Rama u përgjigjet studentëve: Ja prova që kemi investuar në arsim

December 6, 2018 17:48

Rama u përgjigjet studentëve: Ja prova që kemi investuar në arsim

Në një kohë kur vendi është pushtuar nga një “valë” protestash të studentëve të universiteteve publike në vend, kryeministri Edi Rama ka reaguar duke dhënë një provë sipas tij, se si po punon qeveria e tij për arsimin.

Përmes një postimi në Facebook, Rama ka publikuar një video ku shihet një projekt mbi konstruktimin e godinave të studentëve.

Sipas Ramës, investimi në fjalë në bashkëpunim me qeverinë gjermane, kap vlerën e 18.8 milionë euro vetëm faza e parë.

“Meqë po diskutohen këto ditë edhe kushtet e godinave për studentët, ja prova që kjo qeveri, si asnjë tjetër më parë, ka nisur një investim masiv (18.8mln€ Faza 1) në bashkëpunim me qeverinë gjermane, për të ndryshuar rrënjësisht situatën e trashëguar të konvikteve. Ndiqeni deri në fund sepse nis si 3D po vazhdon si realitet i prekshëm i kantierit të parë të këtij projekti”, shkruan Rama.

l.h/ dita

December 6, 2018 17:48
Komento

18 Komente

 1. Amerikani December 6, 18:05

  Kush thote qe shqiptaret jane popull qe nuk di te protestoje, gabon.

  Protestat duan kauza te drejta.

  Dhe keto kauza nuk i krijon dot kjo klase politike pa moral.

  Ne dy raste kur protestuesit i kane perzene politikanet nga protestat e tyre, kane dale te fituara. Kam parasysh ketu edhe protesten kunder demontimit te armeve kimike.

  Shpresoj qe nga protesta te ketij lloji te linde nje klase e re politike e paangazhiar deri me sot e cila do e shembte perfundimosht pafytyresine e PS, reliket e ndryshkura te PD dhe hajdutet e pacipe te LSI.

  Reply to this comment
 2. Saimir December 6, 18:32

  Investimi baze eshte Rudina, Ndreca e boj boj fasadash si bordello

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic December 6, 18:35

  I provokuat Studente. Ata gjeten sebepin dhe po pompohen nga kudershtaret politik.
  Sa i perket klases se re politik harroje.!
  Kjo qeveri ka mbeshtetjen e partnerve tane stategjik. dhe deri me sote me mire nga te gjith qeverit ka punuar.!

  Reply to this comment
  • Lili December 7, 01:04

   Tash nuk po dime kush po investon germania apo qeveria ne ketéprojekt’
   Investime ne projekte 3D o Mjeshtri i teknologjise i keni te bukurrealitetin shume ma jo te bukur
   Po ju duhet te dillni nga bunkeri i juaj per te pare realitetin e shqiptareve…

   Reply to this comment
  • Lili December 7, 01:07

   Ti kujton se vertete njeri qe tha se trumpi eshte idiot ka perkrahen e Trumpit,i cili kur nuk harron e hakmerretcdo here per nje fyerje,shiko Macronit si ia beri Trumpi,e kush eshte Macroni karshi edi Rames!

   Reply to this comment
  • as December 7, 13:22

   Ke te drejte. KLSH ka nxjerre ne pah 1 miliard euro shperdorime ne administrate. Per kete e ke fjalen kur pohon se qeveriq kq “punuar”?

   Reply to this comment
 4. Patrioti December 6, 18:42

  Prove e investimit ne arsim nuk eshte investimi ne gure e tulla por investimi ne mendje dhe dije.

  Reply to this comment
 5. Laura December 6, 19:20

  Bravo e madhe kesaj Qeverie qe po i ndryshon imazhin Shqiperise

  Reply to this comment
 6. Arbeni December 6, 20:03

  Studentet mbushen sheshet e disa qyteteve, ky Ram petlla i tregon projektet. Por mos kete merak se “nuk ka pare gje akoma”, eshte mbushur kupa e zemerimit kudo. Kete kryeminister idiot do ta marrin zvarre e do ti shurrojne te koka si ate shtatoren e atit te tij shpirteror ne 1991

  Reply to this comment
 7. studentat e politikes qorri December 6, 20:25

  “protestat” jane demostrim force prej arlind qorrit n mejdanin politik
  s’mbet mut shqiptari pa dash me u ba i madh nket 2 gisht vend

  Reply to this comment
 8. Kris 1 December 6, 20:29

  Muzika e vidios Erbth Tv me pelqeu dhe ngjyrat.Por studentet nuk kerkojne bojra e muzik si artisti yne i madh.
  Jazek u qofte

  Reply to this comment
 9. Dodona mbi Tomorr December 6, 20:32

  Te vendoset me ligj ; qevria te pergjigjet per krijimin e kushteve per studim :Universitete ,laboratore , biblioteka dhe personel te kualifikuar per mesim dhenie!Fjetja dhe ushqimi te mos jen detyrim i qeverise!Eshte barre e rende per mua si pensionist qe te mbaj edhe me fjetje dhe ushqim ,ata qe per vit shkaterrojne shtreter dhe ngrohesa neper fjetore . deri edhe paisjet elektrike dhe hidroteknike!Jo vetem kaq por, tere diten “bredhin”neper rruget e qytetit duke mos shkuar ne leksione dhe laboratore dhe pasi nuk jane te pregatitur per provime ,perdorin ,ose shtyrjen ose blerjen e provimeve deri edhe te dipllomave!

  Reply to this comment
 10. Dodona mbi Tomorr December 6, 20:45

  Te vendoset me ligj ; qevria te pergjigjet per krijimin e kushteve per studim :Universitete ,laboratore , biblioteka dhe personel te kualifikuar per mesim dhenie!Fjetja dhe ushqimi te mos jen detyrim i qeverise!Eshte barre e rende per mua si pensionist qe te mbaj edhe me fjetje dhe ushqim ,ata qe per vit shkaterrojne shtreter dhe ngrohesa neper fjetore . deri edhe paisjet elektrike dhe hidroteknike!Jo vetem kaq por, tere diten “bredhin”neper rruget e qytetit duke mos shkuar ne leksione dhe laboratore dhe pasi nuk jane te pregatitur per provime ,perdorln mashtrime ,ose shtyrjen ose blerjen e provimeve deri edhe te dipllomave! Qevria nuk duhej te vendoste te ndermerte nji mase shume te drejte ne nji gjendje t e acaruar qe u shfrytezua !nga opozita per “te gjunje zuar qeverine!

  Reply to this comment
 11. info analitike December 6, 21:37

  O shoke e pate si po i hapen petet lakrorit me falsifikimet e shoqerise offshore qe do te ndertoje tek Unaza. Se si po investohet e ku po shkojne parate tashme nuk ka me pike dyshimi qe po vidhet shteti dita dites. Ka akoma militante trushkulur qe rraskapiten per te terhequr karvanin e hajduteve rilindjote me ne krie kriepsikon. Pritni shoke se nuk keni pare gje akoma.

  Reply to this comment
 12. Lili December 7, 01:04

  Tash nuk po dime kush po investon germania apo qeveria ne ketéprojekt’
  Investime ne projekte 3D o Mjeshtri i teknologjise i keni te bukurrealitetin shume ma jo te bukur
  Po ju duhet te dillni nga bunkeri i juaj per te pare realitetin e shqiptareve…

  Reply to this comment
 13. servet December 7, 08:46

  Dodona mbi tomorr nga nje ane ka te drejte por jo plotesisht.Ka megjithmend studente qe shkojne ne shkolle per qejf por ka shume me teper qe shkojne per tu arsimuar prandaj ekzistojne mundesite qe te gjobiten ata qe nuk mesojne dhe jo te denohen te gjithe studentet. Kesaj i thone qe prej barit te thate digjet dhe i njomi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*