Rama e krahasoi me Eleonorën, Kryemadhi: Ai mbante në bashki lexuese filxhanësh

December 29, 2017 14:25

Rama e krahasoi me Eleonorën, Kryemadhi: Ai mbante në bashki lexuese filxhanësh

 

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka reaguar pas krahasimit që kryeministri Edi Rama i bëri me “Eleonorën e Selitës”.

Në një postim në Facebook, Kryemadhi thotë se Eleonora që ai përmend i kujton lexueset e filxhanëve, që i mbante dikur në bashki e sot në zyrat e kryeministrisë.

“Eleonora që ai përmend (ndjesë pastë) ndoshta i kujton lexueset e filxhanëve, që i mbante dikur në bashki e sot në zyrat e kryeministrisë. Siç duket as detox-i dhe as botox-i i New Yorkut nuk e kanë ndihmuar të kthjellojë logjikën dhe arsyen, për të kuptuar se e keqja e madhe e Shqipërisë është ai dhe bandat që e drejtojnë.

Edi Ramën nuk e shpëtojnë dot as fallxhoret dhe as banditët, as servilët dhe as kllounët nga fatkeqësia e tij më e madhe, papërgjegjshmëria dhe kriminalizimi i mendjes së tij perverse

As Eleonora e tij nuk e shpëton dot, edhe pse u përpoq shumë që të mos duket Lolo!”, shkruan Kryemadhi, që sakaq thekson se “krahasimet dhe batutat pa kripë të kryeministrit, vetëm se dëshmojnë edhe njëherë pafuqinë e tij për t’u përballur me katastrofën drejt së cilës po e çon Shqipërinë”.

“Janari e më tej do të jenë vazhdimi i makthit të tij dhe nisja e procesit të çlirimit të Shqipërisë dhe shqiptarëve nga qeveria e banditëve dhe drogës”, përfundoi Kryemadhi.

December 29, 2017 14:25
Komento

13 Komente

 1. Nardi December 29, 15:49

  Jo mi Nexhmije jo,nuk ka bere aspak batuta pa kripe.Ne fillim, tregoni me Liken, sa qindra milion euro keni vjedhur.Burgu po ju pret,mos u merzisni.

  Reply to this comment
 2. intelektuali December 29, 16:44

  Monika e Likes si nje enveriste e vertete kerkon te fitoje pike me tek fanatiket e Partise se Punes me Avni Rustemin:

  PO PSE ME PSIKOPATIN, KILLER TE PAGUAR NGA MOSKA, AVNI RUSTEMI DO TE SHPETOSH SHQYPNINE O MONIKA E LIKES?

  Po pse me KILLERA dhe VRASTARE do ta futesh Shqypnine ne BE o Monika e LSI-se dhe e Like Floririt?

  Po a e ke pare me sy dhe degjuar dhe veshe ti o Monika Kryemadhi videon e te ndjerit Dritan Prifti qe zbulonte bythejashte Like Floririn si kollofiste ryshfetin pushtetar sepse nuk te kemi degjuar deri tani asnjehere dhe asnje fjale per korrupsionin makaber te Kryetarit te LSI-se qe eshte burri yt, sepse nuk ka kush ne Bote qe t’i besoje derdellitjeve hipokrite dhe t’u vije nga pas.

  PO PSE NUK FOLE KUR EDVININ E KISHIT ALEAT NE PUSHTET DHE KUR E MBUSHET VATANIN ME KANABIS DHE DROGE?

  Reply to this comment
 3. Dridhe me lesh Monike. December 29, 16:58

  Kokemadhe te gjithe besojne se Janari do te filloj me njeriun qe mblidhte (vidhte) para me bllok ne dore dhe ti sillte ty ne shtepi.
  Hajduti me bllok ne dore te pushkatuarit e 21 JANARIT i etiketoj “kokepalare”, pra Janari do te gjykohet ne JANAR, moj buce dhe llaxore.

  Reply to this comment
 4. Like Novrus Meta December 29, 17:03

  Mona Cizmja eshte nje mediokre dhe fatkeqesi ne politiken shqiptare, bucja na tregon sot histori (histeri) te 10 viteve me pare kur Rama ishte Kryebashkiak, cfare ke bere tere keto vite per te denoncuar dhe per te “qartesuar” qytetaret, apo e kishit mendjen te vidhnit ne grup si Lesh e Li me ne krye Like Florirn e Krrabes hajdutin me bllok ne dore.

  Reply to this comment
 5. Adih December 29, 17:25

  Boll moj Monike .. Mos u tall me kokpalaret . EDI RAMA ishte ai ,qe fap , me urdher te shkopit magjik , si dikur perandoret dhe sulltanet turq ,te legalizoi
  NE TOKE TE VJEDHUR ;VILEN E GJIRIT TE LALZIT:
  por nuk eshte vetem kjo ,te tjerat hotelet me pishina ,nga jugu ne veri , do i gjej e do ja u perplasi ne fytyre VETTINGU:::Mos kij mrak..!!!!
  PS.. Mos harro ,se LIKEN tend E.RAMA e Zgjodhi PRESIDENT se te ishte per popullin
  OPINGEN E SHEROS DO MERTE:.

  Reply to this comment
 6. Adih December 29, 17:56

  Reply to this comment
 7. Mjer ky popull December 29, 19:37

  Ne operacionin e fundit plastik monika ka cuar koqe, prandaj eshte ber si e cmenduar. Likja nuk i afrohet se ka frik.

  Reply to this comment
 8. Toger Lukashi December 29, 20:58

  E ti je per muhabete me plakat e mehalles

  Reply to this comment
 9. betixho December 29, 21:24

  MONIKA! JI E NDERSHME.LUFTO PËR DREJTËSINË DHE BESOJINI ASAJ.
  NËSE AJO DO BËHET REZULTATET E SAJ DO RIKOMPOZOJNË EDHE NJERËZIT EDHE PARTITË SIPAS IDEALEVE PËR ATDHEUN.
  DO TË JETË SI TAKIMI NË PARAJSË.
  ATA ME MËKATE NUK DO E KENË MUNDËSINË PËR ATJE.
  KËTU NUK HYN AS RAMA,AS META AS BERISHA AS BASHE ETJERË,DO JETË DEDUKSION JO I LUFTËS POLITIKE POR I GJYKYMIT TË DREJTË E TË PASTËR.
  DREJTËSIA MONIKA E MBAN EKULIBRIN E BOTËS.
  AJO MUND TË JETË 10% POR FORCA E VYRTYTIT TË SAJ BALANCON EKULIBRAT DHE QETËSON SHPIRTRAT E VUAJTUR NGA PADREJTËSISË.
  E DËSHËRONI JU MONIKA KËTË,ATËHERE LUFTONI JO POLITIKISHT POR DREJTËSISHT.NDIHMO PROESIN HISTORIK MONIKA DHE GJITHË JU TË TJERËT NGA TË GJITHA ANËT.
  DREJTËSIA ËSHTË KËRKESË E LINDUR ME NJERIUN S’KA FUND POR ÊSHTË KOSISTENTE.

  Reply to this comment
 10. Izeti December 29, 22:14

  Sa mire qe u bere kryetare me nder zoterise tate ,se e ke te sigurte qe leshelia do qerohet ,,,,,,,,po ti je copa.e injorantes moj baxhelle me gjithe ata bythelepirsa qe ke mbrapa ,se ju jep no nje kocke nga foriri I vjedhur,,,,,,,,,,,,,,, Shifi tere ata medioker ,,,titi vasali,,,,,,,ylli manjaku,,,,,,,,,,naco kanacja,,,,,,nasta e hazhinjve. Profelesh panariti ,,,,tigri prej letre I ramave,,,,,,,,pale me ata kungujt e vegjel qe te vine nga mbrapa qe tju japesh provimet,dhe I perdor,si te doje qefi,,,,,,,,,,,,,kush ti la tere ato prona dhe ate vilen ne lalez do ta kete falur vjerri besoj. ,,,,,,,,- po ti je skandal moj e shkrete ,.. . Me kete nivel ordiner qe je ti duro dhe pak ,,,,,,,se ne nje dhome me Liken do jesh,kaq hater do te mbajne, le qe ty ste qas njeri ne dhome se ti ta shpif,,,,,,,

  Reply to this comment
 11. Z/K December 29, 23:12

  Si Bashen ne krye te PD ashtu dhe ty te kane dhuruar kryesin e LSI per tu diskredituar si mo Zoma keq.E ti kujton se po ben politike.Nuk bahet politike me shpifje dhe gjuatje qizmesh.Sepse ngelni zbathur,jemi ne dimer,mund te merrni pleviten.

  Reply to this comment
 12. debilat e LSI-se December 30, 00:37

  jo se ka pas ndonje nivel leshi i ngaterruar i politikes se opozites por rama me sforco derrce arriti se fundmi ta ngreje mbi siperfaqe disa pellembe.
  Hyri buce Monique te beje politike – ra niveli perdhe ne balte

  Reply to this comment
 13. Zzzzzz December 30, 10:12

  kjo baxhella e beri dhe eleonaren pasi e perdori per rekrutime ne lsi te bente vetvrasje.>>>>????!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*