Rama e nis ditën me një lajm të mirë për vendin

December 11, 2017 08:53

Rama e nis ditën me një lajm të mirë për vendin

Kryeministri Edi Rama e nis ditën me një lajm të mirë për vendin tonë.

Duke uruar mirëmëngjes, ai njofton për raportin e fundit Global për Hendekun Gjinor 2017, sipas të cilit Shqipëria përmirëson me +24 vende pozicionin e saj ndërkombëtar.

Postimi i Rames  

MIRËMËNGJES 😃 dhe me lajmin e mirë që Shqipëria përmirëson me +24 vende pozicionin e saj ndërkombëtar në Raportin Global për Hendekun Gjinor 2017, duke u renditur e 38-ta në listën me 144 vende të vlerësuara, ju uroj një ditë të mbarë 🌹

Raporti nënvijëzon që ky përmirësim vjen si rezultat i progresit të dukshëm në fuqizimin politik të vajzave dhe grave duke kompensuar progresin e ngadaltë të së shkuarës në këtë dimension. Progres është shënuar në çdo indikator të vlerësuar dhe specifikisht në Pjesëmarrje Ekonomike dhe Mundësi, Arsimim, Shëndet dhe Fuqizim Politik.

December 11, 2017 08:53
Komento

4 Komente

 1. Mika December 11, 09:47

  Njerezit duke degjuar kenge-vajin e mjerimit qe jua servir per gelltitje media … nuk i ndjene keto arritje.
  Por … ne ato vende ku civilizimi eshte arritur duan te vene.
  Ca per jeten e sigurte ca per te perfituar.
  Urime Kryeministrit per vizionin dhe kembenguljen.

  Reply to this comment
 2. Ekonomist December 11, 11:19

  Kushdo qe e sheh kete njoftim per “Lajm te mire” te Rames, i vete mendja te Shperblimi i fundvitit qe Rama ka 4 vjet qe nuk e jep per buxhetoret! Por…qenka ca vende me lart ne nje Raport per Barazine gjinore (kjo eshte vertet e “shumepritur” si Lajm per shqiptaret).

  Reply to this comment
 3. Delja rude December 11, 12:07

  Po ky. Eshte lajm fantastik,mor qen bir qeni.si nuk mbaron ky mashtrimi yt mor zagar.e kujt i plasi rrocka per keto traplleqet e tua.ty vec forca te ben derman.por delet mbeten dele BEEEEE

  Reply to this comment
 4. Liri December 11, 14:19

  Po kete s ka nevoje te na e thote raporti dhe Rama. Ne Shqiperi dihet qe grate punojne me shume se burrat.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*