Rama i përgjigjet ish-zv/ministrit të Arsimit: Je larvë politike!

December 10, 2018 15:30

Rama i përgjigjet ish-zv/ministrit të Arsimit: Je larvë politike!

Gjatë konferencës live nëpërmjet Facebook-ut, kryeministri Rama rrëfeu të vërtetën e tij lidhur me emërimin dhe me pas dorëheqjen e ish-zëvendësministrit të Arsimit Taulant Muka.

Shefi i qeverisë nuk ka nguruar që ta quajë atë një larvë politike dhe asgjë më shumë.

“Këtë e nderova më shumë se çfarë është ky i nderuar. Çfarë bëri? Ditën e parë dua veturë me shofer. Po banjën pse nuk e kam në zyrë? Babanë e dua shofer të punësuar në Ministri. Mund të jesh shkencëtar, por nuk do të thotë asgjë. Jep dorëheqjen papritur. Një larvë, kaq, këtë mendoj unë për këtë”, tha Rama.

o.j/dita

December 10, 2018 15:30
Komento

9 Komente

 1. PsikoFarmako December 10, 15:52

  PO RRACA HAJDARI DHE TI TI A NUK KINI QENE E NJEJTA ORGJI NE MOSHEN E TIJ!?

  Reply to this comment
 2. Babalja December 10, 15:53

  Keshtu eshte kur hapesh bythesh me z.minostra me plagjature dhe kur zevendesimet i ben me sharlatane pe identitet dhe qendrim politik si puma e ketij Pitkinit Muka.
  Ktheu te socialistet Rami dhe lere kolaboracionizmin dhe flirtin me fashistet e PD, LSI.

  Reply to this comment
  • socialist i perbuzur December 10, 16:05

   nuk ka nevoje per socialsitet ai sa te kete hajdutet ne qeveri! i hedh pa
   meshire socialistet kur ja
   kapin me
   vjedhje plehrat qr ka futur neper drejtori! epo ka ardhur koha te shkoje atje ku thote populli. vonon po nuk
   harron

   Reply to this comment
 3. Doni apo nuke doni ju o mije kenetash e mizakali,Drejtesia do te BEHET....... December 10, 16:26

  O ramavic,zv.ministri i arsimit ishte nje larve,po ti,nje kenete, qe c’do dite te vitit vazhdon te ushqeshe larva e shushunja qe po ja thithin gjakun popullit.Mjaft eshte MJAFT.Historia ka vertetuar katerciperisht se etiketimet banale te bera nga pushtetare kane qene dhe do te mbeten pjese shpirterore e jashteqitjes se kombeve,as me pak dhe as me shume,por qe gjithmone kane patur nje fund te turpshem e pakthim.Prisni,se nuke keni pare gje akoma,kure e djeshmja dhe e sotmja do te mebetet nje ender dhe e nesemja e afert po vjen minuti qe ti do te kesh e provosh nje fund te turpshem e pakthim,o mocal i politikave bastarde e superkriminale e suerkorruptive te Tianes zyrtare.O ramavicer per ju dhe soin tuaj te mocaleve e larvave dhe shushunjave ne te,nuke do te kete pushtet e leke te piset brenda djallit qe t’ju shpetoje nga bange e Drejtesise. Beso,bindu e ndalu ne marrite tuaja,e largohu nga te tre pushtetet dhe rrefehuni sa nuke eshte vone qe Sovrani,USA,BE e Ligji dhe Zoti te meshirojne.

  Reply to this comment
 4. Dodona mbi Tomorr December 10, 16:45

  Nji “larve ” edhe e shtyp me kembe a me dore “s’ka rendesi,por kur larvat shtohen dhe sulmojne bimet atehere eshte veshtire ti shtypesh!

  Reply to this comment
  • ta theme dhe une nje llaf December 10, 20:34

   Ti Dodona patjeter qe duhesh te jeshe agronome e mbrojtjes se bimeve. Prandaj une kam nje hall te di se me se mund ti çfarose larvat e leptinotarsa decemilineata, te lutem, se ma hengern fare pataten.

   Reply to this comment
 5. Dodona mbi Tomorr December 10, 16:54

  Nji “larve ” edhe e shtyp me kembe a me dore “s’ka rendesi,por kur larvat shtohen dhe sulmojne bimet atehere eshte veshtire ti shtypesh!I kini pare larvat e krimbit te mendafshte mbi gjethet e menit apo te dushkut?Ja keshtu e brejne edhe shoqerine keto larvat ;zv.Ministra , Drejora drejtorish ,pergjegjsa sektoresh, kryetare partish ,shoqatah etj, me radhe qe e mpijne dhe paralizojne trupin e shendetshem te kombit!

  Reply to this comment
 6. Fidel Kastro December 10, 20:42

  Rama i zgjedh bashkepuntoret e tij duke menduar qe ti vijne pas per çdo gje. Kur ndonjeri si bindet ai quhet larve ose ndonje epitet tjeter!!!!!!!

  Reply to this comment
 7. Gjergj Kastriot Zefi December 10, 21:19

  Po ti zoti Piktor shif vemjet, larvat dhe ato bishtpërdredhurat si puna e Etilda Bukuroshe Gjonaj. Kjo në fakt nuk e do burrin, po kur vjen puna për sekserlliqe e mban burrë, këmbët pastaj natën i ngroh me burra të tjerë.

  Zyrtarisht, kjo grua histerike eshte Ministre e Drejtësise por në fakt, këtë ministri e drejton bashkëshorti i saj, Irvelin Gjonaj, biznesmen e auditues, ish-Drejtor i Regjistrimit të Bizneseve në Tatime, gjatë përiudhës qershor 2007-janar 2016, emëruar me urdhër të ish-Kryeministrit Sali Berisha, por kapur me korrupsion e përjashtuar përfundimisht, nga administrata publike.

  Ushtarja” e Fatmir Xhafajt, në komisonet e reformës në drejtësi dhe zyrën e Avokatit të Popullit, Etilda Gjonaj, ka në dorë vulën e madhe si ministre, por kryeministri, në mënryë të kundërligjshme, i ka dhënë edhe 15 “vula” të tjera intitucionesh e shërbimesh publike, të cilat, përdoren si “fabrika me bereqet”.

  Këto 15 institucione e shërbime publike, duhet të pavarur, por me urdhër të kreyministrit Rama, komandohen vetëm nga Etlida Gjonajt, duke vepruar siç urdhëron ajo e jo ligji, apo statusi i tyre administrativ.

  Janë institucione e shërbime publike në kupolën e drejtësisë, ku jepen licenca noterësh e përmbaruesish private, gjoja me provim, por realisht me pagesa e klientelizëm, të cilat deri para disa muajsh i komandonte vëllai i Fatmir Xhafajt, Alban Qazimi, që ishte dhe shef i testimeve..

  Në këto institucione, bëhen mijëra emërime, shpallen amnisti financiare e të burgosurish emërohen e licensohen ekspertë dhe jepen vendime, ekspertizash mjeko-ligjore, pa harruar tenderët, për zyrat avokatore të huaja në gjyqet e arbitrazhit, ku qarkullojnë miliona euro, me letra fiktive.

  Sajohen projekte e konferenca miliona lekë në javë, kontrollohen KLD e gjykatat, vlerësohen, promovohen e ndëshkohen gjyqtarët dhe prokorurë, falsifikohen e grabiten pasuri të palujtshme, në komisionin e pronave dhe hipotekë. Jepen leje legalizimi, zhduken dosje hetimore, shpallen falimente biznesesh, shpërfillen denoncime e bëhen “qoka” në “Veting”.

  Pasi merrte “plan biznesin” nga Fatmir Xhafaj, ministrja Gjonaj, ia jep për “menaxhim” bashkëshortit të saj, “mjeshtrit” për sekserizma e pazare të pista, njohur jo vetëm gjatë 9 viteve si drejtor në tatime, por edhe si auditues privat e “usta” lojërash me faturat e TVSH, nëpërmjet biznesit të tij privat “23 Option Sh.p.k”, me NIPT L62025015J, të cilin, ka ditur ta përdor si burim fitimesh me letra fiktive, sidomos tani që ka gruan ministre, me kompetencë 15 “fabrika” milionash.

  Sa për kujtesë, ministrja Gjonaj e veshur me pushtet nga kryeministri Rama, bën emërimet dhe jep gjithë udhërat e vendimet, për veprimtarinë në këto 15 institucione e shërbime, që janë brenda “tepsisë” së Ministrisë Drejtësisë, ndërsa drejtorët e tyre, qëndrojnë si “mumje” e nuk nuk guxojnë, të kërkojnë zbatimin e kompetencave që u jep ligji, mbasi marrin urimin: “Suksese në jetë”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim