Rama flet për “Bild”: Shqipëria s’do pranojë kurrë kampe refugjatësh

June 27, 2018 09:42

Rama flet për “Bild”: Shqipëria s’do pranojë kurrë kampe refugjatësh

Shqipëria ka hedhur poshtë propozimin për të ndërtuar kampe të refugjatëve për BE-në.

Kryeministri Edi Rama deklaroi në një prononcim për “Bild” se “ne kurrë nuk do të pranojmë kampe të tilla refugjatësh.”

Sipas tij, kampe të këtij lloj nënkuptojnë “depozitimin e njerëzve të dëshpëruar diku si mbeturina toksike që askush nuk i dëshiron”.

E megjithatë, Rama shtoi së thënuri se “Shqipëria do të jetë gjithmonë e gatshme të japë një kontribut të drejtë në barrën evropiane”.

Gazeta “Bild” shkruan mes rreshtash se Shqipëria nuk do të ngrejë qendra për refugjatë edhe në rast se i ofrohet bashkimi me BE-në.

“Kriza e refugjatëve duhet të trajtohet pavarësisht nga gjendja aktuale e përpjekjeve tona të pranimit”, citohet të ketë thënë Rama.

s.a/dita

June 27, 2018 09:42
Komento

8 Komente

 1. Dashamiresi;me se pari shqiptar. June 27, 09:52

  Me te lumte “MORE CJAP”emrin shqiptar e mban lart…Djale shqiptari purro apo safi…
  Dashamiresi D.

  Reply to this comment
 2. Bravo z.Kryeminister .Me ne fund qartesove veten,shqiptareve i hoqe shqetesimin e shtresin dhe i foli per her te pare si Burre Sektit BE June 27, 10:03

  Rrepsekt …
  keshtu perballen Burrat me Boten
  ata politikane qe e Duan Atdheun e vet me shume se karieren e ndyre politike .
  Keshtu Fillon edhe vet Bota te ndryshoje mendim
  dhe krijoje rrespekt , kur i flet hapur i sinqert ne ate cfar mendon dhe mbron vendin tend.
  Cdo lejim i dinjitetit te hyje ne Bordellon e Diplomacise ,perfundon keq ,ne nji prostitute qe mbasi e ka pedrorur Bota e hedh ne grope dhe e zhduke .

  Mbaje vet Dinjitetin tend te paster ,qe edhe Bota
  mos ta perdhose e rrespektoje .

  Shpresojm qe mbas ktij vendimi final te marre nga BE-ja ,Pushteti Shqiptare ,s’duhet te rehatohet ne divanin e euforise ,por intensifikoj e pershpejtooj punen ,

  e Vetting-ut ,duke kerkuar menjiher kalimin e gjithe
  Politkaneve kriminele ne siten e tij ,qe Shqiperia te filloj e marri frym lirishte

  Reply to this comment
 3. intelektuali June 27, 10:08

  DEKLARATE “PAS PILAFIT”

  Pasi dergoi BEDELIN e tij, Fatmir Xhafaj me nje oferte per pranimin e talebaneve me kusht hapjen e negociatave dhe kur BE-ja i tha:

  PRIT O GOMAR TE MBIJE BAR DERI NE FUND TE 2019

  tani:

  Edi Rama po perpiqet te peshtyje ate qe kishte kerkuar vete me pare me nje histeri te papare, duke zbathur breket ashiqare qe na kujton Kohen e Qepes te Enverit kur nderronte DHASHNINE e tij me Bosat komuniste.

  Reply to this comment
 4. intelektuali June 27, 10:09

  DEKLARATE “PAS PILAFIT”

  Pasi dergoi BEDELIN e tij, Fatmir Xhafaj me nje oferte per pranimin e talebaneve me kusht hapjen e negociatave dhe kur BE-ja i tha:

  PRIT O GOMAR TE MBIJE BAR DERI NE FUND TE 2019

  tani:

  Edi Rama po perpiqet te peshtyje ate qe kishte kerkuar vete me pare me nje histeri te papare, duke zbathur breket ashiqare qe na kujton Kohen e Qepes te Enverit kur nderronte DASHNINE e tij me Bosat komuniste.

  Reply to this comment
  • INTELEKTI BEN DALLIMIN ! June 27, 11:13

   nji gjo eshte e vertete .
   se nqs salihin tat dhe bythqimin lyl ,
   e perdorin si gabela dhe prostituta Europianet e gjithe Bota ne pranin e vete,
   Ramen e rrespektojne , e degjojne dhe e komentojne

   po me rrespekt si nji shqiptare i vertete !

   Reply to this comment
 5. Arben June 27, 11:16

  Tani Po flet mire, SE mbete si klloun cirku

  Reply to this comment
 6. Alban Dardani June 27, 14:48

  Mendim i drejt, me gjith se me vones,
  Por…por ….duhet te ishe konsultuar edhe me KOPILIKUN dhe disa ANAL.iste, spse ata do te zemrohen.

  Reply to this comment
 7. info analitike June 27, 18:29

  Hahahah o Zot si genjehen delet rilindjote. Kete deklarate pse nuk e beri Rama perpara se te merrej vendimi i BE-se? Tani pas pilafit normal qe marreveshja nuk mund te realizohet pasi ra parimi “do ut des”.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*