Rama flet për problemet pas fitores, citon Winston Churchill

July 6, 2019 14:56

Rama flet për problemet pas fitores, citon Winston Churchill

Ndërsa i konsideroi të rëndësishme zgjedhjet e 30 qershorit, e falënderoi shqiptarët që votuan në to, menjëherë pas mbylljes së procesit, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të postojë thënien e Winston Churchill, për të thënë se problemet pas fitores janë më të kënaqshme se sa ato pas humbjes.

“Problemet pas fitores janë më të kënaqshme se sa ato pas humbjes, por jo më pak të vështira.” -shkruan Rama në rrjetin social.

b.b/dita

July 6, 2019 14:56
Komento

3 Komente

 1. CIRK NE KOLONI July 6, 15:03

  Sistemi KOLONIAL u diskretetua dhe flitet per fitore duke cituar BARBARIN Curco.
  Hani COKOLLATA!
  https://www.newsbomb.al/miqesia-e-panjohur-e-enver-hoxhes-me-miliarderin-e-biskotave-shefin-e-misionit-anglez-foto-131954

  Sklleverit shqiptar nuk kane me besim ne ambasadat.

  Reply to this comment
 2. CIRK NE KOLONI July 6, 15:06

  INFERIORET pellazg me kafka superior jane ndare ne dy grupe, ne te gezuar dhe te hidheruar.

  Reply to this comment
 3. lejlek July 6, 15:19

  Per mendimin tim, e gjithe kjo zallamahi politiko-parti-aonalisto-gazetaresko-televizive kunder qeverise se zgjedhur po nga keta njeres te votuar po nga shumica e ketyre kerkon nje zgjidhe me nje sqarim.
  Duhet ndare njehere e mire “qeveria” nga “partite”.
  Me qeveri njerzit duhet te kuptone “shtetin”
  Shteti jane strukturat qe mbajne drejtimin e te gjithe aktivitetit jetesor si dhe ruajtjen e teresise teritoiale te atdheut.
  Ne demokracite e vjetra perendimore degjojme debate te ashpra ndaj qeverive ,por nuk kemi degjuar asnjehere qe nje parti me Amerike ,Angli ,Gjermani,France etj te ngrihetnje parti per te rrezuar qeverite.
  Thelbi i mendimit tim qendron ne “urdherin”e SHBA per kryerjen e njohjen e votimeve dhe disa koke kapackash qe bejne sikur s’e kuptojne bile edhe i dalin kunder.
  Parlamenti nepermjet kushtetutes eshte i padiskutueshem dhe pik. Kjo eshte nje loje e qelbur zbatharakesh mendore qe kane inate personale dhe te gjitha i paguan populli dhe Shqiperia.
  Njeres medioker tashme te njohur ne televizione japin mendime e kundershtime thua bejne shpikje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*