Rama i pakënaqur nga puna në bazë: Të punojmë sikur zgjedhjet të jenë…

April 16, 2018 11:54

Rama i pakënaqur nga puna në bazë: Të punojmë sikur zgjedhjet të jenë…

 

Partia Socialiste e ka zhvilluar me dyer të mbyllura mbledhjen e ditën e sotme, nga ku mësohet se Kryeministri Rama është shprehur i pakënaqur nga puna në terren.

Rama ka kërkuar të punohet më shumë me bazën.

“Të shpërndaheni nëpër zonat tuaja. Drejtuesit e degëve në rrethe të jenë të përkushtuar.

Angazhimi në terren duhet të jetë maksimal.

Të punojmë sikur zgjedhjet të jenë ketë qershor”.

Seanca e kaluar me tensione dhe përjashtime është bërë pjesë e mbledhjes se grupit parlamentar.

Rama mësohet t’i ketë kërkuar deputetëve të tij të ruajnë qetësinë.

“Nuk duhet t’i kundërpërgjigjemi provokimeve të opozitës”, ka porositur Rama.

a.s/dita

April 16, 2018 11:54
Komento

8 Komente

 1. A April 16, 12:49

  E vertete eshte qe mender EDI RAMA eshte i pakenaqur nga puna me bazen e militanteve te tij.
  Por, si do te jete ndryshe, eshte viti i 5-te ne pusht/et dhe mandati i 2-te dhe asnje nga premtimet qe ka thene ne mandatin e pare dhe te dyte nuk ka mbajtur.
  Ne dy mandatet nuk ka thene dhe permendur emrin THANAS as per mire dhe as per keq.
  Kurse tani i thote çdo shqiptari, çdo personi dhe çdo familjeje shqiptare qe tani i quan THANAS, permend ne te gjitha menyrat dhe format shprehjen: “THANAS SHTRENGO RRIPIN”.
  Ne nje kohe si individi dhe familja shqiptare nuk i ka mbetur me per te shtrenguar, sepse kane shkuar duke shtrenguar ne vrimen fundore te rripit.
  Prandaj ore lapanjoz EDI RAMA, kerkon me çdo kusht te varferosh shtresen e mesme dhe biznesin e vogel qe jane shtylla kurrizore e nje shoqerie, ku ne Shqiperi kjo shoqeri dhe ky biznes ka 91 PERQIND te punesuarve.
  O barboni EDO, nuk je asgje me shume se nje legen, nje dembel qe nuk dine me be asgje, se edhe piktor nuk je, por nje zhgarravine e gjalle. Prandaj ik dhe largohu sa nuk eshte vone.
  Kuptohet se edhe krahu i opozites me PD-ne ne krye nuk e kemi ne terezi.
  Si perfundim si PD dhe PS me SALI BERISHEN, LULEZIM BASHEN, FATOS NANON dhe ti langaraqi EDI RAMA shkaterruat ne te gjitha drejtimet e mundeshme.

  Reply to this comment
  • PSE ? April 16, 19:14

   Per @ A
   Ike ore mut tek gazeta jote “55” ! Shyqyr qe paske mesuar alfabetin dhe . o burra , se u be deti kos ! Cfar gopin e sateme kerkon ne nje gazete qe nuk eshte per ty ? Shpellaret si ti , kane grazhdin vicidolas per tu ushqyer , ndaj nuk ke pse fut hundet e tua te felliqura kudo ! Derrat … , me derrat !

   Reply to this comment
 2. Peza April 16, 13:00

  Zoti kryeminister!
  Mos u kerko te tjereve ate qe vete jo vetem nuk e ke bere,por ben te kunderten!
  Ke shkaterruar PS-ne,aq sa nuk gjen njeri ne seline qendrore Tirane per te qare nje hall!
  Doemos qe hallet qahen ne administraten publike,por ne se nuk e di mesoje nga une:
  -Administrata publike eshte e mbushur plot me militante te pa afte ,qe nuk zbatojne ligjet,por urdherat e “maliqeve”!
  Sot nuk ka asnje vend ku qytetaret te ankohen,pa le me te zgjidhin hallet e krijuara nga padrejtesite e kesaj administrate te kalbur!
  Pse nuk beni pritje populli,zoti Rama,ju dhe te gjithe pushtetaret,pa folur per kryebashkiakun e Tiranes,qe jo vetem nuk pret njeri,por as qe do nt’ia duje se per cfare ankohen njerezit!
  Ju na kerkoni te denoncojme korrupsionin,por jeni ju qe i mbroni te korruptuarit,sepse keni mbyllur te gjitha rruget e ankimit dhe te zgjidhjes se ankesave!
  Kam nje vit qe ju dergoj juve si kryeminister dhe kryebashkiakut Veliaj ankesa per shkelje te ligjeve nga UKT,por as ju e as kryebashkiaku Veliaj,nuk u behet vone se cfare ankohem une!
  Atehere si do te kapni ju te korruptuarit?
  Ju si kryeminister keni nje te mete te madhe:
  -Kerkoni te denoncojme te korruptuarit,pra pasi ata te jene bere miliardere!
  Ne fakt duhet te ndodhe e kunderta:
  Ju duhet te krijoni kushte qe qytetaret pas cdo padrejtesie qe u behet te denoncojne fajtorin,pra te denoncojne te pa aftin dhe te korruptuarin!
  Korrupsioni nuk luftohet pasi te jete bere gjema,por te parandalohet ai!
  Dhe kete vetem viktimat qe ankohen munbd ta bejne!
  Por shteti yt ua ka mbyllur gojen viktimave,ndaj eshte tallese thirrja juaj per te denoncuar te korruptuarit!

  Reply to this comment
  • Po,Po April 16, 19:23

   Per @ Peza
   Jo vetem ne seline qendrore , por edhe ne rrethe , eshte e pa mundur te marresh takim me “Sekretarin e Pare” , apo drejtues tjeter , se te shmangen , nuk te perfillin , deri sa mund te thuash se i perbuzin , jo vetem qytetaret , por edhe antaret e PS-se te zgjedhur ne funksione me te ulta . Edi Rama , ose nuk e njeh gjendjen , ose eshte edhe ai ne ato ujra , qe ne te dyja rastet eshte e pa faleshme per te dhe me kosto jo te vogel per zgjedhjet e ardheshme !
   ZGJOHU EDI RAMA DHE BEJ NJE SHKUNDJE TE FORTE TE MYKUT QE KA MBERTHYER STRUKTURAT E PS-se ! MOS E KATANDIS SI TABORRIN E VICIDOLIT ME CUBAT E VET !

   Reply to this comment
   • Lili April 16, 21:43

    Reagoni si qytetare e jo me si militante te perbetuar : punojne mire i votojme,punojne keq i ndeshkojme edhe i dergojme ne pushim. Votoni per listen qytetare me qytetare te pa inkriminuar ne pazzarllekun e ketyre politikaneve te kazanit politikomediatik.
    Free yourself!
    Thyenja hundet arrogances se pushtetareve. Fuqia jeni ju,o popull,jo keta politikane. Bashke i mundemi me nje liste qytetare.

    Reply to this comment
 3. Fat man April 16, 18:24

  O Ed Droga leri pakenaqesite e tua, por shiko pakenaqesite e votuesve te majte me surratin ten.
  Ti je mashtrues ordiner, ke fituar dy here rradhezi zgjedhjet dhe asnje premtim te mbajtur, lere Gerdec, e, 21 Janar, por dergo pas hekurave me fakte kriminelet Sali-Lulush dhe keshtu mbulon te gjitha premtimet e tjera bosha.
  Po ti je rob i degjneruar dhe dhjaks, mbush breket kur te gjuajne me veze e mielle etj, do te vij dita qe Saliu ne Kuvend do te hedhi mut e nuk ke per te bere gje. Palaco dhe kar-agjoz.

  Reply to this comment
 4. valentina April 16, 19:12

  O kryeminister Bythqire, harroje se mund te mashtrosh dhe nje here Shqipetaret more legen i pa cipe ,sic duket akoma nuk e paske vleresuar inteligjencen Shqipetareve kur u kerkove te qeverisje i vetem me premtimin per te bere shtet,dhe per cuar para drejtesise te korruptuarit,grabitqaret, dhe vrasesit e Shqipetareve te pafajshem,ti more pusht jo se nuk e kupton pergjegjesin qe te dhane votuesit, por synimi yt i vetem ishte marrja e mandatit te dyte per te grabitur ato pak pasuri qe kishin ngelur pa u grabitur nga paraardhesit tuaj, per nje gje te jeshe i sigurte, vec atyre lamasheve bythlepires qe te ndjekin nga pas, as 20% e Shqipetareve nuk ju voton me,

  Reply to this comment
 5. Arben April 16, 20:03

  Pas kesaj dekarate qendrojne disa akte kriminale
  me vendosje bombash ativisteve te opozites

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*