Rama i përgjigjet Metës: Shqipëria s’ka nevojë për britma e kërcënime

June 14, 2017 21:50

Rama i përgjigjet Metës: Shqipëria s’ka nevojë për britma e kërcënime

Rama ka reaguar për akuzat gjatë ditës së sotme nga Meta, i cili tha se përgjegjës për dhunën e ushtruar ndaj 18-vjeçarit, mbështetës të LSI-së në Zharrëz të Fierit është Edi Rama.

Në ‘Twitter’ Rama shkruan se Shqipëria s’ka nevojë për britma e kërcënime.

Statusi i Edi Ramës:

Shqipëria s’ka nevojë për britma e kërcënime po për shtet,punë,mirëqenie. Ndaj mos flasim me vete e për vete po me njerëzit e për njerëzit.

 

June 14, 2017 21:50
Komento

12 Komente

 1. lejlek June 14, 22:40

  Po flet si kryetari i LSI APO SI PRESIDENT I POPULLIT kete nuk po e merr vesh askush me tani.
  Nje,dy e hop politikanet tane nxjerrin dhembet

  Reply to this comment
  • N.VJOSA June 15, 11:12

   Ky Don Meta,
   Ka nje mentalitet p u r o
   Fshatari…!
   Shqiperia
   eshte Ara ime,
   mendon ky Lamash primitiv!…
   Se Lesheline e ka qe e ka Arën e vet!
   Pa mëshirë duhet demaskuar ky Palaço i politikes klienteliste me mentalitet fshatari…
   Por nga ata fshataret e liq, se atyre te mireve, u merr te keqen, se ata e kuptojne demokracine me mire se ky Lamashi Çepanit….!

   Reply to this comment
 2. Gregor Lato June 14, 22:53

  Po e ke bere te flase me vehte, c’i ke bere ti, s’ia ka bere as perendia, po vete haku tek i zoti.
  Forca Edi

  Reply to this comment
  • Kumbulla te tharta June 15, 10:18

   Grego
   likja e ke te pjekur byrekun o byrazer ,
   edhe edvini bashke me Lulzimen ,
   Por
   ate qe na kane bere popullit keto 27 vite ,s’ia ks bere as perendia .
   Ti Gregor nuk ndjen dhimbje ?
   apo nuk e kupton se kush ta fut ?
   ndoshta ti e di po partia jote ta fut ,
   nejse pune qejfi o Grigor .

   Reply to this comment
 3. sopiqoti June 15, 08:27

  Per te kuptuar se kush eshte Ilir Meta.beni krahasimin e pergjigjes te Edi Rames me ” kercenimet dhe mendesin e Ilir Metes per ngjarjen ne Zhares,

  Reply to this comment
  • Tregu i politikes June 15, 10:07

   ME kujtohet edi rama ne Lalz ne 2013.
   bera krahasimin kur hengri Ngjalen e Likes ,
   dhe po shoh se si hengri ne 2017 ngjalen e Saliut ?

   Kush e kishte ngjalen me te Madhe ?
   Saliu ? spo Iliri ?

   Edvini ha ngjala , popullit i dhemb Bytha .

   Reply to this comment
 4. vrisni prisni e masakroni sa te jete xhin xhoni June 15, 08:52

  Meta eshte nje rrace ndyre hajdutesh qe politika berishiane e rrumpalles e perkedheli,e beri hajdut ose e shpetoi nga denimi kur numronte eurot edhe ai eshte bashkuar me piken e tij te dobet kryekriminelin e Shqipris salikomunisti.
  Dhe bashkimi i kryekriminelit me kryehajdutin eshte nje conglomerat i rrezikshem ,por nuk do te arrij gje pervec fjalorit rrugaceror te ketyre monstrave qe po edukojne nje brez te ri qe vetem te shaje dhe te kercenoj dhe te vrasin njeri tjetrin per te mbrojtur keta kriminel dhe pasurit e paligjeshme te familjeve te ketyre.

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic June 15, 08:53

  C`FARE E KA GJETUR LIKEN E FLORIRIT. TE MOS HARROJME.
  KUSH MBJELL EREN DO TE KORRE FURTUNEN.!

  C`fare e ka gjetur liken e Froririt. qe kaqe shume i eshte vene e kunderven kokepalarve.
  Deri dje i beri moral Berishes i cili donte te hidhte Ramen ne Lane, tani don vete likja te “hjedhe” Ramen ne lane .
  Ky fare presidenti qe ka marre rolin e faktorit unitetit kombetar, sote arrine te kaloje te gjith caqete e normave te Presidentit, madje edhe te nje njeriut te thjeshte duke u kthyer ne nje rrugaq oridinere ne vende te Presitetin si faktori i unitetit te Kombit.!
  C`fare e gjeti kete njeri qe deri dje ishte moderatori ne mes forcave politike, madje nivelin e moderatorite e qoje deri edhe ne Kosove.
  Po sote ku eshte ky njeri.Ku kullote ky fare presidenti dhe c`fare hengri qe po e humbet turon cdo dite.!
  Ahhhh me falni. 700 000 evrote dhe Floriri i Krrabes qe u vodh nga gomari me sa duket ka filluar te levize nen dhe e mbi dhe, e ky siklat kaqe i madhe e ben Liken te humbase durimin.
  E c`fare ti besh Likes.
  KUSH E MBJELL EREN DO TE KORRE FURTUNEN.!Remes nuk ke c`fare ti besh fare.! Po ke do te vijne ca vota nga ty tek Rame se ti nuk je i djenje per kete popull kokepalare.!
  Mose kujto Lija e Froririt se Kokepalarte do ti harrojen gjeme qe ti u shkaktove atyre.!

  Reply to this comment
 6. astrit June 15, 09:46

  me mire te votojme ilir meten
  ,ne kete menyre largojm nga skena teatrale e politikes
  se dy Gishtave edi ramen dhe lulzime bashen .

  edi rama ka filluar te gjuaje me llastiqe
  rojet e surrelit , per te pare se flene apo jane zgjuar .
  Ne surrel ka ndaluar te kendejno gjelat se i prishin gjumin zahos .

  Reply to this comment
 7. demo June 15, 12:19

  Po i vjen mortja rriqnes se Skraparet,qe u fry ne kurriz te qenit Berisha+Rama.

  Reply to this comment
 8. Aliu nga Selenic June 15, 18:13

  Me mire falja te mallkuarit voten se sa Ilirit.
  Mos u trembni nga dy gishtat e R$ames .Ato kan nja domethenje qe e kemi analizuar disa here. Prandaj Votoni Edi Ramen se ky ashtu sice eshte pune per shqiperin ben.
  Shqiperise i duhet Edi9 Rama.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim