Rama foli për “Rrugën e Arbërit”, reagon deputeti dibran: Edhe sa herë do e premtosh!

May 8, 2018 11:40

Rama foli për “Rrugën e Arbërit”, reagon deputeti dibran: Edhe sa herë do e premtosh!

Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama, nga Lezha premtoi nisjen e punimeve në “Rrugën e Arbërit” dhe që sipas tij do të mbaroj shumë shpejt. Të njëjtën gjë e bëri edhe sot, por kësaj here nga Shëngjini.

Por deputeti dibran i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, nëpërmjet një postimi në Facebook, i rikujtoi kryeministrit se ky është një premtim i përsëritur dhe i pambajtur.

Lidhur me deklaratën e Ramës se kjo rrugë do të ndërtohet pa borxhe, Spahiu tha se kjo është tallja më e madhe me shqiptarët, pasi kjo rrugë do të ndërtohet me koncesion për 13 vjet.

o.j/dita

May 8, 2018 11:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*