Rama i pari në ceremoninë e Erdogan, përkrah rusit Medvedev

July 9, 2018 22:18

Rama i pari në ceremoninë e Erdogan, përkrah rusit Medvedev

Protokolli turk e kishte vendosur Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, pranë atij të Rusisë, Dimitri Medvedjev, në Ceremoninë e Inaugurimit të Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, që u zhvillua në Ankara, ku marrin pjesë 22 presidentë dhe disa kryeministra nga vende të ndryshme, midis tyre edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Presidenti Rexhep Taip Erdogan, u betua sot në një ceremoni madhështore.

Pas 15 vitesh në pushtet, Erdogan u rivotua në krye të shtetit, ndërkohë që me nisjen e mandatit të tij të radhës, hyjnë në fuqi edhe ndryshimet kushtetuese që e kthejnë Erdogan në një President Ekzekutiv.

l.h/ dita

July 9, 2018 22:18
Komento

11 Komente

 1. Bashimfitimi July 9, 23:47

  Me ne fund ja doli Erdogani.
  Tashti e ka radhen e sundimit shou
  Edi Rama sekretari i plotfuqishem ipartise komuniste socialite te balkanit. Tefala nga vllora jone

  Reply to this comment
  • caci July 10, 07:28

   Qyterarin edhe ne fund ta vesh prap perpara duket!Nuk eshte faji i RAMES por i ju xhuxhmaxhuxheve!

   Reply to this comment
 2. XXXL July 10, 01:03

  Bashimqirja, ne kete ceremoni jane 22 Presidente dhe shume Kryeministra prezent, ku e shikon te keqen ti koqe, apo rrote k… te shkon me mire te quhesh.
  Qe eshte prezent edhe Kryeministri Shqiptar, i cili ka shkuar i ftuar, jo sic ka bere kopili i Zeheres Sali Kar-axhic, rradhen e vendosjes e ben protokolli i shtetit Turk, natyrisht duke njohur edhe peshen e secilit pjesmarres.
  Po beni biografi si ne kohen e diktatures dhe vetem mllef keni, nga goja nxirni mut e u duhet vene pampers, beqira.

  Reply to this comment
 3. Arben July 10, 06:09

  Perpara o Sulltan

  Reply to this comment
 4. anticensurë25642654 July 10, 07:52

  dhe palloshi krekoset si gjeli majë plehut!!
  hyt pis njeri!!hy 2.2 ml batak kënete!!

  Reply to this comment
 5. rapsodi popullor July 10, 08:48

  Ku ka zjarr e ku del tym,
  ku ja ben daullja Bymm..
  atje eshte dhe Rama jone,
  per ceremoni gadi gjithmone,
  me kufjet rrasur thelle ne vesh,
  populli ketu po shkon per lesh,
  Rama krekoset si gjeli ne pleh,
  ketu fukarallekun aspak s’e sheh
  Rama kujton se eshte Lider Ballkani
  kur s’eshte vec, nje kokerr hajvani.

  Reply to this comment
  • lexuesi July 10, 10:15

   Hajvanin e pare per 23 vjet e zgjodhet
   Ate vend ne hale e hodhet
   Ju shkoi jeta me marrezina
   Ju te varfer e hajvanet zengjina

   Reply to this comment
 6. Mark U.K July 10, 09:18

  Kurr mos u ktheft pa e bere synet!

  Reply to this comment
 7. D O K L E A T I July 10, 11:47

  Ne takimin e Prizrenit , ne mes Erdogan, Thacit dhe Rames, me pati befasua kur e verejta qe, edhe Edi Rama,rrinte ” kembe turqish” pran tepsise plot me baklkava dhe gotave me caj.
  Per mua ishte e qarte qe,per Saleh Berishen dhe Hashimin Thacin nuk ishte problem te rrinin “kembekryq”,meqenese ishin rritur ne oden e barrave ne Drenice dhe Tropoje. U befasova kure e vetejta qe edhe tironasi Edi Rama e kishe ushtrua shume mire zanatin. Mendova qe ishte nje “torture” e perkoheshme e Edi Rama te nje protokoli respekti ndaj Erdoganit.
  Por jo, kisha qene gabim. Duhet respektua tradita.. Dikur e imponuar nga vellau i madh.

  Reply to this comment
 8. Dash July 10, 12:29

  Kjo eshte politika o shqiptare….kush mendon se te fton presidenti i nje nga shteteve me te fuqishme ushtarakisht(mund te mendojme si te duam per politiken e tij)dhe ti ta injorosh, ne cfare universi jetoni?…..u bene te gjithe gjithologe more….

  Reply to this comment
 9. Spinoza July 10, 14:58

  I more udhezimet nga gjethi i kuq besoj,se ishit ngjitur

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*