Rama i hap derën opozitës parlamentare për të hyrë në listat e PS: Ylli Shehu i LSI dhe Reme Lala e PDIU kandidojnë në qarkun e Tiranës

February 22, 2021 12:31

Rama i hap derën opozitës parlamentare për të hyrë në listat e PS: Ylli Shehu i LSI dhe Reme Lala e PDIU kandidojnë në qarkun e Tiranës

Kryeministri Rama i hapi rrugën kandidimit të deputetëve të opozitës së re në listat e Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 prillit.

Rama u shpreh se gjithçka në lidhje me emrat do të vendoset pas vlerësimeve të bëra nga drejtuesit e qarqeve.

“Këtu nuk bëhet fjalë për opozitë, këtu bëhet fjalë për skuadër me të gjithë ata që janë të gatshëm të përfshihen në vijën e parë të kësaj beteje. Listat janë prevokativ i drejtuesve politikë të çdo qarku, këtë herë është edhe më e qartë për të gjithë. Drejtuesit e qarqeve kanë barrë të propozojnë emrat e çdo qarku. Puna ka kohë që ka nisur, kemi bërë një proces për tu hapur derën të rinjve që duan të angazhohen. Drejtuesit e qarqeve po bëjnë vlerësimet dhe do të vijnë të rinj e të reja, jo vetëm si moshë. Patjetër që do të kemi edhe bazën e skuadrës tek njerëzit me eksperiencë dhe besoj se do të kemi një skuadër dinjitoze dhe fituese”-tha Rama. 

Dy nga deputetët e opozitës së re, të cilët do të kandidojnë me Partinë Socialiste. Bëhet fjalë për Ylli Shehun, ish-deputet i LSI-së si edhe Reme Lala, e cila e mori mandatin e saj nën siglën e PDIU-së në Dibër.

Të dy ata, siç bën me dije mediat do të kandidojnë në qarkun e Tiranës.

Megjithatë lista e opozitarëve që do të kandidojnë nën siglën e Partisë Socialiste është edhe më e gjatë se kaq.

o.j/dita

February 22, 2021 12:31
Komento

27 Komente

 1. edi February 22, 12:50

  Keta ishin opozita parlamentare !

  Reply to this comment
 2. Filoeuropiani February 22, 13:21

  Skuadra qe do na çojë në Europë. Te qafsha mi shege!
  Socialistë rradhë të votoni Remen! Qe ne 6 se i behet qejfi armikut.

  Reply to this comment
  • Beni February 22, 16:16

   Rame katunarja ne tirane ! O te … po pse pak njerez te tjere ka tirona qe te kandidojne kete injoranten ? Eh sic duket edvini po e ndjen se po i afrohet spak me gjithe ato pislliqe qe ka bo. Bashke me te edhe sali krimineli lulush bq ilir hajduti e keshtu me radhe te gjithe mortjet qe e kane kap per fyti kete vend

   Reply to this comment
 3. Zigur Qarri,gënjeshtari patologjik Edvin D’Rama,filloi fushaten me moton, “Shqipëria buzëqesh nën efektin e kokainës” February 22, 13:23

  Çfar mund te bënte më shumë sherbimi sekret grek per minimin e çështjes çame,se sa deputetet Reme Lala dhe Elena Xhina që u bënë deputete nën siglën e PDIU-së,por iu bashkuan zyrtarisht Partisë Socialiste!!!Qëndron pas kesaj manovre te ndyrë politke Edvin Escobar D’Rama per te eliminuar PDIU? Bërja pjesë si deputete te Grupit Parlamentar të PS-s Luiza Xhuvanin dhe Artemis Malon me nenshtetesi greke,depuetete qe nuk kan diskutuar asnjehere ne Parlament.le te dyshosh,se lënia jasht Parlamentit PDIU-n,eshte vepër e antishqiptarit Edvin Escobar D’Rama.

  Edvin D’Rama është dënuar 2 herë në Francë për vjedhje ikonash.Nr i dosjes “AL.1961138/A”

  Reply to this comment
 4. Juda i morri 30 asprat February 22, 13:52

  Juda i morri 30 asprat , keta do te jene ajka e PS lum si ne qe do te kemi keta 2 deputete poliedrike , ka mundesi qe ne 4 vjet te degjojme ndonje perle nga ata, nese flasin ndonjehere

  Reply to this comment
 5. Kris 1 February 22, 14:04

  Jam ne nje mendje me Ramen qe kerkon opozite brenda grupit parlamentar te PS.Mendoj qe dhe Berishes ti jepet nje vend i sigurt brenda listes se PS.Luli mund tja dredhe ndersa ne listen e PS e ka te sigurt fitoren.Socialistet e ndershem do te mbeshtesin trustin e tregetareve te ndershem te flamujve.
  Rrofshin bicimsezet!

  Reply to this comment
 6. eDRAMA February 22, 14:06

  Remja paska qene deputete e opozites?
  Mos se na shkrite gazit, kjo gjithmone ka qene vote per qeverine ne kuvend!
  Sa per kete Yllken mire qe e nxirrni te shohin njerezia se c’fare rrokotelesh po mbledh Ramsi te lista e tij.

  Reply to this comment
 7. Operacioni Zjarri February 22, 15:47

  Mire ketyre qe u ka plasur cipa po socialistet a do ti votojne valle keta kellira apo do te kuptojne me ne fund se Rama e Rilindja e tij nuk kane te bejne fare me PS.

  Reply to this comment
 8. Soc.jo rilindas February 22, 16:51

  Turp,shikoni o socialist si tallet me ne ky mashtrusi ,cfar lidhje Kane ata te Pdiu dhe ish te lsi te kandidojne per Ps nje Tirane?cfare eshte kjo me ke tallet ky I mbaruari nga trut e kokes,.do ta shofi ne 25 prill me keto qe Ben.

  Reply to this comment
 9. anticensurë25642654 February 22, 17:08

  nuk e di por ka shumë mundësi që vetëm tek ne mund të ndodhin këto vari lesht!!

  Reply to this comment
 10. mirel February 22, 17:46

  Rama ne fushate per koalicion parazgjdhor me kedo qe ti dali para. Dy here beri Haleance me Meten, tani po mundohet te vjedhe kandidate sa andej ketej.
  A mor plere, qe po grumbullon plerat. Ka ngelur me ndonje gardist i Berishes qe ka qef te anetaresohet ne Rilindje?

  Reply to this comment
  • mirel February 22, 19:11

   Aleanca PS – LSI ishte “E qelbesirave”, edhe kjo PD – LSI “E superqelbesirave” eshte. Boll vleresimit me dy standarte.

   Reply to this comment
   • mirel February 22, 20:39

    Ke te drejte o dhiare e Ramut Dules. Pas aleances se superqelbesirave, Ramutit nuk ju durua pa provuar qelbin e LSise. E beri vete Haleancen me gjithe superqelbesirat.
    SI tha sot, ka shume antitrupa per te luftuar gjithe llojet e qelbeve. Lloji i tij i ha gjithe qelbet

    Reply to this comment
 11. kasem gahinji February 22, 19:11

  Ne shtepine tende futi sa here dhe kur te duash.por ne listat e deputeteve nuk mund te besh ligjin ti,sigurisht nese ka demokraci te brendeshme dhe meritokraci.

  Reply to this comment
 12. Mandi February 22, 20:32

  Kjo fushate e Rames do e lere me gisht ne goje. Ai qe tregohet shume tahmaqar, ne fund humbet dhe pjesen e tij…
  Keta te ikurit, jane strategjia e Like-Mones. Menjehere pas zgjedhjeve do te rikthehen, dhe LSI-ja do jete faktor vendimtar. Keshtu kthehemi 4 vjet mbrapa dhe Likja do na kerceje Baftjarin si te doje.
  Inchallah nuk me del profecija.
  E keqja eshte per socialistet e vertete, qe kane dhene kontribute dhe inspirojne kandidimin. E D’Rama po i shperfill hapur dhe me arrogance. Si gjithmone…

  Reply to this comment
 13. vlonjati February 22, 20:34

  Gabohesh rende Kasem se ai e ka bere dhe e ben ligjin ne PS.Te pakten deri tani nuk ka pyetur njeri dhe ju do ta votoni me te mir a me te keq.Per ju nuk ka rendesi se çfar malli ka mbrenda mjafton firma e PS-es.Ja per shembull Zigur Qarri n2 eshte i lumtur qe PS-ja do marre 73-75 deputete pa se si do jene s’i prish asnje pune.

  Reply to this comment
 14. Mandravellua February 22, 20:36

  Ky kokcepi ne foto, me togez rripi kaubojsash, as per shoerndares picash nuk e ka pamjen…
  I paska humbur dhe gustua liderit global…

  Reply to this comment
 15. Kapterri February 22, 20:58

  E kush jemi ne te diskutojme vendimet e kryetarit te madh, kryeministrit me te mire pas M.Shehut sipas A.Moisiut dhe R.Qoses. Ai as ka vrare as ka vjedhur me vidio. Keshtu qe ne do votojme te gjithe kandidatet qe kryetari mendon. Flm Dita. Flm Ylli Shehu dhe Reme Lala!

  Reply to this comment
 16. ?!! February 22, 21:07

  Në pazarin e kafshëve për deputet xhambazi Edi Rama po tregohet xhambaz i vërtetë duke ja hedhur kolegut të tij për xhambazllëqe, Ilir Metës. Pazari i gjës së gjallë zgjedhor ku kanë dalë në shitje të lirë kafshë për deputetë të rracave të ndryshme po zjen. Nuk e di sa i ka kushtuar Ylli dhe sa i ka kushtuar Remja por fakt është që xhambazi shoku Rama u ka hedhur kapistrën dhe i ka çuar nga pazari i kafshëve për deputet në stallën e tij duke gëzuar edhe militantët e PS me këto rraca të reja të përmirsuara bagëtish që do ti japin mundësi të mbaj fortë në dorë timonin, tepsinë, tenxheret, kazanët,garuzhdet, …. të gjitha rrangullishtet e guzhinës së tij të pasur politike të mandatit të tretë. Vetëm duke para këto dy blerje të reja në pazarin zgjedhor të kafshëve për deputet populli, edhe ata që votonin për LSI, edhe ata që votonin për PDIU, do të votojnë këtë radhë për PS. Priteni kur të dalin në pazar të gjësë së gjallë edhe ndonjë deputet i PS që ti hedh kapistrën xhambazi Ilr Meta. Thuhet që edhe një xhambaz me përvojë i PD që blinte njëherësh nga pesë kafshë nga stalla e bagëtive deputet të PS po vjen rrotull tregut të gjës së gjallë. Futja e tij në lojë do të sjellë blerje dhe shitje interesante në tregun me tradita 30 vjeçare shqiptar të bagëtive për deputet.

  Reply to this comment
 17. NNP February 22, 22:54

  Rama ose ka shkalluar ose tall bythen me elektoratin socialist…………
  Nuk thone kot se litari keputet nga te trashurit e zollumit……..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim