Rama flet për vdekjen e shoferit të Xhafajt dhe “rrebeshin e zi” të opozitës

July 1, 2018 11:30

Rama flet për vdekjen e shoferit të Xhafajt dhe “rrebeshin e zi” të opozitës

 

Kryeministri Edi Rama i ka shprehur ngushëllimet familjarëve të Shkëlzen Qordjas, ish-punonjësit të Gardës që punonte si shofer i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili u gjet i vdekur një ditë më parë.

Kreu i qeverisë i është përgjigjur edhe akuzave të opozitës, e cila hodhi skenarin se 31-vjeçari Qordja është vrarë dhe jo vetëvrarë, sikurse thotë zyrtarisht Policia e Shtetit dhe Ministria e Brendshme.

Gjatë fjalës së tij nga turi i llogaridhënies në Korçë, Rama tha se këto akuza në një tragjedi të tillë, tregojnë nivelin e ulët të sulmeve politike.

“Ngushëllime familjes së punonjësit të Gardës, i cili u nda nga jeta. Dua të ndaj me familjen të gjithë ndjenjën më të fortë të keqardhjes, të faktit se edhe përtej tragjedisë dhe dhimbjes, ata nuk mundën të gjejnë së paku qetësinë sepse u gjendën nën rrebeshin e zi të sulmeve politike për të njëjtat arsye të mosarsyes që kanë dominura për kaq shumë kohë politikën tonë.

Presioni brutal ndaj djalit që u nda nga jeta, përfshirja e tij në skenarë fantazie makrabe për të goditur ministrin e Brendshëm dhe qeverinë, vërtetë që nuk ka fjalë për t’u komentuar.

Është i neveritshëm, i turpshëm, një tjetër shembull i një vështirësie të jashtëzakonshme dhe artificiale i debatit politik”, u shpreh Kryeministri Edi Rama.

Shkëlzen Qordja, i cili ishte shofer i ministrit të Brendshëm u gjet i vdekur brenda ambienteve të Gardës së Republikës mëngjesin e 30 Qershorit.

Tre plumba në kokë nga një armë automatike, i shkaktuan atij vdekjen e menjëhershme.

Nga hetimet e deritanishme, rezulton se 31-vjeçari është vetëvrarë.

a.s/dita

July 1, 2018 11:30
Komento

12 Komente

 1. info analitike July 1, 12:55

  Ouu paskaa dale konkluzionet e police kaq shpejt! O kriepsiko ose ti ke info te vecanta e duhet te besh mire, ashtu sic keshillon Tao Tao opoziten, te shkosh ne prokurori ose partia e ka vendosur ashtu si me Mehmetin perfundimin e hetimeve. Deri me sot nga policia eshte konsideruar vetevrasja si piste kryesore pa menjanuar te tjerat ndersa ti ia vure vizen!!!
  Tani policia nuk kishte folur per 3 plumba ne koke por per 3 gezhoja te gjetura. Pra duhet kuptuar se si po maanipulohet kjo ngjaarje shume e rende kur ti si kryeminister thua nje gje e policia nje tjeter!
  Vetem ti nuk ke goje te flasesh per brutalitet se je i tille ne cdo qasje me qytetaret, gazetaret apo vartesit.
  Ne nje shtet normal keto ngjarje cojne ne renie qeverishe e dorehqje ministrash por jo ne shtetin e mafies se trafiqeve, te krimit e te korrupsionit.

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit July 1, 13:18

  JE KRYEMINISTER APO KRYEKRIMINALIST,NGUSHELLON FAMILJEN E TE VETEVRARIT PER KOMPNISIM TE TE VRAREVE NGA NERON SALIJA E LIKE FLORIJA DHE TI SI ‘KLERIK’ PLURIFETAL ME DIVIZE TE ZEZE I KE HARRUAR PERFSHI GERDECIN E 21 JANARIN—HIPOKRIT I PA SKRUPULLT…

  Reply to this comment
 3. Ylli July 1, 13:20

  Edo….te du fort ,por ja ke fut kot.
  E vrau Saliu edhe per ate qe nuk eshte vrare ….27 vjet kenge socialiste.
  Mos bej sikur se ke bere 8 vjet ne opozite.Madje keni bere deshmitarin ,hetuesin ,prokurorin ,gjyqtarin.
  Ate gruan e Elvis Rroshit e mban mend se i shkove dhe per kafe ne Kavaje se i kishte heq kopilin Sala…..hahahahaha.
  Shkove vet i 25 ,per qoke kavaje.!

  Reply to this comment
 4. intelektuali July 1, 13:31

  DI RAMA NJESOJ SI ENVER HOXHA KUR SPJEGONTE “VETVRASJEN” E MEHMET SHEHUT

  Ky Kryeminister Karagjoz qe nuk ka thene asnje fjale per ekzekutimin e mikut te tij te bananeve me kokaine, bankierit mafioz, Artan Santo ne mes te dites dhe ne mes te Bllokut ne Tirane, ne vend te beje transparente vrasjen apo “vetvrasjen” me tre plumba te viktimes qe rezulton te jete jo cdo kush, por shoferi i Ministrit te Rendit, Fatmir Xhafaj qe Edvini e emeroi ne kete post kur ishte edhe Kapobanda e radhes e droges, por qe kishte qene hetues rezil i Enverit, pra ky Kryeminister Karagjoz del si fandi spathi ne media me deklarata qe te kujtojne Kohen e Qepes te Enverit kur deklaronte “vetvrasjen” e Mehmet Shehut me nje plumb pas koke ne gjumin e nates dhe ja hidhte fajin ARMIKUT te Kllases qe kishte futur ne rrjetat e veta Kryeministrin shqyptar dhe qe ky ARMIK i Kllases ishte Qazim Turdiu qe e kishte ndihmuar Enverin ne France me leka dhe me keshilla kur ishte student dru me pre me burse mbretnore,

  prandaj:

  KUSH ESHTE ARMIKU I KLLASES QE “VETVRAU” SHOFERIN BESNIK TE KAPOBANDES SE DROGES, FATMIR XHAFAJ ME 3 PLUMBA NE KOKE O EDI RAMA?

  sepse:

  Shqyptaret qe te votuan ty o Karagjoz e mertojne nje pergjigje adekuate dhe nuk duan pergjigje si llogje enveriste ne media me metoden:

  FOL SHUME DHE MOS THUAJ ASGJE!

  Reply to this comment
 5. intelektuali July 1, 13:32

  EDI RAMA NJESOJ SI ENVER HOXHA KUR SPJEGONTE “VETVRASJEN” E MEHMET SHEHUT

  Ky Kryeminister Karagjoz qe nuk ka thene asnje fjale per ekzekutimin e mikut te tij te bananeve me kokaine, bankierit mafioz, Artan Santo ne mes te dites dhe ne mes te Bllokut ne Tirane, ne vend te beje transparente vrasjen apo “vetvrasjen” me tre plumba te viktimes qe rezulton te jete jo cdo kush, por shoferi i Ministrit te Rendit, Fatmir Xhafaj qe Edvini e emeroi ne kete post kur ishte edhe Kapobanda e radhes e droges, por qe kishte qene hetues rezil i Enverit, pra ky Kryeminister Karagjoz del si fandi spathi ne media me deklarata qe te kujtojne Kohen e Qepes te Enverit kur deklaronte “vetvrasjen” e Mehmet Shehut me nje plumb pas koke ne gjumin e nates dhe ja hidhte fajin ARMIKUT te Kllases qe kishte futur ne rrjetat e veta Kryeministrin shqyptar dhe qe ky ARMIK i Kllases ishte Qazim Turdiu qe e kishte ndihmuar Enverin ne France me leka dhe me keshilla kur ishte student dru me pre me burse mbretnore,

  prandaj:

  KUSH ESHTE ARMIKU I KLLASES QE “VETVRAU” SHOFERIN BESNIK TE KAPOBANDES SE DROGES, FATMIR XHAFAJ ME 3 PLUMBA NE KOKE O EDI RAMA?

  sepse:

  Shqyptaret qe te votuan ty o Karagjoz e mertojne nje pergjigje adekuate dhe nuk duan pergjigje si llogje enveriste ne media me metoden:

  FOL SHUME DHE MOS THUAJ ASGJE!

  Reply to this comment
  • shkodra July 1, 20:45

   Meshire per “Intelektualin”. Eshte i semure dhe i paguar per te leshuar bajga. Duhet te jete ne hall. Meshire.

   Reply to this comment
 6. Socialisti i Ndershem July 1, 13:51

  Po c’keni me Edin more te uruar.
  Po te ishte Kryeminister edhe mund t’i kerkonit dicka.
  Po ai i shkreti vetem bredh neper Shqiperi, ha pershesh dhe ben lloqe.
  Kryeminister ne Shqiperi eshte dikush tjeter, eshte KRIMI.
  Dhe jemi ne populli qe e votuam, e votojme dhe me aq tru sa kemi do t’a votojme prape.
  Pra Fajin nuk e ka Edi, e kemi ne, tani n’a takon te durojme dhe te shohim se si do te perfundoje ( per mire nuk behet fjale por te shohim se deri ku shkon e keqja dhe e zeza jone).

  Reply to this comment
 7. Arben July 1, 14:29

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR TRIM DHE HEROIK ME

  SHOKET EDVER DHE LALIDHJER NE KRYE.

  Reply to this comment
 8. Dali July 1, 14:52

  Miza nen kesule?!

  Reply to this comment
 9. Lili July 1, 15:26

  Ajo cka te çudit eshte si si shkohet si ne han me 4 porta n’ate vend e si askkush nuk çudfitet kur nuk dell njeri qe ka hy mbrenda per ore te tera… paskan vakte terroristet edhe bunker me ba po levize kush gjishti n’ate ministri,e ky eshte skandali edhe ma i madhe per nje shtet se sa vetevrasja …

  Reply to this comment
 10. Arben July 1, 18:10

  Ore pse ju djeg miza. Dhe edkokaina DHE xhaf-hashashi

  Dolen me deklarata so prokuror, kjo eshte shkelje

  Haptas e ligjit, Jane njerez.me pozite shteterore

  Deklarata e Tyre ndikojne ne hetime

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*