Rama ironizon Kryemadhin: Më kujton Eleonorën e Selitës

December 29, 2017 12:16

Rama ironizon Kryemadhin: Më kujton Eleonorën e Selitës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar edhe sot për sulmin me çizme që i bëri kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila madje, përsëriti disa herë se ajo çizme ishte vetëm fillimi.

Pyetjes për kërcënimet e bëra nga LSI-ja, nga Kryemadhi dhe Vasili, që kanë përmendur një fund si Esat Pasha, Rama u përgjigj, jo pa ironi:

“Monika më kujton më shumë Eleonorën e Selitës se Avni Rustemin me thënë të drejtën”- tha ai.

December 29, 2017 12:16
Komento

10 Komente

 1. A December 29, 13:34

  O EDO, te kejsh kujdes se heren e pare te kerciti dajaku ne koke dhe ne shpine nga grupi i gatshem i Sali Berishes dhe perçudnove dhe u pergjake pesrmbari. Nuk asnje shamata, bile ndejte urte pa u ndjere. Ke dy mandate ne pushtet, ne pozite, perpara Saliut rri urte megjithe dajakun qe ke ngrene.
  Tani, te gjuajten ne mes te Kuvendit me kepuce, po nuk te zuri.
  Kujdes dhe vetem kujdes se treta e verteta ore debil dhe mos bej si garip se nje palaço je.

  Reply to this comment
  • Granit Boni December 29, 14:48

   @A,
   Ti A duhet te jesh Alabaku i cetes kriminale PeDe. Mbase Ed Paloqja vete ose Strazo kokerrjepuri si dy “trimoshat me te cartun” te PeDes pas Nul Mokes kuptohet “Kryetrimit” vicidolist te zbrritur nga bokerrimat e qoftelargut. Behu burre dhe ver emrin ne blog qe ta marrin vesh se cfare skuthi je

   Reply to this comment
  • Besniku December 29, 15:05

   Debil e maskara je ti A.
   Je maskara se permend dhunen dhe presionin fizik, deri ne kercenim me jete, qe i eshte bere dhe vazhdon t’i behet Edi Rames.
   Edi Rama, me punen e tij, edhe te kritikuar nga ata qe e votuan, siç duket ju ka shkelur rende ne kallo, ju minjve te gjirizeve, prandaj jeni bere si bisha.
   Por sa do te meta te kete Rama, se njeri eshte, ai po ecen ne drejtimin qe kerkon shumica, e cila sa vjen e shtohet.
   Ja hengret shpirtin ketij populli, dhe nuk do shpetoni dot,
   te gjithe ju, raca e Monikes me kllounet si vasili e luanka.
   Juve do ju vije fundi, klase gjakpirese politike.
   Dhe zini ne goje trimin e madh Avni Rustemi, pika qe s’ju bie, ke doni te ndyni me fjalet tuaja.
   Ju e ngaterroni me ate qe pagoi zogu per ta vrare,ai po qe eshte sera juaj.
   Kurse Avniun mesiguri e zini nga frika se mos ngjallet vertet.

   Reply to this comment
 2. intelektuali December 29, 14:34

  Edi Rama gabon ne vleresimin e tij per Moniken e Likes:

  PSIKOPATI AVNI RUSTEMI ME TE VERTETE VRAU KRYEMINISTRIN SHQYPTAR QE KISHTE SHKUAR NE PARIS PER TE MOS LEJUAR COPETIMIN E SHQYPNISE NGA FUQITE E MEDHA I PAGUAR NGA MOSKA BOLSHEVIKE

  Qe LSI-ja enveriste e Kryemadhit e mban si HERO kombetar, nje killer dhe vrastar psikopat dhe budalla dru me pre pa breke ne bythe dhe kjo nuk cudit askend ne Bote,

  por:

  Monika e Likes me shume te kujton Nexhmijen e Enverit ambicioze dhe lakmitare qe nga paniku i humbjes se pushtetit urdheroi vrasjen e Kryeministrit shqyptar, Mehmet Shehu dhe i masakroi familjen si nje bishe e vertete gjakatare.

  Reply to this comment
 3. Fat man December 29, 16:48

  Z. Rama pse i jepni rendesi nje baxhelle si Monika, te gjithe e mbajne mend mire ish mesimoren e PS, zanati i saj eshte kurveria, per kete eshte licensuar…. profesioniste.

  Reply to this comment
 4. A December 29, 18:22

  Qenkat mbeshtjelle MILITANTET e RILINDJES dhe po japin mendime dhe bejne komente. I dhimbset krietari,
  Krietari me shoke si ju ti japi pergjigje MINATOREVE dhe NAFTETAREVE qe prej muaj nuk marrin pagat, nuk i jane paguar sigurimet shoqerore. Eshte viti i 5-te ne pushtet, ne pozite, ku jane 300000 vendet e punes qe do te hapte, ku jane premtimet e pambajtura??!! A po, harrova, e ka fajin perseri SALI BERISHA. Ju me qendruar edhe tre mandate radhezi nuk dini me bere asgje, por vetem me mbushe vendin me kanabis.
  Kane bere Llotarine Amerikane mbi 300000 vete, aq sa do te hapni vende pune. Prandaj mbyllni gojen, sepse nuk ju merr kush per baze fjalet sepse e keni trurin te lare dhe te shplare. Kushdo krietar partie qe t’ju vije ja jepnin trurin ne tepsi qe tja laje e tja shplaje. Jeni rrace e peshtire.
  E mbani mend MILITANTEN e juaj te Beratit qe tha: “Ju te dy, ti FATOS NANO dhe ti ILIR META te shkoni mire dhe mos u perçani, sepse ne do te bejme si do te bejme. Vetem Partine Socialiste ta kemi te forte”. Keto jeni ju qe qani, e qyrravitni per krietaret.
  Kjo MILITANTE aktualisht jeton, banon dhe punon ne SHBA.
  Akoma se kuptoni qe vendin e shkaterruan DY PARTI qe kane patur pushtetin PS + PD me SALI BERISHEN, FATOS NANON dhe EDI RAMEN.
  E kuptoni se ka 27 vjet qe nxjerrja naftes del me humbje dhe kompanite nuk falimentojne. Por tallin bithen me ju militantet, sepse kryetareve te juaj i japin rracionin. Tung.

  Reply to this comment
 5. LEONIDA LOYI 693036754 KALITHEA GRECE December 29, 21:06

  Kush eshte ajo moj Putanica mor ne skemi patur frike nga dulla e jo nga kurva e tosit ..dashit,, Ku keni pare ju mor legena qe te monopolizoj si familje presidenc e partine ptu…fare keqe. Tre here ne dite e rrifte Beni i biri te shoqates te persekutuar ne polican met floririn.SHarlatan politikan popull evgjit qe u vini nga pas putanave. Nuk kini faj ju..te tjre luftuan e ju povidhi ate vend Ptuuuu.rob me soj e sorollop..

  Reply to this comment
 6. Shqiptaret e Tradhetuar nga putana Politike December 29, 22:03

  Ah mor z.Kryeminister .
  Erdhe ne pushtet e bere nji verre ne uje . Ndryshove vetem pamjen Shqiperise ,por Tumorin ja le brenda , s’ndermore kurr ,asgje kunder bandave kriminale , pd-lsi , dhe jo vetem kaq, por ne vend qe te ndryshoje menyren alabake e sjelljes ne parlament ,dhe mos ushqeje veset e tyre joqytetare ,re ne lojen e tyre si me qen nji alabake i ardhur dje ne Tirane ,ne vend qe ti imponoje nji tjeter Art Komunikimi ,si i ka hije qytetarit .Por jo vetem kaq ,ti shkove me tej e denove vehten tende ,me gabimet e nji pas njishme ,qysh me emrimet e ministrave te tu qurrashe ,qe te duan vetem per postin qe ti u jep ,ti mbylle syt e i le te lire ishMinistrat e bandas se Ali Babes lsi-se , duke i bere ata te kuptojn friken dhe qent kafshuan me tej deri sot edhe mbasi ti po nen ate ndjenj absurde te frikes ,hipe Ali Baben ne Presidenc . Ne fushate Ali Baba shkoj ne Greqi dhe atje beri planet me Greket dhe mori udhezimet e radhes .Greqia po avnconte ne cdo plan kunder teje/Shqiperise . Pordhet e Lu-se mbi Vetting-un vetem sa gudulisin hundet e bakgaxhinjve pd-lsi dhe ata ,te paimpresionuar vazhdojne sulmet ,madje sa vijn e behen me ordiner .Qytetaret ,mendojne se i tremben Vetting-ut ,ndersa ti e di qe jo, ata s’i prek dot asnji Vetting ne kte shtet fantome ,pa shpirt ,pa gjak. Mos te kujtoj pastaj se cilet ke per keshilltare ,e kam fjalen per ata politike thjeshte , qe i kushtojne thjeshte buxhetit te shtetit ,e vlejne per asgje . Kuptohet qarte nga te gjitha kto gabime ,reagime te tuat qe s’ke konsulencen e duhur . Jam nji nga ata ,qe jam futur ne gjake me bandat antishqiptare ,duke te mbeshtetur e mbrojtur ty per me shume se 10-vjete edhe pse kte e beja me bindje si shqiptare se besoja ke ty si qytetare e aspak se mendoja qe mundet te kerkoja ndonji favore ty ,sepse s’kam pasur kurr nevoje ne jete per asnji ndihme te asaj natyre . Sot mbas gjithe ketyre skandaleve qe ti i ke lejuar vete ,dhe me uljen e Dinjitetit Shqiptare para Tradhetise Kombit ,perball nji Greku antishqiptari me te terbuar , Un te premtoj se do bej gjithcka qe ju te gjithe tradhetaret e kombit Shqipetare te largoheni nga ajo poltike edhe pse nuk e dij sa do ja arrij asaj . Si Shqiptare qe nuk e hedh kurr poshte as shqiptarin qe dorezohet per X -arsye do te thoshja per her te fundit dicka qe te hapesh pak nji dritare e shofesh nga nji tjeter kendveshtrim kte Bote ;

  1) Sulmet qe te adresohen personalishte Ty ,nga bandat e lehesve te antishqiptareve ,kane nji qellim . Mos te len ty rehat ,te mendosh i qet dhe avancosh perpara e shofesh ne problemet e vendit ,te mbajne gjithe kohen ne Shah-Mat ,nen presion e permanent ne tensione artificiale , q eTi te mendosh trubull e para e e dyta e me Kryesorja e sulmeve qe sa vijn e behen me histerike e brutale ndaj teje , qe ti te demoralizohesh e mendoshe i lodhur nga gjithe kjo Last , “c’mu desh mua kjo pune” -ktu konsiston loja e sulmeve te qenve te bandes ,por edhe tjetra qe ti sduhet ta harroshe (nqs lexon kte koment) sulmet kane per qellim kryesore te Marrin Ty Gjithe Energjine e lene si nji skelet ,madje edhe pa fryme dhe ti ,ti dorezohesh gjithkujt e gaboshe kudo ,siedhe ke bere kto kohet e fundit . Ata ja kane arritur asaj qe i rekomendohet nga Tutoret Grek Psikologet e Huaj ,madje edhe vet Janullatos i cili sa me shume shteti shqiptare ti bej leshime ,aq me shume kerkesa dhe perbuzes do tregohet ai me shtetin shqiptare edhe Ty ,qe turperove Atdheun tend .
  Nji kryeminister mundet te bej shume ,ti bej ata bandite te dridhen vetem kur te degjojne emrin ,por ti nuk deshiroje shtet ,por deshtimin tend .

  Shkofshi ne djalle te gjithe si politike Zoti do ju jape secilit ate qe meritoni

  Reply to this comment
 7. Izeti December 29, 22:26

  Zoti Rama ,kjo baxhella eshte si Liria me dy gishta e Elbasanit ,meqe ka vajt deputete ne Elbasan, po cja varni kesaj haleje Do zoti e ka seriozisht SH.B.A. dhe B.E. me reformen ne drejtesi pa do ja shofim bythen kesaj baxhelles dhe gjithe atyre qe jane zverdhur vetem se iku Tik Dhalla a Gjiza ce kishte ai haleja tjeter,,,,,,,,,

  Reply to this comment
 8. xx December 30, 10:13

  kjo baxhella e beri dhe eleonaren pasi e perdori per rekrutime ne lsi te bente vetvrasje.>>>>????!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*