Rama: Do ishte prerje në besë për shqiptarët të mos flisja për Kosovën

November 13, 2014 21:30

Rama: Do ishte prerje në besë për shqiptarët të mos flisja për Kosovën

Kryeministri Edi Rama ka komentuar në emisionin “Top Story” vizitën e tij në Beograd.

Pyetjes së Sokol Ballës se a theu në bes kryeministrin Vuçiç për të mos folur për Kosovën në konferencë, Rama tha:

“Do ishte prerje në besë e shqiptarëve, që unë në Beograd të mos thosha atë që thashë për Kosovën.

Unë nuk i kisha dhënë besën askujt, pasi serbët nuk e kanë në traditën e tyre besën, ndryshe nga shqiptarët.

Ata ndjehen të provokuar për çdo gjë, për një flamur, për një zog.

Unë mendoj se këto sjellje janë pjesë e së shkuarës.

Serbët atë që thashë unë e panë si të habitur dhe lebetitur, ndërsa ajo ishte thjesht pjesë e detyrës sime, dhe thënie e së vërtetës”.

Në lidhje me aludimet nga pjestarë të opozitës, se e gjithë ajo skenë ishte e pregatitur, Rama tha:

“Niveli i parë i opozitës dhe nuk e ke nga e kap për nga sasia e marrëzive, jo më të merresh me nivelin e dytë të opozitës”.

Ndërsa në lidhje me komentet e Berishës në Facebook për vizitën e tij, Rama tha:

“Facebook-u nuk është mjet për njerëz me moshë të thyer”.

November 13, 2014 21:30
Komento

5 Komente

 1. mirel November 13, 21:49

  ik or trap
  Shitaret i pret ne bese sa here te duhen mafiozlleqet dhe bizneset e pista.
  Ti je kopja e Konstandinit. te pakten ai ishte me i sinqerte.
  E hengri veten me drejtesine, po ju plerat qe e moret me qafe kete vend po asgjesoni te ardhmen e nje kombi: Diturine

  Reply to this comment
 2. plaku November 13, 21:55

  Mendoj se Edi beri mire qe tha ate qe tha. Ai tha nje te vertete qe e di gjithe bota. Pastaj dihet se ne politike nuk ka miq, mik eshte vetem qeni.
  Me te vertete nuk arrij te kuptoj kete konsum te tmerrshem qe e i bejme ne ne Shqiperi nocjonit “bese”. Cjane keto pyetje e preve ne bese etj. Nocjoni bese i takon shekullit te kaluar. Politika bazohet ne interesa. Politikani duhet te jete i afte, qytetari duhet te jete i ndershem.
  Mendoj se Edi fitoi pike ne Beograd, dhe mediet dhe publiku duhet ta shikojne Edin se cfare ben, sepse populariteti i madh, sic tha Mustafa Nano, eshte shume i rezikshem, ne kuptimin qe Edi te mos na behet nje Putin i vogel ne Shqiperine tone. Ne fakt une nuk ja kam friken, sepse populli ne 23 qershor me vote e dermoi Berishen, i cili kapi pothuaj te gjitha institucjonet e pamvarura dhe rezikonte shume te sillte Diktaturen e djathte.

  Reply to this comment
 3. Korabi November 14, 01:05

  Ik I pyk po cfar the ;;dhe mbas kesaj thenje ” pompoze ” darkut dhe keni pire slivovica serbie ne pallatin e Titos….

  Reply to this comment
 4. D O K L E A T I November 14, 02:56

  SHIFET SE UDHEHEQESIT E SERBISE ISHIN NXENESIT DHE FUNKCIONERET NE PARTINE RADIKALE TE KRIMINELIT TE LUFTES QE PAS 10 VITE NGA HAGA U KETHYE NE SERBI PER SHERIMIT NGA KANCERI.

  NE PYETJE TE GAZETARIT SHESHELI DEKLAROI:
  KAM DY KANCERE NE TRUPIN TIM: NJERI ESHTE TOMISLAV NIKOLIC DHE TJETRI ESHTE ALEKSANDER VUCIC
  JA PRA DEKLARATA E PROFESORIT PER NXENSIT E VETE.
  KESHTU ESHTE KUR PER DHEF SHTETI KE NJE SHOELLARE DHE KUR UDHEHEQES ESHTE NJE NJERI NORMAL

  Reply to this comment
 5. Labi Vlore November 14, 09:00

  Muc Nano eshte nje analist pergjithesisht objektiv,por ndonjhere i fiket kompiuteri.Rama nuk eshte Sali Berisha.Sado popullaritet te kete,jam i bindur se nuk do e perdore per shkaterrim,bastisje,vjedhje,plagosje,vrasje,thyerje,dhune ndaj popullit te vet ashtu sikunder e perdori Berisha ne kohet e tij me te mira.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*