Rama i përgjigjet kreut të Bashkisë Kukës: Takohemi, por distancohu nga dhuna

March 31, 2018 20:15

Rama i përgjigjet kreut të Bashkisë Kukës: Takohemi, por distancohu nga dhuna

Kreu i Bashkisë së Kukësit, në një letër i kërkonte kryeministrit Edi Rama një takim për të diskutuar në lidhje me tarifën e Rrugës së Kombit.

Rama i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së tij, duke vendosur të hënën si ditë takimi, por ai iu drejtua kreut të bashkisë që më parë i duhet të distancohet nga dhuna dhe kërkesa për të mos paguar.

“Ndërkohë që pasi dje kreu i bashkisë së Kukësit, më ka kërkuar takim me këtë temë , unë do ulem qysh të hënën, por të jetë i distancuar nga dhuna vandale që ndodhi sot dhe nga kërkesa për të mos paguar”, ka deklaruar Rama në konferencën për mediat.

s.a/dita

March 31, 2018 20:15
Komento

5 Komente

 1. Floriri i Krrabes. March 31, 20:24

  Ik o Rame ore bythe-pambuk, apo po e pret te vere zjarrin edhe ne Kryeministri, toc.

  Reply to this comment
 2. Lili March 31, 20:56

  O rama,nga dhuna distancohet,po jo nga pagesa se nuk te kemi asnje borxh rrugen e kemi paguar,e po vazhdojme ta paguajme me taxat tona,.Ose atehere thuaju ologarkeve te marrin persiper edhe ribursimin e borxhit qe jemi to paguar per ate rruge.

  Reply to this comment
 3. Vloraku March 31, 21:45

  Rama ! Pse pret Qershorin ti? Perseri kerkon nga populli ti. Nuk te vjen zor, Populli te ka dhene cdo gje por ti nuk ke bere asgje per popullin, ke shtuar taksat. Populli te ka kerkuar qe ne radhe te pare Kriminelet ,Hajdutet t i nenshtrohen hetimeve. Pse vonohen ato Si lejohet Saliu Basha etj te bejne rremuja. Ti kerkon qe ti besh punet me duart e te tjereve. Ti thua qe ato jane pune te drejtesise. Ashtu eshte por Qeveria duhet qe ta furrnizoje drejtesine me materiale qe ju keni shume Ju duhet te pergatisni dosjet e vjedhjeve, krimeve dhe drejtesia te beje hetimet dhe gjykimet.

  Reply to this comment
 4. alphade April 1, 00:15

  More zoterinj ! Jam kurioz te dije: po ky ambasadori Lu
  ku ndodhet ? Valle mos ka ikur me pushime pasi beri ta-
  kimin e fundit me kryekriminelin e kryemafiozin e Shqipe-
  rise,me Monsteen e Vicidolit. Mbase s’mund te ikte pa i bere nje “vizite kortezie” “godfather-it” shqiptar. Sot zoti
  Lu nuk u ndie fare gje qe tregon se eshte larguar me pu-
  shime !
  Nuk,e di por zyrtaret amerikane e kane tradite te ruhen
  persa i perket takimeve me njerezit perfaqesues te dro-
  ges,krimit,mafias,etj. Por me sa duket ne Shqiperine to-
  ne ndodh krejt e kunderta. Por ne Shqiperi ka nje realitet
  tjeter pushtetin e kane ata qe nuk jane ne pushtet. Jane
  perralla ato qe thuhen per opoziten. Praktikisht ne Shqi-
  peri opozita eshte ne pushtet qe po i ben gjemen ketij vendi dhe te gjithe,te huaj e vendas vetem bejne sehir.
  “Edhe yjet rrine e veshtrojne” Teodor Drajzer ……Pika qe
  s’u bie qveritareve tane. S’ka faj edhe Zoti Lu ,plasi duke
  i thene qeveritareve shqiptare” Peshqit e Medhenj” ,
  “Peshqit e Medhenj” ,po a tundet Edi Rama ?! Ai tere di-
  ten ja merr kenges : dale me ngadale …….” S’keni pare gje akoma” ! Burrat nen hije rrine e kuvendojne,pika qe
  s’u bie se nga grate rrojne……..Vaj medet …….!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*