Rama: Shndërrova Kulturën dhe Tiranën, nuk iki nga kryeministër

May 30, 2019 23:32

Rama: Shndërrova Kulturën dhe Tiranën, nuk iki nga kryeministër

Kryeministri Edi Rama shprehet se do ta mendonte dorëheqjen vetëm nëse do kishte ndjesinë se qeverisja nuk shkon mirë.

I ftuar në emisionin televiziv “Open” Rama u shpreh:

“Unë është e vërtetë që kam në politike që në 1998. Nuk kam qenë në nivelet më të larta, kam qenë një ministër Kulture dhe falë meje edhe ministri i Kulturës u bë i rëndësishëm. Pastaj u bërë kryetar i bashkisë së Tiranës dhe falë meje bashkia e Tiranës u shndërrua në një qendër e rëndësishme. Pastaj kryetar i PS, kalova dhe unë shkretëtirën si kryetar partie ne opozitë. Dhe tani jam këtu.

Nëse do kisha ndjesinë se qeverisja po shkon  jo mirë, në sensin e rezultateve apo nëse do kisha ndjesinë e ndonjë lodhjeje nga kjo punë sigurisht do ta kisha menduar. Por as e kam të parën dhe as të dytën. Kam sensin e palëkundshëm të njerëzve që më kanë besuar në këtë detyre dhe do ta çoj këtë detyrë deri në fund”.

e.ll./dita

May 30, 2019 23:32
Komento

46 Komente

 1. Buda May 30, 22:07

  Bravo!

  Reply to this comment
  • Drenova May 30, 23:20

   O Rame damllamadhi!
   Ti nuk je as me pak e as me shume vecse nje DIKTATOR i urryer!
   Ti nuk do ta shohesh mjerimin ku e ke katandisur nje popull te tere!
   Ty nuk te ben pershtypje se jo vetem kryeminister nuk je,por ty te mungojne edhe gjerat me elementare te te qenurit NJERI!
   Ti je nje rrugac ne komunikimin me njerezit!
   Nuk besoj se gjendet ne bote nje kryeminister kaq RRUGAC se ty!
   Ti je jo vetem i pa afte si kryeminister,por ti je ARMIK i shtetit ligjor!
   Mendjemadhesia jote nuk ka KUFI!
   Nuk besoj se ka qene kaq arrogant,delirant,harbut apo cinik me njerezit si ty as Hitleri apo Mussolini!
   Ti ua ke nxjerre nga zemra Shqiperine te gjithe popullit,pervec nje grushti horrash qe ua ke ngopur barkun dhe mbushur llogarite bankare me miliona!
   Ne te votuam,o sharlatan,qe te ndertoje shtet ligjor e jo ta shkaterroje ate!
   Pse nuk del dhe t’ia sqarosh popullit se pse t’u desh te sajoje fantazmen e “bashkeqeverisjes” ne vend qe te kerkoje nga e gjithe administrata te respektonin dhe zgjidhnin ne vend ankesat e popullit!
   Po ku ka kontroll,vleresim dhe faktim me te mire te te pa afteve dhe te korruptuarve se sa populli qe e ka pesuar nga sherbimi ose mos sherbimi i tyre?
   Por ti jo vetem qe nuk do te ndertosh shtet,por ti e urren shtetin,se ujku mjegull do,ashtu edhe ti!
   Ti duhet te shporresh nga qeveria,se po te kishte prokurori te afte dhe te guximshme ti sot do te ishe ne burg per SHKATERRIMIN E SHTETIT LIGJOR dhe mbeshtetjen e KORRUPSIONIT!
   Ti i ke bere deme kolosale financave te shtetit me shperdorime pa fund atje ku ty te ka interesuar!

   Reply to this comment
   • Raimond vlonjati May 31, 05:44

    Ramen duhet ta largojne vete socialistet, sepse Rama nuk perfaqson Socialistet, por vetem nje grusht njerezish pasanike ne ekstrem ,
    te cilet I ndihmon Rama duke ju dhene para falas nga parate q eju merr taksapaguesve te varfer shqiptare

    Rama eshte jo vetem fatkeqsia e Shqiptareve ne teresi, por mbi te gjitha eshte fatkeqsi e vete socialisteve

    Nuk ka Parti Socialiste ne Perendim, qe ju ngre taksat e sherbimeve njerezve te thjeshte ne ekstrem, sic ben Rama,
    dhe t’ju ule taxat ne maksimum , apo tu jape kredi falas ne miliona dollare milionereve, sic bene EDI RAMA

    Duke verpruar ne kete menyre , qe rjep te varferit dhe pasuron te pasurit, Edi Rama tregon se eshte me te verte nje Funderine Moral,e
    dhe nje shpirt-ze I pafund

    Kjo reforme ekonomike qe zbaton ky sharlatan, eshte tipike per Partite e Djathta ekstreme, qe nuk duna apska tja dijne per popullin, por vetem per pasaniket,, Por keto lloj partish kurre nuk fitojne pushtet

    Ndersa ne Shqiperi nje bastard ekstremist te djathte e mban ne pushtet e Majta shqiptare me socialsitet e saj
    Kjo eshte skandaloze

    Te mos flasim pastaj hilete e ketij me Gjykaten Kushtetuese, me Prokurorine ,
    me Minsitrin e Rendit qe e ktheu ne nje bande trafikantesh,

    Plus qe EDI RAMA ehst shume I papergjegjeshem, kur emeron kaalamajte mInsitra , apo kur fut depduete ca injorante e halabake, qe nuk kane as moshen e pjekruise dhe as intelelktin

    Rama eshte tipiku I turkoshakut, qe “merr nga dhite dhe I ben zabit ”

    Dhe keta injorante e kalamaj I ka future edhe ne kreun e PS, dhe I hoqi fare ata kuadrot e kryesise se PS ,q ekishin pjekuri jete dhe shkolle
    ne menyre qe te jetoje si Sulltan , dhe te beje cte doje me PS-ne

    Duhet urgjenithst qe kuadrot e vjeter te PS, te ngrihen dhe ta largojne kete kryetar Partie Halabak dhe , bashke me te te largojne gjithe funderinat e pioenereve qe futi ky bastard ne Kryesi te PS,

    Duhet kuptuar nga te gjithe se Politken nuke bejne dot te rinjte, se te rinjte nuk dijne

    Politken e bejne njerezit me pervoje jete dhe pune
    sa me shume pervoje jete t ekesh, aq me I mire je per politiken

    Te rinjte ,e papervoje nuk jane per politike

    Biles edhe ne punen e zanatit te tyre , te rinjte nuk I mer njeri ne pune,
    ose edhe kur marin ne pune I paguajne pake fare,
    se po nuk pate eksperinece ne pune , nuk te paguan Bosi, se ti nuk e njef punen

    Vetem Rama hoqi dore nga eksperienca e politikanee, sepse I donte deficente qe te beje cte doje ne pushtet

    Ndaj Arta Dade beri shume mire qe u ngrit kunder Rames,
    dhe biles Arta duhet te organizohet me gjithe te tjeret qe I ka alrguar Rama ,
    dhe t e kerkojne largimine Rames, sepse ai me reformene tij ekonomike nuk perfaqson aspak programin dhe interest e Partise Socialiste , plius qe eshte hajdut I papare , vjedh ne menyre skandaloze fare

    Natyrisht duhen thirur te gjithe ata qe kane pervoje jete e pune, si malaj, Ilir Fjoni, Ditmir Bushati ,Dokle etj

    Vetem Fatos Nano, jo, se Nano eshte me keq se Rama , eshte hajdut si Rama,, por edhe anti-shqiptar, 00Spiun I deklaruar I Greqise –Nano eshte I vetmi qe eshte me I lig, me antishqiptar, dhe me hajdut se Rama

    Sipas meje kesaj radhe te vendosim ne krye te PS, dike qe nuk eshte ortodoks,
    Boll me ekta se dolen hajdute te papare

    Kesaj radhe mund te vendosim ne krye te PS-se , Ditmir Bushatin, ose Ilir Gjonin qe eshte I shkerlqyer ne cdo aspect

    Reply to this comment
   • Te plaste koka ne shesh te kokes May 31, 16:54

    Dambllaja te rente ne shesh te kokes o katunar drenove. Ti je nje shpellar nga banda talebaneve qe mezi presin te shohin Salehun e Qoftelargut. Mbaje me shkume nga Drenova se do prisni deri sa te vdisni o kerma te mesjetes.

    Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku May 30, 22:15

  Modestia e ketij karabushi te le pa fjale. Ka harruar te shtoje se edhe kur ishte homeless ne Paris dhe rronte poshte urave, homelesve te Parisit iu rrit rendesia shume dhe filluan t’i kerkonin vajzat e ministrave franceze per t’u martuar, kurse poshte urave iu çonin shampanje dhe havjar.

  Reply to this comment
 3. demo May 30, 22:15

  Edhe ne ate duam te rrish deri ne fund,por mos i nxjerresh fundin astareve te shtetit,se i grise fare.280 miljon euro rruga Balldrenit,sikur eshte Balldreni ,Manhatani.
  Po leri dy leke ne xhep ketij shteti!

  Reply to this comment
 4. Adih May 30, 22:21

  Ik sa me pare se e ke qelbur .si me.drogen dhe me bjedhje dhe korrupsionin me brutal qe ja ke kaluar.sali largqoftit. .se sa per kushtetuten qe ke bere nle betim i ke bere mutin o komunist i pa ndreqshem. Nenin181 te saj posacerisht per pronen po e le vetem z. Manen qe i ke dhene perlen e jugut te jonit me 1.euto m2 .ta medoi kete metode profesori i jot sali largqofti .ti o rame do jesh pardesy bardhi i funfit i katovices ramizjane..

  Reply to this comment
 5. alphade May 30, 22:30

  Edhe ju sikur te donit, SHBA dhe BE-ja nuk do t’ju linte te
  ikni pa cuar deri ne fund ate qe keni marre persiper ta kryeni: Reformen e Madhe, gjitheperfshirese te Drejtesis,
  SPAKun dhe BKH – n derisa te shohin me syte e tyre shqiptaret “Peshkaqenet e Medhenj” prapa hekurave dhe
  jo vetem kaq por sekuestrimi i gjithe pasurise se llogaritur
  mbi te ardhurat me djerrsen e ballit,te tjerat qe ka plac-
  kitur: Berisha, Meta, Zeni, Mona,e tj.etj. majtas e djathtas
  te gjithe ta kalojne ne kerbacin e SPAK-ut dhe BKH- s !
  Pasi te keshe kryer kete detyre te madhe qe te kane vene aleatet atehere edhe juve do te futeni nen zdrukun
  e ketyre organizmave dhe aty do te jete edhe perfundimi
  i detyres suaj si Kryeminister i Shqiperise. Ne kete pike
  deshirojme te dilni me sukses por te majtes shqiptare i
  ke nje borxhe te madh. Nuk behet pazar me parimet dhe
  nese doni te qendroni tek e majta u thoni hapur militante-
  ve cfare mendon per te ardhmen tende apo mos valke do
  te behesh edhe Ti si “motra e vogel” e se djathes, qe nga
  njera ane ka emrin “Levizje Socialiste….” ,e pranuar ne
  gjirin e Internacionales Socialiste dhe nga ana tjeter eshte hedhur ne preherin e se djathtes europiane. Nuk di
  pse kjo LSI nuk perjashtohet nga radhet e Internaciona-
  les Socialiste Europiane ?! Ajo ka tradhetuar interesat dhe idealet,megjithese kjo LSI-ja s’ka as parime,as ideale
  dhe asgje prej gjeje,dhe si e tille “pragmatizmi” i saj ma-
  kiavelist heret apo vone do ta coje kete mase “leshteri-
  gesh” parazite drejt zhdukjes se saj te pashmangeshme.

  Reply to this comment
  • mirel May 31, 16:23

   Alphade na mbushe mendjen. Jp per ndonje gje po BE i tha ik pirdhu Britanise dhe Teresa May, jo me ketij karabushit lakuriq qe e koncepton kulturen si tablo ku del me atlete dhe ..bythejashte

   Reply to this comment
 6. Doni apo nuk doni ju o mizakali, Drejtesia do te BEHET May 30, 22:37

  O rama-vic, kuh te votoje ty,kur sic edhe dihet populli ne shumic ju nxorri te dhee por krenare ne zgjidhjet e funt parlamentare, o docer i docerve. Mjaf eshte MJAFT me me ideologji komuniste-balliste-nazifashiste, uthulla e forte e thyen enen e saje; thote populli. Koha juaj perendoje, por jo me lave por me nje fund te turpshme e pa kthim. Beso e bindu, nuk do te kete leke te piset e pushtet te ricikluar brenda jashteqitjes shqiptare qe do te mund te shpetoje nga bange e Drejtesise, ndalu ne ligesite tuaja sa nuk eshte vone, qe SOVRANI, SHBA, BE e Ligji dhe Zoti te mshirojne. Skenaret e peshtire te jashteqitjes se politikave bastarde te Tiranes zyrtare i doli boja. Jane mijra nna e gra te veshura me te zeza si dhe mijra femije te mbetur jetim, pa harrruar nje grabitje te pasurise e tjetersim te kombetare e privare nga fuqia e binjakzimit te Tiranes Zyrtare qe kerkon Drejtesi dhe jo lojra fjalesh e kakarisje si gjeli siper plehut. O rama-vic, koha juaj perendoje, c’do abuzim me pushtetet vetem se do te shtoje vitet e heqjes se lirise ne burgun e Recit o docer i docerve, o mije kenetash.

  Reply to this comment
 7. SPAK-u BKH-ja May 30, 22:41

  Perendia te shtoft inatin !

  Reply to this comment
 8. Zigur Qarri May 30, 22:44

  21 vjet duke vjedhur!Kur ishte Kryetare Bashkie,merrte 20%,tani qe eshte Kryeminister 80%.Afro nje miliard Euro eshte shuma e vjedhur nga D’Rama dhe banda e tij.Karrikja elektrike eshte pak per kete bandit,qe ka kthyer Shqiperine ne Kolumbine e Europes.

  Reply to this comment
 9. Njeriu me vizjon te madh Edi Drama May 30, 22:47

  Qeverria po shkon mire,pa gjykate te larte pa gjykate kushtetuse,pa reforme zgjedhore,pa korrupsion,pa punesi,pa emigrim masiv,pa skandale,pa vjedhje pa ministra te inkriminuar,pa ekonomi,pa varferi,Disa nga arritjet e KM Rama Drama qe populli e ka zgjedhur te perjetshem,deri sa te lodhet nga fitoret e nje pas njeshme.Vetem nje gje i mungon, tabela e qitjes, opozita,
  Fajin e ka Berisha,ata ja sollen korrupsionin keti engjelli 30vjecar te pushtetit.Kerkoheni ke prokurori,ky s’ka pergjegjesi si KM.vete eshte me duar te pastra,e ka fajin qe s’vepron ligji.Ky eshte zgjedhur si koke e madhe filozofie nje lider boteror i pa diskutueshem,por qe fatekeqesisht nuk kuptohet dot nga te gjthe

  Reply to this comment
 10. Te gjithe juve qe fyeni Ramen nuk vleni as sa muti i tij May 30, 22:58

  Rama eshte e do mbetet nji nder Kryeministrat me te mire te te gjitha kohrave
  per shqiptaret dhe Shqiperine ,

  nderkohe qe banda e antishqiptareve nuk gjen te ngopur me mut anes kazanit .

  Vetem ai qe shte Tradhetar tradheton Atdheun e tij

  e shkerdhehet me cdo te huaj
  por Rama nuk eshte fara e bastardit anadollak

  qe shkerdhehet me cdo te huaj duke shitur Shqiperine
  per poste karrige
  por Shqiptare i vertete ,prandaj ka me vehte 85% re shqiptareve gjithandej .

  Do mjaftonte nji fjal e tij , (te cilen e ka mbajtur me forc brenda tij )
  DREJTUAR SHQIPTAREVE

  dhe ju kishin shkerdhyer gjithcka keni ne kte vend gjithe bandes antishqiptare .

  97-en mos harroni bij bushtrash shpellaresh ,

  se shqiptaret ju moren zvarre si kufoma .

  Reply to this comment
  • antonio May 30, 23:24

   Per komentuesin me nick-un:
   “Te gjithe juve qe fyeni Ramen nuk vleni as sa muti i tij”!
   Meqenese ty te paska pelqyer kaq shume muti i Rames,doemos qe duhet ta reklamosh ate perhere!
   Prandaj po rri akoma Rama si kryeminister,se ka shume idiote si ty,qe vetem ushqehen me mutin e Rames!
   Hallall ta keni!

   Reply to this comment
   • Te gjithe juve qe fyeni Ramen nuk vleni as sa muti i tij May 31, 10:06

    antonio ,

    ti je nji cop muti shpellari
    me njerez si ty nuk ja vlen asnji fjale me diskutu .
    njeri primitive futu ne hale ku keni te gjithe shtepine ju
    qe shani Ramen

    shko qiu me kte Plakun Pederastin e burgjeve se shkoni shume bashke

    Reply to this comment
    • antonio May 31, 10:45

     E kuptoj hallin tend ,ti e njeh mire shijen e atij muti ndaj e reklamon!

     Reply to this comment
     • Te gjithe juve qe fyeni Ramen nuk vleni as sa muti i tij May 31, 17:27

      antonio ,

      un kam vertet nji hall e prandaj jame ktu ,

      te zhduke mutin e asah shoqerie nga ambjentet shqiptare e tregoj atij se ku e ka vendin :

      Natyrishte qe e njoh ,
      hahah,
      me del shpesh para syve medieve e natyrishte qe e njohe

      siedhe ty psh ,qe i ve edhe emer mutit Antonio ,

      nderkohe qe mundet ta kesh –

      kadri ham hum shpellari

      muhmut muzllum muti

  • Plaku Xhuxhumaku May 31, 01:32

   O piç muti i bodrumit qe nderron nickun vazhdimisht te qifshin qente e Laprakes me rop shpie, femra e meshkuj ne vërrat qe kane dhe u hapshin edhe vërra te reja aty ku s’kane. Bythelepires i peshtire.

   Reply to this comment
   • Plaku o bythqimi burgjeve shqiptare . Un mbroj Shqiperine siedhe Rama ,por ti mer prostitute antishqiptare me cilin perfaqson ktu ? May 31, 10:00

    Plaku Xhuxhumaku ,

    un te shkerdhej ty o kerme halesh cte permban pragu ,
    jep nji te dhen ktu kush je dhe po ste shkerdheva tu etj si ty gjithcka o pederast burgjesh .

    Me cilin moral lufton RAMEN ti edhe kta moterqirat e shpelles ktu ?

    Ke perfaqson ti me kta shkerdhatat etj o shkerdhatat e njerezimit ktu ?

    Un perfaqsoj e mbroj siedhe Rama Shqiperine e jo personin .
    Ju Perostitutat e Shqiperise qe shkerdheheni me

    Grekun e Serbin e cdo qen qe ju del perppara,
    keni ju surratin te flisni kunder Rames ?

    Keni fatin e mire qe eshte Rama ,se me pas qen dikush tjeter ju kishte shkerdhyer robt te gjitheve ju kishte futur ne hale ku mos te dilnit dot me .

    o PLAK KURVA ta shkerdhefsha ate gocen qe e mban dit e nate ne goje te gjatin , shko e vdis o kok prostate

    Reply to this comment
    • Gh May 31, 13:52

     Ja dhe nje BQ.patriot i Rames

     Reply to this comment
    • Plaku Xhuxhumaku May 31, 14:31

     Aha, shkumezo or hale bythelepires shkumezo, te paska djeg bytha mire. Nejse s’ke faj ti, do ta hash edhe ti nje çape buke ne sherbim te Rames me 40 hajdute. Qe ta dish ti o morr, une nuk marr persiper te perfaqesoj askerkend pervec vehtes sime. Keto qe them ketu keshtu i mendoj. Ti qe shet pordhe me perfaqesime e pordha koti hajde me ha mutin dhe shkurtoje pak thepin se ke fillu e ke zgjat pak si shume e shif se para se te me gjesh ti mua te gjej une ty dhe te shkerdhej ty me gjithe Ramen dhe halet e tjera qe i shkoni mbrapa. Me vjen keq qe rashe ne nivelin tend po kur fillon e shet pordhe edhe nje piç lepuri si puna jote qe nuk shkruan as edhe dy komente te pakten me nje nixk po e nderron si kurva breket detyrohesh.

     Reply to this comment
     • Plaku me Prostata ne Gurrmas o bo pic fare May 31, 17:35

      nuk arrij te kuptoj se si mundet te jet kaq i pafytyre nji plak ne moshen tate ,
      e nuk di t’i permbahesh asnjiher temes por thjeshte i ndjek gjurmet tona e ngjitesh pas kepuceve .

      Nqs ti etj shkerdhata si ty nuk do perfaqsoni asgje ,nuk do kishin arsye te fyenin me fjalet me te ndyra nji Kryeminister ,

      duke treguar qarte ,se cfar mut kulture e edukate familjare kane .
      Kujt i duhet nji plak i ndyre si ty ne kte shoqeri , qe jovetm nuk di te rrespektoj nji qytetare e Kryeminister

      qe nqs edhe se ka pakenaqesi e eshte kritik ndaj tij , te flasi ate qe mendon pse jo ,
      por jo te shaj ne menyren me vulgare me ate goje fekalesh .
      Sa i takon Nickname-ve ktu haha :
      Un shkruaj gjithmon ne shume nixname te # sepse ato i konsideron si Kondome qe palloj rrropsite antishqiptare :
      e fundit nji keshille o Plak tarallak .
      Bej kujdes cfar qit nga ajo goje .

     • Plaku Xhuxhumaku May 31, 18:12

      Ti nuk je gje tjeter vecse nje kokerr muti nga muti i madh i shkruesit kolektiv me pagese. Po vjen koha kur do te ngeleni pa pune. Hajde me gjej se mund te te regulloj nje pune roje, vetem turni i trete, me kusht qe cdo mengjez mbasi te lesh punen te vish te hash nje luge mut para kafes. Po nuk te pelqeu, i le kalamajte pa buke, dhe s’ka Rame qe te bon derman, mendohu(ni) pak ju antaret e “kolektivit shkrues” te bodrumit.

 11. Sul pumi May 30, 23:31

  Mos jep dorehqje o rame . Si ti o rame dhe me radhe .saliu meta .luli o monika peballuni ne fushe te burrave me spak e bkh..kete kerkojme ne populli . Qe keni 28 vite qe na terhiqni zvare .vjedhur .vrare .droguar rinine shqiptare. Erdhi koha e popullit . Zoti vonon por kurre nuk haron.

  Reply to this comment
 12. SPAK-u BKH-ja May 31, 00:50

  Koha do te provoje qe fara e hedhur ne reformen e Drejtesis nga zoti Lu, kinezi i vogel dhe i cmueshem sa nje flori nuk do shkoi kot !
  SPAK dhe BKH po konsolidohen duke marr formen e vet si nje institucion i pa varur dhe mbi partite politike !

  SPAK dhe BKH jane dy instrumenta shume te rendesishem qe do te rregullojn raportet e politikaneve me korrupsionin !

  SPAK dhe BKH do te mbikqyeret nga amerikanet dhe europianet dhe do te kete kujdesin e tyre te vazhdueshem !
  Keto dy instrumente kryesore te nje shteti demokratik real do te vendosi sistemin e Drejtesise ne rruge te mbare !
  SPAK dhe BKH dy instrumenta te pavarura dhe profesional do tu heq nga dora politikaneve mundesine per te ber ligjin sipas oreksit dhe barkut te tyre !

  Fara ( Ideja ) e kinezit te vogel amerikan LU nje prej profesoreve me te medhenje qe u ka dhene leksion politikanve shqiptare per shtetin ligjor dhe demokracine amerikane qysh para dy vjeteve do ti jap shume shpejt rezultatet !

  Pikerisht per kete idene briliante te reformimit te Drejtesise shqiptare nga ambasadori Donald Lu Ai ka qene shume i dashur per shqiptaret dhe ka lene mberesa shume te te fuqishme me shume shprese se SPAK dhe BKH si nje projekt amerikan dhe europian do te jap frytet e veta !
  SPAK dhe BKH do te shkatroj mentalitetin primitiv se nje Politikan i pushteteshem nuk mund te denohet nga ligji edhe athere kur ai i shkel ose abuzon me Pushtetin !

  Reply to this comment
 13. muthat frasheri e ahmut zogu May 31, 01:32

  Rama nuk ka asnje konkurent te pakten tani
  Asnje!!
  As nga socialistet.
  se nga PD e leshi s’diskutohet

  Rama ka perpara goxha pune per Shqiperine dhe do votohet gjithnje me maxhorance per hir te atyre puneve.

  Reply to this comment
 14. demo May 31, 03:56

  Si minister kulture ndertove kinema Millenium..U mahnit bota dhe Holliwoodi qe ne Shqiperi fill pas Holliwoodit filmat do te cfaqeshin ne tre dimensione,
  Skeptiket rrinin si te shushatur,se cfare luxi kishte Shqiperia ne 98 per kinema Millenium,fill pas shkaterrimeve te 97.
  Kete e kuptuan ne 2013 kur i vure buldozerin kinemave Millenium dhe ndertove PALLATE, ne vend te tyre,si ne Elbasan.
  Per te vjedhur,e ka kaluar Saliun 10 fish, si ne sasi ashtu dhe ne ASSORTIMENT..poor per te vrare,asnje demostrataxhi nuk eshte lenduar.
  VETEM JANE LOTUAR.
  Qajne nga marazi,qe nuk e dinin fjalen magjike Check-Up. Ne e marrcin prape,gjithe fallxhoret,gurute dhe magjistaret e botes do ti mbledhin ne Tirane.

  Reply to this comment
 15. kris 1 May 31, 04:08

  Nje lajm I mire.Doli nafte ne Surrel POR ka shume squfur dhe po ndot gjithe vendin

  Reply to this comment
 16. fteri May 31, 08:27

  Je kryeministri më qytetar që kemi patur gjatë këtyre 30 vjetve të fundit,SUKSESET TUAJA FLASIN VETË .Ata që kërkojnë largimin tëndë nuk kan bë asgjë për tiranënë dhe shqipërin[ë ,vetëm e kan vjedhur e kan shitur, e kan vrarë me gjithë njerëz ambient e me pasuri.Por të tronditur nga arritjet tuaja ,ata thërrasin e luten në kishë të Laçit se do të vrasin ,do të hedhin në lanë .Kultura e kulturëhumburve PD-istë nuk njohin rrugë tjetër ,veç asajë të dhunës.Por mos u tremb nga vulëhumburit e kulturëhumburit PS-isët e LSI-stë.

  Reply to this comment
 17. fteri May 31, 08:29

  Je kryeministri më qytetar që kemi patur gjatë këtyre 30 vjetve të fundit,SUKSESET TUAJA FLASIN VETË .Ata që kërkojnë largimin tëndë nuk kan bë asgjë për tiranënë dhe shqipërin[ë ,vetëm e kan vjedhur e kan shitur, e kan vrarë me gjithë njerëz ambient e me pasuri.Por të tronditur nga arritjet tuaja ,ata thërrasin e luten në kishë të Laçit se do të vrasin ,do të hedhin në lanë .Kultura e kulturëhumburve PD-istë nuk njohin rrugë tjetër ,veç asajë të dhunës.Por mos u tremb nga vulëhumburit e kulturëhumburit PD-isët e LSI-stë,ata kan zgjedhur rrugën e mafjes e krimit.

  Reply to this comment
 18. eDRAMA May 31, 08:30

  Pra Rama e mendon ikjen nga kryeminister “…kur te kete ndjesine se punet nuk shkojne mire…”
  Pra Rama akoma nuk e ka ate ndjesi, qe kane gjithe shqiptaret. Ekonomia ne krize – kete nuk ka militant budall ta mohoje me llap-llap ne bythe te Rames. Sa do zgjase Rama te hiqet zvarre ne zyren e kryeministrit kete do ta shohim. Por der kur ti vije ndjesia vetem do zvarritet si kryeminister se per te qeverisur nuk ka qeverisur asnje dite te vetme keto 6 vjet. Kane qeverisur Ulajt and Co. ne emer te tij. Ka qeveris Mafia qe nen emrin e Rames ka marre me prokurim te drejtperdrejt gjithe Shqiperine.

  Reply to this comment
 19. fteri May 31, 08:31

  Je kryeministri më qytetar që kemi patur gjatë këtyre 30 vjetve të fundit,SUKSESET TUAJA FLASIN VETË .Ata që kërkojnë largimin tëndë nuk kan bë asgjë për tiranënë dhe shqipërinë ,vetëm e kan vjedhur e kan shitur, e kan vrarë me gjithë njerëz ambient e me pasuri.Por të tronditur nga arritjet tuaja ,ata thërrasin e luten në kishë të Laçit se do të vrasin ,do të hedhin në lanë .Kultura e kulturëhumburve PD-istë nuk njohin rrugë tjetër ,veç asajë të dhunës.Por mos u tremb nga vulëhumburit e kulturëhumburit PD-isët e LSI-stë,ata kan zgjedhur rrugën e mafjes e krimit.

  Reply to this comment
 20. Tori May 31, 08:37

  Je i vetmi ti qe vlen njelloj sa muti i Rames sepse te tjeret nuk kane nevoje te krahasohen as me Ramen as me mutin e Rames qe je ti.

  Reply to this comment
 21. edi May 31, 09:01

  Pse ju rilindasi jeni kaq brutale dhe te pa edukate megjithse per kete ofendoni te gjithe kundershtaret duke i quajtur te gjithe maloke,spiune e lloj lloj epiteti.Nuk kam ndegjuar asnje nga demokratet qe kur ju nuk leni fjalor pa perdorur kunder Berishes,Lulit e PD-es te ofendoje komentuesit ndersa ju qe sjeni maloke por njerez gjith “kulture” kur dikush flet kunder udheheqesit tuaj boteror nuk lini pa ofendur me fjalet me te bukura te fjalorit te familjes tuaj.Kjo tregon me se miri qe vini nga familje me virtyte te larta sic eshte shtepia e femijeve jetime qe i ka rrit partia,te atyre femijeve qe nenat i kane lindur ne ferra apo i kane harruar ne maternitet dhe nuk e dine ke kane per baba.

  Reply to this comment
  • Edi vet direkt May 31, 10:14

   edi,

   ju malket ,kriminelet e kjoskaxhinjt qe e shndruat Tironen ne nji hale jhpellaresh paske edhe humor idioti

   ku e gjete edukaten ti mor morr shallvaresh .
   si mundet nji si ty ,te akuzpje qytetaret kur gjuha e mutit te shpelles sali berisha ,
   ushte frymezimi i klanit te tij .
   na kerkokan shpellaret qe deri dje e kudo ala sot kane ne goje vvetem fjale si fekale

   e na fleska maloku edhe per Kultur heeeeeeeeeeeeej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Hik me funderinat e njerezimit e ktheuni andej nga keni ardhur .

   Me antishqiptaret e kriminelet ata qe shkaterruan ghjithcka ne sjoqerine shqiptare nuk ka asnji lloj rrespekti por muti surratit .

   Dikur ju folem si qytetare me shume se nji dekade me Kulturen tone ,
   mirpo ju treguat se s’ju interesoin asgje qytetare ,
   por Toka e Xanun ,

   dhuna , injoranca ,fyerjet ,gjuha plot mut qe prezantonte edhe kulturen e shpellareve ,

   dhe ne qytetaret kuptuam se cilet jeni ju dhe ju folem
   pastaj ,me gjuhen e vetme qe ju kuptoni .
   ate te mutit te shpelles .

   u kujtuat pak si vone me ju referu kultures qytetare ,mbasi shkaterruat Shqiperine e bete krime e poshtersi qe s’ju a fal me asnjeri .

   Prandaj i meshiruar injorant shpellar ,kthehu ne shpell atje gjen kulturen qe te pershtatet .

   Reply to this comment
 22. betixho May 31, 09:03

  Ju jeni në të drejtën T’uaj ligjore për ushtrimin e pushtetit egzekutiv.Përpara janë zgjedhjet dhe vota e popullit është prova e votbesimit të ri.
  Treguesit ekonomik dhe tërë kompleksi i arrijtjeve janë në linjën që gjithë institucionet monitoruese ndërkombëtare si FMN,BB,KOMISIONI EUROPIAN e shumë të tjera i kanë vlerësuar.
  Kundërshtarët politikë nuk kanë vërtetuar në të kaluarën e ushtrimit të tyre të pushtetit keto nivele.Sa për ëndrrat se do ti bëjnë më mirë e kanë përpara kutinë e votimit dhe ti drejtohen popullit ti votojë.
  Por ATA përvç frikës nga drejtësia, duan të shkojnë në Europë me arrijtjet e Tua edhe me kockat e Tua.
  Ata nuk ju pranojnë Juve edhe sikur të deklarosh se objektivi i ardhshëm do të jetë vajtja në HENE,pa të deklaruar me zhurmë në KOR se:” këjo ka qënë dhe mbetet inisiativë e Partisë Demokratike”.
  Me këta nuk punohet,janë të pa ndreqshëm dhe të mbrapsht.Ata duan të marrin edhe fitoret e luftës legjendare NAC.CLI. dhe të dalin fitimtarë me fjalë.

  Reply to this comment
  • Drenova May 31, 14:46

   Bravo betixho,qe na ke mbushur mendjen me fakte e jo pallavra.
   Ti,betixho thua se,
   “Treguesit ekonomik dhe tërë kompleksi i arrijtjeve janë në linjën që gjithë institucionet monitoruese ndërkombëtare si FMN,BB,KOMISIONI EUROPIAN e shumë të tjera i kanë vlerësuar.”!
   Qe te te mbush mendjen ty dhe te tjereve si ty edhe une po jap ca shifra te dhena po nga keto institucione nderkombetare dhe ti,po ta mbajti sumatricia kundershtoji,por edhe ti me fakte e jo derdellitje!
   1-Banka Boterore ne raportin e saj te fundit per Shqiuperine deklaroi se 37% e te punesuarve ketu punojne ne te zeze!
   Pra 37% e te punesuarve jo vetem nuk u jepet rroga e sakte nga bizneset,por edhe se per keta mijra njerez nuk derdhen kontribute per sigurimet shoqerore e shendetesore,qe do te thote se atyre nuk u njihet vjetersia ne pune,per arsye pensioni,nuk u njihen e drejta te marrin sherbime shendetesore falas,pra duhet te paguajne nga ajo palo rroge per te gjitha!
   Ndersa ky palo shtet i Rames,per te kompesuar pagesen e pensioneve,duke patur kaq dificite ne kontribute, eshte detyruar te heqe nga buxheti i shtetit 29 miliard leke te rinj,qe mund te perdoreshin per nevoja te tjera me te domosdoshme!
   2-Institucionet shteterore ne vitin 2018 kjishin krijuar nje dificit per mos derdhjen e kontributeve per sigurimet shoqerore per punonjesit e tyre ne shumen 110 milion euro,gje qe tregon jo vetem per rrenim te shtetit ligjor,por edhe per mashtrim me te ardhurat ne buxhet!
   3-Bashkia e Tiranes ua shet qytetareve ujin e pa pijshem si UJE TE PIJSHEM ,bile me nje cmim skandaloz prej 7.6 leke per m/3,afersisht sa cmimi i energjise elektrike qe eshte 9.5 leke per kw/ore,kur dihet qe kosto e prodhimit dhe blerjes te energjise eshte disa here me e madhe se e ujit!
   Kjo eshte jo vetem nje mashtrim,por edhe vjedhje kolosale e shtetit ndaj qytetareve!
   4-Buka prodhohet me miell kanceroz dhe kryeministrui ka 6 vjet,qe nuk prononcohet fare,qe bashke me mishin,frutat etj me pesitcide kanceroze kane bere qe cdo vit te shtohen edhe 5500 kanceroze te rinj ne Shqiperi!
   5-Ne veri gjakmarrja ka bere namin,mijra femije rriten nen terrorin e vdekjes,pa shkuar ne shkolle,jetojne pa drita,pa uje,pa te ardhura dhe rriten pa asnje argetrim,pa baballaret e tyre te arratisur!
   6-Mijra femije kane braktisurr shkolle duke lypur per buken e gojes,por Rama ne vend qe t’u jape shtese perkrahje prinderve te pa pune ose invalidse per cdo femije qe ndjekin shkolle,duke i shkeputur nga rruga,pra nga krimi e prostitucioni,i kushton me shume rendesi shperblimit te nenbave per cdo lindje!etj,etj!
   Kujdes betixho, se shteti do tru e jo BYTHE!
   Rama nuk ben as per brigadier kooperative!

   Reply to this comment
 23. Limani May 31, 12:50

  Edvini në krye të së majtës , është ofendimi më i madh për të majtën !
  Një bastardë , një i degjeneruar moralisht dhe politikisht , një armik dhe përbuzës i së majtës në ç’do qelizë të trurit të tij të sëmurë , përfaqëson të majten shqipëtare !
  Pika të majtës shqipëtare !
  Se mos kemi të djathtë !
  Gangster , bandit , kriminel , ky është sot i djathti tipik !
  Si e djathta dhe e majta jonë , janë pjellë e jona, janë prodhim made in Albania , prandajë të mbyllim gojën e t’i vemë gishtin kokës !
  E megjithatë , prostituta Edvin , t’a qajë votën time , një palaço të tillë , s’e votoj dot !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim