Rama: Drejtuesit në rrethe janë kthyer në ndërmjetës për punësime

September 7, 2018 12:11

Rama: Drejtuesit në rrethe janë kthyer në ndërmjetës për punësime

 

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS u shpreh se shumica e kryetarëve të partisë në rrethe kanë braktisur detyrën e tyre dhe janë kthyer në ndërmjetës për punësime.

“Të themi një të vërtetë me të cilën duhet të merremi duke filluar nga e hënë.

Në territor partia është larg së qeni partia që duam në sfidat që do kemi më pas, shumica e drejtuesve tanë në territor e kanë braktisur detyrën dhe janë kthyer në ndërmjetës për punësime.

Kjo është e patolerueshme ndaj betimit që ne kemi bërë për luftën për ta çuar tepsinë për skrap.

Duhet të nisim menjëherë një proces thellimi për të qenë sa më pranë njerëzve, duke e prishur këtë paqe.

Shqipëria nuk e ka luksin për të vazhduar të ketë brenda shtetit fole eksplozive për njerëz që nuk meritojnë të marrin rrogën nga taksapaguesit tanë”, tha Rama.

a.s/dita

September 7, 2018 12:11
Komento

11 Komente

 1. Fan Fan Tulipan September 7, 13:20

  Derisa te shterpezohet barku qe i polli keto DEMOKRATURA nuk do te kete paqe socjale dhe as drejtesi.

  Reply to this comment
  • Zorro September 7, 18:13

   Detyren se kryetar i PS e ke braktisur ti i pari qe kur u bere kryeminister!
   Detyren e ka braktisur kryetarja e PS Tirsne,qe nuk merret fare me funksionimin e partise ne rreth!
   Detyren e ka braktisur Erion Veliaj,si kryebashkiaku i kryeqytetit,por qe nuk degjon ne asnje rast ankesat e qytetareve!

   Reply to this comment
 2. MH September 7, 14:25

  Drejtuesit në rrethe janë kthyer në ndërmjetës për punësime.
  Korigjo leksikun.Ndermjetes me sekser.

  Reply to this comment
  • Gazepi September 7, 18:09

   Nuk eshte kjo e keqja e PS sot o Rame!
   E keqja je ti qe e ke rrenuar PS ne te gjithe vendin!
   Dhe fajtori kryesor e i vetem je ti,qe nuk pyet njeri vec vetes!
   Ti duhet larguar me urgjence nga PS si shkaterrues i saj!
   Ti ke degjuar deri me sot vetem servilat qe mban rreth vetes e jo ata qe te kritikojne ty dhe zyrtaret e tu!
   Pa degjuar zerin e qytetareve,asnje qeverisje nuk ben hajer kurre,por ti nuk do ta kuptosh kete se je arrogant,i pa afte dhe nuk ke ndermend te punosh per popullin,po per veten!

   Reply to this comment
 3. Adih September 7, 14:32

  Skemi nevoje per tollumbace ne ajer kot o Rame . Jeni bere per tu meshiruar .Me keto thenie ,vec sa ul vehten ore mik. Mjere ne populli , trim dhe heroik.????

  Reply to this comment
 4. Dn September 7, 15:37

  5 vjet pushtet per kete konstatim qe gjithe shqiperia e di?
  Per cka e pagugajne kete KM,per Perralla ne FB?

  Reply to this comment
 5. Arben September 7, 17:03

  Hahahahahajahahahajajajajjajjajajaja hahahahahahaha hahahahaha hahahahahahaha

  Po kujt I ankohet ky????!!!!!

  Hahahahahahaha hahahahaha hahahahahahaha

  Reply to this comment
 6. Rrema September 7, 18:02

  Z.Rama!
  Ti je pergjegjesi i vetem qe ke nxjerre jashte loje funksionimin e PS nga qendra ne rrethe!
  Ne asnje rast nuk gjen njeri per t’u ankuar,informuar dhe zgjidhur konfliktet qe u kane krijuar te zgjedhurit dhe rrogtaret socialiste!
  Kush e kontrollon pushtetin e socialisteve ne se partia nuk ekziston prej kohe dhe nuk degjohen antaret e thjeshte te saj viktima te korrupsionit socialist?
  Si do ta njohe PS gjendjen reale ne se nuk pret njeri antaret dhe nuk degjon ankesat e tyre per qeverisjen socialiste!
  Si do te verifikohen te pa aftet e te korruptuarit ne qeverisje kur viktimat e tyre nuk degjohen?
  Rama sot ka nje shtet privat,te pa afte dhe te korruptuar dhe kete e denoncon vete kur shkon ne rrethe dhe shkarkon per efekte mediatike zyrtare te ndryshem!
  Nuk mbahet shteti me nje njeri,por nga zbatimi dhe kontrolli rigoroz i ligjit nga e gjithe piramida shteterore e vendore!
  Nuk mbahet shteti dhe rendi me aksione populiste reklame,por me ndjekje te vazhdueshme te situates dhe kontroll ndaj te gjithe zyrtareve,perfshi kryeministrin!
  Ndryshe kemi nje shtet diktatorial si ky qe kemi sot!
  Rama eshte i pa afte si kryeminister se nuk i pelqejne kritikat nga populli per qeverisjen e tij,ne vend qe te ndodhte e kunderta.
  Keshtu vepronte edhe Hitleri nazist,qe nuk guxonte njeri ta njoftonte per humbjet e ushtrise se tij ne frontin sovjetik,se ata qe guxonin ta benin kete ai i pushkatonte!
  Keshtu sic beri Rama me deputetin kurbinas!

  Reply to this comment
 7. Gezimi September 7, 20:26

  Shiko shiko Rama, po ben rolin e budallait. Kujton ky se nuk e din te gjithe se deputetet qe nga Tao-Tao Balla e der te i fundit jane vecse zyra punesimi per militantet. Eshte vertet i pacipe qe me plencin ne surrat kerkon te beje moralistin.

  Reply to this comment
 8. REPUBLIKA AUTONOME E KORCES September 7, 21:34

  T`i kete lexuar komentet e mia kritike per drejtuesit e PS-se neper rrethe dhe , vecanerisht shqetesuese per ata te rrethit te Korces…….. thua ? ! ! ! S`ma do mendja , sepse k/ministri yne reagon vetem kur i pelcet bomba nder duar , e jo kur i thote dikush : kujdes , kur zgjedh njerezit , me te cilet do te punosh ! Eshte bere bajate nga perdorimi i shpeshte i proverbes “Trimi i mire , me shoke shume” , apo , “Me thuaj me ke rri , te te them , se cili je ” ! Edit ia shkojne ujin nen rrogoz te tijte !
  E them kete , sepse E.Rama , piken me te dobet e ka ne zgjedhjen e njerezve , te afte dhe besnik , per detyrat qe iu ngarkon ! Cuditerisht , hijena serbe e Vicidolit , e ka dhunti nga natyra , zgjedhjen e njerezve si veten , me tipare cnjerezore , te eger e pa shpirt , besnike deri ne varr ndaj kauzes se tyre antikombetare dhe ua ka futur ne shpirt egersine , si burrave ,ashtu edhe grave qe fut ne politike ! Mos kujtoni se i largoi Lulushja , Zhozefinen , Patozin , Imamin , B.Mustafain , P.Zogajn , Rusmajlin e mjaft te tjere . Jo , ata i hoqi qafe dora – vete , Sali Rame Berisha .

  Reply to this comment
 9. Met Allkurti September 7, 22:14

  Por kryetaret e PS ti i ke vene pa votebesim, por ata qe te mbajne ty xhaketen apo jane femra te bukura.PS-ja ka marre fund dhr ata qe ke mbledhur rreth vetes ti jane jo rilindje, por nje ripjellje e mendjed dhe klanit tend te kriminalizuar.E ku mund te kete parti nese nuk zbatohet statuti, apo qe te mos kete gazeten e saj. Si e mbylle Zerin e popullit o tu mbyllte dera o shkatrrues i PS. Me duket se u be realitet ajo thenia e At Zef Pllumit se njeri me te pershtatshem per te shkatrruar PS se sa Edi Rama nuk mund te kete.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim