Rama: Do ndërtojmë një Teatër të ri Kombëtar

February 14, 2018 22:26

Rama: Do ndërtojmë një Teatër të ri Kombëtar

 

Edi Rama ka ndërhyrë me një mesazh në emisionin “Opinion”, i cili i është kushtuar sot zhvillimeve për Teatrin Kombëtar.

Kryeministri ka thënë se planifikon të shembë godinën e vjetër të Teatrit Kombëtar dhe të ndërtojë një të re.

Ky është një muhabet pa lidhje. Ai objekt qëndron si një sfidë ndaj fatit, pasi ai mund të shembet nga dita në ditë, është e padenjë për të qenë një godinë për Teatër Kombëtar i këtij vendi.

Nëse do të ishte shembur me kohë, do të ishte më mirë, kjo nuk ka ndodhur në të shkuarën, por do të ndodhë në të ardhmen. Ne do të ndërtojmë një Teatër Kombëtar”– është shprehur kryeministri Rama.

 

e.k/dita

February 14, 2018 22:26
Komento

14 Komente

 1. mirel February 14, 22:31

  Qelbesira, gjithe qellimin e ka shembjrn e Teatrit, ashtu si shembjen e Universitetit Shteteror.
  Bingoja, kullat. Privatizimi i pronave publike.
  Shitja e Jugut te greket.
  Zaptimi i lumenjve.
  Vetem nje bande banditesh mund ti beje keto.
  Ky nuk eshte shtet, por kriminele te plotfuqishem

  Reply to this comment
 2. keshtu ndodh February 14, 22:55

  mirel, po si te del koha qe gjendesh kudo, mire une se jam pension dhe s’kam se ç’te bej. Apo mos je vete Saliu ti dhe ke filluar e fshihesh ferrave sa te kalpje vetingu?

  Reply to this comment
 3. info analitike February 14, 22:58

  A ka lene objekt te Tiranes se vjeter pa shembur e zhdukur ky bisha?

  Reply to this comment
 4. nje patriot February 14, 23:27

  Njeriu me negativ qe komenton ne Dita , eshte nje bajge , nje fundrine me emrin Mirel , qe edhe po t’a varresh ne mez te sheshit Skenderbe , nuk do te ishte keq . Do te mbahej mend , si denimi i fundit me vdekje , i nje njeriu qe e meritonte plotesisht .

  Reply to this comment
  • Sallakja February 15, 12:12

   O patriot vellai,
   ky mireli eshte pak i rende, por nuk e ka fort gabim. Ti, si patriot qe je, mund te me shpjegosh se cdomethene varje ne shesh?
   Jane ato denimet e mesjetes apo e kam gabim?

   Reply to this comment
 5. demo February 15, 05:02

  Nderto teater,mos nderto kulla.Te eshte mbushur kupa e grabitjeve,kujdes!Je bere po aq i urryer sa Xeni.

  Reply to this comment
 6. Servet February 15, 07:27

  Ti po qe qenke nje patriot i vertete(I partise).

  Reply to this comment
 7. intelektuali February 15, 09:15

  TEATRI KOMBETAR NJESOJ SI STADIUMI KOMBETAR

  Me nje kulle ne mes si penisi i Edi Rames ne France kur ka reklamuar nudizmin e tij me Rudina Magjistarin.

  PO A MUND T’I BESOHET ME AKOMA GENJESHTARIT PATOLLOGJIK EDI RAMA?

  Qe eshte bere si mesalla me 10 faqe, naten ben plane per prishje me tritol ne dore dhe diten deklaron te kunderten?

  PO PIRAMIDEN HALE GERDALLE ALLA KOLANECI TE ENVERIT NE MES TE TIRANES PSE E MBRON ME NJE STOICIZEM TE PAPARE BOLSHEVIK O EDI RAMA?

  Po Stadiumin Kombetar, veper monumentale me nje arkitekture te jashtezakonshme pse e renove nga themelet o Edi Rama?

  Kujt i kerkove leje ti o Edi Rama per betonin qe hodhe ne sheshin Skenderbej duke e transformuar qendren e Tiranes si nje karikature te idiotizmit urbanistik, sikur te mos mjaftonin kulcedrat prej betoni te Muzeut te Fecor shehut dhe Pallati i shemtuar i Kultures i Nikita Hrushcovit qe i kane zene frymen Tiranes sone mjerane. Po shko o Edi Rama dhe hyp tek Kulla e Vodafonit e mikut tend Lad Kosta qe te shikosh barbarine urbanistike qe ke kryer pa meshire per tironsit autoktone dhe talebanet e Saliut, shiko masakren urbane tek shkolla Partizani dhe hidhu ne lagjet periferike qe ngjajne si Kandahari i Afganistanit pas mesymjes se muxhahidineve.

  SA HERE QE EDI RAMA NDJEHET LIKSHT NGA REVOLTAT I FUT MARSHIN INDIETRO LAKMISE PER TE NDERTUAR KULCEDRA PREJ BETONI

  Keshtu beri me Armet Kimike te Asadit qe i reklamonte si karamele bamiresie, keshtu beri me importin e plehrave nga Bota qe e reklamonte si nje biznes riciklimi, keshtu po ben me inceneratoret e djegjes se plehrave qe i reklamon si sanitare te ambientit,

  ne nje kohe:

  QE TE GJITHA PUNET E TIJ I BEN NGA LAKMIA PARANOIKE PER TE BERE LEKA ME CDO KUSHT SIPAS PARIMIT TE MAIAVELIT:

  “Qellimi final justifikon mjetin!”

  PO PSE ME KETE KRYEMINISTER KARAGJOZ, MASHTRUES DHE GENJESHTAR QE NUK DI SI TE DREJTOJE SHTETIN DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  apo:

  Me ministrat e tij karikatura filoqylsa dhe llafoqylsa qe dine te llomotisin vetem retorike idiote pa kurfare kuptimi real ne emisione TV, sic pame Kumbaron e Rilindjes enveriste qe i qan zemra per LANC-in kriminal te Enverit ne nje kohe qe po i kerkon Botes Demokratike dhe antikomuniste te antarsohet ne BE.

  Reply to this comment
 8. intelektuali February 15, 09:17

  TEATRI KOMBETAR NJESOJ SI STADIUMI KOMBETAR

  Me nje kulle ne mes si penisi i Edi Rames ne France kur ka reklamuar nudizmin e tij me Rudina Magjistarin.

  PO A MUND T’I BESOHET ME AKOMA GENJESHTARIT PATOLLOGJIK EDI RAMA?

  Qe eshte bere si mesalla me 10 faqe, naten ben plane per prishje me tritol ne dore dhe diten deklaron te kunderten?

  PO PIRAMIDEN HALE GERDALLE ALLA KOLANECI TE ENVERIT NE MES TE TIRANES PSE E MBRON ME NJE STOICIZEM TE PAPARE BOLSHEVIK O EDI RAMA?

  Po Stadiumin Kombetar, veper monumentale me nje arkitekture te jashtezakonshme pse e renove nga themelet o Edi Rama?

  Kujt i kerkove leje ti o Edi Rama per betonin qe hodhe ne sheshin Skenderbej duke e transformuar qendren e Tiranes si nje karikature te idiotizmit urbanistik, sikur te mos mjaftonin kulcedrat prej betoni te Muzeut te Fecor shehut dhe Pallati i shemtuar i Kultures i Nikita Hrushcovit qe i kane zene frymen Tiranes sone mjerane. Po shko o Edi Rama dhe hyp tek Kulla e Vodafonit e mikut tend Lad Kosta qe te shikosh barbarine urbanistike qe ke kryer pa meshire per tironsit autoktone dhe talebanet e Saliut, shiko masakren urbane tek shkolla Partizani dhe hidhu ne lagjet periferike qe ngjajne si Kandahari i Afganistanit pas mesymjes se muxhahidineve.

  SA HERE QE EDI RAMA NDJEHET LIKSHT NGA REVOLTAT I FUT MARSHIN INDIETRO LAKMISE PER TE NDERTUAR KULCEDRA PREJ BETONI

  Keshtu beri me Armet Kimike te Asadit qe i reklamonte si karamele bamiresie, keshtu beri me importin e plehrave nga Bota qe e reklamonte si nje biznes riciklimi, keshtu po ben me inceneratoret e djegjes se plehrave qe i reklamon si sanitare te ambientit,

  ne nje kohe:

  QE TE GJITHA PUNET E TIJ I BEN NGA LAKMIA PARANOIKE PER TE BERE LEKA ME CDO KUSHT SIPAS PARIMIT TE MAKIAVELIT:

  “Qellimi final justifikon mjetin!”

  PO PSE ME KETE KRYEMINISTER KARAGJOZ, MASHTRUES DHE GENJESHTAR QE NUK DI SI TE DREJTOJE SHTETIN DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  apo:

  Me ministrat e tij karikatura filoqylsa dhe llafoqylsa qe dine te llomotisin vetem retorike idiote pa kurfare kuptimi real ne emisione TV, sic pame Kumbaron e Rilindjes enveriste qe i qan zemra per LANC-in kriminal te Enverit ne nje kohe qe po i kerkon Botes Demokratike dhe antikomuniste te antarsohet ne BE.

  Reply to this comment
 9. Sallakja February 15, 10:06

  O Edo,
  nuk na duhet teatri i ri, na mjafton ky i parlamentit, perdite gallate.
  Je bo si Qemoli i rruges Bardhyl;
  Ho mer bab, cer do? Biciklet ?
  Ta ble baba sa te mori rrogen.

  Reply to this comment
 10. Fatmiri February 15, 14:37

  Kryeministrit Edi Rama ! Nderto teatrin Kombetar dhe zhduke ate shtepine publike te kohes se Benito Musolinit qe u duhet vetem nostalgjikeve te asaj kohe: Aktoret jane pronare te artit te tyre dhe ate mund ta “nxjerrin ne ankand” brenda apo jashte shtetit!

  Reply to this comment
 11. Fatmiri February 15, 14:41

  Kryeministrit Edi Rama ! Nderto teatrin Kombetar dhe zhduke ate ” shtepine publike ” te kohes se Benito Musolinit qe u duhet vetem nostalgjikeve te asaj kohe: Aktoret jane pronare te artit te tyre dhe ate mund ta “nxjerrin ne ankand” brenda apo jashte shtetit! Vetem monument kulture ajo ndertese nuk mund te jete!Me mire ruaj nje shtepi tipike Tiranese me qerpic per monument kulture se sa ate !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim