Rama: Kemi bërë punë të shkëlqyer, gati të ulem me Metën e Bashën

May 9, 2020 13:44

Rama: Kemi bërë punë të shkëlqyer, gati të ulem me Metën e Bashën

Kryeministri Edi Rama në konferencën e mbajtur në Ditën e Europës, më ambasadorin e BE Luigi Soreca u shpreh se me këtë Pandemi ekonomia e vendit ka marrë një goditje të jashtëzakonshme, por shtoi se qeveria e tij “është në proces intensiv pune”.

Gjithashtu kryeministri Rama tha se Zef Mazi do të jetë kryenegociatori i cili së bashku me një grup të përzgjedhurish do të jetë “regjia për betejën e negociatave për të çuar procesin me shpejtësi përpara”.

Kryeministri theksoi gjithashtu se është gati të ulet në tavolinë me ata që njihen si kundërshtarët politikë, duke theksuar se “tangoja apo vallja e shpateve, nuk kërcehet vetëm”.

Pjesë nga fjala e kryeministrit:

“Jemi këtu për të dhënë mesazh të fortë uniteti kombëtar në këtë proces, ku të gjithë duan integrimin e Shqipërisë në BE. Është edhe momenti për ta thenë edhe emrin e kryenegociatorit edhe pse nuk ka hezituar të kritikojë qeverinë tonë, Ambasadori Zef Mazi. Me një grup të përzgjedhurish do të jetë regjia për betejën e negociatave për të çuar procesin me shpejtësi përpara…

Rindërtimi është një plan me qindra dhe mijëra detaje dhe për këtë duhet durim edhe pse nga qytetarët kjo mund të jetë e vështirë. Objektivi ynë për të kthyer në shtëpi individuale të gjithë ata që humbën shtëpinë, brenda këtij viti mbetet objektivi ynë. Nuk mund t’i bëjmë të gjitha, por do të vazhdojmë pa pushim.

Edhe për ekonominë kemi bërë një punë të shkëlqyer edhe pse jemi të rrezikuar nga injoranca që mendon se virusi është komplot ndërkombëtar.

Ne duhet të shmangim rimbylljen nga papërgjegjshmëria dhe nga injoranca. 99.99% e popullit shqiptar janë treguar dhe po tregohen fantastik, por mjaftojnë shumë pak për të hedhur poshtë punën e bërë deri më tani. Paratë e vënë në dispozicion nga BE sapo kanë nisur të rimbursohen dhe nuk janë para që vijnë me valixhe. Janë fonde që ndiqen dhe monitorohen nga vetë BE.

Jemi të vullnetshëm për tu ulur në tryezë me Presidentin e Republikës, me kryetarin e Opozitës. Jemi këtu për të dhënë mesazh të fortë uniteti kombëtar në këtë proces, ku të gjithë duan integrimin e Shqipërisë në BE”.

O.J/DITA

May 9, 2020 13:44
Komento

23 Komente

 1. Genti May 9, 14:02

  Per te grisur kushtetuten dhe kriminalizuar lirite themelore te njerezve, e gjete muhabetin direkt me te shiturin Ilir Meta. Tani po ben aktorin ne teatrin pozite-opozite. Pacavure, o pacavure!

  Reply to this comment
 2. Saliu i karantinuar: May 9, 14:21

  Kur do te folim ??

  Reply to this comment
 3. Hi May 9, 15:09

  Po me ralfin dhe rudinen pse jo 🙂

  Reply to this comment
 4. bashah ,nuk vjen ,,sepse i kan ardhur "Ato" May 9, 15:10

  ho ci boni dordolecit ky mer ,
  si ai topi leckes xhonglo anej xhonglo knej
  e dordolecit i ngriu buzeqeshja mrena m’uturak !

  Reply to this comment
 5. Fisniku May 9, 15:13

  Je i PA BESE,o Rama,se ti nuk ke dhene asnje shenje se e deshiron dialogun si menyre komunikimi me askend,jo vetem, me opoziten,por as me qytetaret!
  Ti je arrogant,garbut,ironik,cinik ,qe i perbuz bashkebiseduesit,se gjithmone nisesh nga parimi se ti je ai qe vendos e jo tjeter!
  Ti kurre nuk pranon te terhiqesh ne moment edhe kur e sheh se e ke gabim,sepse pranimin e gabimit ti e quan deshtim,humbje dhe avantazh per kundershtaret!
  Nisur nga dekiri i madheshtise ti per gjithcka ke bere e konsideron si te pa gabueshme,ndaj nuk ke si pranon gabimin para te tjereve!
  Eshte kjo arsyeja,por edhe ajo,qe ti e njeh veten si DIKTATOR e jo qeverises,prandaj tallesh duke i nxjerre gjuhen jundershtareve apo kur perdor shprehjet e poshtra se “Nuk keni pare gje akoma”, se”Do te iki nga detyra kur te dua vete”,se “Jam kryeminister me votat e 1 milion qytetareve dhe do iki kur te mos m’i japin ata votat” etj!
  Keshtu ti kujton se po nderton demokracine,por ne fakt ke vendosur DIKTATUREN FASHISTE!
  Se fundi,ti kurre nuk do arrish ne perfundime qe t’i sherbejne interesave te popullit,por pazareve kriminale me njeri tjetrin per te mos ndryshuar sistemin e sotem zgjedhor,shkaktarin e vjedhjes se votave dhe rrenimit te demokracise ne Shqiperi!

  Reply to this comment
  • Lili May 9, 19:47

   Jo jo terhiqet edhe mire, terhiqet aq mire sa tash ia lepin b.. en ilir metes edhe ndoshta lul bashes veteme vetem per te mbjatur pushtetin! Prape terhiqet e bene pazar ,, si cdo here ne mes nates per te dhunuar Kushtetuten edhe Shqiptaret!
   Po kete here nuk besoj se shqiptaret do ju besojne : te gjithe e kane kuptuar se jeni njesoj horra banda lsi ps pd!

   Reply to this comment
 6. viron xhavara May 9, 15:14

  Zoti Rama;Duke te kuptuar dhe duke qene i sigurte se kush je ne fakt,duke te provuar me dy probleme te mijat, me dy fakte te pastra, ku te jam drejtuar me Emaile ne zyren tuaj ne kryeministri ,them se, vallja qe ti nise si kryeminister me 2013, ka perfunduar per ty ,pasi demi qe ti dhe te tjeret u ke bere shqiptareve, eshte i pa riparueshem.Une te kam dalluar mire, sepse kam dy shembuj te paster direkt me ty ,ku per rastin e pare te jam drejtuar te me paisesh me dokument pronesie,pasi kam te drejte, te nje prone 105m2 qe eshte banesa ime qe ndodhet ne Skele Vlore, e trasheguar nga babai,dhe rasti i dyte eshte, ku te kam kerkuar ndihme, por e ke edhe per detyre, prap direkt ty, rreth masakres se Otrantos me 28 mars 1997, ku mua atje me kane masakruar familjen ,gruan me tre femije te vegjel,por ne fakt ti me ane te nje ushtari tuaj , me 9 maj 2014,dita e fundit e procesit, ndihmove autoritetet italiane, ku u fallsifikua vendimi perfundimtare i procesit ,u grabit demshperblimi,por ku edhe sot e kesaj dite qe po flasim, autoritetet italiane te ndihmuara prap direkt nga ty ,mbajne peng me dhune vendimin perfundimtare te procesit dhe certifikatat mortore(kjo behet qe te afermit te mos kene mundesi te shkojne ne gjykatat nderkombetare).Nuk do te zgjatem me teje,sepse nuk e di nese komenti do te botohet apo jo,por do te thoshja qe, vallja qe ti nise me 2013 ka perfunduar, pasi edhe te gjithe shqiptaret e dine kete, por ti tani duhet te heqesh vallen para organeve te drejtesise,sepse kete ke bere bashke me te tjere dhe kete meriton, per demin e pa riparushem, shkaktuar nje vendi dhe nje populli te mrekullueshem,por une mendoje se do te jete teper e veshtire,pasi ti dhe te tjeret jeni super te talentuar,ku disa nderkombetare i keni paguar, ndersa te tjere me talentin tuaj i keni hutuar,kjo duket paster,pasi eshte fakt qe, shqiptaret gjenden ne nje kurth te temershem,ku jane kapur keq prej fyti nga nje mafie qe nuk i leshon, dhe ku kjo mafie,i shqyen dhe i shqep perdite ,qe pre 30 vjetesh.

  Reply to this comment
 7. mirel May 9, 15:36

  Rindertimi eshte nje plan me qindra mijera detaje. Eshte i veshtire rindertimi, po per te vjedhur miliarda me PPP nuk pertoni fare per detajet.
  Plera kriminele. Duheni qerruar nje ore e me pare

  Reply to this comment
 8. Zigur Qarri May 9, 15:37

  Jo jo,opozita nuk e deshiron integrimin,vetem banda e”riliindjes se droges.Tepsine dhe timonin i ke ti,perpara drejt fitores.
  “Ne duhet të shmangim rimbylljen nga papërgjegjshmëria dhe nga injoranca. 99.99% e popullit shqiptar janë treguar dhe po tregohen fantastik”,thote demagogu Edvin Escobar D’Rama!Perderisa 99.99% e vulgut jan fantastik;kush e perben injorancen,intelektualet?
  Pa dashje e fut veten tek injoranca?Po,ishe ti fajtore qe Shqiperise tre vjet me radhe iu be e pamundur hapja e negociatave me BE-n.
  Jo vetem kjo,por ishte faji yt qe u dogj edhe Maqedonia,qe pasoi dorheqjen e Kryeministrit per mosmbajtjen e vetem nje premtimi,
  ndersa drogaxhiu yne megjithese nuk ka patente,eshte akoma ne timon!”Të kishe bërë një punë të shkëlqyer për ekonominë”
  o mashtrues,nuk ishim ketu tek jemi,te fundit.

  Reply to this comment
 9. zhapiku May 9, 15:38

  et hop derrat nxjerrin qarte dhe kthjellet intrigat e tyre mbi popullin,
  Ne paraqitjie kundershtare dhe ne prapaskene xhelate-aleate per te rrenuar,pushtuar pushtetin e popullit,xhveshien e popullit nga çdo e drejte sociale dhe qetesi ligjore.
  Varrehimsit e popullit vetem nje surrat kane pamvarsisht se çfare emri apollogjik mbajne,qellimi i tyre eshte mbajtia popullit nen sklaveri.
  Ketu spikat qarte loja e tyre djallezore per kompromise nga me te peshtirat,ketu del ne drite loja e tyre makjiavelike perça e sundo nen te njetin flamur nen te njejten çorbe.
  Ketyre sahanlepiresve pa dinjitet qe jane gati te shesin femijen,gruan,nenen apo motren tyre per nje grimce pushtet duhet tju hiqet viza njeher e pergjithmone nga jeta politike,populli duhet te pastroje skoriet dhe zgjyrat e kesaj palaçorie te peshtire nga inspirimet e tija karshi demokracise,nga ideali i tij:Liri-Barazi-Vllazeri.

  Reply to this comment
 10. fteri May 9, 15:40

  . Këtë synim madhor e shpalli Robert Shuman në 9 maj 1950 në Francë ,kur deklaroi shumë qartë dhe hapur se “bashkimi i kombeve të Evropës kërkon eliminimin e opozitës shekullore të Francës dhe Gjermanisë.

  Prandaj, fjalët e tij sintezë se “ne u zgjasim dorën armiqve tanë të djeshëm, jo thjeshtë për t’i falur, por për të ndërtuar së bashku Evropën e nesërme” u bë platforma që udhehoqi njëkohesisht pajtimin, integrimin dhe zhvillimin evropian !…….

  Po mirë o Kryeministër ti zgjodhe 9 maijn, ditën simbol i bashkimit europës ,për tu pajtuar me L.Bashën ,Ilir Metën , Po a’ nuk u provua bashkimi politik me QEVERINË E PAJTIMIT KOMBËTAR në v, 1997
  i zgjatën dorën njëra tjetrës partitë dhe reabilitiuan në v. 1997,Sali Berishën ai që dogji, vodhi e poçi gjithë shqipërinë dhe u harruan ,krimet dragonjane ,u aministua në heshtje ndëshkimi e tradhtia e gjithë klasës politike për gjithë këto mal krimesh ?….dhe përsëri e njeta situatë grindjesh e konfliktesh nga të njetët aktor të politikës nxisin grindjen vjedhjen e përçarjen !…,bile më të egra jan tani !…. ,

  Saliu nuk u dënua për krimet makabre që i shkaktoi shqiprisë ,u harrua ,por që është gjallë përsëri më i egër më i etur ,vazhdon thirrjet luftënxitëse për shqiptarët !…..1 milon vota i more për të ndëshkuar Sali Berishën ,por ke 7 vjet asgjë ,tani doni të gupoheni me Ilir Floririn që të vidhni më rehat gjithë shqiprinë ?!…..

  Përse i more votat për të bë estradë me shqiptarët ju tre Partit, 30 vjet i varfëruat i bëtë shqiptarët lypsar ,ndërsa për vetë u pasuruat si sheik ,përse nuk ndëshkuat kriminelët për këtë more votat..?…

  Përse bëni estradë me gjakun e vuajtjet e shqiptarve ?… , Saliu drejton patrinë demokratike ,Ilir Meta president ,dhe kryetar faktik i LSI ,Ndërsa parlamenti shqiptar pret ta shkarkoi nga detyra se futi vendin në luftë ,kurse ti kërkon .vazhdimin e dramës pajtimit ,kur drama për shqiptarët ka mbaruar si tragjedi që në 1997-1998 ,me gërdecin e 21 janarin etj..

  Mjaftë më me mashtrime ,po se bëre ,jep dorheqjen ,ka PS të tjer që e vazhdojnë revulicionin përpara,ose ngrini flamurin e bardhë dhe zhdukuni nga skena politike..

  Reply to this comment
  • No May 9, 16:11

   Mi kanalesh!

   Reply to this comment
  • Aliu nga Selenic May 9, 19:26

   Te jeni te sigurte qe ne se SPAK nuk denon kriminelet me damke qe eshte Saliu, Basha dhe ILIRI dijeni mire qe Edi Rama do te denohet realishte jo si Fato Nano pore do te denohet realishte se Fatosi ben sikur e denian.
   Edi Rama akom nuk e ka kuptuar kete.! Ja ketu do jemi dhe keni per ta para.!

   Reply to this comment
 11. C'a bohet May 9, 16:00

  Zef Mazi qenka akoma gjalle dhe ne detyre, perkthesi i Ramiz Alise dhe i serial-killerit Sali Berisha, kur keta ishin Presidente.
  Per sherbime ndaj Saliut ky e shperbleu bythelepiresin Zef duke e derguar Ambasador ne OSBE.
  Perse nuk thua o Ed Droga qe Kryenegociator qenka Doktor Vdekja.
  A ka moshe pensioni ky buthelepires qe i ka kaluar te 65 vitet?

  Reply to this comment
 12. fteri May 9, 16:09

  . Këtë synim madhor e shpalli Robert Shuman në 9 maj 1950 në Francë ,kur deklaroi shumë qartë dhe hapur se “bashkimi i kombeve të Evropës kërkon eliminimin e opozitës shekullore të Francës dhe Gjermanisë.

  Prandaj, fjalët e tij sintezë se “ne u zgjasim dorën armiqve tanë të djeshëm, jo thjeshtë për t’i falur, por për të ndërtuar së bashku Evropën e nesërme” u bë platforma që udhehoqi njëkohesisht pajtimin, integrimin dhe zhvillimin evropian !…….

  Po mirë o Kryeministër ti zgjodhe 9 maijn, ditën simbol i bashkimit europës ,për tu pajtuar me L.Bashën ,Ilir Metën , Po a’ nuk u provua bashkimi politik me QEVERINË E PAJTIMIT KOMBËTAR në v, 1997
  i zgjatën dorën njëra tjetrës partitë dhe reabilitiuan në v. 1997,Sali Berishën ai që dogji, vodhi e poçi gjithë shqipërinë dhe u harruan ,krimet dragonjane ,u aministua në heshtje ndëshkimi e tradhtia e gjithë klasës politike për gjithë këto mal krimesh ?….dhe përsëri e njeta situatë grindjesh e konfliktesh nga të njetët aktor të politikës nxisin grindjen vjedhjen e përçarjen !…,bile më të egra jan tani !…. ,

  Saliu nuk u dënua për krimet makabre që i shkaktoi shqiprisë ,u harrua ,por që është gjallë përsëri më i egër më i etur ,vazhdon thirrjet luftënxitëse për shqiptarët !…..1 milon vota i more për të ndëshkuar Sali Berishën ,por ke 7 vjet asgjë ,tani doni të gupoheni me Ilir Floririn që të vidhni më rehat gjithë shqiprinë ?!…..

  Përse i more votat për të bë estradë me shqiptarët ju tre Partit, 30 vjet i varfëruat i bëtë shqiptarët lypsar ,ndërsa për vetë u pasuruat si sheik ,përse nuk ndëshkuat kriminelët për këtë more votat..?…

  Përse bëni estradë me gjakun e vuajtjet e shqiptarve ??… , Saliu drejton patrinë demokratike ,Ilir Meta president ,dhe kryetar faktik,mbas perdje i LSI .Ndërsa parlamenti shqipëtar pret ta shkarkoi Ilir Metën nga detyra se vodhi e futi vendin në luftë ,kurse ti kërkon .vazhdimin e dramës pajtimit dhe me L.Bashën e kriminelët e PD-së e LSI-së !….Ky është një presoin kundërrevulicionar ,kur drama për shqiptarët ka mbaruar si tragjedi e prgjakshme që në 1997-1998 ,me gërdecin e 21 janarin etj..me partinë e pajtimit kombëtar që shërbeu si gropë e zezë për të fshehur kriminelt Sali Berisha që shkatrruan ushtrinë shqiptare ,bashkë me të milona dollar vjedhje ,hajdutët ,vjedhjet e milarda dollarve,vënjen e zjarrit shqiprisë ,akoma ky drejton PD e lulëzon LSI si krijesë mashtruese gjoja demokratike.Kjo është politika më e dëmëshme ,kur shqipëria kërkon drejtim e revulicion tërsisht të ri.

  Mjaftë më me mashtrime u ngopën shqiptarët me mashtrime .Bashkimi bëhet me burraaaa,shteti e atdhetar që e mbajnë fjalën ,jo me dhi të egra të Skraparit dhe të Viçidolit që mashtrojnë shqiptarët NË ÇDO HAP .

  Kryeministër !
  Po se bëre ,jep dorheqjen ,ka PS të tjerë politikan me nivel të lartë që e vazhdojnë revulicionin përpara,ose ngrini flamurin e bardhë dhe zhdukuni nga skena politike se ja nxitë faqen këti vendi ,mjafton denancimi për hipotekat ,të gopos shtat pash nën dhe…

  Reply to this comment
 13. fteri May 9, 16:23

  . Këtë synim madhor e shpalli Robert Shuman në 9 maj 1950 në Francë ,kur deklaroi shumë qartë dhe hapur se “bashkimi i kombeve të Evropës kërkon eliminimin e opozitës shekullore të Francës dhe Gjermanisë.

  Prandaj, fjalët e tij sintezë se “ne u zgjasim dorën armiqve tanë të djeshëm, jo thjeshtë për t’i falur, por për të ndërtuar së bashku Evropën e nesërme” u bë platforma që udhehoqi njëkohesisht pajtimin, integrimin dhe zhvillimin evropian !…….

  Po mirë o Kryeministër ti zgjodhe 9 maijn, ditën simbol i bashkimit europës ,për tu pajtuar me L.Bashën ,Ilir Metën , Po a’ nuk u provua bashkimi politik me QEVERINË E PAJTIMIT KOMBËTAR në v, 1997
  i zgjatën dorën njëra tjetrës partitë dhe reabilitiuan në v. 1997,Sali Berishën ai që dogji, vodhi e poçi gjithë shqipërinë dhe u harruan ,krimet dragonjane ,u aministua në heshtje ndëshkimi e tradhtia e gjithë klasës politike për gjithë këto mal krimesh ?….dhe përsëri e njeta situatë grindjesh e konfliktesh nga të njetët aktor të politikës nxisin grindjen vjedhjen e përçarjen !…,bile më të egra jan tani !…. ,

  Saliu nuk u dënua për krimet makabre që i shkaktoi shqiprisë ,u harrua ,por që është gjallë përsëri më i egër më i etur ,vazhdon thirrjet luftënxitëse për shqiptarët !…..1 milon vota i more për të ndëshkuar Sali Berishën ,por ke 7 vjet asgjë ,tani doni të gupoheni me Ilir Floririn që të vidhni më rehat gjithë shqiprinë ?!…..

  Përse i more votat për të bë estradë me shqiptarët ju tre Partit, 30 vjet i varfëruat i bëtë shqiptarët lypsar ,ndërsa për vetë u pasuruat si sheik ,përse nuk ndëshkuat kriminelët për këtë more votat..?…

  Përse bëni estradë me gjakun e vuajtjet e shqiptarve ??… , Saliu drejton patrinë demokratike ,Ilir Meta president ,dhe kryetar faktik,mbas perdje i LSI .Ndërsa parlamenti shqipëtar pret ta shkarkoi Ilir Metën nga detyra se vodhi e futi vendin në luftë ,kurse ti kërkon .vazhdimin e dramës pajtimit dhe me L.Bashën e kriminelët e PD-së e LSI-së !….

  Ky është një presoin kundërrevulicionar mbas 7 vjetësh qeverisje ,kur drama për shqiptarët ka mbaruar si tragjedi e përgjakshme që në 1997-1998 ,me grushtin e shtetit ,gërdecin e 21 janarin etj..me partinë e pajtimit kombëtar që shërbeu si gropë e zezë thithëse ,për të fshehur e reabilitur krimet e klasës politike të kohës dhe Sali Berishn që shkatrroi e vodhi ushtrinë shqiptare ,bashkë me të milona e milarda dollar vjedhje të pasurisë kombëtare e vrasjen mbi 10 mijë njerzve të ap fajshëm ,vënjen e zjarrit tërë shqiprisë ,dhe akoma ky drejton PD luftënxitëse me L.Bashën në krye false ,dhe lulëzon si krijesë organizata e kriminale e LSI si krijesë mashtruese gjoja demokratike.
  Kjo është politika më e dëmëshme ,kur shqipëria kërkon SHPËTIM E NDRYSHIM RRËNJËSISHT NJË drejtim e revulicion tërsisht të ri.

  Mjaftë më me mashtrime u ngopën shqiptarët me mashtrime .Bashkimi bëhet me burraaaa,shteti e atdhetar që e mbajnë fjalën ,jo me dhi të egra të Skraparit dhe të Viçidolit që mashtrojnë shqiptarët NË ÇDO HAP .

  Kryeministër !
  Po se bëre ,jep dorheqjen ,ka PS të tjerë politikan me nivel të lartë që e vazhdojnë revulicionin përpara,ose ngrini flamurin e bardhë dhe zhdukuni nga skena politike se ja nxitë faqen këti vendi ,mjafton denancimi për hipotekat ,të gopos shtat pash nën dhe…

  Reply to this comment
 14. Adih May 9, 16:42

  Jeni per tu qare me llahinka o Rame..Pse ke qene ndonje here i ndare ti me Meten e me Bashen kundershtare ?.Pa njeri tjetrin jo ti ,por edhe keta zyberet e tjere ,te gjithe ju ngordhni ,dhe te dilni perpara togave ,e te i pni llogari ,si e shkerdhy.t dhe e vodhet shqiperine .Shqiperia o Rame do lulezoje vetem atehere ,kur ne shqiperi ::::::::

  KUR TE GJITHA PARTITE POLITIKE , DO JENE KUNDERSHTARE POLITIKE , PA KOMPROMIS ME NJERA TJETREN

  Kete e di i madh e i vogel ne shqiperi .Kurse sa per ZEF MAZIN ,qe thua sa ka qene kundershtare ose ka kritikuar qeverine dhe une Rama thua ti ,pa pike turpi o hipokrit ,e kam zgjedhur Ambasador , na vjen per te vjelle .Ky vemje Zef Mazi eshte njeriu me byth lepires i te gjithe bandes se PPSH e ndare ne tre pjese PS ;LSI e PD:

  Por na thuaj o Rame ,pse beni pazare dhe vidhni shqiptaret ,taksat e tyre ,ku Zef Mazi ne WIENE te Austrise i ka dhene shtetit shqiptar shume shtrenjte banesen e tij me qira . Eshte qeraja ,shume me e shtrenjte nga norma Wieneze ,metode e bukur per te vjedhur ,i rropet taksa paguesit Shqiptare ,po nuk e dite shikoje kete pisllek , e ke te thjeshte per ta vertetuar ,apo nuk te vjen zeri ,e di shume mire se do heshtesh per kete vjedhje , qe i beni shqiptareve te mjere .mbro taksa paguesit Shqiptar .Mos kujto se hane bare shqiptaret o Skenderbe .Na i shpjego pak kete pisllek ,qe ke bere si Saliu por edhe ti Rame vazhdon njolloj si vellei i vogel . i Saliut .
  Verifikoje o Rame pronen ,qirane e larte e Zef Mazit ne Wiene .Presim pergjegje .

  Reply to this comment
 15. Sukseset e Rams Marshojn Bulevardit Deshmoret e Kombit May 9, 18:46

  Ky Fakt ,i ka bo keq gjithe bashkpunetoret e facizmit .
  Rama e di kte gje ,
  dhe si Gentelman qe eshte ,
  porosit per te semuret kuren e Hallves prej Kanabisi !

  Eshte vertet Lider i Madhe i Popullit Shqiptare .

  Flm z.KM
  ne i kemi tradite Hallvat ,qysh ne kohen e Sulltan Salepit qe saher e kapte bizga rruges dhiste ne Vicidol

  Reply to this comment
 16. Aliu nga Selenic May 9, 19:27

  Te jeni te sigurte qe ne se SPAK nuk denon kriminelet me damke qe eshte Saliu, Basha dhe ILIRI dijeni mire qe Edi Rama do te denohet realishte jo si Fato Nano pore do te denohet realishte se Fatosi ben sikur e denian.
  Edi Rama akom nuk e ka kuptuar kete.! Ja ketu do jemi dhe keni per ta para.!

  Reply to this comment
 17. Pensionisti May 9, 20:40

  Kur pranove te shkosh tek Cim Peka ,pse mos te ulesh me Meten dhe Bashen ; sikur e ke per here te pare!?

  Reply to this comment
 18. M. May 10, 14:09

  A do vije dita te bejne zgjedhje e te votojne shqiptaret ?

  Reply to this comment
  • xxx May 10, 15:07

   me thusj cfare do qe te votosh ti

   pushteti qarkullon vec midis rames bashes metes.

   sistemi u cimentua.

   ne i lame te na i merrnin te drejten demokratike te votes.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim