Rama: Edhe 3 dokumente të tjera që merren online

December 12, 2017 09:04

Rama: Edhe 3 dokumente të tjera që merren online

Kryeministri Rama e ka nisur diten me nje lajm te mire per shqiptaret, qe lidhet me lehtësimin e barrës burokratike në sportelet e administratës.

Teksa uron miremengjes e dite te mbare, Rama ben me dije se “Brenda datës 15 dhjetor 2017, listës me 26 dokumente shoqëruese, të cilat nuk kërkohen më🚫 nga sportelet e institucioneve shtetërore, do t’i shtohen edhe 3⃣ dokumente të tjera”.

Postimi i Rames 

MIRËMËNGJES 

dhe me këtë informacion për kohën dhe paratë e kursyera qytetarëve përmes lehtësimit të ndjeshëm të barrës burokratike në sportelet e administratës, ju uroj një ditë të mbarë 

Vetëm gjatë muajit nëntor janë gjeneruar online  në portalin e-Albania 18,498 vërtetime tatimore; 94,466 certifikata të gjendjes civile; 876 ekstrakte biznesi. Shumë shërbime publike të portalit e-Albania tashmë do të ofrohen në çdo zyrë noterie dhe filiali të Postës Shqiptare pranë 🏠 suaj, pa patur nevojë të shkoni në sportelet përkatëse.

Brenda datës 15 dhjetor 2017, listës me  dokumente shoqëruese, të cilat nuk kërkohen më nga sportelet e institucioneve shtetërore, do t’i shtohen edhe  dokumente të tjera të lëshuara nga Qendra Kombëtare e Biznesit që tanimë do të gjenerohen përmes portalit e-Albania:

· Ekstrakt i thjeshtë
· Ekstrakt historik
· Certifikata e regjistrimit (NUIS)

 

December 12, 2017 09:04
Komento

1 Koment

  1. lexues dites Kanada December 12, 09:38

    lerini dokumentat e ramushit po na jepni faqen e pare online te dites te lexojme gramshin …….

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim