Rama e nis ditën me një ftesë për qytetarët

January 12, 2018 09:26

Rama e nis ditën me një ftesë për qytetarët

Kreu i Qeverisë Edi Rama, e ka nisur ditën me një ftesë të veçantë për të gjithë qytetarët.

Përmes një videoje shoqëruese Rama apelon për bashkëpunim në përmirësimin e sistemit në tregtinë e mishit.

Rama fton shqiptaret te jene vigjilente ne garantimin e ligjshmërisë e standardeve në këtë tregti si garanci për sigurinë ushqimore.

“MIRËMËNGJES, dhe me këtë ftesë për të bashkuar forcat me çdo familje shqiptare në garantimin e ligjshmërisë e standardeve në tregtinë e mishit në vend, për sigurinë dhe cilësinë që duam në tryezat tona, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

January 12, 2018 09:26
Komento

4 Komente

 1. Adih January 12, 13:16

  Po e coni ne gremine shtetin Shqiptar z Rama . Nuk paguajme ne me taksat tona ,milionat ne euro ,per pallatin e bashes ,e per cfare ,per fain e ryshfetet e kryetarit te PS tuaj GJIKA .Te ndeshkohet cdo politikan per te gjitha keto shkelje ,dhe pislliqeve mafjoze mbi pronat e lejet e ndertimit .Ka shkuar thika ne palce ,dhe leri keto reklama o i pa pergjegjshem .Kujdes!!

  Reply to this comment
 2. Adih January 12, 13:35

  ..

  Reply to this comment
 3. Konti Sbalta January 12, 16:19

  Kryeministrit Rama! Ver ne pune ministrin e bujqesis dhe ate te pushtetit vendor si dhe ate te mjedisit per mishin e gjithcka tjeter dhe merru me “Strasburgun” qe po falimenton Shtetin Shqiptar . asha me vjerrin e tij miliarder e ka aftesine per te korruptuar edhe “Gjykaten e Strasburgut” sepse pervoja nuk i mungon ;pastaj ti nuk je aq naiv , sa te mos e kuptosh se edhe atje ne Strasburg nuk ka ndonje “Llalle”, Gjin Gjon e tj. si keta qe i pelqen Eurot ‘kesh’ dhe e fundit kush e perfaqesoi palen m brojtese atje , Kaq njerez te dobet coni ju atje qe i kini humbur te gjitha gjyqet?Sikur na kini thene se e bindet kete gjykate qe te mos gjykoj me problleme pronesie , dhe tashti na del qe duhet te paguajme nga buxheti edhe 13 ml.euro .!?Nuk kini bere asnji sqarim per kete ! C’po ndodh me ju ! Po silleni sikur te ishit fajtor , ndaj nje sharlatani qe falimentoi kompanin(Belair) per te mos paguar detyrimet qe kishte ndaj shtetit .Rikktheni per gjykim kete rast dhe sekuestrojini pasurite e Bashes e te vjerrit te tij dhe pastaj Basha le te organizoje protesta per te shpetuar nga vetingu!

  Reply to this comment
 4. Konti Sbalta January 12, 16:24

  Kryeministrit Rama! Ver ne pune ministrin e bujqesis dhe ate te pushtetit vendor si dhe ate te mjedisit per mishin e gjithcka tjeter dhe merru me “Strasburgun” qe po falimenton Shtetin Shqiptar .B asha me vjerrin e tij miliarder e ka aftesine per te korruptuar edhe “Gjykaten e Strasburgut” sepse pervoja nuk i mungon ;pastaj ti nuk je aq naiv , sa te mos e kuptosh se edhe atje ne Strasburg ka ndonje “Llalle”, Gjin Gjon e tj. si keta qe i pelqen Eurot ‘kesh’ dhe e fundit kush e perfaqesoi palen mbrojtese atje , Kaq njerez te dobet coni ju atje qe i kini humbur te gjitha gjyqet?Sikur na kini thene se e bindet kete gjykate qe te mos gjykoi me problleme pronesie , dhe tashti na del qe duhet te paguajme nga buxheti edhe 13 ml.euro .!?Nuk kini bere asnji sqarim per kete ! C’po ndodh me ju ! Po silleni sikur te ishit fajtor , ndaj nje sharlatani qe falimentoi kompanin(Belair) per te mos paguar detyrimet qe kishte ndaj shtetit .Rikktheni per gjykim kete rast dhe sekuestrojini pasurite e Bashes e te vjerrit te tij dhe pastaj Basha le te organizoje protesta per te shpetuar nga vetingu!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim