Rama flet për faturën e tërmetit: Ndihma nga konferenca do të jetë larg asaj që duhet

February 6, 2020 12:31

Rama flet për faturën e tërmetit: Ndihma nga konferenca do të jetë larg asaj që duhet

Fatura e dëmeve nga tërmeti që u zbulua dje shkonte në mbi 980 milionë euro, ndërsa rindërtimi kërkon rreth 1.08 miliard euro. Kryeministri Rama u shpreh se edhe pse shpreson te Konferenca e Donatorëve, është i ndërgjegjshëm që ndihma që do të marrin është larg asaj që duhet.

Dëmet janë përtej një miliard euro që për ekonominë shqiptare janë shumë. Por objektivi ynë është të rindërtojmë gjithcka, por jo të shkurtojmë projekte të rëndësishme. Jemi në pritje të Konferencë së Donatorëve, do të marrim ndihmë, por e di se do të jemi larg parave që na duhen, por kemi një plan tjetër“.

Gjatë fjalës së tij ai u pyet edhe për vizitën në zonën e konfliktit në Ukrainë, ku ishte në cilësinë e drejtuesit të Presidencës së OSBE-së. “Zona e konfliktit në Ukrainë është ferri mbi tokë. Ka një lumë të vogël që ndan dy zonat në konflikt. Do të ishte mirë të conim të rinj të llastuar për të parë se cfarë po ndodh në kontinentin tonë” tha ai.

l.h/ dita

February 6, 2020 12:31
Komento

5 Komente

 1. LEON February 6, 12:51

  Ja ty qe te llastoi xhaxha Spiro,te dergonte jasht me ekipin kombetar,kur ishe nje cope qyl qe ngrohje stolin.Te emeroi pedagog pa mbaryar shkollen,kur ti nuk meritoje te ishe as mesues vizatimi ne Tropoje. Faturen e termetit shko gjeje tek PPPP se ty 140 miljon euro te bejne vetem gersheret e operacionit..
  Nuk ta del dot Evropa me keto cmime.

  Reply to this comment
  • Andi February 6, 15:51

   Po piktor baba e beri.Po profesor te arteve,politikanin me te votuar Brenda dhe me te pranuarin jashte baba e beri.Ik mo bole bej ndonje Pune di te besh.

   Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 February 6, 13:25

  “Do të ishte mirë të conim të rinj të llastuar për të parë se cfarë po ndodh në kontinentin tonë”
  ti shkove e smësove asgjë o gjigant!!
  kë tjetër të çojmë??
  më llasticë se ty as moza llasitica e xhanfizes nuk është!!
  pthu palaço!!
  përse nuk lë gent kakën të merret me punët e ministrisë së jashtëme mor dobiç??
  nuk e di çbën linda,por ke për ta parë kur ti bjerë në mënd!ti vësh brrylin dhëndrrit të saj!?
  dhe kur atje ku ai mund ta tregonte se sa vlerë kishte!!

  Reply to this comment
 3. Lalai February 6, 15:07

  Po pse Hajduteve të EU do ja fusesh ti Skizofren,duhet te jesh më bir kurve se ata ti o injorant….po je mesuar me kaviet në Albanistan ti prandaj te duket vetja i qut o cari i shqipove!!!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 6, 15:41

   lalai
   po të shikosh jetën e përditëshme do të shohësh se prindi,gjyshi,ose një i rritur e ka shumë shumë kollaj për ta kuptuar gënjeshtrën e një fëmije!!
   kjo e parë në syrin e sotëm si prindër e gjyshër,si të rritur në moshë!!
   e parë në syrin e fëmijës!?
   thua gjithnjë,”dreqi e mori,u pregatita aq shumë,por prap nuk arrita ta gënjej dot”!!
   në të dy rastet kemi një fakt të vogël!!
   atë të njohurive të të d palëve!!
   botën e fëmijës dhe atë të të rriturit!!
   bota e fëmijës është e barabartë me moshën e tij,me zgjuarsinë dhe dijenitë e tij!
   bota e të riturit po ashtu!
   diferenca është tmerrësisht e madhe,prandaj fiton gjithnjë i rrituri!!
   tashti bëj një llogari të vogël!!
   BE me shtete që kanë mijvjeçarë që jo vetëm egzistojnë por dhe kanë sunduar tërë botën!
   ne,dobiçi në këtë rast,që dje doli nga veza,që nuk kemi asnjë lloj vazhdimsije përveç asaj të të qënit të sunduar nga të tjerët!
   por ky dobiç nuk e kupton një gjë të tillë!!nuk është në atë nivel intelektual sa ta kuptojë!!zgjuarsia e tij nuk kupton atë vetë e jo më të tjerët!!
   lalai,ky i di të gjitha prandaj është kaq budalla!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim