Rama i përgjigjet Islamit: Vajmedet PD, në dorë të kujt ka mbetur nderi yt politik

August 7, 2014 13:28

Rama i përgjigjet Islamit: Vajmedet PD, në dorë të kujt ka mbetur nderi yt politik

Kreyministri Edi Rama reagon në rrjetet sociale pas konferencës për shtyp nga selia blu e deputetit Islami, i cili akuzoi Ramën se e ka spastruar partinë nga intelektualët dhe i ka forcuar lidhjet me krimin.

Nderi politik, virgjëria demokratike, ndershmëria intelektuale e opozitës mbetur në dore të Kaç Islamit! Hajde e djathtë hajde:-)#VajmedetPD,ironizon Rama në profilin e tij.

August 7, 2014 13:28
Komento

20 Komente

 1. Kris August 7, 13:59

  lum ti moj PS se tu be dhe krye ari si Bracia

  Reply to this comment
  • Raimond Vlonjati August 7, 20:17

   Rama nuk diskutohet qe eshte patriot dhe i afte, por nga ana tjeter ai e drejton PS-ne dhe Qeverine
   si nje organizate mafioze …..duke vendos rugece ne Parlament dhe ne pikat strategjike te pushtetit lokal
   Por ama eshte cudi se ai kete drejtim mafioz qe i ben Partise e quan normal , dhe nuk e kupton se nqs emeron ne krye nepuens dhe politkane jo mbi bazen e Meritokracise
   atehere futesh direkt ne organizmim tipik mafioz —

   Se Mafia nuk zgjedh ne krye mbi bazne e Merites, por mbi bazne e …Besnikerise ndaj njeshit

   Me nje fjale EDI mbi bazne e menyres se si i zgjedh nejrezit reth vetes eshte nje…..Padrino , oa asnje dyshim

   Reply to this comment
 2. Lleshi August 7, 14:18

  Shiko , shiko Rama ….!?!!!! Jo mo po ky s’te fal ! Ky eshte burre shkrep me zjarr porsi rrufeja ! E godet korrupsionin e s’i le kusur ! A e pate cfare i punoi Fullhani ? Po Kaçit cfare i punoi ? Asht i madh fare !

  Lum “ata” qe e kane , megjithese lum thone dhe vet !

  Ram o Ram o ram indije !

  Reply to this comment
 3. Raimond Vlonjati August 7, 14:18

  Po te pakten Kaci nuk eshte si lukunia e biznesmeneve rugece qe jane totalisht deficente dhe gelojne tek PS-ja …..

  Reply to this comment
  • Lleshi August 7, 19:02

   Rajmond mos e qelb muhabetin ! Ti thuash Kaçit rrugaç i ben nder , sepse Kaçi eshte gangster ! Bythepambuk , por gangster ! Ben pjese ne grupin e amaneteve te Ramiz Ali UDB-ashistit bashke me grupin “na bashkoi gjaku i shqiptareve” !

   Reply to this comment
   • Raimond Vlonjati August 7, 20:11

    Sidoqofte rugac nuk eshte , qe te njerri ripin ne banjo te parlamentit per te goditur koleget
    Kjo eshte e pa -imagjinueshme sot ne bote te quash keta njerez kaq te ulet me emrin e larte depudet

    Ata ripaxhinjte e PS-se jane skandal fare more –Jan turp dhe faqja e zeze e Shqiperise

    Si mund t e kete depudete me nivel aq halabak sa ata rugecet q e ka PS-ja ..?
    Eshte fyerje per emrin PARLAMENTARIZEM te kesh depudete te atille
    Na diskretituat Shqiperine si nje vend mesjetar me ata depudete,

    Reply to this comment
    • Lleshi August 8, 08:06

     Ne moshen 12 vjecare , Rajmond, u futa ne biblioteken e familjes dhe kapa te lexoja nje roman “Pirati behet Papë”. Atehere ishte liber i ndaluar . Sot duhet ta gjesh me kollaj , mendoj une , megjithese nuk jam i sigurte ! Eshte mire te njihesh me Baltazar Kosën ……

     Reply to this comment
     • Raimond Vlonjati August 8, 20:14

      E kam lexuar Baltazaro Kosen shume vite me pare ,
      por jemi ne demokraci sot, jo ne mesjete , ndaj nuk behen ato krahasime …

      Ato qytete nga ku jane zgjedh ata depudete rugece , kane plot njerez te shkolluar socialiste dhe pikerisht ata duheshin zgjedhur per depudete jo njerez te hurit e te litarit , sic i zgjodhi EDI

 4. pro dhe kunder August 7, 14:23

  -..profesoret e tipit te tij kane mbi 20-vjet,qe i kane vene pishen ketij vendi.,jo se hedh poshte vlerat e tij profesionale..,por ato te amoralitetit politik..e kane fundosur,tufen dhe titujt qe mban kjo tufe profesoresh ,qe ..nuk e di se ç’hop cilesor,i kane dhene zhvillimit te vendit..

  Reply to this comment
 5. Meteh August 7, 14:24

  Z.RAMA:Faleni Kaçin e “ZI” se nuk e ka nga mendja e tij.NQS ai nuk flet,athere duhet te IK nga PD.Athere ku do shkoi?PD eshte ne pike te hallit,pasi çdo dite duhet te dale ne foltore 1,2,3 deputet,zedhenese per te luftuar qeverisjen,ndryshe PD-shkrihet.Por Kaç eshte aty si puna e dhise se zgjebosur dhe,sa me shume te dale aty,aq me shume diskrediton veten dhe bene me te ZIIIIIII????

  Reply to this comment
  • kafkethyeresi August 7, 15:22

   kaci eshte professor I maadh.ai te vetmin nam ka si kafkethyeres.por edhe aty nuk ka dhene asnje prove,vecse kane qene duke ia thyer atij kafken nja dy here,n.q.se ju kujtohet.kaci vogel,shshshsht,se te vjen era keqe.

   Reply to this comment
  • kafkethyeresi August 7, 15:23

   kaci eshte professor I madh.ai te vetmin nam ka si kafkethyeres.por edhe aty nuk ka dhene asnje prove,vecse kane qene duke ia thyer atij kafken nja dy here,n.q.se ju kujtohet.kaci vogel,shshshsht,se te vjen era keqe.

   Reply to this comment
 6. Niku August 7, 14:52

  Këta njerëz që as kanë karakterin më 6 keq kanë guxim dhe dalin para mediave

  Reply to this comment
 7. kafkethyeresi August 7, 15:19

  kaci eshte professor I maadh.ai te vetmin nam ka si kafkethyeres.por edhe aty nuk ka dhene asnje prove,vecse kane qene duke ia thyer atij kafken nja dy here,n.q.se ju kujtohet.kaci vogel,shshshsht,se te vjen era keqe.

  Reply to this comment
 8. labi August 7, 16:08

  Ore po shiko dhe pergjigju popullit per BSH dhe lere Kaçin se per te mendojne ata te PD. Boll me llafe ,ka ardhur koha e veperave.

  Reply to this comment
 9. pelivan August 7, 16:46

  Elektorati i PD.se. U largua nga saliu, qe kur ky, te qasi ty, o Kaco! Ky elektorat,s’ta harron,(Me perjashtim te dy komentusve ketu),Fjalimin tend te famshem ne Vlore: “… Pd.isteve, te saliut, do u thyejme kafkat!…” I mban mend, o kaco keto fjale?! Njesoj,si fjalet e komandove greke sot, neper rruget e greqis… Si keta je dhe ti more m…ster m…

  Reply to this comment
 10. daniel August 7, 16:54

  Kur s`ke pune te besh,padyshim do merresh me shkrimet online.
  Por kot kemi besuar se coc ishe.
  Ti vazhdon te terheqesh litaren e atyre te pareve dhe ne vazhdojme te teheqim litarin e varferise.
  Asnje investim deri tani,asnje kompani nuk ka hedhur nje leke per te punesuar njerez.
  Keq e me keq.

  Reply to this comment
 11. Fjale imzot, fjale. August 7, 17:42

  O kryeminister.!!! Vazhdo merru me Kacin dhe me ata qe zotrote shpesh i titullon apo “ngaterron” me organet gjenitale.
  Shqiptaret te dhane nje mandat qeverises si askujt me pare ne keto 100 vite Shqiperi, mirepo Zotrote nuk i paske kellqet per nje mision te tille.

  Vazhdo me Kacin,,,,sepse njerezit po te shohin dhe po te degjojne. Mbase do shkosh bashke me te ne pension, ne zgjedhjet e ardhshme. Atehere, do keni kohe te dy, te bisedoni per nje kohe te “arte”,,,,ate kohen kur PS drejtohej nga nje hajdut tjeter,,,ai arrixhiu i burgut qe sot na jeton me Xhoanen ne Austri.

  Shqiperia nuk ka halle te tjera. Ka vetem problemin e Kacit. Per nje karagjoz te tille,,,,kryeministri yne i nderuar gjen kohe. Per milionat e vjedhura ne BSH dhe per kryehajdutin Fullani,,,,,nuk ka kohe. Nuk mund te perzihet ne punet e brendshme te institucioneve “te pavarura”.

  Na rrufsh o kryeminister.!!

  Reply to this comment
 12. fatmiri August 7, 20:08

  labi nga Tropoja flet e shkruan me bukur!

  Reply to this comment
 13. shqip August 7, 21:04

  Kemi problemet tona Z.Kryeminister e jo te PD-se.Eshte me e ashper lufta brenda llojit.Ne PS nuk behen zgjedhje as nje here ne shtate vjet?????Po kush i zgjedh Keta Ktyetare organizatatash Saimir tahiri!!!!???? Jo kush kritikon perjashtohet por diskutohet .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim