Rama: Edhe Eurostat tregon se çmimi i energjisë për familjarët është ulur

April 30, 2016 17:49

Rama: Edhe Eurostat tregon se çmimi i energjisë për familjarët është ulur

Në reagim të akuzave të ditëve të fundit nga selia blu për rritje të çmimit të energjisë elektrike për konsumatorët familjarë, Kryeministri Edi Rama reagoi duke publikuar një pasqyrë të Statistikave Evropiane.

“Edhe pasqyra e Institutit të Statistikave Europiane tregon se çmimi i energjisë për familjarët është ulur nuk është rritur”, shkruan shefi i qeverisë shqiptare në reagimin e tij në “Facebook”.

“Mund ta shohin vetë në linkun bashkëngjitur të gjithë ata që vazhdojnë të humbasin kohë, duke dëgjuar përrallat me gogol të Shqupit”, vijon Rama duke publikuar edhe linkun përkatës nga Eurostat.

 

April 30, 2016 17:49
Komento

4 Komente

 1. Tomorri April 30, 20:42

  Eshte ulur cmimi i energjise thote ky Palloshi. Sot 70% e shqiptareve vazhdojne deri 300 kw ne muaj. Beji llogarite mor Pallosh si jane ato 300 kw me cmim sot e sa ishin dje, debil!

  Reply to this comment
 2. iliri April 30, 21:02

  Nuk jam pjese e shqup-it, por me plot bindje te pergjigjem se tendenca e familjeve te thjeshta, (jo pasanikesh) , eshte ta kurseje energjine elektrike, si pasoje konsumi mujor nuk e kalon kuoten e 300 kwh. Familja ime vetem ne tr-4 muaj ne vit e kalon kuten 300, por ka nje shumice qe nuk e kalojne, sepse ngrohen dhe gatuajne me gaz ose me dru.
  Atehere z.kryeminister, ju i besoni faktit apo euro-amerikano statistikave?
  C’fare zhgenjimi !

  Reply to this comment
 3. Arben April 30, 21:11

  PO FAMILJARET CFARE THONE????????????!!!!!!!!!!!!!!!11

  Reply to this comment
 4. pse April 30, 22:51

  o faturues i energjise se rilindjes, nuk mbyll muaji 1-31, por 17 m 17 te cdo muaji dhe fatura vjen ne 28 te cdo muaji.e gjendot o kryeminister qe po na shtohen kw,oret
  ju lumte.
  paguheni njehere se rregullohet, se pensioni eshte fiks, nuk ka bonuse e djeta si ju kryeminister?
  faturuesit e epokes se vjeter, vinin ne shtepi shtepi, ne me dt 28 te muajit dhe pagesa behej ne fund te muajit.
  llogari rilindje,dhe me cmim me te larte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*