Rama emëron ish-deputetin e PS-së si zv.ministër të Bujqësisë

May 20, 2015 19:05

Rama emëron ish-deputetin e PS-së si zv.ministër të Bujqësisë

Në mbledhjen e së mërkurës, Rama ka firmosur emërimin e Gjok Jakut si zëvendësministër i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave. Më herët, Gjok Jaku ka qenë deputet i PS-së dhe kryetar i Bashkisë së Lezhës.

Ai zëvendëson në këtë detyrë Jani Babi, i propozuar nga PBDNJ. Por ky i fundit kandidon nën logon e PBDNJ-së për kryetar bashkie në Finiq

May 20, 2015 19:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*