Rama: Gjiknuri nuk është problemi që opozita nuk ulet për të dialoguar mbi reformën zgjedhore

October 1, 2019 22:01

Rama: Gjiknuri nuk është problemi që opozita nuk ulet për të dialoguar mbi reformën zgjedhore

Damian Gjiknuri, që është bashkë-kryetar i reformës zgjedhore ka deklaruar se është gati që të largohet nga pozicioni nëse opozita do të rikthehet në komision. Por, kryeministri Rama u shpreh se nuk është këtu problemi.

“Nëse ai e ka thënë ka shprehur vullnetin e tij për t’i hapur rrugë një procesi ku mbase opozita do të kishte nevojë për këtë gjë dhe nuk është problem që të bëhet. Por mesa kuptoj unë nuk është se gjërat kanë mbetur aty” tha ai.

Një nga dy kushtet qe ka vene opozita për t’u ulur në tryezën e komisionit ishte largimi i Gjiknurit dhe zgjidhja e krizës politike.

l.h/ dita

October 1, 2019 22:01
Komento

6 Komente

 1. servet October 1, 22:22

  Ti je nje idiot.

  Reply to this comment
 2. Lili October 2, 04:53

  Cdo njeri me dy fije mend nuk do pranonte burrin e asaj qe puth kembet e Gurut per te udhehequr cfaredo gje! E lere ma demokracine ne Shqiperi o edi Rama, a e kupton kete tij a jo sa skandaloze ishte e eshte ajo skeme ?!
  Edhe ti do qe njerezet e nje sekt te na organizojne demokracine?!
  Spo folim per si njeri i sektes grabit shqiptaret per t’i dhuruar paret Guru-se ,!

  Reply to this comment
 3. Lili October 2, 04:56

  Cdo njeri me dy fije mend nuk do pranonte burrin e asaj qe puth kembet e Gurut per te udhehequr cfaredo gje! E lere ma demokracine ne Shqiperi o edi Rama, a e kupton kete tij a jo sa skandaloze ishte e eshte ajo skeme ?!
  Edhe ti do qe njerezet e nje sekt te na organizojne demokracine?!
  Spo folim per si njeri i sektes grabit shqiptaret per t’i dhuruar paret Guru-se ,!

  Ps: njeri iGuru-se nuk eshte problemi ti e di mire, problemi eshte marreveshja qe ti ke bere dikur e qe ti nuk do me ndryshuar! Problemi je tij, po e ketu ti ke treguar pa vetedije te verteten!

  Reply to this comment
 4. mirel October 2, 14:09

  Damian Gjiknur-hajduti i Una eshte bashke-kryetar i Reformes zgjedhore.
  Prisni ndonje gje te mire nga Reforma?
  Me ke ben Reformen, me sportelistin.
  Per nje gje ka te drejte ama, levizja e Gjiknurit nuk ndryshon asgje.
  Duhet larguar qelbesira Ramut i pari. Pastaj Arben Ahmetaj, si keshilltari personal i PPPve dhe koncesioneve te Ramutir, me tej Gjiknuri, si ushtari harbut, ekzekutori bandit i vjedhjes se Ramutit me rruget.

  Reply to this comment
 5. VLONJATI October 2, 15:55

  Mutin t’a hash familisht , more jevgu mutrel .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim