Rama fotografon momentin e PO-së

June 4, 2014 14:43

Rama fotografon momentin e PO-së

Kryeministri Rama e ka pritur me entuziazëm hapjen e dritës jeshile për marrjen e statusit. Rama ka postuar në profilin e tij në Tuiter një foto, ku shfaqet duke bërë fotografi me një celular.

“Ekskluzivisht për ju, duke fotografuar çastin e PO-së së shumëpritur në hapjen e DNL”, shkruan Rama.

 

June 4, 2014 14:43
Komento

7 Komente

 1. zeni June 4, 15:20

  Maqedonia ka vite qe ka marre PO dhe eshte akoma ne vend numero. Po mendoi Rama se shpetimi na vjen nga jashte na ka marre lumi.

  Reply to this comment
 2. Indinjata June 4, 19:07

  Mesa kam dëgjuar, Z. Rama ka deklaruar se hyrja në Europë fillon nga brenda Shqipërisë. Shpresojmë që kjo të bëhet realitet. Por ky status i vendit kandidat për Shqipërinë do të ishte një ndihmesë e jashtëzakonshme për Shqipërinë në kushtet kur qeveria e sotme trashëgoi një arkë shtetërore jo vetëm bosh, por dhe me borxhe!
  Shpresojmë që fondet e ndihmës financiare që Shqipëria do të përfitonte nga ky status i vendit kandidat, të përdoren vërtetë për ndryshimin e kësaj gjendjeje të padurueshme që po përjetojnë qytetarët shqiptarë sa herë që ndërrohen qeveritë. Shpresojmë që edhe Europa të jetë vigjilente dhe të kontrollojë se ku shkojnë fondet që ajo jep për vendet kandidate. Sepse ndihmat financiare Shqipërisë nuk i kanë munguar këto 23 vite, por nuk dihet se ku, si dhe për çfarë janë përdorur. Ne qytetarët themi se janë përvetsuar nga politikanët, përderisa çdo gjë e ndërtuar apo e përdorur është bërë gjysmake, duke filluar nga rrugët, nga kualifikimet, administrata, policia, drejtësia, etj. etj. Prandaj dhënia e këtyre fondeve natyrisht që do të shoqërohet me disa kushte rigoroze, sepse Shqipëria nuk mban dot më korrupsion, vjedhje, shpërdorime, bajraktarizëm, arrogancë. Këtë duhet ta kuptojë dhe Europa dhe ti japë shpresën e shumë pritur shqiptarëve të dërrmuar nga pjellat e veta 23 vjeçare, që e kanë drobitur e rrjepur aty ku nuk mban më!
  Europianë, jepini dritën jeshile këtij populli që të ketë një motivim dhe një shpresë se përse duhet të votojë përsëri…

  Reply to this comment
 3. bernadi June 4, 22:26

  po majlindjen me fulen a e ka filmuar
  http://dielli.al/lajme.php?id=62580&k=71

  Reply to this comment
 4. Aldo June 5, 00:12

  Qeshin, kendojne e bejne selfie keta e se cajne fare per popullin. Del Ministri i Financave e pa gje te keqe thote do marrim e 500 milion euro borxh e kta thone akoma statusi!

  Reply to this comment
 5. lili June 5, 07:10

  Keni pare kryeminister tjeter te beje keshtu ne bote? Teenager i vonuar …

  Reply to this comment
 6. enea June 5, 14:59

  Ah te shkretet shqiptare, henjehen me nje status

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*