KM e ka sërish me mediat: Ju bëj atë që s’ua rrok imagjinata

December 2, 2019 12:51

KM e ka sërish me mediat: Ju bëj atë që s’ua rrok imagjinata

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sërish mediat duke u kërkuar që të bëjnë shumë kujdes në raportimet që bëjnë për situatën pas tërmetit, teksa Tirana, Durrësi, Lezha dhe Laçi ndodhen në gjendje të jashtëzakonshme nga dëmet që pësuan.

Kreu i qeverisë u kërkon mediave që të filtrojnë informacionet, t’i verifikojnë, të menaxhonjë debatet dhe ndalonjnë klithmat.

Gjatë periudhës së gjendjes së jashtëzakonshme të fatkeqësisë natyrore, Japonia ka masa ekstreme për mediat private, që mesa duket edhe në Japoninë e urtësisë së vjetër, paskan qenë taksirat mbi taksiratin e madh të tërmetit! Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata!

Filtroni informacionet dhe verifikoni ato që thoni! Menaxhoni debatet dhe ndaloni klithmat nëpër studiot tv dhe përfshihuni në qetësimin e shpirtrave të goditur më keq se banesat! Kontribuoni për të kanalizuar energjinë e jashtëzakonshme të solidaritetit mbarëshqiptar!” shkruan Rama.

o.j/dita

December 2, 2019 12:51
Komento

21 Komente

 1. Pshshshsh... December 2, 12:58

  Qe e thene troc nuk nenkupton gje tjeter vecse, MBYLLNI SYTE, ULNI KOKAT, QEPNI GOJEN, dhe mos guxoni t’na i nxirrni sheshit te gjithe horrlleqet

  Reply to this comment
  • Dita December 2, 18:02

   Sakte ka folur kryem,insitri. Eshte i pari i vendit dhe udheheqesi i puneve.
   Sa per gazetaret e Tv ata jane larg nga te qenit perendimire dhe me qytetari.
   Gazetaret + TV keni vetem te drejte, ju keni vetem liri dhe jo pergjegjesi. Ju mund te sulmoni kedo dhe nuk mbani pergjegjesi. Ju i dini te gjitha. Ju jeni specialista profesionista te te gjithe profesioneve. Ju jeni te pafre te flsini e te shfqani çdo gje qe iu teket. Ju nuk doni te kete shtet por kaos per lajme.

   Reply to this comment
 2. Nik December 2, 13:40

  Po se ben dot se pas asaj vjen dita e fundit ne planetin tok ,njerzit do flasin se jan lodh 30vjet tallje perbuzje maskaralliqe nga me te ndryshme cdo besh genocid pas fatkeqsis natyrore provoje tundimin te shofesh perfundimin

  Reply to this comment
 3. Ergys December 2, 13:55

  Mjeshtrat e sofizmit banal proqeveritar, po imponojne idene se nuk eshte koha per kritika ndaj qeverise. Sipas tyre, ne nje situate dramatike si kjo nuk mund te behet politike, ndersa vendi ka nevoje per solidaritet.

  Ne kohe krize si kjo nuk u dashka kritikuar qeveria per kaosin dhe deshtimin total ne menaxhimin e saj, por ama, kryedeshtakut qe e ka degjeneruar shtetin deri ne kete pike, i lejohet te beje propagande nga mengjesi deri ne darke duke luajtur filma ne menyren me te pacipe me viktimat! Per hir te solidaritetit, u dashka te mbeshtesim shkaktaret e tragjedise, dhe te lejojme qe ata te vazhdojne te abuzojne duke u shfaqur 24 ore ne ekran si heronj shpetimtare te viktimave te tyre!

  Nderkohe, ky heroi qe na kerkon solidaritet, shfryn mllef kunder mediave gjithe diten e lume, ndersa arreston aktiviste e mbyll portale, ne shkelje flagrante te se drejtes.

  Nuk ka gje me politike sot, sesa te kerkosh te mos behet politike. Eshte politike e paster qe maskohet tinezisht si depolitizim, per ti sherbyer nje propagande te felliqur fajtoresh.

  Reply to this comment
 4. arber December 2, 13:56

  Po ta vrasi njeri Marin Memën, do te fajesojne ty o kaqol

  Si me prokurorin.

  Mos e hap ate dere o trimi Anetes nga fshati Koqos

  Reply to this comment
 5. Xhuxhumaku December 2, 13:57

  Ky kryeministri jone eshte marrosur, lidheni sa nuk eshte vone.

  Reply to this comment
 6. Arben December 2, 14:54

  SHKAU KY.

  Reply to this comment
 7. gjuha (llapa) kocka s'ka, por kogke thyen .... December 2, 15:28

  bo bo bo….komentet siper, por te, te gjithe thundrakeve (dhe felineve te tipit cat) ne “a’tdheun” tone . instikti i pa kontrolluar (ai i lindur) i ndez flake, kur dhe i zgjedhuri me voten e popullit ka te drejte (per detyre ndaj popullit, qe e zgjedh) te beje ndonje kercenim mikroskopik, ndaj hordhise se llapaqeneve “mediatike”, qe per hire te ndonje kocke qyl, shqyejne dhe degradojne shprtin dhe energjite e kombit komplet ,

  Reply to this comment
 8. mirel December 2, 17:06

  I ka ardhur ora ta marrin zvarre si Kadafin dhe Sadamin

  Reply to this comment
 9. Adih December 2, 17:21

  Zullumet , gjendja katostrofale nga natyra , 51 viktimat
  eshte fai i vetem i kesaj politike tridhjet vjecare te ketij tranzicioni post komunist .Termeti ju la zbuluar , nudo , ju o fajtore te babezitur e jo mediat . .Shyqyr qe i kemi ,se ju pame e ju provuam ,ku as edhe nje here , sikur nje dite te vetme ,nuk kemi pasur opozite te vertete ,por vetem teater majmunsh me kete popull te mjere e te pa perkrahur .???
  Z Rama, meru me Vangjush Dakon ,e mos u merr me te pa fajshmit media ,po te jesh burre ,Dhe me dhimbje Vangjush Dako shkon per dite , cdo minute ne Bashki te Durrsit dhe don te mbuloje ,te zhduki provat e gjemat te kondra ligjeshme te tij diten per diell .Per kete prononcohuni z Kryem . Pune ju lutem , e jo llogje kavaje .

  Reply to this comment
 10. Nji kshill gRATis per KM December 2, 17:24

  Q! m’bath ,

  te therrasin baba !

  Reply to this comment
 11. ganiu December 2, 18:35

  Jepi, përpara despoti ynë. Mos fal njeri, kur ti kesh vrarë të gjithë, atëherë,vrasjen veten. Se do na kënaqësh.
  Qelbësirë osmane, po të dalin këmbët o katolik fallco.

  Reply to this comment
  • Tik Tak... December 2, 19:48

   Nuk eshte as katolik, dhe as ortodoks o Gano. Kerko sa te duash dhe germo ku te duash, por veshtire se do gjesh nje te krishter sagllam me emrin Rama.

   Emri Rama faktikisht e ka prejardhjen nga hinduizmi qe njihet si misherim i vishnuizmit, tradites dhe orientimit te tyre shpirteror.

   Ramushin tone faktikisht nuk e lidh asgje me krishterimin, se po te ishte ndryshe, ai kurre nuk do t’ja lejonte vetes veprime te tilla absurde, te cilat kane habitur dhe po habisin dynjane.

   Per nje te krishter te vertete do te ishte e pa imagjinueshme, e turpshme, bile bile fatale, nese ai do te shfaqte hapur simpati e do te imitonte bile dhe me veshje mut’tharet, xhonturqit, selxhuket, jeniceret apo pajdhin somes. Asnje i krishter s’do te kishte guxuar t’i ngrinte permendore mekatareve te shqiptareve, te cilet historia i ka damkosur perjetesisht si atdheshites.

   Reply to this comment
 12. Pensionisti December 2, 19:15

  Ata qe perhapin panik , kur eshte shpallur gjendje e jashtzakoneshme , denohen edhe me vdekje!

  Reply to this comment
  • Xhuxhumaku December 2, 23:15

   Po o rrote cari, ne kohen e Enver Qepes denoheshe me vdekje edhe po te leshoje ndonje pordhe pa dashje jashte vendit te caktuar.

   Reply to this comment
 13. T'paska shku menja per sufllaqe? December 2, 20:45

  Mos ma gelltit komentin se s’eshte sufllaqe. Hajt leshoma se boll ma mbajte te shtrenguar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim