Rama: Duam të qeverisim aq mirë sa në Tiranë në çdo bashki

April 19, 2018 22:45

Rama: Duam të qeverisim aq mirë sa në Tiranë në çdo bashki

 

Kryeministri Edi Rama deklaron se modeli i drejtimit të Bashkisë së Tiranës do të shtrihet pas zgjedhjeve të ardhshme vendore edhe në bashkitë e tjera.

I pyetur nga Sokol Balla për rikandidimin e Veliajt për një tjetër mandat, Rama tha se “Unë jam një socialist serioz edhe bëhet fjalë jo për të kandiduar Erion Veliajn, bëhet fjalë për të kandiduar 61 kryetarët e ardhshëm të bashkive dhe në respekt të një procesi që është i njëjtë dhe i barabartë për të gjithë nuk mund të bëhet asnjë përjashtim. Do të pritet dita kur do vendoset kush do të jetë për katër vitet e ardhshme kryetari apo kryetarja jonë e bashkisë në të 61 bashkitë e Republikës.

Dhe ne duam që qershorin e ardhshëm të marrim përsipër të qeverisim po kaq mirë sa Tiranën dhe qytetet e tjera dhe disa qytete që fatkeqësisht vuajnë keqqeverisjen e kryebashkiakëve, të atyre që sot janë në opozitë”.

l.h/ dita

April 19, 2018 22:45
Komento

6 Komente

 1. intelektuali April 19, 22:58

  MOS E THUJ KET FJALE O EDI RAMA!

  sepse:

  Do te maresh ne qafe bashkite e qyteteve te tjera sic ke shkaterruar Tiranen nga themeli me Kulcedrat prej Betoni qe ke ngritur ne cdo cep te Kryeqytetit tone nga lakmia per leka ne kurriz te urbanistikes inteligjente

  MOS MO EDI RAMA SE DO TE MBETESH NE HISTORI SI KRYEMINISTRI-“TERMINATOR” I QYTETEVE TONA MESDHETARE.

  Reply to this comment
 2. everest April 20, 01:32

  Erion Veliaj ka qene nje skandal per qytetaret e Tiranes!
  Ai eshte vetem nje show man,qe punon per te lustruar imazhin e tij prej deliranti!
  Ti e do se ai eshte servil i madh!

  Reply to this comment
 3. Doni apo nuke doni ju,Drejtesia do te BEHET. April 20, 12:28

  O Rama,po te premtosh se do ti bejsh te gjitha qytetet e tjera si Tirana,do te thote ti humbesh indentitetin Shqiperise,ta kthejshe ne xhungel betoni,krimi e korrupsioni.Turp,dhe marri sebashku.Ramavic Ju te marre sebashku sikurse e niset dhe po e perfundoni,me nje fund te turpshem dhe pakthim.Nuke jeni te vetem,ke dhe disa kokra ne bote si ti, qe grabisin,tjetersojne e trimerohen duke ushqyer krimin e korrupsionin dhe pandeshkueshmerine nga fuqia e pushteteve,por mos harro se uthulla e forte,thyen enen e saje;thote populli.O ramovicer,nuke ka leke te piset,apo pushtet brenda djallit qe t’u shpetoje nga ndeshkimi,si bashkepuntore me djallin,pervetem se te ndalni cendurite,grabitjet, tjetersimeve dhe pandeshkueshmerine ndaj botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politiko-ekstremist nga fuqia e pushteteve.Besoni,binduni,dhe rrefehuni o mije kenetash,qe SOVRANI,SHBA,BE,e Ligji dhe Zoti t’ju meshirojne.

  Reply to this comment
 4. petrit April 20, 12:30

  Po, sigurisht zoti KM, por prit edhe pak sa te bllokohen totalisht rruget e qarkullimi te nderpritet. Mos harro porosit disa kuaj se vetem me kuaj mund te ecet ne qender te Tiranes, ku ne ish bulevardin e mrekullueshem te Tiranes po mbillen peme per ti bere fresk bashkise. Ne kohen kur rruget e tiranes jane shkaterruar dhe jane ne gjendje mjerane, merr shembull rrugen Gaqo Tashko, apo ndonje tjeter.

  Reply to this comment
 5. info analitike April 20, 13:03

  Sa para jane shpenzuar nga buxheti i shtetit per reklamat e lali Dhjerit?
  E degjove se c’tha xhaxhai i Ardit Gjoklajt?
  Mjaft o kriepsikopat se e pe se cfare eshte ne gjendje te te beje nje popull i deshperuar ne kulmin e mjerimit.

  Reply to this comment
 6. gjeo-analisti-zvicer. April 20, 15:12

  Keto jane premtimet rama,se gomari i rames qet lira nga bytha,dhe do shperblej publikun.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim