëpunimi me PD-në do të vazhdojë edhe pas zgjedhjeve

Rama ka shpjeguar dje në një takim me dyer të mbyllura në lokalin Xibraku në Tiranë marrëveshjen që ka bërë me Bashën.

“Po të ishim futur vetëm në 18 qershor, zgjedhjet do të njiheshin, por nuk do të qeverisnim gjatë. Mos u mërzisni për ndryshimet në qeveri, janë vetëm si garanci për zgjedhjet. Tani do të kemi një garë të pastër.

Bashkëmunimi dhe dialogu me PD-në do të vazhdojë edhe pas zgjedhjeve. Për ne fitore ishte Vetingu dhe që nuk u shkelën afatet kushtetuese për datën e zgjedhjeve” – ka thënë Rama duke u ndalur edhe te çështja e koalicioneve.

“LSI-në e lutëm për koalicion. I kërkuam që në maj, por nuk pranoi” – ka thënë Rama, sipas burimeve të cituara nga media në mbledhjen me dyer të mbyllura.

May 20, 2017 20:46
Komento

8 Komente

 1. C'a bohet kshtu May 20, 23:54

  Ore kar-afil, ore i droguar, ore imoral qe nuk njeh atesine e djalit ke akuzuar babane, ore hajdut, ore mashtrues, ore i pabese…. ore.. ore mut, cfare votash do qe ti, t’i dergosh dhe ti falesh tek Shqu-pisat e Saliut, ik zhduku bindjet tona dhe moralin tone prej socioalisti nuk i shet dot ti qelbanik.. i lindur i mete dhe psiqik.
  Votuam ne 2013 te plasje ne burg Saliun, e te tjere kriminele na e fute ne shtepi si dhender, moj kurve.
  PS nuk ka djale por ka nje tranvestit qe quhet Edi. Rama.

  Reply to this comment
  • bato II May 21, 05:20

   qenke trap i madh ti me lart: edhe s’kupton gje edhe shkruan; kujton se je me 1944,

   Reply to this comment
  • xhaja nga Kavaja May 21, 10:12

   Azgjo s,po bohet,po bohet politik …..
   Tregohu me i zgjuar ose me i duruar,ne politik jo gjithmon ajo qe thuhet eshte e verteta !
   “surprizat” e Edit nuk kane mbaruar, s,kan pare gje akoma kundershtaret e tije….edhe LSI-a .

   Reply to this comment
 2. Jovan bregu May 21, 01:39

  Me pelqen gara ku LSI dhe partite e tjera te verifikojne sa i vlen lekura.
  O popull bej kujdes, eshte momenti jot qe perseritet pas 4 vjetesh, mos e humb, jepi nje shuplak te forte kujt e meriton.

  Reply to this comment
 3. Adih May 21, 02:47

  Kete e kuptoj qe do beke kualicion me PD .Ku shprehesh , se do vazhdoje dialogu me PD edhe mbas zgjedhjeve , Te shohim per tradhetite vulgare qe po ben, mbas zgjedhjeve ,si do dalesh ,nuk jemi ne 91 ,Shqiptaret jane te varferuar ne ekstrem ,600 mije pensionista ,po hane mishin e tyre ,se nuk ju del pensioni as per ilace ,si rjedhoje e korrupsionit te te gjitheve juve sot e 26 vite njelloj Mos u mburr para kohe . I tradhetove idealet e 1 milion votave..Mendon vetem per karigen e Kryeministrit ,kurse popullit!!?? .,E pra kjo eshte e keqja e juaj ,sinqerisht dua te ndihmoj ..

  Reply to this comment
 4. . May 21, 03:46

  bravo Edi si gjithmone largpames ne vizion

  Reply to this comment
 5. Arber May 21, 14:14

  Per cfare zgjedhjesh e ka fjalen ky? Zgjedhjet ishin me 18 Qershor, por ky i beri me Lul Bashen me 18 Maj. Padyshim qe bashkepunimi koke me koke do te vazhdoje per inat te Ilir Floririt, qe i shkau goja dhe kerkoi postin e Kryeministrit.

  Reply to this comment
 6. info analitike May 21, 18:44

  E kuptuat shoke. Me sa duket ato shuplakat me te cilat na lodhet ia paskeni dhene vetes se kryepsikoja tashme nuk e ka per gje te beje aleance me armikun per hir te kolltukut e te plackitjes se vendit. Vazhdoni votoni se me sa duket nuk keni pare gje akoma!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*