“Kemi hapur kantieret e reformave në çdo sektor, po punojmë për gjeneratën tjetër”

December 13, 2015 11:51

“Kemi hapur kantieret e reformave në çdo sektor, po punojmë për gjeneratën tjetër”

Rama iu përgjigj sot nga Saranda shpalljes së protestave nga PD.

“Sot kemi arritur në pikën që thonë na e kopjuat programin dhe ne s’kemi çfarë të bëjmë dhe po bëjmë revolucion. Po marrim shishet e benzinës, gurët dhe po turremi. Kjo është një përpjekje për të kthyer të shkuarën. Një përpjekje e nxitur nga tmerri i humbjes së privilegjeve. Por nuk është PD problemi ynë, problemi ynë janë reformat”, – thotë kreu i qeverisë.

Sipas tij reformat sapo kanë nisur.

“Kemi mbyllur gjysmën e parë të mandatit, duke hapur kantieret e reformave në çdo sektor. Kemi nevojë sot që pjesës së dytë të mandatit t’i japim një shtysë të re duke i çuar përpara reformat që nuk përcaktojnë fatin e zgjedhjeve të ardhshme, por fatin e gjeneratës tjetër”, – deklaroi ai.

Teksa u ndal tek nisma tjetër, tek ajo e regjistrimit të emigrantëve shqiptare, Rama theksoi se ky është një hap i rëndësishëm, pasi shteti nuk di se sa shtetas ka.

“Më thoni mua ju se nëse ka një vend ku shteti nuk di sa njerëz ka të gjallë. Nuk dimë sa jemi, 300 mijë bebe që nga viti 90 kanë lindur jashtë. S’e dimë se sa janë. Në Censusin tonë thuhet se jemi 4.4 milionë, por se dimë. Sot, të jesh shqiptarë jashtë Shqiptarisë dhe të kërkosh një shërbim minimal vuan njësoj si një i huaj që donte të vinte në diktaturën e Hoxhës. Të marrësh një certifikatë këtu është njësoj si të kërkoje vizë për të ardhur në Shqipëri në kohën e Enver Hoxhës”,  – thotë Rama. /Dita/

December 13, 2015 11:51
Komento

36 Komente

 1. bill right December 13, 12:01

  Mezi pret te besh komente per PD..te heqesh vemendjen nga deshtimi total qe ka qeveria jote..Je megalloman, I paafte dhe per dreq, I lig..Nese PD eshte m*t I thare ti je kak e fresket… Nuk ke ku shkon edhe nje vit e ke..i shkreti ti c’do heqesh, bashke me zagaret e tu..Shqipot nuk falin kollaj..po te presim..tik tak..

  Reply to this comment
  • Xhikja December 13, 13:07

   Pervec regjistrimit te emigrantve(iniciative shume e mire),QE ZJEDHJET TE MOS JENE ME TE KONTESTUESHME DUHET QE VIHET PERVEC DOKUMENTAVE ELEKTRONIKE DHE “KARTA ELEKTORALE”, Qe eshte e lidhur DHE jepet nga komuna e residences,,,jo te kemi 150 votues ne nje adrese sic ndodhi ne durres ,,,

   Reply to this comment
  • Tuti December 13, 13:14

   populli por mbi te gjitha socialistet duhet te cohen dhe ta heqin zvarre kete tipin. nje pleh arrogant i korruptuar dhe i paafte qe po na nxin jeten cdo dite.

   Reply to this comment
  • erty December 13, 17:22

   Po per pensionet e ish USHTARAKEVE,pse HESHT,o KERME e ndyre???
   Pse vazhdon te na mbash nga 20% te pensionit te pleqerise cdo muaj,sipas ligjit ANTIKUSHTETUES te Berishes???
   Pse nuk zbaton VENDIMIN NR.33/2010 te Gjykates Kushtetuese???
   Pse tallesh me buken e gojes tr femijve tane, o MASHTRUES???
   MALLKUAR DITA QE TE DHAME VOTAT TY!

   Reply to this comment
 2. Goni December 13, 12:20

  Dmth shqiptaret e brezave (gjenerateve) aktuale te ngordhin sipas teje. Me perjashtim te borgjezive gjakpirese ku edhe ti ben pjese.

  Reply to this comment
  • Barboon December 13, 13:19

   e ka fjalen per Zahon, or tej…

   saliu beri dixhitalizmin,mbolli portokalle ne tropoje dhe ullinj..edhe ky po ban shume te mira….sidomos persa i perket investimeve..qe i kemi 100% se a ba reforma ne drejtesi dhe shteti fnksionon.

   Reply to this comment
 3. FUCK POLITKANE MASHTRUES -KRIMINELE December 13, 12:23

  Qe te quash ,si kryeminister sot .demostratetn e dhuneshme per marrjen e pushtetit ,
  “Revolucion” – eshte vertet skandaloze ,eshte nji tallje bythe me kte popull qe ju dhuroj Voten ,
  sepse rrevolucion te krimineleve per te marre pushtetin me dhune ,
  ka vetem ne shqiperi .
  Si mundet nji kryeminister te artikulohet ne nji menyre kaq Vleresuse kundrejt ksaj bande kriminelesh ,qe kane 24-vjet , qe shkaterrojn gjtihcka ,cdo rregull ,cdo qetesi qytetare , cdo ligje ,vetem e vetem per te marre pushtetin !
  Pra ktu skemi te bejme me interesa me te nji politike e qeverrie per nji shtet te se drejtes ,
  as per nji shtet qe kerkon te vendose ligje e sjelle normalitetin ne jeten e qytetareve te tij , por dy banda politike qe kane 24-vjet qe bejne lufte mes tyre ,me cdo menyre pise e cdo mjet kriminal ,vetem e vetem per te marre pushtetin dhe aspak per ate qe nenkupton qenia politikan ,duke mos marre aspak ne konsiderate se i kane shkaterruar jeten ktij populli ,se kann sjell vetem kaos e anarshi ne kte vend , se nuk rrespektojn asnji te drejte qytetarit ,por e shtypin ate hapur me te gjitha pushtetet qe i ka dhene ky votues naiv,ky viktim e luftes per pushtet te bandave ,nga njera ane e qytetareve qurrasher qe Duan vetem te mbushin xhepat e tyre plot dhe nga ana tjeter e bandes se malokeve krimineleve te cdo surrati !
  Ju a ka vertet borxh ky popull juve z.Kryeminister kte poshtersi ,kte hipokrizi, kte mizerje ,kte kaos ,qe lufta juaj per pushtet ,dhe shperdorimi detyres si shtetar e politikan, i ka shndruar jeten ne ferr ktij populli ?
  Turp te keni ,
  ju nuk meritoni me kurr asnji vote ,asnji politikan prej jush ,
  do ishte mir qe ai Parlament te shkrihet ,
  qeverria te jape dorheqje dhe populli te zgjidh gjithcka vete ,sepse ky poshterim qe ju i beni ktij vendi eshte i padurushem i papranushem .
  Mbaji kriminelet si Partner z.Rama ,sepse ke per ta marre ate qe edhe te takon .
  Mashtruesa te ndyre !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. XUME PROTOPAPA December 13, 12:26

  E NDERROVE PLLAKEN

  e gramafonit te çakerdisur, or psikopat bipolar me nariçe te masakruara nga kokaina?

  Te interesokan 300 mije bebt e lindura jashte !

  Ne e dime mire se çfare te josh me kete “mosnjohje” te numurit te shqiptareve jashte vendit, kerkon ti vjedhesh edhe aty ku jane. Si dallkauk i mire stervitur ne poshtersira nga me te ndyrat, ti dhe ai gangsteri i Luizes e Bashkimit, i keni te rregjistruar me ane te pasaportave te leshuara, deri edhe me adresa vendbanimesh e numura telefonesh,, te gjithe shqiptaret emigrante.

  Po qellimin e ke me taksimin qe kerkon tu besh me pronat qe zoterojne ne Shqiperi qe para se Kristaq Vares Poetesh Rama, yt ate, te binte dakord me laboranten dentiste te sillte ne jete nje monster si ti.

  Tre miliard euro ne vit kontribute te shqiptareve, u gojebavove, se fundmi ne nje interviste per nje televizion italian: kerkon te ngjyesh surratin e piste tendin ne kete pjate prej floriri, ne mundin djersen, sakrificat, poshterimet, abuzimet qe jane te detyruar ti nenshtrohen shqiptaret, vetem per te qene larg teje e shpures tende te ndyre.

  Mendohu mire para se te besh nje hap te tille, shqiptaret nuk jane si ai poeti qe vari yt ate…..

  Reply to this comment
 5. METEH December 13, 12:26

  Z.Rama,shpejto reformen ne drejtesi,ku Saliu nuk e do dhe do ta pengoi me te gjitha menyrat,ndaj po çirret e kerkon te “HAI TE GHALLE”.

  Reply to this comment
  • Kariz Matik (Kali Tropojes) December 13, 15:03

   KAQOL SI KY LART NUK E BON NONA !!!

   Ketij i jane bere fiksim “reformat”, dhe s’le rast pa e perdorur kete shprehje kaq te ndyre, qe perdoret zakonisht nga politikane egoiste, te cilet ndodhen ne prag te deshtimit.

   Se cfare jane reformat, ate e di gjithkush. Kur nje reforme, e nevojshme apo jo, propozohet dhe realizohet, atehere detyrimisht duhet te kete dhe fryte. Te embla dhe te tharta! Se kush i rremben te emblat pas reformes, dhe kujt i mbeten ne dore te thartat, kjo varet nga dy faktore. Nga njera ane kemi projektuesin e reformes, dhe nga ana tjeter ata qe do i duhet ta mbajne mbi shpatulla koston.

   Fakt eshte se turma amorfe nuk arrin ta konceptoje dot, se “reformat moderne” rezultojne per ta ne shumicen e rasteve me teper negative, se sa pozitive. E megjithate, ata kete “fjale magjike” e lidhin me teper me shpresen per nje te ardhme me te mire, dhe jo me ate c’ka eshte ne te vertete.

   Pse permenden ore e minute reformat, dhe cfare fshihet konkretisht pas kesaj fjale magjike te koheve “moderne”, ku kriza ekonomike po mberthen gjithmone e me shume, jo vetem vendet e botes se trete ?

   Ndryshe nga politikanet e ndershem dhe te suksesshem qe i sherbejne shoqerise, politikanet hajdute, interesaxhinj dhe dredharake, reformat i nevojiten me teper per te realizuar qellimet dhe per te permbushur endrrat dhe ambiciet e tyre personale.

   Dikush do te mendonte se reformat i nevojiten ketij kryeminitri, per te pompuar sa me shume para ne “arken e shtetit”. Apropo arka! A mund te me shpjegoje njeri, se cfare eshte arka e shtetit, dhe kujt duhet t’i perkase ajo???

   Ne kemi hapur kantieret e reformave në çdo sektor… – thote provokatori i zellshem z.Ram.

   Se ke nenkupton z.Ram me fjalen NE nje zot e di, po nejse.

   Ku jane hapur “gjithe” keto “kantiere” qe s’duken, mor aman? Pse s’permend asgje konkrete, po e leshon bajgen kuturu si lopa? Po si nund te behesh i besueshem si politikan duke perdorur vetem fjale te pergjithshme?

   … po punojmë për gjeneratën tjetër ??? – thote shperndaresi i bajgave. Analizen e kesaj shprehje kaq cinike dhe kaq ironizuese per brezin e sotem le ta bejne lexuesit, por ketu po e mbyll. “No more comment required”.

   Reply to this comment
 6. Pellumb Zaimi December 13, 12:29

  I mbeti goja te sharja e se kaluares perversit politik ? Nuk mendoka per te tanishmen cope cope por per te ardhmen e gjenerates tjeter ?Te tanishmit le te vdesin thote ky se e ardhmja eshte e mire ! Prandaj mos me shani tani por me shani ne te ardhmen kur une tja u kem sjelle ju te vdekurve te tanishem?Hajde mere vesh logjiken e ketij birboje?

  Reply to this comment
  • e December 13, 17:53

   Ka llogjiken e Partise se Punes dhe te Enver Hoxhes kur thonte:

   NE EDHE BAR DO TE HAME, POR NUK DORREZOHEMI

   dhe fjalen nuk e kishte as per vete dhe as per familjen e tij, por per sklleverit e tij me pune te detyruar, njesoj si Edvini sot.

   Reply to this comment
 7. LOVE December 13, 12:30

  ashtu posi
  kemi realizuar pllanin 5 vjecar deri ne 2015 dhe po punojme per 2027

  te regjistrosh shqiptaret ???
  hapi i pare i rendesishem eshte qe te marresh statistikat e azilianteve
  nen qeverisjen tende , jane me shume se gjysma e popullsise ,por kjo nuk dmth asgje
  sepse ti ke kantierin e pikturave …ops reformave
  Nastradin i rrrrrrrrrilindjes , ke regjistra elektronike ,gjithe bota normale i ka ,mjafton shume pak pune dhe i ke aty statistikat e tua
  mos hap ndonje tender miliardash dhe per kete ,se reformat e tua do i paguajne dhe 150 vjet me pas shqiptaret ….ose na i thuaj troc sa leke te duhen ,mos na e paraqit si
  “arritje historike “

  Reply to this comment
 8. intelektuali December 13, 12:37

  GJENERATA TJETER KA MARRE ARRATINE NGA SYTE KEMBET NE BOTE SI NE KOHEN E QEPES TE ENVER HOXHES O EDI RAMA REFORMISTI I VONUAR

  Nje lider qe ne mes te mandatit tregon perralla me mbret me mashtrime enveriste per reforma per “gjeneraten tjeter” dhe nuk ben dot asgje per gjeneraten qe e ka votuar, me mire t’ja leje vendin nje lideri te ri pragmatik qe nuk sheh enderra me sy hapur, por qe di si mund te drejtohet shteti.

  sepse o Edi Rama qe ben reforma me Like Floririn sa per te genjyer BE-ne

  GJENERATA TJETER KA MARRE ARRATINE NGA SYTE KEMBET NE BOTE SI NE KOHEN E QEPES TE ENVER HOXHES O EDI RAMA REFORMISTI I VONUAR

  Reply to this comment
 9. Piktor Ed Leshi (PELeshi) December 13, 12:39

  Do ta degjojne te pa punet ne BE kete deklarim te Rames per hapje kantjeresh pune e per pune per gjeneraten tjeter e do aplikojne per punesim te Ambasadat tona atje. Ky eshte suksesi i Rames por dhe i ministrit te suksesshem te Mireqenies se Plote Bledo Klosi.

  Reply to this comment
 10. Monika Kryezeza December 13, 12:57

  RRENJET E SHPERBERJES TEK INJORANCA!Kush ka ‘votuar’ kete politike 25 vjet o duhet te vrase vehten ose duhet te mos haje m.. e te heshte.
  Nje mender elektorat qe e pret shpetimin 25 vjet nga ‘QENJET’:Sali-Nano-Meta-Rama-Basha-Blushi e tere BASHIBOZUKET E TJERE—–Nuk meriton as meshire!
  Demokracija fillon nga -BARAZIJA SCIALE-Jo nga femijet bastarde te politikaneve qe jetojne parajsen.RREVOLUCION:’Te shpronesohet shpronesuesi’ tere pasurite vilat e kapitalet financiare ti kthehen popullit.

  Reply to this comment
 11. mirel December 13, 13:00

  ca trapi, thote qe qenka vujatje sot te marresh certificate, si nje I huaj qe donte te vinte ne Shqiperi ne Kohen e Diktatures.
  Dmth Hoxha jua paska mbledhur te huajve, doemos, nuk la serbe e greke te marrin prona dhe det.
  Te krahasosh ate kohe me kete kohe I bie qe ora paska punuar keq per vendasit dhe mire per te huajt.
  Ky idiot nuk kupton qe pavaresisht se e shan Kohen e diktatorit, I ben padashur vleresimet me te larta, duke patur parasysh qe shteti I sotem ja beka njerezve jeten mizerje per nje certificate..

  Reply to this comment
 12. mirel December 13, 13:04

  Po ik or kerme, ju punoni per degjeneratat e ardheshme, per kelyshet tuaj.
  Atyre po ja siguroni te ardhmen, ndersa popullit I keni dhene rrugen e emigrimit.
  Shteti po kryen exod me popullsine e vet.
  Mashtron si dreqi, shtaze e pacipe

  Reply to this comment
 13. demo December 13, 13:04

  Po kujt i ha palla per rregjistrimin e emigranteve.Ata shpetuan.Pse nuk merresh me keta,qe s`kane ku ikin?Kete quan reforme ti?

  Reply to this comment
 14. flm December 13, 13:31

  si ka mundesi nje vend si i yni ku jane futur miliarda euro me 3 milion banore duhet te vuaje akoma per buken e gojes,ketu qendron pislliku i gjthe ketyre plehrave qe na udheheqin,kur u teket bejne nga nje rremuje sa me thone ka sali dhe efendi,keta jane te gjithe njelloj,ky po mendon per brezin e 3 qe do rroj mire prandaj ka ngrejtur taksa dhe do ngreje akoma kjo eshte largpamesi e piktorit.

  Reply to this comment
 15. Agroni usa December 13, 13:32

  Per fat te keq sot komentokan nje tufe injorantesh qe nuk dine as te kapin kuptimin e thenieve te sipershenuara ne artikull.Ky nuk eshte faji i Rames.Por ne Shqiperi ka nje fenomen qe quhet PD,per te cilin po nuk qe ne pushtet Saliu dhe PD gjendja eshte alarmante(ata me Shqiperi nenkuptojne vetvehten) sepse kur bijen nga fiku per ta behet vertet alarmante.Lukunia e atyre qe nukpaguanin dritat,ujin,qe zune poste te pamerituara,e juristeve 3 e 6 mujore te plepave,e atyre qe ropen Shqiperine per 25 vjet,e atyre qe bejne politiken Serbo-Greke e jo ate atdhetare ngrihen e kerkojne permbysje.Fjalen revolucion nuk e permendi i pari Rama,por citoi Berishen e Bashen.Te kerkosh te vish ne pushtet eshte normale ne demokraci,por jo pasi ke dhene prova se je vetem destruktiv,sepse i bije qe hajduti pasi del nga burgu te vihet drejtor banke,qe vrasesi te behet Minister Drejtesie etj.
  Nese jane aq te dhimbshem per vuajtjet e popullit,le t,i kthejne ati pasurite e rrembyera,kohen e humbur e shkaterrimin e vlerave historike,morale e shoqerore qe shkaktuan sa qene ne pushtet dhe njerzit do besojne se ata vertet e meritojne te vijne ne qeverisje.Ju zoterinj e zonja qe komentoni a nuk e keni ndjere dhimbjen e 24 vjeteve,a nuk e keni pare qe Shqiperia e fundit doli nga komunizmi dhe e fundit po i afrohet Europes?Kush e mori persiper ta bente Shqiperine si gjithe Europa( me falni se parulla ishte”E duam Shqiperine si gjithe Europa” dhe e la ne rruge te madhePra ose jeni miope ose jeni perfitues te situates kaotike qe mbreteronte ne kohente qeverisjes PD- iste,ku per fat te keq vetem rrugace ka me shumice,qe edhe ju perfaqesojne ne parlament.Nuk jam ne mbrojtje te Edi Rames,sepse kam plot rezerva ne adrese te se majtes,qe nuk eshte vendi ketu per t,i shtruar se prap do ndjeni dhimbje ju,por per te theksuar si qendron gjendja e vertete ne Shqiperine qe ju keni aq shume “per zemer”.

  Reply to this comment
  • Agroni shqiptar December 13, 14:20

   Fat i math per ne ” injorantet ” qe na zbriti nga usa e vogel ky mendjendrituri i Math . Mos na lente zoti pa udheheqes shpirteror e politik qe nuk pertojne por marrin udhen e gjate nga pertej Atlantikut qe te na thone se ne ketu nuk shohim e nuk kuptojme asgje. Ky eshte patriotizem amerikan. Think You Mr.Gone!

   Reply to this comment
 16. Kusaxhe December 13, 13:38

  Kur do ti vesh ne levizje , mandati tjeter ????? Se ky mandat Po kalon Edhe ti s,na dole gje

  Po keshtu do ta ka loje populli , turp per te gjithe !!!!!!!!!

  Reply to this comment
 17. Boll o Mashtrues ! December 13, 13:54

  z. Rama ,
  ju dhe gjithe kolerja politike shqiptare ,
  me ne fund ,duhet te kuptoje se ;

  Show-t Politike ne Shqiperi ,
  i ka ardhe FUNDIIIIIIIIIIIIIIIII !

  Nuk arrij te kuptoj perse ky popull vazhdon tju bindet dhe degjoje akoma ,
  nderkoh qe ju mashtroni dhe vetem mashtroni ne gjithcka thoni e beni .
  Premtuat Drejtesi -mashtruat !
  Premtuat Ligje , qe do te thote ,se ne kte shtet do vepronte Ligji dhe kriminelet
  do ti jepej denimi merituar = mashtruat perseri –
  – ne vend qe te ndermerrnit aksionin policor e gjyqsor per te arrestuar kriminelat e vertet sali berishen me banden e tij – devijuat destinacion ,ne vend te eleminonit e kapeshit me Koken e krimit ne Shqiperi , me veriorin e shpelles , kapet Koqet poshte ne juge ,
  disa femije ,aventurier ,qe ktij populli nuk i kann shkaktuar asnji te keqe ,
  duke ju kujtuaredhe ate qe perben cudine me te madhe dhe inkriminon vet Shtetin Shqiptare , i cili Financon banden Parti ,pra financon kriminelin sali Berisha nen fasaden e nji Partie !
  Nqs ky shtet do kishte deshiren e mire per te vendosur Drejtesi dhe eleminuar banden famekeqe shqiptare te sali kriminelit e antishqiptarit ,
  e kishte bere kte ,po aq kollaj sa eleminoj edhe banden e Lazaratit ,madje ne kohe Rekord.
  Por ktu nuk mungon vetem vullneti per nji shtet te se Drejtes ,por edhe deshira e mendimi per te bere dicka te tille .
  Pra kuptohet tashme qarte , perse kryeministri jone i moderuar ,
  perdor si fasade Reformat e qeverrise tij gjysmake ,
  i lejon hapsire vandaleve te shprehin Kulturen e tyre dhunuse te cdo rregulli e institucioni ,
  si ne parrlament ,por edhe kudo rrugeve ,
  pra kuptohet qarte se filozofia e bandave partnere ne politike te jete ,
  Njera dore lan tjetren – te dyja bashke lajn surratin e vet ,
  pra surratin e politikes me shkerdhate qe nji popull mundet te ket jetuar nga kjo kaste politike .

  Reformat tuaja i ngajne flluckave te sapunit , jane si ato tollumbace shumengjyrese ,
  asgje tjeter te dallushme per kte popull , ne ndonji institucion APO sektore te shoqerise shqiptare .
  Jeni thjeshte sharlatane ,qe nuk e doni vendin dhe popullin tuaj ,
  njerez te papergjegjshem , te pafytyre ,te pabese , thjeshte kriminele te ndyre.

  Reply to this comment
 18. Thanasi qe ta plasi December 13, 14:21

  Gjenerata tjeter do te te mallkoje se ti i vrave gjeneraten paraardhese. Skizofren. Ti duhesh shporrur. As Saliu nuk beri ate qe po ben ti. Varferimin masiv te shqiptareve. Ti synon kete varferim masiv se mendon qe keshtu mund ti komandosh me lehte shqiptaret. Na do te varfer qe te te shohim ty si perendi, qe te te lusim bythen per nje vend pune dhe ti te mbetesh per ne shpresa e vetme per jeten.

  Reply to this comment
  • Boll o Mashtrues ! December 13, 14:55

   tHANAS shtrengo trut ,

   ” AS Berisha – nuk varferoj Shqiperine si RaMA !
   Varferim masive !!!!!!!!!! ”

   Vetem nji idiotesi te tille ,s’mundet t’ja veshesh Rames ,
   sepse kush e varferoj dhe shkaterroj Shqiperine e dijne tashme qart mbare shqiptaret ,ai mban emrin e vetem ; sali berriShit me banden e tij politike ,
   pikerishte ata qe sot jane miljarder ,qe kane prona e miljona ,
   koalicioni / boshti se keqes Shqiptare PD-lsi ;
   te cilet per vjet , vetem plackiten cte mundin nga kjo Shjqiperi ,
   moren miljarda Kredite ne bankat e botes gjasme per Shqiperine dhe i futen ne konton e tyre ,pasojat i mbeten qeverrise “te Te Urteve ” ;
   te cilet moren perseri kredi ne bote ,per te finacuar vrymen e zeze qe la pas megavjedhja ne pushtet qe la pas berriShit -meta .
   Faktet jane te veshtire per tu mbulluar me shpifje e bla bla bla rrugesh prej gojeve ordinere te mentalitetit aala turka .

   Rama ka te vetmin gabim ,se nuk mbajti premtimet e 23 QERSHORIT .

   Se Gruppe shpellaresh emigrojne ,kjo ka pasur te bej me falimentimin e firmes hajnise ne pushtet PD – pra shkurtimet e vendeve te Punes si militante , vrases me pagese , specialist Tritoli , etj profesione kriminelesh .
   Fakti qe u refuzuan te gjithe nga Gjermania tregon qarte gjithcka ,sepse Shteti Gjerman kishte info-t e duhura se me cfar elemnti kriminal kishte te bente .
   Maloket si do shqiptari jo ti doj Bota.

   Reply to this comment
   • Thanasi qe ta plasi December 14, 02:13

    A ke mend ne koke? Pa me thuaj kur kane qene me te varfer shqiptaret tani apo ne kohen e Berishes? Kur ke paguar ti taksa me shume tani apo ne kohen e Berishes. Une e kam votuar PS gjithmone por ky legen nuk ka asnje lidhje me PS. Ky legen na i ka futur duart ne xhepa me shume se Berisha.

    Reply to this comment
 19. @[email protected] December 13, 14:45

  Ky zoterija do beje “shtet'” pooor kys “shteti” nuk konsiston ne reforme ne drejtesi qe eshte a -ja dhe zh-ja e nje shteti ,ne taksimin e drejte e jo klientelist qe i behet shtresave te shoqerise,jo jo ky shtetin e fillon ta beje duke i futur duart ne xhepa 90% te shqiptareve sepse ky po mendon per gjeneraten “tjeter”,magaloman e njeri qe ska thene nje dite ne jeten e vet “puna e mbare”,eshte arrogant cinik po me errezikshmja i PA AFTE,me mesues anglishteje minister ekonomie,e fosile te sistemit komunist si minister te financave ky zoterija do beje “shtet”,2017 erdhi e ti duhet te ikesh nje ore e me perpara se je katastrofe,e mos u fshih per paaftesine e moskurajon para shqiptareve e neve qe te votuam me slloganet ata bene qametin sala keshtu e sala ashtu,po je i zoti kopsiti dosjet e sekuestroi ato qe vodhen,sepse si ndodh qe per 90% te shqiptareve po funksionon prokurori polici burgu e per kasten hajdute te politikaneve jo?Je pjese e llumit zoteri do apo sdo,vetem idiotet besojne e te ndjekin e sigurisht ata qe marrin rroga nga ju!

  Reply to this comment
 20. i ri December 13, 14:53

  Me gjithë gabimet e defektet e kësaj qeverisje ,asnjë nuk mund të përligj sjelljen perverse e të degraduar të një force politike të mjerë e të provuar tashmë kaq here si p.d..Vetëm qorra nihiliste e interesaxhinjtë e specieve hajdute ,sekser e ,të kortuptuara mund të guxojnë ta mbrojnë ose të militojnë si se jenë të përjetshëm në atë palo parti Opozitarizmi i qeverive është shumë i nevojshëm,e duhet bërë por jo nga ata që e kanë humbur të drejtën morale ta bëjnë këtë,Salizmi edhe si teori e praktikë u provua mbi 2 herë që është bajraktarizëm, anarki,coptim kombëtar,aventurë ,por kurrë kapitalizëm ,i formalizuar e demokratik.Atehere behet pyetja,, cili është kuptimi këtu i fjalës që përdorin salbashët,,,revolucion,,,,,,,!.Të vijë kjo opozitë ky legen ish kaq herë ne pushtet që quhet Sali,,,,? Mos e dhenë zoti,se bashku me Esatin ,Ahmetin, edhe ky i treti Sali,formojnë treshe e zezë,që nuk mund e nuk duhet te riciklohen kurrë.

  Reply to this comment
  • bill right December 13, 16:06

   Ka mese dy vjet qe ka hik o roboooooo…merrni veten me è mendoni per te tashmen me kete derdimen se po na merr lumi…

   Reply to this comment
 21. Kris 1 December 13, 17:12

  qe te zhduket kupola Berishiane duhet hequr tumori nga Partia Socialiste dhe shteti.Problemi kryesor eshte horri i rilindjes qe po mbeshtet falangat e Sales financiarisht dhe moralisht.Sot eshte turp te jeshe antar apo simpatizant i ps qe eshte kthyer plotesisht nje bande mashtruesish.
  Ky hajvan jo vetem nuk ka mend por nuk i shtrohet as punes.

  Reply to this comment
 22. gjermani i fundit December 13, 18:08

  kam degjuar se shteti mikprites regjistron emigrantet por qe shteti nga ia mbathin ti regjistroje si”emigrante”ne vendet ku keta jane regjistruar nuk e kuptoj ku qendron “deforma”?Duhet miratuar ndonje “reforme”per ti kerkuar shtetit grek, italian apo amerikan thjesht listen e shtetasve shqiptare te punesuar dhe rezidente ne keto vende? Dergoju nje e-mail zyrtarisht dhe ata te transmetojne te dhenat, meqe behet fjale per shtetasit e tu.Nga ana tjeter shikohu njehere ne pasqyre o shtet i pashtet qe nuk i ndihmove kurre ti punesosh as ketu dhe as atje ku ia mbathen me koke ne torbe e mjaft prej te cileve vdiqen rruges dhe i hengri deti. Ne emer te shtetit Rama tu kerkoje ndjese emigranteve qe shteti i la ne meshire te fatit. Ndersa femijet i kemi regjistruar ne Shqiperi o kryetar i qeverise, sepse e donte procedura dhe po aq na e conte qejfi ti mbajme femijet me kombesi dhe nenshtetesi shqiptare.Regjistrimin beje se e nevojitin statistikat, por mos u harxho shume me reforma se eshte procedure shume e thjeshte.

  Reply to this comment
 23. Arben December 13, 20:00

  O SHOKU LARTGJATESI,

  NUK KA PATUR DERI ME SOT NDONJE KRYEMINISTER KY VEND QE TE MOS KETE FOLUR BUKUR.

  TE SHOHIM KUR TI MBYLLESH SI DO TI MBYLLESH.

  JO PER GJE, POR ME LLAFE TE GJITHE PER SHQIPERINE JANE BERE “COPA COPA”

  AHHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAH

  Reply to this comment
 24. info analitike December 13, 22:18

  Edhe Hitleri kishte plane afatgjata por fatmiresisht pati jeten e shkurter.

  Reply to this comment
 25. @[email protected] December 13, 23:01

  Gjermani i fundit respekte mik,ky regjistrimi i ri nqs shohim gjithe praktikat e partise time(pika qe si bie) ka 2 synime,1 te regjistroje ata qytetare qe kurre si suportoi ne absolutisht AZGJE,per te gjetur menyren tu marre ndonje lek,po edhe korrupsion me vete regjistrimin sa para do kushtoje kush kompani e “shitur” e BEQJES do ta beje nderkohe qe shume sakte thote miku me lart,mjafton ti kerkoje te dhenat perkatese vendeve pritese e puna mbaron per 24 ore,VJEDHJE MASHTRIM ABUIZM I rradhes nga “socialistet”.

  Reply to this comment
 26. Kariz Matik (Kali Tropojes) December 14, 09:33

  Kryeministri 2-vjecar i nje shteti jo funksional kerkon t’i vere emigrantet ne resht per t’i numruar si ushtare.

  E degjuat? Vihuni te gjithe ne resht tani, se vetem 20 muaj i kane mbetur kryeministrit nga skadenca e afatit. Bejeni perpara se te vidhiset me turp nga kryeministria !!!

  Shfrytezoni shansin e volitshem te nderuar emigrante, dhe regjistroni jo vetem veten tuaj, por edhe foshnjet, bile bile dhe te palindurit akoma. Si taksapagues te rinj ju do jeni frymedhenia e re e partise. Por jo vetem. Edhe mish per top.

  T’i leme shakate!

  Me qe emigrantet perbejne me shume se gjysmen e popullsise qe jeton ne Atdhe, s’so ishte keq sikur te gjithe ne te krijonim jo nje qender regjistrimi, por nje QENDER BASHKIMI jashte vendit ???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim