Rama: Gjithë shqiptarët e dinë se kush ka blerë vota

June 23, 2019 16:22

Rama: Gjithë shqiptarët e dinë se kush ka blerë vota

Kryeministri Edi Rama vizitoi këtë të dielë edhe Dropullin, nga ku tha se, me sa duket, të gjithë politikanët e opozitës janë çmendur. Rama ka bërë batuta e ironi me politikanë të opozitës, duke theksuar se të gjithë shqiptarët e dinë se kush ka blerë vota në Shqipëri.

Ai tha se “fallxhorja” vazhdon të besojë në fate, ndërsa për Tritan Shehun u shpreh se gati sa nuk u hodh në lumë vetëm që ta ndalte rrugës. Kreu i qeverisë theksoi se ajo që bëjnë këta politikanë në opozitë vetëm politikë nuk mund të jetë.

Edi Rama nënvizoi se Dropulli do të ndryshojë, ashtu si ka ndryshuar Gjirokastra.

“Besoj se do bëjmë mirë për Dropullin, siç kemi bërë me Gjirokastrën. Shikoni ne jemi njerëz normalë, komunikojnë si njerëz. Pashë një status të Tritan Shehut, shyqyr Tritani është gjallë se do kishte rënë në lumë. Unë iki nga qyteti në qytet, kurse këta vijnë pas meje. Më rrisin shpejtësinë që të iki më përpara. Njerëz që merren me politikë, kriminelët, mafia, droga, vetëm këta dinë të thonë, kurse program kanë zero. Nuk ke kë të zësh, njëri filxhan. Nuk e di, cfarë janë ca sekte fetare që mallkojnë. Futi në televizor dhe mallko.”

Rama vijoi: “Se kush i ka blerë votat në Shqipëri e dinë të gjithë shqiptarët. Ku hyn këtu sfida demokratike. E kthyem politikën në sport fizik, futej kryetari i partisë, nxirrte vezën, tjetra gjuan me çizme. Ku hyn politika këtu, se politika është që mblidhemi për një ide. Ajo tjetra andej thotë e dashuroj molotovin. Oh ç’kishte dashtë një molotov thotë kryetarja e Bashkisë Shkodër. Këta janë çmendur, mirë u çmendën, por keta janë çmendur të gjithë bashkë. E keni parë Neritan Cekën 80 vjeç burrë, o xhind, bërtiste mallkuar qumështi gjiza, mallkuar buka, mallkuar fëmijët, mallkuar. E kishte kap tartakuti”.

e.ll./dita

June 23, 2019 16:22
Komento

15 Komente

 1. Alban Dega June 23, 16:29

  OI… OI…. OI… OIIIIIII
  BANDA NE PANIK
  MAFIA NE LEMERI !

  KUSH VAJTON PER PLURALIZMIN GJIGAND SHQIPTAR ?

  – Lum si ne per Presihorin qe kemi !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Shqiperia me 3 milione banore ka:

  1- 20 here me shume parti se SHBA me 330 milione banore

  2- 10 here me shume se BE me 516 milione banore

  3- Dy shqiptare krijojne tri parti nga nje secili.dhe te dy bashke te treten

  4- Jemi rekordmen boteror per numri e partive per fryme popullsie

  E Presidenti i Shqiperise Ilir Meta vajton e kukate per mungese pluralizmi politik ne Shqiperi …
  Oi Oi Oi… Oiiiiii !
  Like Mona i nenes
  Ke te me pare
  Lul Saleh Gerdecin
  A keta gomare
  Nate e dite kukasin
  Mbeten duke qare
  Vete djegin mandate
  Shqiperise i vene zjarr!
  Ligji dhe drejtesia
  U duken si varr !
  Eshte lufta per koken
  SPAK e BKH
  Ne pranga do ti marre!
  Oi Oi Oi… Oiiiiii !
  Panik Lemeri
  I terboi Vetingu
  Dhe Zonja Drejtesi
  Vdes impuniteti
  Rilind Shqiperi !
  Eshte mesazh hyjnor
  Nga vete Perendi
  Pa shtet ligjor
  Nuk ka Shqiperi
  Pa shtet ligjor
  Shteti eshte Sali!
  Lulush Karabush
  E Like Flori !
  Mona Cizme Lalezi
  Xen Fatmir Rruspi!
  Mul Noke Stanishic
  Oi Oi …Oiiiii
  Putin Molotov
  Djall Perandori
  Argate te Kalit Trojes
  E shkines Serbi !
  Oi…. Oi…. Oiiiiiii …
  Banda ne Panik
  Mafia ne Lemeri…!

  Reply to this comment
 2. Putanat 30 vjet zanat June 23, 16:29

  Like Floririn e a ke mire mo ? me presidentin me te mire nga fitorja ne fitore

  Reply to this comment
  • Edi vet direkt June 23, 19:08

   like Hajni Floririt ,
   hajni i 700.000

   hajni qe i kerkonte Kastriot Islamajt qe do blinte TV lol ,
   me urdher si gangster nji dite
   para zgjedhjene 200.000 (lexoni pergjimet ke Tema)

   qe shiste 1 lope = 1 vote HEEEEEEEEEEEEJ !!!!!!!!!!

   E kuptoni o njerez se me cfar Kerme Politike

   keni te beni ???????????????????????

   ne nji vend tjeter joEurope por edhe nee Ballkan

   ky ali baba i politikes shqiptare

   ishte denuar te pakten 20-vjet Heqje Lirie !!!!!!!!!

   Reply to this comment
 3. Arben June 23, 16:34

  Rrofte populli shqipetar trim dhe heroik.

  Vlera 30 euro koka.

  Reply to this comment
 4. xxx June 23, 16:35

  A e dime kush ka vjedhur vota ? Po e po pastaj,per inat te sime vjerre ?
  E dime edhe se kush ka vjedhur para,prandaj vidhni edhe
  ju ?

  Reply to this comment
 5. Alban Dega June 23, 16:35

  KRIMET E KRYEMINELIT LULEZIM BASHES

  Lulezim Basha ti dorezohet nhe minute e me pare ligjit dhe drejtesise per krimet madhore ndaj shqiptareve dhe Shqiperise:

  1- € 600 millione Eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit .

  2- Atdheshitjen e Otrantos tek Kali i Trojes, e kapur ne flagrance nga Gjykata Kushtetuese!

  3- Ekzekutimin pa vendim gjykata e ne kundershtim flagrant me Kodin Penal dhe me Kushtetuten e Shqiperise te 4, plagosjen e dhjetra, rrembimin e torturimin e qindra protestuesve paqesore te 21 janarit 2011.

  4- Vjedhjen mbi e nen tavoline te zgjedhjeve me Bashkisë e Tiranes me 8 maj 2011

  5- Vjedhjen me ze e me figure te votave ne vet gjirin e PD-se, pra familjes tende politike ne korrik 2017 e mentor 2018 si kryetar i PD-se me vota te vjedhura.

  Jane keshilla juridike falas ne dobine tende pasi perfiton gjysmen e ndeshkimit ligjor.
  Meqe je analfabet ne aritmetiken tende 7 X 6 = 49 dhe 300 leke kilen e energjise po te ndihmoj falas:
  Nga 3 denime me burgim te perjetshem per tre te parat e 6 vjet burg per dy te fundit merr vetem gjysmen e denimit pra 1.5 denime me burg te perjetshem plus 3 vjet burg!

  Reply to this comment
 6. Alban Dega June 23, 17:20

  Kujtese

  A MUND TE QEVERISE KJO MAFIA QE VJEDH EDHE SHTEPINE E VET POLITIKE !?

  A MUND TA LUFTOJNE KRIMIN KRYEKRIMINELET E SHQIPERISE APO …

  … KUR KRYEKRIMINELET E KRYEHAJDUTET E SALI BABES CIRREN “KAPENI HAJDUTIN APO…APO…

  A MUND TE KRIJOJE ANTIMAFIA KJO MAFIA QE VJEDH VOTAT EDHE SHTEPINr E VET POLITIKE !?

  From: Alban Dega
  Date: July 25, 2017 at 12:47:46 PM EDT

  – Vjedhja mbi e nen tavoline e PDSH-se

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kam vetem disa pyetje logjike per shqiptaret kudo ne Bote:
  1 – A mund te krijoje nje qeveri Anti-Mafia kjo “Bande Gangsteresh”e “kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “, sipas “The Times” e “Independent”te Londres ne shkurt 1997 dhe “The New York Times” te 15 marsit 2008, epitete qe nuk i kane perdore as per Kim Jong Unin e Enver Hoxhen…, me Sali Berishen ne krye, qe e rrenoi te pakten 13 here, qe e zhberi e beri Gerdec e Otranto shtetin shqiptar, qe i plackiti dhe vodhi , genjeu e vrau ne 13 vjet Salikraci me shume shqiptare se ish- diktatura komuniste ne 46 vjet !?

  2 – A mund ti vihen melcite ne qafe per ti ruajtur ketyre ujqerve e kucedrave krimi e korrupsioni qe na bene gazi i Botes me kusarine e vrastarine e tyre perbindeshe me Kryeprokuhora me diploma te falsifikuara e kryegjyqtare qe shesin blejne drejtesi si te ishte prona e tyre !?

  3- A mund tu besohet kenges se Sirenave dhe vajtimeve te kukumjackave ala Monika Kryemadhi e Like Floriri, ala Lulezim Basha e Sali Berisha qe qajne e vajtojne per rreth 100 mije shqiptare qe kane marre rrugen e kurbetit ne 4 vjetet te qeverisjes Rama- Meta- Vasili…kur jo 100 mije por 1.6 milione shqiptare , gati gjysma e popullsise totale te Shqiperise u detyruan te emigronin ne 13 vjetet e qeverisjes Berisha per shkak te Kuotes, Zero, Cekut te Bardhe e Ligjit 24 te Sali Kadafit qe i ndante shqiptaret ne te nenes dhe ne te njerkes … !?

  4- A mund tu besohet ketyre kryebanditeve e kryemafiozeve qe me sundimin e tyre, me politiken e tyre antishqiptare e antipopullore ia bene Shqiperise ate qe nuka ia ka bere asnje pushtues i huaj qe nga Roma e Greqia e Lashte, qe nga Bizanti e zaptimi otoman, qe nga barbaria e copetimi serb e grek i trojeve shqiptare, qe nga pushtimi nazifashist e deri tek terroristet e Aleksander Rankovicit e Sllobodan Milloshevicit, Venizellosve e Zerves. Ia kane bere Shqiperise hyjnore nga bukuirite, perrallore nga pasurite, fantastike nga klima e hijeshia njerezore shqiptare ate qe as hordhite barbara te Cincizkhanit nuk do tia kishin bere ! Lanet!

  5- A mund te drejtoje qeveri antimafia kjo Mafia qehajai i se ciles Lulezim Basha vodhen me ze e me figure votat e votuesve te vet qe votuan 4- 5 here per kryetarin de jure te kryetarit de facto te PDSH-se Sali Berisha me 23 korrik 2017 dhe perjashtoi nga konkurimi e ndoshta edhe nga jeta Sokol Olldashin ne 2013- en !
  Cfare nuk ben Mafia !?
  6-A mund ti besohet qeverisja e nje shteti nje hajduti me cizme te 600 milione eurove te Autostrades se Kusarise se Kombit qe vodhen edhe familjen e shtepine e vet politike PDSH- ne, qe ua vodhi Sali Berisha me koburen e Azem Hajdarit mbi tavoline dhe ndihmen e Milloshevic Rajersonit nen tavoline ne janarin e vitit 1991 !?
  Mendoni pergjigjet e ketyre pyetjeve para se te ndiqni kete “Bande Gangsteresh” e “kete Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” ne theqafjen e cmendurine, ne panikun dhe lemerine nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi qe do tua konfiskoje jo vetem pasurite e vjedhura por edhe lirine e abuzuar ne kurriz e ne dem te shqiptareve e shtetit shqiptar! Sipas burimeve teper konfidenciale kjo bande eshte duke u instruktuar nga operative te RIA-s, DIA-s… etj.
  Vigjilence!
  Syceltesi shqiptare kudo jeni !

  Reply to this comment
 7. Socialisti i Ndershem June 23, 17:32

  Kesaj i thone ” Te lesh dobicin ne deren e komshise” , dhe te hiqesh e virgjer, por ama te gjithe t’a kishin pare barkun.

  Reply to this comment
 8. Rita June 23, 18:58

  Ketij i dalin pergjime per blerje votash e deklaron si me lart se e din populli se kush ka vjedhe .,,,,,,,,,,. Kur nje popull ky e merr per te marre kuptohet dhe pse nuk jep doreheqjen .Por don s”don do te kete doreheqje me pahir ;Prisni dhe pak ,

  Reply to this comment
 9. trobesh-rumanesh June 23, 19:39

  Plehrat 30 vjecare

  Reply to this comment
 10. Ylli June 23, 20:09

  Populli shqiptar e di kush i ka vjedh votat….ketij po qe i thone humor .
  Po pse nuk pyet Gjiknurin dhe Qefaline .Ata ta thone me saktesi kush i ka vjedhur votat .
  Se mos te ka ngel hatri o Edo dhe je allnuar ??

  Reply to this comment
 11. Ujku Plak June 24, 03:58

  Ik o Ed ka.i ik se po behesh Karnaval .
  Nje here thua qe nuk do tu pranoje USA , njehere thua qe nuk do punonii ne Administrate Shteterore , njehere Thua qe do tu fus ne Burg .
  Kishja nje Pyetje :
  Ka Grua , Keshilltar ky M.t qe ta keshilloje apo jo ?
  Ky njerzit qe Urren me shume jane :
  1-Ata qe e kane ndihmuar
  2-Shoket . E dikurshem
  3-Komshinjte
  4- Te gjithe Farefisin e .tij .
  Edhe nje Pyetje :
  Mqs Nderkolbetaret nuk po e pjer.. in kete Karagjoz , A ka ky idiiot ndonje Person Zyrtar ne Qeverri qe te Komunikoje me Nderkombetaret dhe ti degohet Fjala ?!

  Reply to this comment
 12. Dn June 24, 05:14

  Edhe ti pra po e dine si kryeminister! Po ani si qytetar tash po te bje nder mend me reaguar po si Kryeminister kur do veptosh per kete skandal qe hedh ne here pretendimet se kemi demokraci!
  Po si ke ftyre me dale e me thane si KM qe gjithe zgedhjet ishin false ne Shqiperi! As minimumin e Rtikes per ate post nuk e ke se vete perdhosish Shtetit tend, o debil nen kokaine! Zdryp pak dozen se nuk je to dite cka po flet !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim